Profile cover photo
Profile photo
Grupa WW
6 followers -
Agencja Content Marketingu
Agencja Content Marketingu

6 followers
About
Posts

Post has attachment
Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży
Optymalizacja seo kluczem do lepszej sprzedaży
contentmarketingresearch.blogspot.com
Add a comment...

Post has attachment
Kiedy słyszymy o takich gigantach jak Coca Cola, Adidas czy Nike, praktycznie od razu kojarzymy je z ich logiem. Jest to nic innego jak część identyfikacji wizualnej – czyli tego, co kreuje wizerunek marki na rynku. Jednak oprócz logotypu, ma ona jeszcze wiele innych elementów, które zaraz omówimy.

Jak się nazywasz?

Jedną z najważniejszych zadań, o których powinna pamiętać każda firma, jest wymyślenie odpowiedniej nazwy. Jest to pierwsza rzecz, która zostanie zapamiętana przez klientów. Najlepiej, aby nawiązywała do tego, czym firma się zajmuje, ewentualnie jakimi wartościami się kieruje. To właśnie dobrze brzmiąca i oryginalna nazwa pomaga osiągnąć sukces marketingowy wielu firm. Z reguły zostaje ona z daną działalnością na dłuższy okres, dlatego warto się nad nią porządnie zastanowić, jeżeli nie chcemy za moment przeprowadzać rebrandingu.

Grafika i kolory

Kolejnym ważnym elementem identyfikacji wizualnej jest logo oraz wybór odpowiednich kolorów firmowych. Tutaj sytuacja jest o tyle skomplikowana, że każdy, nawet najdrobniejszy detal się liczy. Logo musi być zbudowane w taki sposób, by dana marka mogła zostać rozpoznana bez najmniejszego problemu. Oryginalność symbolu lub grafiki przejawia się, między innymi, w doborze odpowiedniego kroju pisma i kolorów. Warto, by te elementy się dopełniały, dzięki czemu będą tworzyć prawdziwą wizytówkę firmy.
http://grupaww.pl/identyfikacja-wizualna/

Jeżdżąca reklama

Z pewnością każdy widział na mieście pędzące samochody wyklejone nazwą, symbolem, a czasem nawet informacjami kontaktowymi jakiejś firmy. Jest to również część identyfikacji wizualnej. Mając swojego przedstawiciela handlowego lub dostawcę, można zagwarantować sobie taki „ruchomy baner”, którego treść może dotrzeć do niedostępnych klientów.

Wygląd firmy

Wchodząc, na przykład, do restauracji McDonald ’s, każdego – prędzej czy później – dopadnie deja vu. Dzieje się tak dlatego, że wszystkie lokale tej restauracji są projektowane w prawie identyczny sposób. Taka forma identyfikacji wizualnej sprawia, że klient przychodzi do czegoś, co zna, dzięki czemu czuje się jak w domu. Przysłowie: „Nie ma to jak w domu” w tym wypadku jak najbardziej pasuje.

Zapomniałem długopisu!

„Żaden problem! Proszę, oto nasz firmowy długopis. Może jeszcze notatnik się Panu przyda?” System identyfikacji wizualnej może zostać wzmocniony właśnie poprzez zagwarantowanie klientom najróżniejszych gadżetów. Najlepiej, by były to rzeczy, które są na co dzień potrzebne, na przykład długopisy, notatniki, reklamówki, a nawet ubrania. Używając ich, klient sam będzie promował firmę!

Za mundurem panny sznurem

Jedną z najlepszych wizytówek firmy są jej pracownicy. Posiadając odpowiednie umiejętności i doświadczenie, są w stanie rozwiązać każdy problem. Oczywiście da się i to poprawić, właśnie dzięki identyfikacji wizualnej. Zapewniając pracownikom jednolite ubranie (uniform) pokazuje się, że zespół jest zgrany i zmotywowany do osiągnięcia wspólnego celu.

Wielka księga

Wszystkie elementy wymienione wyżej oraz wiele, wiele innych, są zazwyczaj zbierane razem w księdze identyfikacji wizualnej. Jest to oficjalny dokument, zawierający wszystkie wzory, wzorce, hasła reklamowe itp. danej firmy. Dodatkowo, zapisane są w niej wszystkie zasady i sposoby ich wykorzystywania.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W dzisiejszym świecie ludzie zasypywani są ogromną ilością reklam i wizualnych przekazów, których zadaniem jest zainteresowanie potencjalnych klientów danym produktem, a w konsekwencji jego zakup. Świadomość tego, że atrakcyjność tradycyjnych reklam spada, powoduje, że pojawiają się nowe źródła dotarcia do odbiorców. Jedną z takich metod, która zyskuje coraz bardziej na popularności jest content marketing.

Czym jest content marketing?

W języku polskim content marketing definiowany jest jako marketing treści. Jest to jedna ze strategii marketingowych, która polega na publikowaniu atrakcyjnych, interesujących oraz przydatnych treści, które będą budzić zainteresowanie ściśle określonej grupy konsumentów, a w konsekwencji będą prowadzić do pozyskania nowych klientów. Zadaniem tej strategii jest opracowanie takich treści, które dzięki swojej atrakcyjności trafią do określonej grupy konsumentów. Marketing treści ma ostatecznie prowadzić do stworzenia trwałych i długoterminowych relacji z klientami. Dodatkowo zależności te mają na celu oddziaływanie na emocje, co ma doprowadzić do jeszcze większej zażyłości z docelową grupą konsumentów. Content marketing, w odróżnieniu od tradycyjnych praktyk marketingowych, kładących nacisk na jednostronny komunikat reklamowy, opiera się na tworzeniu długotrwałych związków z odbiorcą poprzez własne zaangażowanie, ale także zaangażowanie odbiorcy. http://grupaww.pl/content-marketing/

Jakie formy dotarcia do odbiorców wykorzystuje content marketing?
Marketing treści może przybierać różnego rodzaju formy, za pomocą których oddziałuje na użytkowników sieci. Treści mogą być przekazywane za pomocą: artykułów eksperckich, newsletterów, blogów, poradników, filmików, infografik, social mediów, wykresów czy prezentacji multimedialnych. Jak można zauważyć dotarcie do konsumentów może odbywać się za pomocą wielu mechanizmów, jednak najpopularniejszym z nich są niezmiennie social media. Dobrej jakości teksty i materiały są w stanie zagwarantować odbiorcom, to czego tradycyjna reklama nie jest w stanie zapewnić, a więc fachową wiedzę na temat marki czy produktu. Dzięki temu odbiorcy mają podstawy ku temu, by obdarzyć dany produkt zaufaniem, co wpływa na podjęcie decyzji o zakupie.

Jakie korzyści płyną z content marketingu?

Jedną z korzyści, jakie można osiągnąć dzięki marketingowi treści, jest przede wszystkim rozpowszechnianie wiedzy na temat danej marki, firmy czy produktu. Za jego pomocą można promować i wyróżniać dany produkt na tle innych konkurencyjnych produktów czy marek. Z kolei zapewnianie rzetelnych treści buduje w konsumentach świadomość tego, iż informacje te oparte są na wiedzy i doświadczeniu. Finalnie prowadzi to do zyskanie zaufania i sympatii klientów, a prezentowane treści przyczyniają się do zakupu określonego produktu. Oprócz tego popularność strony internetowej rośnie, marka zdobywa nowych klientów, a jej wiarygodność i wzrasta.
Jak pokazują badania ponad osiemdziesiąt procent konsumentów, po zapoznaniu się z treściami content marketingu, w bardziej pozytywny sposób postrzega daną firmę. Dzięki takim działaniom marka może zyskać na popularności i stać się rozpoznawalną i cenioną na rynku. Należy jednak pamiętać, że musi to być strategia dobrze przemyślana i opracowana, a z pewnością przyniesie oczekiwane rezultaty.


Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nowo powstała marka bądź firma, by zaistnieć w świadomości konsumentów musi podjąć szereg działań, które doprowadzą do jej rozpoznawalności i popularności. Jest to ważne, ponieważ przyczynia się do poszerzenia grona odbiorców, a tym samym przekłada się na sytuację finansową firmy. Odpowiednio obrana taktyka i rzetelnie opracowana identyfikacja wizualna, w dużej mierze decydują o tym, czy firma będzie w stanie przetrwać i rozwijać się na rynku, gdzie konkurencja jest bardzo duża.

Identyfikacja wizualna – definicja

Jest to ogół zachowań i symboli opracowanych i stosowanych w firmie, które budują relację firmy z otoczeniem, wyróżniając ją na tle innych konkurencyjnych marek. Identyfikacja wizualna jest jednym z podstawowych narzędzi, dzięki któremu firma kreuje swój oryginalny wizerunek w świadomości odbiorców. Warto pamiętać, że system identyfikacji wizualnej musi być starannie przemyślany, ponieważ powinien idealnie łączyć się ze stylem firmy, tworząc spójną i czytelną całość.

Podstawowe elementy identyfikacji wizualnej

Jednym z najważniejszych elementów identyfikacji wizualnej jest nazwa firmy oraz logo. Nazwa powinna być oryginalna, łatwa do zapamiętania, nawiązująca do działalności firmy oraz wyróżniająca się na tle innych. Drugim, równie ważnym elementem identyfikacji wizualnej, jest logo. Jest to znak graficzny, który pomaga odbiorcom bezbłędnie zidentyfikować daną markę na rynku. Może być to sama nazwa firmy, zapisana charakterystyczną czcionką, znak, bądź symbol. Ważne jest, by logo było zrozumiałe dla każdego z odbiorców, musi więc być proste oraz czytelne, a zarazem ściśle powiązane z nazwą firmy. Innym elementem identyfikacji wizualnej jest kolorystyka. Jest obecna w nazwie firmy oraz logo, a także w strojach pracowników firmy, wystroju wnętrz, wizytówkach oraz innych gadżetach firmowych. Kolorystyka odgrywa bardzo ważną rolę, ponieważ łączy wszystkie elementy identyfikacji wizualnej firmy w spójną całość. Typografie firmowe, czyli kroje pisma stosowane we wszystkich materiałach firmowych to kolejny ważny element. Typografia poprzez zastosowanie odpowiednich czcionek oraz konsekwentne ich stosowanie w nazwie firmy, logo czy materiałach reklamowych ma wpływ na odróżnienie marki na rynku od konkurencji. Druki firmowe, wizytówki, papier firmowy, teczki, to kolejne elementy identyfikacji wizualnej firmy. Powinny współgrać z pozostałymi elementami identyfikacji wizualnej danej marki.

Księga identyfikacji wizualnej

Ogół wszystkich reguł identyfikacji wizualnej firmy zawarty jest w księdze identyfikacji wizualnej. Jest ona oficjalnym zapisem wyżej wymienionych elementów identyfikacji firmy. Oprócz elementów wizualnych księga może odnosić się do elementów takich jak: procedura przeprowadzania rozmów telefonicznych, sposób obsługi klientów czy ścieżki dźwiękowe, jakich firma używa. Księga identyfikacji wizualnej powinna wyjaśniać każdy aspekt budowy marki oraz jej postrzeganie na zewnątrz.
Identyfikacja wizualna to bardzo ważny element, który decyduje o powodzeniu danego produktu na rynku. Przemyślana i spójna identyfikacja wizualna marki, z pewnością dotrze do szerokiego grona konsumentów, co niewątpliwie przełoży się na kondycję finansową firmy.
http://grupaww.pl/identyfikacja-wizualna/Add a comment...

Post has attachment
Audyt SEO zawiera w sobie wiele działań, które mają na celu poprawienie działania strony, zwiększenia na niej ruchu oraz jej jakości. Zorganizowanie takich badań pomoże w optymalizacji strony, widoczności witryny w wyszukiwarkach oraz przyniesie wiele innych korzyści. Jednak jakie najważniejsze cechy strony są poddawane takiej kontroli?

Dostępność dla wyszukiwarek

Strony internetowe, które nie są dostępne dla wyszukiwarek to takie, na które użytkownicy, lub roboty nie mogą uzyskać dostępu. Audyt SEO pomoże wyłapać wszelkie niezgodności na portalu oraz wskaże, w jaki sposób się ich pozbyć. Może to być, na przykład, źle skonstruowana mapa serwisu, adres URL, czy architektura serwisu. Strona musi być również na tyle wydajna, by szybko wczytała się przeciętnemu użytkownikowi – w innym wypadku opuści on portal bez wnikania w jego treść.

Treść serwisu

Przeprowadzając audyt SEO należy zwrócić uwagę na jakość przedstawianej, na stronie internetowej, treści. Jeżeli jest ona na znikomym poziomie, będzie trzeba powziąć wszelkie działania, by ją zmienić. Ponadto, treść musi być unikalna, czytelna oraz przydatna użytkownikom. Jeżeli prowadzimy sklep komputerowy, nie możemy przecież pisać o tematach zupełnie z tym niezwiązanych.

Analiza słów kluczowych

Podczas przeprowadzania audytu SEO sprawdza się jakość słów kluczowych. Jest to czynność, która daje początek późniejszemu pozycjonowaniu. Bez niej nie będzie można sprawić, by strona pojawiła się na samej górze w wynikach wyszukiwania. Pamiętajmy jednak, że słowa kluczowe to nie tylko pojedyncze słowa, ale również całe wyrażenia, które użytkownicy wpisują w wyszukiwarce podczas poszukiwań sklepów, czy usług.

Linki

Linki to odnośniki, które po kliknięciu na nie pozwalają użytkownikowi odwiedzić konkretną stronę internetową. Z reguły są zbudowane z trzech elementów: adresu strony docelowej, opcji otwierania linkowanej strony w odrębnym, lub aktualnym oknie oraz podświetlonego tekstu, który widzimy na ekranie. Dodatkowo, linki dzielimy na wewnętrzne i przychodzące. Wewnętrzne to, jak sama nazwa wskazuje, linki znajdujące się na naszej stronie. Linki przychodzące to odnośniki znajdujące się, na przykład, na innych portalach. Przeprowadzenie audytu SEO może również polegać na sprawdzeniu, czy linki przychodzące i wewnętrzne są należytej jakości, czy żaden z nich nie prowadzi do nieistniejącego portalu i wiele innych.
http://grupaww.pl/pozycjonowanie-stron/

Multimedia

Wszelkie grafiki, czy pliki video, również powinny być sprawdzone pod kątem jakości. Muszą być umieszczone na stronie w taki sposób, by roboty wyszukiwarek były w stanie połączyć je ze słowami, lub frazami wprowadzonymi przez użytkownika do wyszukiwarki.
Oprócz wyżej wymienionych, audyt SEO może skontrolować wiele innych, czasami bardziej skomplikowanych, procedur. Ważne jest, by każdego klienta traktować indywidualnie i audyt podporządkować do jego potrzeb. Po przeprowadzeniu odpowiedniego audytu, sporządza się dokładny raport. Ten zawiera rekomendacje działań, które w przyszłości pozwolą stronie internetowej pojawić się wyżej w wynikach wyszukiwania.
Add a comment...

Post has attachment
Co zrobić, aby optymalizacja strony www była skuteczna?

Udało się! Możesz już pochwalić się swoją własną stroną internetową. Dopracowałeś każdy szczegół, jest oryginalna i ciekawa, ale od dłuższego czasu nikt jej nie odwiedza. Jak to zmienić? Daj szansę potencjalnym użytkownikom na zalezienie jej spośród miliardów innych. Zastosuj optymalizację strony www.

Czym właściwie jest optymalizacja strony www?

Optymalizowanie stron to zestaw działań, których głównym celem jest zadbanie o widoczność Twojej strony poprzez dopasowanie do wymagań, które posiada wyszukiwarka. Pozycjonowanie strony ułatwia robotom sieciowym analizę treści, która zawarta jest na stronie internetowej, co prowadzi do wyświetlania jej wtedy, gdy użytkownik wpisze w wyszukiwarkę określone słowa kluczowe. Aby optymalizacja strony www mogła zostać odpowiednio przeprowadzona, konieczny jest audytu SEO. Podczas audytu zbierane są wszelkie uwagi, które później wykorzystuje się do procesu usprawniania strony internetowej. Strona zostaje poddana zarówno analizie wewnętrznej, jak i analizie w wynikach wyszukiwarki.

Kiedy rozpocząć pozycjonowanie strony?

Najlepszym momentem na przeprowadzenie optymalizacji jest etap planowania strony internetowej. Pozwala to uniknąć istotnych błędów, mających wpływ na jej przyszłe funkcjonowanie. Jednak najczęściej optymalizacja stron dla wyszukiwarek odbywa się w chwili, gdy witryna internetowa już istnieje.

Jakie korzyści niesie za sobą optymalizacja strony www?

- Osiągnięcie wysokiej pozycji w wynikach wyszukiwania
- Zwiększenie ruchu użytkowników na stronie
- Ogólna poprawa działania strony internetowej
- Ułatwienie poruszania się po stronie
- Uzyskanie pozytywnego efektu biznesowego

Jakie elementy należy optymalizować?

- Kod strony – pozycjonowanie strony internetowej należy rozpocząć od sprawdzenia jej budowy. Odpowiednio skonstruowany kod, umożliwia poprawę funkcjonalności strony tak, że staje się bardziej czytelna dla botów internetowych. Analiza odbywa się zatem pod kątem poprawności kodu CSS i HTML, a także duplikowania treści i stronicowania.
- Treść – to równie ważne aspekty, na które optymalizacja strony www zwraca uwagę. Powinna charakteryzować się cechami takimi jak:
- Dogłębność i oryginalność – konkretny, a zarazem szczegółowy opis sprawia, że strona internetowa staje się bardziej wartościowa zarówno dla użytkownika, jak i botów w wyszukiwarce. Postaraj się, aby treści na niej zawarte były nieszablonowe.
- Różnorodność – szczególną uwagę, należy zwrócić nie tylko na słowa zawarte w tekście, ale także wykorzystaną do niego grafikę, czcionki i style formatowania.
- Odpowiedni podział – konieczne jest stosowanie nagłówków H1, H2, H3 w dłuższych tekstach, które wspomagają strukturalizację tekstu.
- Słowa kluczowe – umiejętność dobierania słów kluczowych pozwala na skuteczne pozycjonowanie strony, czego skutkiem jest lepsza pozycja w wynikach wyszukiwania oraz skuteczne dotarcie do internautów. Jest to istotny etap optymalizacji witryny, którego niedopracowanie skutkuje brakiem dotarcia do potencjalnych użytkowników.
- Grafikę – ilustracje i zdjęcia zamieszczone na stronie internetowej sprawdza się głównie pod kątem wagi plików. Korzystnym zabiegiem optymalizującym obrazy jest ich kompresja, przycinanie, stosowanie formatu PNG lub zmiana rozmiarów. Warto również stosować opisy do umieszczonej grafiki.

Jakich zabiegów unikać podczas optymalizacji stron dla wyszukiwarek?

- Wykorzystywanie spamu
- Dobranie niewłaściwych słów kluczowych
- Zbyt duża ilość słów kluczowych w treści
- Nieodpowiednia nazwa domeny
- Nieumiejętna konstrukcja witryny internetowej

Jak sprawdzić, czy optymalizacja strony www okazała się korzystna? Po wykonaniu szeregu czynności możliwe jest sprawdzenie poprzez określone programy i rozszerzenia przeglądarek czy pozycjonowanie strony okazało się skuteczne. Narzędzia te, są w stanie określić efektywność przeprowadzonych zabiegów oraz zapewnić, że był to krok niezbędny do zapewnienia jej prawidłowego funkcjonowania.
http://grupaww.pl/pozycjonowanie-stron/
Add a comment...

Post has attachment
Zaistnieć w sieci - pozycjonowanie strony internetowej

Wstajesz rano i świadomy że czeka Cię kolejny dzień w bezsensownej pracy postanawiasz coś z tym zrobić? Założyć firmę, najlepiej internetową? Albo bloga? Ci blogerzy zarabiają nawet nie wiadomo na czym! Gratulacje, wziąłeś życie w swoje ręce, jesteś w sieci... razem z milionami innych! Jak się wybić spośród nich? Odpowiedzią jest pozycjonowanie!

Czym jest pozycjonowanie?

Początki internetu sięgają lat 70-tych ubiegłego wieku. Wraz z błyskawicznym wzrostem jego popularności i rosnącą ilością dostępnych danych, zaczęła być konieczna ich odpowiednia selekcja, tak, aby użytkownik był w stanie z łatwością odnaleźć interesujące go dane. Z drugiej strony właścicielom stron internetowych zależało na tym, aby selekcja odbywała się na ich korzyść. W taki sposób narodziła się potrzeba ich odpowiedniego pozycjonowania w internecie. http://grupaww.pl/pozycjonowanie-stron/

Na pozycjonowanie składają się zabiegi zwiększające popularność strony czy bloga. Celem pozycjonowania jest osiągnięcie jak najwyższego miejsca w wyszukiwarce po wpisaniu przez użytkownika hasła kojarzącego się z Twoją stroną internetową. W zależności od potrzeb użytkownika, pozycjonowanie Google może być lokalne - ograniczające się do pewnego obszaru kraju, lub ogólnokrajowe. Jeśli domena jest przystosowana dla odbiorców w wielu krajach, można zastosować tzw. pozycjonowanie szerokie. Pozycjonowanie Google, jako najpopularniejszej przeglądarki internetowej na świecie jest niezwykle ważne, ponieważ około 90% użytkowników nie wychodzi poza pierwszą wyświetloną stronę odpowiedzi! Jak więc znaleźć się w pożądanym TOP 10 wyników?

Metody pozycjonowania

Wraz z dynamicznymi zmianami w sieci - zmianą trendów i predyspozycji konsumentów, ciągłą zmianą algorytmów wyszukiwarek, równie dynamicznie ewoluują metody pozycjonowania stron. Bardzo ważnym obszarem, któremu należy poświęcić uwagę podczas pozycjonowania Google jest SEO, czyli optymalizacja zawartości strony pod kątem wyszukiwarek. To, co znajduje się na stronie czy blogu ma ogromne znaczenie dla ich wyniku w przeglądarce. Dlatego warto przyłożyć się do jakości publikowanych treści, opracowywać infografiki, publikować tzw. wiecznie żywe artykuły na tematy któe nie tracą na aktualności (np. przepisy kulinarne, poradniki). Ale nie tylko sama treść strony czy bloga ma wpływ na ich popularność. Regularne publikowanie treści w mediach społecznościowych, gościnne wpisy na innych stronach internetowych są w stanie znacznie zwiększyć popularność Twojej domeny.

Walka o uwagę w sieci trwa i tylko najwytrwalsi utrzymają się na powierzchni oceanu internetowych treści. Szczególnie, że ocean ten zdaje się doświadczać dużo bardziej przyspieszonego niż ziemski efektu cieplarnianego. Warto więc zainteresować się profesjonalnym spopularyzowaniem swojej internetowej aktywności i pozycjonować swoją domenę lub bloga.


Photo
Add a comment...

Post has attachment
Strateg marketingu – zawód, który cieszy się popularnością

Skuteczność agencji marketingowej oparta jest na współpracy wielu działów. To tu spotykają się umysły ścisłe z humanistycznymi, a kreatywność miesza z analityką. Pomiędzy nimi stoi ktoś, kto czuwa nad koncepcjami reklamowymi – strateg, dzięki któremu praca badaczy rynku, grafików i copywriterów odpowiada na potrzeby konsumenta.

Wojsko i agencja marketingowa – co je łączy?

Działania strategiczne głównie kojarzone są z armią i operacjami wojskowymi, jednak nie są zarezerwowane jedynie dla wojskowości. Wykorzystuje się je również w polityce i... marketingu. Wystarczy przyjrzeć się bliżej znaczeniu strategii, by zrozumieć, jak duże ma znaczenie dla budowania wizerunku marki.

Strategia to zaplanowanie całej ścieżki do osiągnięcia określonego celu. To szersze spojrzenie, które pozwala całościowo objąć wzrokiem nasze działania, spojrzeć na nie z dystansu, a także przewidywać i pokonywać wyrastające na drodze trudności. Tak planuje się działania wojskowe i dokładnie w ten sam sposób rozpoczyna się kampanie marketingowe, których przygotowaniem zajmuje się właśnie strateg marketingu.

Żeby w ogóle zacząć mówić o strategii marketingowej, potrzebny jest cel. W końcu droga, którą zaplanujemy, nie może prowadzić donikąd. W tworzeniu strategii marketingowej istotne jest poznanie klienta oraz produktu, rozeznanie w konkurencji i zbudowanie przewagi konkurencyjnej, a także ocena ryzyka. Wciąż najważniejszy jest jednak klient – to od niego wszystko się zaczyna i na nim kończy.

Strateg marketingu – jaki powinien być?

Dobry strateg łączy w sobie cechy analityczne z kreatywnymi. To świetny słuchacz, który potrafi wyciągać wnioski z pozyskanych danych, wychodzić poza schematy myślowe, charakteryzując się przy tym wysoko rozwiniętą empatią, która pozwala mu dogłębnie zrozumieć potrzeby konsumenta i połączyć je z oczekiwaniami zleceniodawcy. Praca stratega polega na współpracy ze wszystkimi działami agencji. Strateg, dzięki wsparciu działu badań, gromadzi i analizuje dane, które pozwalają mu poznać konsumenta i zrozumieć jego sposób myślenia. Następnie tę wiedzę w odpowiedniej formie przekazuje do działów kreatywnych, gdzie powstają koncepcje zgodne z wytyczoną ścieżką strategiczną.

Od dobrego stratega marketingowego wymaga się także szerokich zainteresowań. Rynek wciąż się zmienia, pojawiają się nowe trendy, które związane są nie tylko z tym, co narzucają media, ale i kreowane przez zmiany w społeczeństwie. Te zachodzące zmiany muszą być uwzględniane w projektach marketingowych. Wystarczy znaleźć w sieci kilka polskich reklam z lat 90., by zobaczyć, jak wiele się zmieniło od tamtej pory. Stare reklamy nie oddziałują na nas już w ten sam sposób, co obecne. Bawią nas niedociągnięcia graficzne czy naiwny przekaz. Jedak w czasach po transformacji robiły wrażenie, były czymś nowym i odkrywczym dla Polaków, którzy dopiero otwierali się na zachód. Jednak nie tylko globalne zmiany powinny być brane pod uwagę, ale i te lokalne. Często się zdarza, że nawet na terenie jednego kraju odbiór reklamy może się znacznie od siebie różnić. Szczególnie widoczne jest to w krajach o dużym zróżnicowaniu kulturowym.

Znajomość obecnych trendów nieodłącznie wiąże się także z już wspomnianą znajomością konsumenta. Jak go poznać? Przede wszystkim należy go zdefiniować. Czy jest kobietą, czy mężczyzną? Ile ma lat? Gdzie mieszka? Czym się interesuje? Strateg musi zdobyć wszystkie dane, które pozwolą mu wczuć się w rolę przedstawiciela grupy docelowej. Na tej podstawie będzie w stanie stworzyć brief dla działu kreatywnego.

Nie ma marki bez strategii
Odkąd na rynku dostępnych jest wiele takich samych produktów od różnych producentów, obecność stratega marketingu stała się niezbędna przy tworzeniu wizerunku marki. Prawda jest taka, że każdy z nas, wybierając dany produkt, kieruje się jakimiś swoimi przekonaniami, czymś, co sprawia, że sięgamy po asortyment tego, a nie innego producenta, a zadaniem stratega jest odnaleźć „to coś” i mówiąc brutalnie – wykorzystać. Strategia to sztuka, w której mistrzostwo osiąga się poprzez wieloletnie przekuwanie teorii na praktykę. Nie każdy to potrafi i nie każdego na to stać. Dlatego stratedzy w marketingu są tak pożądani.
http://grupaww.pl/
Photo
Add a comment...

Inboud Marketing, Content Marketing i SEO – terminy, których nie rozumiemy. Poznajmy je!

Prowadzisz sklep internetowy? Oferujesz swoje usługi w sieci lub właśnie się do tego przymierzasz? A może po prostu chcesz zajmować się marketingiem internetowym? To najwyższa pora, by zapoznać się z trzema podstawowymi pojęciami, dzięki którym dotrzesz do swoich klientów.

Inbound marketing

Patrząc na to, w jakim kierunku podążają zmiany w reklamie sieciowej, inbound marketing z każdym dniem zyskuje na znaczeniu. Co kryje się pod tym tajemniczym pojęciem? Inbound marketing to sposób prowadzenia komunikacji marki z jej odbiorcą. Na celu ma nie tylko pozyskiwanie nowych klientów, ale i ich utrzymanie poprzez zaangażowanie obydwu stron (1). Mówiąc prościej, chodzi o to, by Twoja reklama trafiała tylko do osób zainteresowanych ofertą, a internauta eksplorujący sieć w poszukiwaniu przydatnych informacji, w naturalny sposób trafił właśnie do Ciebie. Działania inbound marketingu opierają się na siatce powiązań różnych stron internetowych i portali społecznościowych z danej branży, na których znajdują się wartościowe treści. To one przyciągają odbiorców, subtelnie przekonując ich do zgody na otrzymywanie od Ciebie oferty (np. newsletter). Do celów inbound marketingu możemy zaliczyć m.in.:

• zwiększenie liczby osób odwiedzających stronę,
• zbudowanie przywiązania do marki,
• konwersję zwykłego odbiorcy w stałego klienta.

Dlaczego inbound marketing jest skuteczny? Przede wszystkim ze względu na to, że to użytkownik wyraża zainteresowanie, a nie jest zmuszany do odbioru Twojej reklamy. Przeprowadzone przez IIBR w 2011 roku badania1 wykazały, że publikowane na stronach internetowych reklamy przeszkadzają w zagłębieniu się w treści (55%) oraz wywołują uczucie przymusu do kontaktu z nią (48%). Tak naprawdę nie trzeba w tym celu prowadzić badań, wystarczy spojrzeć, jak dużą popularnością cieszy się AdBlock – program do blokowania treści reklamowych – by zrozumieć, że użytkownicy sieci nie chcą przymusowo oglądać reklam.

W inbound marketingu chodzi o to, by zbudować świadomość marki wśród internautów. Można to robić poprzez media społecznościowe, blogi firmowe czy newslettery. Istotą jest niewymuszona zgoda odbiorcy, czyli tzw. marketing permission. Innym typem działań inbound marketingu jest marketing wirusowy, którego celem jest spontaniczne rozpowszechnianie treści związanych z marką przez internautów. Przypomnij sobie reklamy Allegro czy Coca-Coli, które dzięki wywołanym u odbiorców emocjom, są naturalnie przez nich przesyłane do kolejnych osób.

Przygotuj wartościowe treści, dziel się nimi z internautami, zdobywaj lojalnych klientów – buduj sukces bez agresywnej, zniechęcającej reklamy. To właśnie jest inbound marketing.

Content Marketing

Mówiąc o wartościowych treściach, nie sposób nie wspomnieć o content marketingu. To strategia, która jest jednym z kluczowych elementów w inbound marketingu. Content marketing to unikalne treści, które w sposób wyczerpujący opisują poruszane w publikacji zagadnienia. Kładzie się nacisk na jakość – teksty muszą być pomocne, dostarczać wiedzy lub wyjaśniać dany temat. Content marketing to pisanie w taki sposób, by odbiorcy chcieli nie tylko czytać, ale i podejmować działanie. Opisy produktów powinny przekonywać do kupna, a wpisy blogowe zachęcać do udostępniania i komentowania. Reklama w content marketingu jest nienachalna, a naturalnie wpleciona w treść całego artykułu. Przede wszystkim chodzi o to, by budować wizerunek profesjonalisty, eksperta w swojej dziedzinie. Istotną kwestią jest więc dzielenie się swoją wiedzą, udzielanie rzeczowych porad lub inspirowanie. Działania content marketingowe to pierwszy krok do budowy grupy lojalnych odbiorców. To przecież od ich rekomendacji zależy sukces Twojej firmy w Internecie.

Od czego zacząć? Najpierw musisz określić swoje cele biznesowe. Zastanów się, na czym Ci zależy. Chcesz zwiększyć sprzedaż? Poinformować o nowym produkcie? Zbudować świadomość marki? Określenie celów biznesowych ułatwi Ci podjęcie kolejnych działań, czyli znalezienia docelowej grupy odbiorców oraz opracowania treści, które do nich trafią. Tutaj zaczyna się już prawdziwie ciężka praca. Realizacja planu będzie zależała od Twojego zaangażowania. Publikacje muszą pojawiać się regularnie, a równocześnie powinieneś zadbać o rozpowszechnianie informacji na ich temat, tam, gdzie Twoi odbiorcy przebywają najczęściej. Content marketing wymaga też cierpliwości. Wyniki nie pojawią się od razu, jednak warto na bieżąco monitorować zachowanie internautów oraz sprawdzać źródła ruchu na stronie. Z tych danych z łatwością wyciągniesz wnioski na temat tego, które treści interesują Twoich odbiorców i jak do Ciebie trafili.

Jak promować treści w sieci?

• Udostępniaj swoje artykuły w mediach społecznościowych.
• Używaj słów kluczowych do pozycjonowania.
• Dbaj o relację z odbiorcami i zbieraj pozytywne opinie.
• Skorzystaj z płatnych form reklamy, jak np. AdWords.
• Informuj o nowych wpisach za pomocą mailingu.


SEO

Dla większości osób SEO jest równoznaczne z pozycjonowaniem strony. Nie do końca jest to prawdą. SEO, czyli search engine optimization to wszystkie działania, które mają na celu zoptymalizowanie strony internetowej pod kątem wyszukiwarek, a więc poprawa kodu strony i wprowadzenie wartościowych treści – to techniczna strona funkcjonowania witryny. Pozycjonowanie zaś jest pojęciem szerszym, którego jedną z części składowych jest właśnie SEO. To w pozycjonowaniu chodzi o to, by nasza witryna znalazła się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania Google, a najlepiej na jej pierwszej stronie.

Z SEO wiąże się ważny termin jakim są słowa kluczowe. To pojedyncze wyrazy lub całe zdania, które użytkownicy sieci wpisują w wyszukiwarkę, by odnaleźć interesujące ich treści. Im wyżej dany wynik pojawia się w rankingu, tym większa szansa, że internauta wejdzie na daną stronę. To, czy na niej zostanie jest zależnie m.in. szybkości ładowania. Strony, które wczytują się wolno zwykle tracą potencjalnych odbiorców już w pierwszych sekundach od wejścia. Przypomnij sobie, ile razy zrezygnowałeś z otworzenia odnośnika tylko dlatego, że zbyt długo się ładował? Zmniejszenie objętości kodu czy rozmiarów zdjęć i plików umieszczonych na Twoje stronie pozwoli Ci przyspieszyć jej działanie.

Jakie działania obejmuje SEO?

1. Optymalizacja pod względem treści:

• Twórz unikalne artykuły związane z tematyką strony, zawierające słowa kluczowe.
• Stosuj wyróżnienia w tekście (nagłówki, pogrubienia).
• Stwórz system wewnętrznego linkowania na stronie (menu, odnośniki w treści).

2. Optymalizacja kodu:

• Zastosuj się do standardów W3C dotyczących tworzenia stron i ich poprawnego wyświetlania oraz dostępności na różnych urządzeniach.
• Zmniejsz objętości kodu i plików znajdujących się na stronie.
• Uporządkuj nagłówki (H1, H2, H3).
• Stosuj metatagi i przyjazne adresy URL.


Sieć internetowa przeniosła działania marketingowe na zupełnie nowy poziom. Promocja oparta na sprzężeniu zwrotnym, otwartości i współpracy z konsumentami sprawiła, że przedsiębiorstwa są postrzegane nie tylko przez pryzmat haseł reklamowych, ale i przez lojalnych klientów, którzy stali się jej ambasadorami. Internet to wspaniałe źródło kontaktu z klientem. Daje zdecydowanie więcej możliwości niż tradycyjna reklama pozwalając na zbudowanie społeczności wokół marki. Wykorzystaj to!


(1) Badanie przeprowadzone przez Interaktywny Instytut Badań Rynkowych w czerwcu 2011 roku na próbie 1000 internautów; cyt. za: Internet Standard 2012, adStandard 2012, Warszawa, marzec 2012, s. 41-42


Bibliografia:
1. O. Witczak, Inbound marketing a koncepcja marketingu relacji, „Studia Ekonomiczne” 2014, nr 182, s. 20-29.
2. L. Skrobich, Content marketing jako jeden z kluczowych elementów nowoczesnej strategii marketingowej, Zeszyty Naukowe Politechniki Częstochowskiej nr 22 (2016) s. 84 – 92.

Add a comment...

Post has attachment
Czym są teksty zapleczowe i po co je tworzyć?

W morzu informacji, jakim jest Internet, często chcielibyśmy, żeby nasza strona WWW pojawiała się jak najwyżej w wynikach wyszukiwania. Jak to zrobić? Mogłoby się wydawać, że parametry, które są brane pod uwagę przy pozycjonowaniu, to czarna magia. Wyjaśniamy więc, że jednym z czynników, które mogą pomóc wysunąć stronę internetową na wyższe miejsca, są odpowiednio przygotowane teksty zapleczowe.

Czym są teksty zapleczowe i jakie powinny być?

Teksty zapleczowe to teksty o określonej tematyce. Pojawiają się one na dodatkowych stronach internetowych, które są właśnie zapleczem tej strony, którą chcielibyśmy pozycjonować. Jak powinny wglądać takie teksty? Czym się charakteryzują? Przede wszystkim:

- powinny być na temat, to znaczy, że nie powinny zawierać treści dotyczących budownictwa, jeśli naszą stroną główną jest taka, która dotyczy napojów, w takim wypadku teksty powinny być związane z tematyką napojów;

- powinny być merytoryczne, to znaczy, że nie wolno pisać byle jakich tekstów, by tylko umieścić w nich określone frazy czy linki, oczywiście nikt nie oczekuje tekstów eksperckich z rozbudowaną bibliografią i przypisami (to może wręcz zniechęcić przeciętnego czytelnika), ale warto, żeby nie był to bezsensowny bełkot;

- powinny być zróżnicowane graficznie, to znaczy, że warto w takich tekstach umieścić lead, śródtytuły czy listę wypunktowaną, tak żeby tekst był atrakcyjny dla czytelnika i dla… wyszukiwarki;

- powinny mieć odpowiednią długość, gdyż w za krótkich tekstach lokowane frazy wyglądają nienaturalnie, kiedy muszą być skupione na niewielkiej przestrzeni;

- powinny być poprawne pod względem językowym;
powinny być unikalne, ponieważ teksty kopiowane kilkakrotnie z różnych innych stron nie są dla Google wartościowe.

Po co tworzyć teksty zapleczowe i jak to działa?
Jak zostało to wspomniane na początku, teksty zapleczowe są umieszczane na „zapleczu” naszej głównej strony, by „wybić” ją na szczyt wyszukiwań wybranych fraz. Czym jest to zaplecze? Są to właśnie strony internetowe, na których zamieszczamy treści z frazami, na które chcemy się pozycjonować. Dodajemy do nich linki prowadzące na naszą główną stronę. Dzięki takim zabiegom Google uznaje daną stronę za ważną i wartością, ponieważ prowadzi do niej tyle linków. Oznacza to oczywiście, że im większe jest nasze zaplecze, tym lepiej, jednak powinniśmy się wystrzegać nachalnego umieszczania fraz i nienaturalnego linkowania, gdyż wówczas zaplecze może zostać zdemaskowane. Dodatkowo dobrze przygotowane i merytoryczne zaplecze może sprawić, że czytelnicy sami zaczną linkować naszą stronę (na przykład na swoich blogach), co dodatkowo przełoży się na jej wartość.
http://grupaww.pl/pozycjonowanie-stron/

Przykładowe zaplecze
Jeśli wciąż trudno nam zrozumieć, o co chodzi z tym całym zapleczem i tekstami do niego, to spójrzmy na konkretny przykład. Jesteśmy producentem napojów i chcielibyśmy się rozreklamować w sieci, co przełoży się na większą sprzedaż naszego towaru. Wiemy, że jeśli wpiszemy w wyszukiwarkę „napój owocowy”, to nasza strona internetowa jest na bardzo dalekiej pozycji, co oznacza, że większość użytkowników nawet do niej nie dotrze. Co zrobić, żeby to zmienić? Przygotować odpowiednie zaplecze, czyli strony internetowe, blogi, na których umieścimy teksty z frazą „napój owocowy” oraz odnośnik do naszej głównej strony. Użytkownicy, którzy zajrzą na dobrze skonstruowane zaplecze, mogą uznać wówczas, że mają do czynienia z nowym, modnym przedsiębiorcą napojów owocowych i również podlinkują naszą stronę, a przeglądarka internetowa „stwierdzi”, że warto wyświetlić naszą witrynę na pierwszej stronie wyszukiwań, a nie na pięćdziesiątej. Prawda, że proste?
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded