Profile cover photo
Profile photo
Piotr Prauzner-Bechcicki
61 followers -
Człowiek, chrześcijanin, katolik, oblat Maryi Niepokalanej, kapłan... :)
Człowiek, chrześcijanin, katolik, oblat Maryi Niepokalanej, kapłan... :)

61 followers
About
Posts

Z Ewangelii na dziś (J 15, 26 – 16, 4a)
Duch jest nam dany, abyśmy się nie załamali w wierze. Wołaj o Niego, jeśli jesteś w sytuacji krańcowej. On jest samą prawdą, więc nas nie oszuka, ale raczej odszuka.
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 15, 12-17)
On oddał życie. Słowa przekuł w rzeczywistość. Na Nim można oprzeć swoje życie. Moja miłość nie musi od razu być doskonała. Ważne, że Jego miłość jest od razu doskonała. Na zawsze doskonała...
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 14, 7-14)
Nie można wobec słów Jezusa przejść obojętnie. On przecież mówi, że możemy dokonywać takich samych dzieł, jak On! Oczywiście nie naszą mocą, ale mocą Ojca, który w Nim działa i w Nas chce działać. Ta Ewangelia jest zaproszeniem, aby dzisiaj na modlitwie na nowo uczynić przestrzeń dla Boga Ojca w naszym życiu. Poproś w imię Jezusa, aby działał w Tobie tak, jak działa w swoim Synu.
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 13, 16-20)
Jezus, który zachowuje się jak sługa, zaprasza do bycia sługą dla innych. Nie potrzeba tutaj wielkich słów i wzniosłych przemów, ale przebywania w bliskości drugiego człowieka. Tam, gdzie się dzisiaj pojawisz, bądź otwarty do niesienia pomocy jak Jezus, który staje się sługą dla ciebie.
Add a comment...

Post has attachment
Ogień (cz. 2) - ogień jako teofania
W Słowniku Symboliki Biblijnej ogień przedstawiony jest jako tzw. teofania. Chodzi w tym terminie o sposób objawiania się Boga. „Boga nikt nigdy nie widział” (J 1,18), ale pojawiał się za pomocą różnorakich symboli. Jednym z nich również był stworzony przez...
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 10, 22-30)
Jezus robi wystarczająco dużo, aby nas przekonać do siebie. To my nie robimy zbyt wiele, aby przekonać się do Niego...
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 12, 24-26)
Nienawiść do życia oznacza ustawianie go we właściwej perspektywie tak, aby nie utracić Pana Boga z widoku. Co może jeszcze powodować, że tak się dzieje u ciebie i mnie? Może czas na nowo zapałać nienawiścią do tego wszystkiego, co zabiera mi Jezusa a pokochać to, co zbliża mnie do Niego?
Add a comment...

Post has shared content
Zapraszamy wszystkie osoby konsekrowane na spotkanie! :)
Zapraszamy na III Kongres młodych osób konsekrowanych, do Łagiewnik. Kongres odbędzie się w dniach 13-16 września 2018 r.
Więcej na: http://kongresmlodych.zyciezakonne.pl/
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 6, 52-59)
Stanowczość Jezusa jest intrygująca i zmusza do zastanowienia. Czy naprawdę tak wiele zależy od spożywania Eucharystii? Zrozumieli to przesłanie Żydzi słuchający Jezusa i z początku nie potrafili tego ogarnąć. Wiedzieli, że tu nie ma żadnej metafory i przypowieści. Czemu więc tak wielu wierzącym obojętne pozostaje przyjęcie lub nieprzyjęcie Komunii? Może to przez brak stanowczości przekonanych?
Add a comment...

Z Ewangelii na dziś (J 6, 35-40)
Jakie to pocieszające, że dzisiaj możemy na nowo rozpoznać, jaka jest wola Ojca Niebieskiego. On chce, aby wierzący w Jego Syna mieli życie wieczne. W Jego woli nie ma podstępu ani ukrytych, niecnych zamiarów. Bóg w swojej woli względem nas jest totalnie przejrzysty. Czy moja/twoja wola dostania się do nieba staje się równie przejrzysta? A może jeszcze coś próbujesz ugrać na swojej wierze?
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded