Profile cover photo
Profile photo
UMP-pcPL
309 followers -
UMP - Darmowa mapa Polski (i nie tylko) dla twojej nawigacji
UMP - Darmowa mapa Polski (i nie tylko) dla twojej nawigacji

309 followers
About
Posts

Post has attachment
Drogowcy na Święta pootwierali trochę nowych odcinków dróg -- na mapach UMP otwieramy je równo z nimi, a czasem dzień wcześniej, żeby mapa na WWW i kompilowana na odbiorniki była zawsze aktualna. A po otwarciu nasze lotne patrole zbierają ślady, żeby uzupełnić szczegóły i skorygować wszystkie nieścisłości :)

Tak więc cieszmy się tym, co przybyło nam ostatnio:
* S5 Wrocław - Prusice (a dalej otwarty wcześniej odcinek Żmigród-Bojanowo w kierunku na Poznań)
* S8 - obwodnica Marek
* DK8 przed Zambrowem jako dwupasmówka
* DK51 Olsztynek - Olsztyn
* S7 w Ostródzie jako dwupasmówka
* DK16 obwodnica Ostródy
* Warszawa: Lazurowa jako dwupasmówka, oraz Sokola do Targowej.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Podrasowaliśmy ostatnio trochę http://trasy4.ump.waw.pl (a także http://trasy.ump.waw.pl/) i jest parę przydatnych nowości:

Najbardziej widoczne, to kolorowe tabliczki z numerami dróg, a także miasto (nie tylko ulica) w opisie trasy, za to ważniejsze -- możliwość wygenerowania pliku GPX nadającego się do wczytania do odbiornika.

Oprócz "standardowej" opcji "Plik GPX", która generuje GPX-a zawierająceo każdy skręt i nadającego się raczej do wizualizacji trasy w mapsource czy basecamp, pojawił się link "Garmin GPX", który pobiera plik GPX wyłącznie z zaznaczonymi punktami (początkowy, końcowy i pośrednie), pozwalając odbiornikowi na samodzielne wyznaczenie trasy pomiędzy punktami. Klikając na "Edycja GPX" mamy możliwość nazwać po swojemu trasę i wszystkie punkty i dopiero wtedy wygenerować GPX-a.

Polecamy i jak zwykle prosimy o zgłaszanie poprawek i uwag (linki do zgłaszania poprawek po rozwinięciu ikony flagi w prawym dolnym rogu)
Trasy UMP
Trasy UMP
trasy4.ump.waw.pl
Add a comment...

Post has attachment
UMP się rozwija i obecnie testujemy nowe ficzery na wyszukiwarce tras na WWW. "Stara" działa tradycyjnie na http://trasy.ump.waw.pl/ , a nową z eksperymentalnymi rozszerzeniami można obejrzeć i potestować na http://trasy4.ump.waw.pl/ .

Przykład trasy: http://umapa.pl/LH11U (dla porównania ta sama trasa w starym serwisie sprzed poprawek: http://umapa.pl/7CuAL )

Co nowego?

Oprócz wizualnego poprawienia wyglądu (tabliczki dróg, wyraźnie zaznaczone punkty pośrednie na liście) poprawiła się ogólna funkcjonalność dotycząca planowania tras, np. na wycieczki samochodowe/motocyklowe/rowerowe - szczególnie wtedy, gdy planujemy trasę w pętli, ale także zwykłych przejazdów z punktu A do B, bo działa wyszukiwarka adresów. Żeby dodać punkty pośrednie, wystarczy złapać linię trasy i przeciągnąć w inne miejsce.

Z nowości - pojawiły się linki "Garmin GPX" i "Edycja GPX" - pozwalające wygenerować GPX-y nadające się do wgrania do nawigacji - ten drugi daje możliwość nazwana sobie trasy i wszystkich punktów pośrednich.

A do potestowania jest zarówno sam interfejs, jak i generowane GPX-y. Na razie testowaliśmy w nawigacjach Garmina, ale w sumie, to powinno się także wykorzystać i w innych - wszędzie gdzie da się zaimportować plik GPX, więc także w aplikacjach na Androidach itp. Więc jak by kto miał możliwość sprawdzić i przetestować czy działa poprawnie, to prosimy o uwagi - w komentarzach tutaj, albo standardowo przez system zgłaszania poprawek na http://ump.fuw.edu.pl/flyspray/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Dla korzystających z UMP-a na WWW mamy nową stronę do potestowania -
http://mapa.cloudapp.net/#zoom=10&lat=51.178&lon=17.663&layer=nowe%20kafle%20UMP czyli kafle UMP-a w nowej odsłonie. M.in. lepiej pokazane zjazdy z autostrad, S-ki renderowane podobnie do autostrad (a nie gubiące się w lasach), porządki w wyświetlaniu kolei i wiele innych poprawek - mamy nadzieję, że na lepsze.

Jak wam się podoba?

Wszelkie uwagi krytyczne są oczywiście mile widziane - byle konstruuktywne, czyli z sugestią co poprawić, żeby było lepiej.  Tutaj, albo emailem na ump@ump.waw.pl.  Docelowo te testowe mają zastąpić bieżące.
Add a comment...

Post has attachment
Słyszeliście pewnie o tych łatwowiernych, których GPS zaprowadził i wtrącił w rzekę czy bagna. Dziś lepsza wiadomość: przemytnik jechał na Litwę, ale nawigacja go poprowadziła przez obwód kaliningradzki, prosto w ręce celników.

http://geoforum.pl/?page=news&id=19339&link=przemytnik-wpadl-przez-gps-a-&menu=46813%2C46828
Add a comment...

Post has attachment
Wprawdzie profil G-plusowy trochę zaniedbaliśmy ostatnio, ale w UMP-ie przez ten rok sie działo całkiem sporo.  Otwierały się nowe obwodnice i S-ki, ppojawiły się nowe kompilacje mapy na inne systemy (np .7ways), pozyskaliśmy też z urzędów sporo danych adresowych, które już teraz widać na mapie w postaci POI, a trwa proces ich integracji do zapisu "liniowego" (przypisanego do ulic, żeby było je widać w odbiornikach Garmina.

Na załączonym filmie podsumowanie co gdzie było zmieniane prrzez ten rok (zielone: nowe obiekty, czerwone usunięte, niebieskie: zmieniane)
Add a comment...

Tym razem już bez pomocy GDDKiA dorzucamy świątecznie numerację budynków dla Gniezna, Osiecznej, Krzywinia, Czempinia, Borku Wielkopolskiego i Książa Wielkopolskiego.
Add a comment...

Święta idą, więc GDKiA otwiera kolejne odcinki, takoż i my.

Harmonogram, stan na 19.12.2013, g. 13.00:

Czwartek, 19 grudnia - otwarcie obwodnicy Stawisk, DK 61, ok. godz. 14

Piątek, 20 grudnia - A1 od w. Czerniewice do w. Włocławek Zachód - piątek późno wieczorem lub sobota rano  (Update: otwarte w piątek 23:00)

Sobota, 21 grudnia - S8 Syców - Walichnowy - ok. godz. 12 (już otworzyliśmy)

Poniedziałek, 23 grudnia - A4 Radymno - Korczowa - ok. godz. 15

Poniedziałek, 23 grudnia (termin uzależniony od uzyskania pozwolenia) - na S8 Salomea-Wolica odcinek 2 km

Ostatnie 2 odcinki u nas "w budowie" i uaktualnimy jak tylko będzie pewność, że rzeczywiście otwarte. Pozostałymi można się już cieszyć na WWW, w odbiornikach i w rzeczywistości.  A jako że większość rysowana z planów, prosimy o testowanie i nadsyłaniem nam śladów, aby mapa jak najlepiej oddawała rzeczywistość
Add a comment...

Post has attachment
Jakoś bez wielkiej medialnej pompy GDDKiA uraczyła nas nowym kawałkiem A4 :)
O tym który tu widać na naszej mapie: http://umapa.pl/A6nNK
Add a comment...

Zastój w newsach mógłby sugerować brak postępów mapowych ;)
Aby podobne obawy rozwiać uprzejmie donosimy, że numeracji budynków dorobiły się Grodzisk Wielkopolski, Bojanowo oraz Leszno (to wielkopolskie )
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded