Profile cover photo
Profile photo
Tylko Jaja Sławko
2 followers -
Producent i dystrybutor najwyższej jakości jaj spożywczych.
Producent i dystrybutor najwyższej jakości jaj spożywczych.

2 followers
About
Posts

Chcielibyśmy też skorzystać z Waszej wiedzy w kontekście sposobów odżywiania. Jaja, jak niektórzy mówią, to bomba witaminowa. Są wśród Was osoby, które często kupują takie produkty. Chcemy poznać metody Waszych wyborów spośród wielu rodzajów jaj, jak również spośród wielu producentów. Liczy się też Wasze zdanie dotyczące faktów i mitów dotyczących tego asortymentu. Co wiecie na ten temat. Chcemy też poznać Wasze zdanie na temat bogatej w tym przypadku konkurencji. Czy zmusza Was ona do wyborów pobieżnych, czy raczej jesteście skłonni do świadomych wyborów. Nie zawsze w tym względzie muszą decydować przyzwyczajenia czy dostępny na półce producent. Jakie są kryteria Waszych wyborów. Nie mówcie, że tylko cena. Powiedzcie coś więcej. Coś co oprócz niej będzie Waszą racjonalną przesłanką do ich zakupu. Chcemy wiedzieć prawie wszystko. To pozwala oszacować Wasze wymagania i Wasze potrzeby. Napiszcie swoje zdanie nie bacząc na nic.

Post has attachment
Szukamy partnerów w dyskusjach na temat jaj, osób które je po prostu lubią. Napiszcie do jakich dań używacie jajek. Może czegoś nie wiemy. Podpowiedzcie. My tym żyjemy więc ciekawi nas każdy przepis na danie z nimi. Poza tym w życiu potrzeba odrobinę luzu. Zróbmy więc sobie jaja. Pożartujmy.
Photo

Post has attachment
Jaja przepiórcze są coraz popularniejsze i coraz częściej goszczą na naszych stołach. Nie są więc, li tylko, dekoracją np. na świąteczny stół. Zaczynają być szczególnie poszukiwanym produktem ze względu na swoje właściwości. Są one źródłem białka i witamin. Zawierają łatwo przyswajalne i pełnowartościowe białka względem kurzych jaj oraz charakteryzują się większą zawartością aminokwasów (treoniny, metioniny) i niezbędnych organizmowi pierwiastków, wapnia, miedzi, cynku, żelaza czy fosforu, witamin B1, B2, B12 oraz karotenu. Charakteryzują się znakomitym smakiem oraz dużym udziałem żółtka w stosunku do całego jaja. Są zdrowsze niż jaja kurze ze względu na większą zawartość składników odżywczych. Jaja przepiórcze zawierają mniej tłuszczu i nie zawierają „złego” cholesterolu. Uwagę zwraca też fakt, że jaja przepiórcze są wolne od alergenów, więc nie uczulają. Jednym słowem powinny być istotnym elementem diety osób cierpiących na różnego rodzaju schorzenia np. anemię, cukrzycę, astmę czy choroby wrzodowe żołądka. Znając właściwości jaj przepiórczych nie mogliśmy dopuścić do tego, by zabrakło ich w naszej stałej ofercie. Ten produkt jest także u nas dostępny.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jaja omega 3 to mimo wszystko nadal nieco deficytowy produkt na naszym rynku. Przywiązujemy więc wagę do tego, by i ten asortyment jaj mógł być dostępny w naszej ofercie. I jest. W naszej produkcji jest to jajko z chowu klatkowego oznaczone symbolem Omega Vitae. W tym przypadku nie chodzi o samo jajko, lecz o to co ono w sobie zawiera. Jest to istotny argument przy produkcji tych właśnie jaj, a wiemy że jajka tego rodzaju zaliczane są do jaj z górnej półki. Cała tajemnica tkwi w tym czym karmione są kury. Nasze pasze wzbogacone są kwasami omega 3 dzięki temu znoszone przez kury jaja zawierają nie tylko wszystkie niezbędne nam do życia aminokwasy, ale także ważne dla organizmu i cenne tłuszcze. Im więcej kwasów omega 3 znajduje się w podawanej im paszy, tym bogatsze jest w nie jajko. Jeśli więc mamy możliwość ich kupna to warto to zrobić. Kwasy omega 3, podobnie jak większość witamin i cennych składników znajduje się w żółtku, należy więc pamiętać by zjadać je w całości.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nasze jaja wielozbożowe pochodzą, po prostu, z chowu klatkowego. Jest to w naszym kraju do dzisiaj, mimo wszystko, najpopularniejszy sposób hodowli kur. Jeszcze do niedawna 90% jaj spożywczych na polskim rynku pochodziło z takich właśnie hodowli. Stawiając na produkcję jaj o wyższym progu wymagań naszych Klientów postanowiliśmy utrzymać produkcję jaj z chowu klatkowego. Pomimo faktów postanowiliśmy postawić na nasze czterdziestoletnie receptury i maksymalnie wzbogacić pasze, którymi nasze kury są karmione. Opłaciło się, jak w każdym innym przypadku, przypadku innego rodzaju hodowli czy to ściółkowej, czy wolnowybiegowej. Sprawdziła się stara zasada dotycząca szczególnej dbałości o sposób karmienia kur. Uzyskaliśmy to co zaplanowaliśmy, jaja o świetnych walorach smakowych, jaja, które wyróżniają się jakością w swojej klasie. Nie są to jajka z tzw górnej półki, ale zdecydowanie zależy nam na ich wysokiej jakości. Zadbaliśmy o każdy szczegół, zadbaliśmy głównie o to, by i ten asortyment mógł cieszyć się zainteresowaniem wśród naszych Klientów ze względu właśnie na swoją jakość. Dlatego też znajdują się one w naszej stałej ofercie.
PhotoPhotoPhotoPhoto
30.04.2016
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
W naszej stałej ofercie nie mogło zabraknąć również jaj z chowu ściółkowego. Produkcja jaj kurzych pochodzących z chowu ściółkowego jest pierwszym krokiem naprzód, który różnicuje jaja z takiej hodowli od jaj pochodzących z chowu klatkowego. Jesteśmy przekonani o słuszności produkcji tych jaj, gdyż wiemy z jakiego regionu one pochodzą. Ma to wielkie znaczenie. Nie tylko sama hodowla, ale i sposób utrzymywania stad, ich żywienie oraz region mają wpływ na jakość, w tym przypadku, jaj z chowu ściółkowego. Nasze kury przebywają w zamkniętych kurnikach, których powierzchnia wyłożona jest obficie ściółką i mają do dyspozycji grzędy. Kury mogą się swobodnie poruszać, ale nie mają dostępu do wybiegów poza pomieszczeniami w których przebywają. Znaczenia nabiera więc szczególnie sposób ich odżywiania. Sporządzone według naszych receptur pasze zdają świetnie egzamin i dodają naszym jajom ściółkowym znakomitego smaku. Każdy szczegół w takiej hodowli ma znaczenie dla jakości jaj o którą w sposób szczególny dbamy.
PhotoPhotoPhotoPhoto
30.04.2016
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Świadomość konsumentów stale rośnie, a chów kur na wolnym wybiegu kojarzy się nam z klasyczną już dziś formą dawnych wiejskich hodowli. W tym przypadku zobowiązani jesteśmy zapewnić naszym kurom jak najlepsze warunki bytowania, które mają olbrzymie znaczenie dla jakości znoszonych przez nie jaj. Nasze kury nie są trzymane całą dobę w pomieszczeniach dla nich przeznaczonych i w ciągu dnia korzystają z przystosowanego do ich potrzeb wolnego wybiegu na którym na każdą z kur przypada odpowiednia, usankcjonowana przepisami prawa powierzchnia. Mają więc one sporo swobody, by przechadzać się po trawie i korzystać z możliwości spożywania również naturalnego pożywienia jakim są np. dżdżownice. Noc spędzają w wyłożonych ściółką kurnikach, gdzie czekają na nie wygodne grzędy. Za to jajka od nich pochodzące, jajka z naszych ferm, charakteryzują się wspaniałym smakiem i wspaniałymi walorami odżywczymi. Polecamy. Są one w naszej stałej ofercie.
PhotoPhotoPhotoPhoto
30.04.2016
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Zielononóżka kuropatwiana to stara polska rasa kur, bardzo popularna w latach powojennych z uwagi na łatwość jej hodowli. Są to kury bardzo samodzielne w poszukiwaniu pożywienia i obdarzone silnym instynktem macierzyńskim. Są one hodowane na naszych fermach znajdujących się na terenach objętych ochroną środowiska, wolnych od przemysłu i zanieczyszczeń z tym związanych. Kury te mają do dyspozycji zagrody wyposażone w odpowiednie wybiegi i pastwiska obsiewane mieszanką roślin motylkowych i ziół np. koniczyną, lucerną, łubinem, wyką, krwawnikiem czy pokrzywą. Nie wolno ich trzymać w ciasnych klatkach, a za daną im swobodę odpłacają najzdrowszymi jajami. Najprościej rzecz ujmując, zielononóżka kuropatwiana jest przystosowana do chowu w warunkach naturalnych, a jej jaja charakteryzują się obniżoną zawartością cholesterolu. Jaja kur innych ras zawierają 578 mg cholesterolu w 100 gramach. Jaja zielononóżek mają go o kilkadziesiąt procent mniej. Jest to ich cechą genetyczną, której inne kury nie mają. To wartość dodana, gdyż zbyt duża zawartość „złego” cholesterolu w diecie może zwiększać poziom tego składnika w surowicy krwi, i powodować jego odkładanie w żyłach prowadząc do groźnych zmian miażdżycowych. Niestety w latach siedemdziesiątych i kolejnych dziesięcioleciach ubiegłego wieku udział zielononóżek w hodowli systematycznie spadał z uwagi na to, że znosiły one zaledwie 140-180 jaj rocznie. Teraz, między innymi dzięki nam, ta sytuacja radykalnie się zmieniła. Zielononóżka wróciła do łask, a jej jaja sprzedają się znakomicie. Ten asortyment jaj jest na stałe dostępny w naszej ofercie.
Photo
Photo
30.04.2016
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Jaja ekologiczne to ponad wszystko etyczny, zgodny z naturą chów kur związany z brakiem antybiotyków w ich hodowli, brakiem jakichkolwiek pestycydów w pokarmie oraz brakiem organizmów genetycznie zmodyfikowanych w certyfikowanych paszach dla nich przeznaczonych. Jaja ekologiczne to jedyny produkt w asortymencie jaj w całości pozbawiony GMO. Wyjaśniając, należy powiedzieć wprost, że w produkcji jaj ekologicznych zabronione jest stosowanie paszy zawierającej GMO. Zabronione jest też, nawet profilaktyczne, stosowanie weterynaryjnych produktów leczniczych i antybiotyków. Nie wolno też stosować syntetycznych środków ochrony roślin i nawozów sztucznych, zapraw nasiennych, sztucznych koncentratów, pasz przemysłowych czy promieni jonizujących. Te restrykcyjne przepisy dotyczące hodowli kur dających nam najcenniejsze jaja są skrupulatnie przestrzegane również u nas. W zamian za to otrzymujemy bardzo wysoką jakość jaj ekologicznych i ich wyśmienity wręcz smak. Ten asortyment znajduje się w naszej stałej ofercie.
Photo
Photo
30.04.2016
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Wspieramy także sprzedaż naszych produktów w placówkach handlowych. Dajemy pełen zestaw narzędzi marketingowych. Korzyść jest zawsze trójstronna. Korzystamy na tym wszyscy, Klient, bo zaopatrzył się w towar świetnej jakości, placówka handlowa, bo sprzedając nasz wachlarz produktów wspiera również swoją markę, no i my, rzetelny producent i dystrybutor jaj spożywczych, który ma sporo satysfakcji z tego, że marka i świadomość o naszych produktach sukcesywnie rośnie. To cieszy nas wszystkich.
Photo
Photo
29.04.2016
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded