Profile cover photo
Profile photo
Změna pro Opavu
2 followers -
Občanská iniciativa Změna pro Opavu
Občanská iniciativa Změna pro Opavu

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Slezský fotbalový club je prvním transparentním sportovním klubem v ČR

Slezský fotbalový club v Opavě (SFC) udává nový směr ve financování českého sportu.

Slezský fotbalový club Opava a.s. (SFC) publikuje transparentní data se zaměřením na oblasti prezentace užití dotací Statutárního města Opavy (SMO) a také k podpoře pozitivního obrazu opavského profesionálního fotbalového klubu ve vztahu k veřejnosti, fanouškům, partnerům a sponzorům.

Data jsou použita z účetních, ekonomických a klubových podkladů. Všechna jsou ověřitelná a několikrát kontrolována dozorčí radou, revizními orgány i představenstvem, managementem a licenčními odborníky z FAČR.

K dnešnímu dni jsou výkazy klubu rovněž ověřeny i nezávislým auditorem. Veškeré dotace města Opavy jsou zveřejněny na Webovských stránkách http://sfc.cz/transparentniklub a jsou tak přístupné široké veřejnosti, což je zcela první a unikátní přístup ke transparentnosti financování sportu v České republice.

http://www.zmenaproopavu.cz/slezsky-fotbalovy-club-je-prvnim-transparentnim-sportovnim-klubem-v-cr/
Add a comment...

Post has attachment
Prosíme hlasujte a pomozte nám prosazovat změny, které řídíte vy!

Zatím je zájem o hlasování velmi malý a nedosáhl ani 2% občanů, kteří si příspěvek přečetli. Je to skutečně tak, že 98% občanů konání Zastupitelstev vůbec nezajímá? Prosíme o váš hlas. Předem děkujeme!

http://ow.ly/M7Mt5
Add a comment...

Post has attachment
Tým Změny pro Opavu přeje všem krásné sobotní ráno!

http://ow.ly/i/7b0tZ
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Návod pro voliče

Kandidátku Změny pro Opavu podpoříte nejvíce tím, že zaškrtnete jen čtvereček volební strany číslo 13. Je to vlastně jednoduché, děkujeme moc za podporu! :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Změna pro Opavu tady bude bez ohledu na výsledky komunálních voleb

Vždy na jaře na začátek turistické sezóny se naše hnutí bude podílet na organizaci Týdne slezské kuchyně a vždy na podzimní ukončení turistické sezóny budeme spoluorganizátory akce OPAVSKÝ VINNÝ TRH. Naší ambicí je aktivní život ve městě a regionu s motem: Ochutnejte, bavte se a podpořte turistický region OPAVSKÉ SLEZSKO.

V rámci Opavského vinného trhu jsme pro vás připravili dva zábavné dny s ochutnávkami přívlastkových vín z místních vinoték.

https://www.facebook.com/events/778166635578204/?source=1&sid_create=893324151
Add a comment...

Post has attachment
Vítězové soutěže prvního čísla volebních novin Změny pro Opavu byli vylosováni

Tři vylosovaní výherci obdrží knihu "Proměny - město Opava v obrazech a fotografiích", první knihy byly předány včera v Motoscoot baru mezi 15 - 18 hodinou.

Vylosovaní výherci jsou:
- paní Dagmar K.
- paní Zdena B.
- pan Ing. Bernard T.

Všichni tři vítězové byli o výhře obeznámeni a knihu jim dle telefonické domluvy předává lídr Změny pro Opavu Mgr.Dalibor Halátek.

Nezapomeňte, že i v druhém čísle volebních novin je malý dárek pro vás na blížící se Vinný trh v Opavě. Těšíme se po volbách na setkání u dobrého vína a pokud vám druhé noviny nepřišly, pak si je můžete stáhnout na našich Webovských stránkách.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Lídr hnutí Změna pro Opavu Mgr. Dalibor Halátek ve středu 8. října zavítal do redakce Opavského a Hlučínského Deníku. Pozitivní náměty na řešení a pozitivní postoje v rámci naší kampaně vyústily logicky v pozitivní atmosféru on-line rozhovoru.

Děkujeme za otázky a náměty pro zlepšení života v našem krásném městě!

http://opavsky.denik.cz/online-rozhovor/op-online-dalibor-halatek0610.html
Add a comment...

Post has attachment
Slezský akcelerátor - podpoříme vznik prvního inovačního podnikatelského centra v Opavském Slezsku

Chátrající prostory Dukelských kasáren mají obrovský potenciál, pokud se vytvoří ucelená koncepce, jejímž cílem je rozvoj bydlení v kombinaci s podporou vzniku nebytových prostor a zázemí pro rozvoj drobného, malého a středního podnikání. Nelze však nesystémově rozprodávat pozemky bez ucelené a komplexní koncepce rozvoje, včetně vyřešení dopravní obslužnosti.

Uznávané odborníky na inovační management a respektované členy České manažerské asociace máme přímo v našem týmu Změny pro Opavu, takže nyní jen zbývá získat vaši podporu ve volbách a samozřejmě další podnikatele, kteří by měli zájem o vstup do Slezského akcelerátoru, ať už jako partneři, či začínající podnikatelé. Na rozdíl od podnikatelských inkubátorů, které poskytují defakto jen snížené ceny nájmů, akcelerátor poskytuje i začínajícím podnikatelům startovací kapitál, který v první fázi poskytnou partneři projektu, návazné zázemí pro provoz firmy a pomoc partnerů projektu v prodeji produktů a služeb, což je pro začínající podnikatele klíčové.

http://metropole.regiony24.cz/44-193473-motorem--ktery-zene-firmy-vpred--jsou-inovace
Add a comment...

Post has attachment
Jan Lebeda, 64 let, středoškolské vzdělání a praxe v automobilové dopravě, důchodce.

Znamení horoskopu: býk

Koníčky: pohyb, nejlépe v přírodě. Pěší, cyklo a vodní turistika. V místě bydliště, kolem potoka, řeky, Stříbrného jezera, v parcích a sadech, městském okolí, i celém kraji.

Co mám ráda? Hodnotnou kulturu, filmy z TOP100 světa, divadlo všech forem a žánrů, včetně Ostravaka. Z hudby vodácké - trempské písničky. Rád jím i vařím jednoduchá, tradiční a zdravá jídla.

Co nemám rád? Některé projevy civilizace, např. hluk. Agresívní chovaní u lidí mám za nebezpečné, zvláště u řidičů.

Proč kandiduji za Změnu pro Opavu? Abych mohl pokračovat v občanských aktivitách v Kateřinkách a ve věcech dopravy našeho města.

Na co se chci zaměřit? Chci se podílet na změnách v severní části města. Chci mít možnost pracovat v Dopravní komisi MMO. Spolu s ostatními kandidáty Změny a jejími stávajícími i budoucími sympatizanty a členy, se chci spolupodílet na rozvoji města Opavy, aby zde chtěly zůstávat žít naše děti a vnuci. Aby se zastavil odliv obyvatel Opavy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Mgr. Jolana Kaniová, učitelka humanitních předmětů

Znamení horoskopu: Panna

Koníčky
Sport dle ročních období, poslech kvalitní hudby napříč žánry, tanec, hra na klavír, rodina a přátelé, četba, setkávání s příjemnými lidmi, práce pro neziskové organizace, návštěvy kulturních akcí

Co mám ráda?
České filmy z 30. let (např. Kristián, Hotel Modrá hvězda), zahraniční filmy: Lola běží o život (Německo), Brýle (Japonsko), detektivní příběhy A. Christie (postava H. Poirota), A. C. Doyla (S. Holmes), klasická i moderní hudba, jazzové středy, skupiny Kryštof, Mig 21, Rotující kedluben, Rolling Stones, Black Sabbath, zpěváci Manu Chao, Jarek Nohavica, zpěvačky M. Rottrová, L. Bílá, jídlo: kuřecí řízky, chléb s domácím sádlem, jitrnice, veškerá sladká jídla, hl. dukátové buchtičky s vanilkovým krémem, zvířata: andulka Josefína, kocour Kokeš, pes, kterého ještě nemám ☺, vlastnosti: otevřenost, empatie, ochota a vstřícnost, přátelskost

Co nemám ráda?
Veškeré filmy zobrazující násilí, hudbu, která ve mně vzbuzuje napětí, z jídel (s omluvou milovníkům zabíjačkových pochoutek) dršťkovou polévku, ze zvířat potkany (i když jsou svým způsobem inteligentní), z vlastností agresivitu slovní i fyzickou, hrubost, podrazáctví, intrikaření, nevraživost

Proč kandiduji za Změnu pro Opavu? Za Změnu pro Opavu kandiduji z několika důvodů:
Při prvním setkání s partou lidí kolem Změny jsem zjistila, že se v hnutí angažují sympatičtí a spolehliví lidé, kteří pro své město a okolí již léta nezištně organizují různé pozitivní aktivity.

Na co se chci zaměřit?
Chtěla bych nadále působit ve skupině se zaměřením na kulturní aktivity v návaznosti na oblast cestovního ruchu.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded