Profile cover photo
Profile photo
Aydın Sanayi Odası
141 followers
141 followers
About
Posts

Post has attachment
Videonuza bir mesaj ekleyin
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Sayın, Üyemiz
 

ihracat yapan veya yapmak isteyen, dış ticaret operasyonları yürüten üyelerimiz için,  "Doğru -Teslim Şekli - Seçiminin Firmanıza getirdiği faydasını biliyormusunuz.” "TESLİM ŞEKİLLERİ’NİN  (INCOTERMS 2010) FİYATLANDIRMADAKİ ÖNEMİ  VE UYGULAMA TEKNİKLERİ "  adı altında eğitim verilecektir.  Dış Ticaret Stratejileri Mentoru Celal Bayar Üniversitesi  Öğretim Görevlisi  Günay ŞENCAN’ın vereceği bu eğitim,  Üyelerimizin dış ticaret ile ilgili eksiklerine ve sorularına cevap bulacakları düşüncesi ile planlanmıştır. Eğitimi bilgilerinize sunar, iyi çalışmalar diler, Saygılarımızı sunarız.
 
 
 
Not: Eğitim 20 katılımcı ile sınırlıdır. Ücreti 50,00 TL olup, aynı gün Odamıza teslim edilebilir.
 
Yer      : Aydın Sanayi Odası
Gün    : 18 Şubat 2015, Çarşamba 
Süre   : 10:00 / 17:00
Ücret  : 50,00.-TL
 
 
  
Eki: Eğitim Programı,
 
 
AYSO DIŞ TİCARET EĞİT PROGRAMI :  18 Şubat 2015
 
 
EĞİTİMİN ADI
 
 
"Doğru -Teslim Şekli - Seçiminin 
Firmanıza getirdiği faydasıyı biliyormusunuz.".."
 
"TESLİM ŞEKİLLERİ’NİN 
(INCOTERMS 2010)
FİYATLANDIRMADAKİ ÖNEMİ
VE
UYGULAMA TEKNİKLERİ " 
 
EĞİTİMİN AMACI
 
Firma faydasını öngörerek, Dış ticarette doğru Fiyatlandırma yapabilmek için doğru teslim şeklini seçebilmek..
Alıcı ile satıcının sorumlulukların başlangıç / bitiş noktalarının belirlenerek oluşabilecek riskleri ve zararı önlemek…
İhracat ve ithalatta; alıcı yada satıcının seçeceği Teslim şeklinin işlevselliği  ile doğru nakit kullanım
 
EĞİTİMİN İÇERİĞİ
 
Dış Ticarette neden Teslim Şekillerinin kullanırız
Teslim Şekilleri hangi sisteme göre uygulanır
2010 INCOTERMS e göre Teslim Şekilleri,
E grubu (EXW)
          F grubu (FOB,FAS,FCA)
          C grubu (CFR,CPT,CIF,CIP)
          D grubu (DAP,DAT,DDP)
ihracat fiyatlandırma işlemi (işletme maliyeti ve güncel teslim masrafları ile) ile ilgili Teslim Şekli seçimi
Teslim şeklinin seçimi sırasında Nakliye/Lojistik firmasının seçimi,
Malın risksiz taşınabilmesi için sigortalama işlemleri
Gümrükleme için seçilen Gümrük Müşaviri yada Yetkilendirilmiş kişinin yeri,
Teslim şeklinin belirlenmesi sırasında (Lojistik,sigorta,gümrük müşv.) ilgili firmalarla yapılan hizmet için fiyat belirlenmesi
Teslim şekillerinin grafik ile anlatımı (2010 INCOTERMS)
 
KİMLER KATILMALI
 
* Dış Ticaret firmalarının Uygulama/Operasyon bölümlerinde çalışmak isteyenler,
* Güncellenen sistem nedeniyle bilgilerini yenilemek isteyen çalışanlar,
* İç piyasada ticaret yaparken yurtdışına açılmak ve doğru fiyatlandırma yapmak bunun yanında sorumlulukların bitiş ve başlangıç noktalarını bilmek isteyen firmalar…
 
 
SÜRE
 
1 Gün    ( 10:00   17:00 )
 
Add a comment...

Post has attachment
Sayın Üyemiz,
Adnan Menderes Havaalanı’na sadece 2 dakika mesafede araç park imkanı sunan JETPARK  Havalimanı sapağına gelmeden Menderes- Gümüldür yönünde 1 km. ileride. Seyahatinizden önce otopark hizmeti için JETPARK’ı arayıp rezervasyon ve indiriminizi yaptırabilirsiniz. Üyelerimize hayırlı yolculuklar dileriz.  
Photo
Photo
2015-01-19
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Odamız,1. Grup Maden Mermer Sanayi ile 12. Grup Taş ve Toprağa dayalı Meslek Komitelerinin ortak toplantısı 22.12.2014 ve 30.12.2014 tarihlerinde yapılmış ve toplantılarda; Maden Kanunu ve Yönetmeliklerindeki değişiklikler ve sektörde yaşanan sıkıntılar, Orman Bedellerinin artışı ve İş Sağlığı ve Güvenliği Mevzuat değişiklikler hakkında değerlendirmeler yapılmıştır. Toplantılarda, özellikle 3213 Sayılı Maden Kanununda Değişiklik yapılmasına Dair Kanun Taslağının sektör için ne kadar önemli olduğu ve gelişmelerin takip edilmesi kararı alınmıştır. Bu sebeple, Odamız Yönetim Kurulu Başkanı Mehmet Yunus ŞAHİN, Kanun Tasarısı hakkındaki görüşmelere katılmak üzere 14 -15 Ocak 2015 tarihinde TBMM ilgili komisyon çalışmalarında bulunacaktır.
Bu sebeple, Maden Kanunundaki Değişiklik Taslağı hakkında, TBMM ilgili Komisyon çalışmaları ve gelişmelerin değerlendirileceği 1. Grup Maden Mermer Sanayi ile 12. Grup Taş ve Toprağa dayalı Meslek Komitelerindeki tüm üyelerimizin katılımıyla ortak komite toplantısının 20 Ocak 2015 saat 10:00 da Odamızda yapılmasına karar verilmiştir.
Sektörlerimiz için önemli değerlendirmeler yapacağımız toplantımıza teşrifinizi rica ederiz.
 
Saygılarımla
 
 
 
Mehmet Yunus ŞAHİN
Yönetim Kurulu Başkanı
 
Add a comment...

Post has attachment
AYDIN SANAYİ ODASI
BASIN AÇIKLAMASI

2014 yılında Ülkemiz ekonomisinin geldiği nokta, 2014 Aydın Sanayi Odası çalışmaları, 2015 yılı önceliklerimizin ilimiz, bölgemiz ve Ülke ekonomisine yansımaları,

Devamı için tıklayınız.... .http://www.ayso.org.tr/haber.php?id=48
Photo
Add a comment...

Post has attachment
AYDIN SANAYİ ODASI
Photo
Add a comment...

Post has attachment
BASINDA AYDIN SANAYİ ODASI 30.12.2014
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2014-12-30
9 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
AYSO BASIN AÇIKLAMASI


Son birkaç gündür  Söke Organize Sanayi Bölgesi’ nin bağlantı yolunun yapılması hakkındaki  basın üzerinden yapılan tartışmalarda  Odamızın ve  Söke Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis Heyetindeki oda temsilimizin isimleri geçtiği için kamuoyuna bu bilgilendirmeyi yapmamız   zorunlu hale gelmiştir.
 
Odamızın, Söke OSB olduğu gibi  ilimizdeki faaliyet gösteren ASTİM, Ortaklar ve Çine OSB Müteşebbis heyetlerinde de katılımı mevcut olup ilgili Organize Sanayi Bölgelerindeki temsilci seçimi de Odamız Meclis Toplantı Kararı ile yapılmaktadır. Odamızın her ay yapılan Meclis Toplantıları tüm üyelerimize ve basınımıza açık olarak gerçekleşmektedir. Tüm Meclis Toplantılarımızda öncelikle belirttiğimiz hususlar ve hedeflerimiz; üretim, istihdam ve ihracatın arttırılması  için çalışmalar yapmak ve özellikle ilimizdeki Organize Sanayi Bölgelerine yerli ve yabancı yatırımcının gelmesini sağlamak olmuştur.
 
Söke Organize Sanayi Bölgesi Müteşebbis heyetinde önceki dönemlerde Meclis ve Yönetim Kurulu Üyemiz Levent CANDAL aynı zamanda Söke Belediyesi Meclis Üyesi olduğu için OSB Müteşebbis Heyetine kendisi  Söke Belediyesi temsilcisi olarak atanmış ve yine Meclis ve Yönetim Kurulu Üyemiz Mehmet KÜÇÜK de Oda Meclisimiz tarafından atanmıştır. Yeni dönemde de Oda Meclis kararı ile  Mehmet  KÜÇÜK’ ün Söke OSB’ deki asil üye görevi aynen devam etmiş  Levent Candal  Söke Belediye Meclisi görevinden ayrıldığı için Oda  Yedek Üye  olarak görevlendirilmiştir. Bu durum temsilcilerimizin ve Meclisimizin oy birliği ile aldığı bir karardır. 
 
Oda Meclisimizin çalışmaları  ve Odamız tarafından yapılan faaliyetler her zaman siyaset dışında tutulmuş ve bundan sonra da aynı şekilde davam etmesi Oda Meclis üyelerimizin ortak düşüncesidir. Bizler sanayici olarak ancak bu şekilde çalışırsak ilimiz ve bölgemiz sanayisinin gelişimi için yararlı olacağımıza inanıyoruz. Bu sebeple Organize Sanayi Bölgelerinin yönetim ve çalışmalarında bahsedilen siyasi söylemlerin ne içinde olmak ne de adımızın geçmesini istemiyoruz. Tekrar belirtmek isterim ki, amacımız;  ilimiz sanayisinin gelişimi  için bir araya gelen tüm kurum ve kuruluşlarla  hep birlikte ortak akıl ile hareket etmektir.
 
Saygılarımı sunar, iyi çalışmalar dilerim.


 
Mehmet Yunus ŞAHİN
AYSO Yönetim Kurulu Başkanı
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded