Profile cover photo
Profile photo
Kotrak S.A.
5 followers
5 followers
About
Communities and Collections
Posts

Post is pinned.
Korzyści płynące z wdrożenia EDM już teraz!!! 

Do momentu, w którym informatyzacja dokumentacji medycznej stanie się prawnie narzuconym obowiązkiem placówek zostało jeszcze prawie 3 lata, a mimo to wiele jednostek decyduje się na wprowadzenie nowoczesnych technologii już teraz. Dlaczego? Istnieje wiele powodów, przemawiających za wdrożeniem oprogramowania dla medycyny. Postaram się wymienić najważniejsze z nich.

-Przyśpieszenie wymiany informacji ( to kluczowa wartość w branży medycznej, dokumentacja w wersji elektronicznej zapewni błyskawiczny dostęp do historii choroby pacjenta o każdej porze dnia i nocy, możliwość przekazywania choroby między lekarzami wraz z załącznikami (wyniki badań), możliwość korzystania z gotowych formularzy (kart pacjenta, recept) 

-obsługa rozliczeń z NFZ (każdy system będzie musiał posiadać moduł do rozliczeń z NFZ’em, informacje o rozpoznaniach, wykonanych procedurach i wystawionych skierowaniach, obsługa AOS oraz POZ, automatyczne  generowanie zestawień statystycznych)

-zmniejszenie wydatków na utrzymanie archiwa, poprawa bezpieczeństwa przetrzymywanych danych (profesjonalne rozwiązania z branży IT projektowane są do tworzenia kopii zapasowych, co w razie poważnych kryzysów np. pożar prowadzi do automatycznego zapisania danych w systemie informacji, do danych mają dostęp tylko osoby upoważnione, które posiadają klucz szyfrujący)

-poprawa obsługi pacjenta (możliwość rejestracji przez internet oraz wgląd do własnej dokumentacji medycznej, pacjenci na bieżąco będą mogli kontrolować swoje wyniki badań)

-pewność zgodności z przepisami (koniecznie przy zakupie systemu należy zapoznać się z informacją czy posiada odpowiednie certyfikaty i jest zgodny z rozporządzeniem wydanym przez Ministra Zdrowia)

-niższe koszty (na ten moment kiedy Elektroniczna Dokumentacja nie jest jeszcze obowiązkowa, koszty oprogramowania są znacznie niższe, w momencie kiedy sytuacja zacznie się zmieniać, podaż znacznie wzrośnie to ceny programów automatycznie wzrosną)
Add a comment...

Post has attachment
Chcesz zapewnić wysoką jakość swojego dedykowanego systemu? Postaw na testy, które pozwolą Ci przewidzieć potencjalne problemy i pomogą w ich eliminacji. Zaoszczędzisz tym samym na czasie i dodatkowych kosztach 😊💻
Add a comment...

Post has attachment
Zakup nowego urządzenia fiskalnego w pierwszej kolejności będzie czekać na przykład mechaników samochodowych oraz wulkanizatorów
Add a comment...

Post has attachment
Czym kierować się przy wyborze odpowiedniego programu ERP? Na jakie funkcje zwracać uwagę? I co będzie dominować w 2018? :)
Na te pytania znajdziecie odpowiedź w najnowszym artykule BPC Group, który powstał we współpracy z naszą firmą :)
Miłej lektury!

Add a comment...

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna

Elektroniczna Dokumentacja Medyczna
Zgodnie z rozporządzeniem Ministra Zdrowia z dnia 21.12.2011r. od dnia 14.08.2014r. miała wejść ustawa o prowadzeniu dokumentacji medycznej tylko w formie elektronicznej. Postanowienie to dotyczy placówek medycznych, przychodni, klinik, szpitali, gabinetów prywatnych, NZOZ oraz wszystkich innych podmiotów medycznych, jak i indywidualnych praktyk lekarskich.
Informatyzacja placówek medycznych ma celu przyśpieszenie i ułatwienie dostępu do informacji o stanie zdrowia pacjenta.  Dokumentacja elektroniczna ma być prowadzona w sposób kompleksowy -
ma obejmować również sposób jej wytwarzania, przechowywania oraz udostępniania. 

Na ten moment dokumentację można prowadzić w dwóch formach elektronicznej bądź papierowej, po 01.08.2017r. druga z możliwości wygaśnie.  W związku z tym, że czasu jest nie wiele należałoby wziąć po uwagę, że zakres reformy jest dość szeroki i na dobrą sprawę nie pozostało wiele czasu by się do niej dobrze przygotować.


Pozostaję nam w głowach często pytanie co trzeba wziąć pod uwagę przy wyborze systemu?, jakimi kategoriami się kierować? Czego najbardziej potrzebuję w mojej placówce?. Te pytania coraz częściej zadają sobie dyrektorzy, kierownicy, managerowie oraz samodzielni lekarze. 

Z punktu widzenia osoby prowadzącej placówkę medyczną do wyboru systemu należy podejść racjonalnie- nie sam fakt specyfiki oprogramowania ma najważniejsze znaczenie. Dane medyczne będą nadal gromadzone przez lekarzy oraz pracowników służby zdrowia. Rozwiązanie to musi być optymalne z punktu widzenia oprogramowania, ale przede wszystkim musi mieć dobre zastosowanie w praktyce.  Odpowiedni dobór urządzenia wydaje się być kluczowy dla osób, które z dnia na dzień będą musiały porzucić dotychczasowy sposób działania. Przy wyborze systemu należy znaleźć metodę skuteczną z punktu widzenia oprogramowania, ale także przyjazną  w użytkowaniu, niedrogą w eksploatacji i bezpieczną. Na dzisiejszym rynku mamy wiele rozwiązań. Obsługa dzisiejszych rozwiązań może się wydawać przyjemna i intuicyjna, jednak wypełnianie dłuższych sentencji czy ankiet może się okazać bardzo męczące. Podkreślić należy również fakt, że znaczna część osób mających korzystać z elektronicznego EDM’u, to osoby starsze, nie mające na co dzień styczności z najnowszymi urządzeniami technologicznymi, więc obsługa może być utrudniona, a obciążenie wypełnianiem dokumentów przez innych pracowników może w efekcie wydłużyć kolejki przy punktach rejestracyjnych. Przy kontakcie z pacjentem największe znaczenie ma bezpośredniość i szybkie reagowanie, a w konieczności ciągłego korzystania z ekranu staje się to niemożliwe.
Reasumując wypowiedź, wybierając rozwiązanie do Naszej placówki medycznej powinnyśmy się przede wszystkim kierować zdrowym rozsądkiem oraz praktycznym rozwiązaniem, tak aby nie było przerażeniem dla Nas oraz Naszych pracowników.
Add a comment...

WAŻNE!!!

Kasy fiskalne 2015 - najnowsze przepisy
Uwaga! od 2015 roku wchodzą nowe przepisy dotyczące kas fiskalnych!
Kasy fiskalne będą musiały zainstalować warsztaty samochodowe, lekarze, prawnicy, zakłady fryzjerskie i kosmetyczne i inni.
Ministerstwo Finansów szykuje zmiany w zakresie obowiązku rejestrowania sprzedaży na kasach fiskalnych.  
Kasy fiskalne powinni zacząć stosować wszyscy podatnicy, których obroty przekraczają 20 tyś zł. Jeżeli ktoś rozpocznie działalność w trakcie roku kwotę musi proporcjonalnie obniżyć. 

Dochodzą nowe grupy podatkowe które muszą zacząć rejestrować sprzedaż oraz dodatkowo niektórzy stracą zwolnienia.

Kasy fiskalne 2015 - Nowe grupy podatkowe:

• warsztaty motoryzacyjne
• wulkanizatorów
• stacje badań technicznych pojazdów
• lekarzy, dentystów
• doradców podatkowych
• prawników (z wyjątkiem notariuszy)
• zakłady fryzjerskie oraz kosmetyczne 
Add a comment...

Post has attachment
Kasa Fiskalna. PROMOCJA!!!

Przygotuj się do zmian razem z Nami. Już od dziś do 31.12.2014r. oferujemy Państwu wybrane kasy i drukarki fiskalne z 10% rabatem.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jesteśmy najlepsi!

W dniach 2-3 października w Łodzi odbyła konferencja Partnerstwo 2014 - Uwolnij możliwości swojej firmy z ERP 2.0

Grupa Kotrak została LIDEREM SPRZEDAŻY Comarch ERP 2.0 2014

Serdecznie dziękujemy za wyróżnienie.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasze CENTRUM INFORMATYCZNE coraz wyższe!!!

Z każdym dniem, wielkimi krokami zbliżamy się do otwarcia naszego CENTRUM INFORMATYCZNEGO.
Już niedługo, coraz bliżej... :)
PhotoPhotoPhoto
2014-11-28
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Grupa Kotrak - O Nas :)

Czym jest Grupa Kotrak? Grupa Kotrak to System do zarządzania gastronomią, Kompleksowe rozwiązania dla małych, średnich i dużych firm, Wdrożenia branżowe, Ściśle specjalizowane zespoły pracowników, Asysta techniczna na każdym etapie współpracy, Działalność w całej Polsce i za granicą. Więcej o Nas znajdziesz pod adresem http://www.kotrak.com/
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded