Profile cover photo
Profile photo
Lila Stosevska
222 followers -
I love to cook and I want to make humane.And love kreate new recipe with gluten free, vegan and vegetables, and love traveling,and friendship.
I love to cook and I want to make humane.And love kreate new recipe with gluten free, vegan and vegetables, and love traveling,and friendship.

222 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
Cakes with coconut nice and taste desert.
Kokos bombici...Coconut bomblets.
Kokos bombici...Coconut bomblets.
lilestosevska.blogspot.com
Add a comment...

Post has attachment
Куглоф со блитва без глутен вкусен појадок.
Куглоф со блитва мој предлог за вкусен појадок и интересна тестенина. Оваа е комбинација од зеленчук со јајца,и лесно се подготвува. Состојки: 3 големи листови блитва 1 шоља од (200 мл.) ситно пченкарно брашно 50 г.кравјо сирење 1 јајце 70 г. кисела павлака...
Add a comment...

Post has attachment
Вкусен овошен колач со модри сливи.
Сезона на сливи помина,а јас имав заостанати во фрижидер,и сакав еден десерт со сливи да си направам. Овој рецепт го пронајдов во моја архива,и ми се допадна, зошто немам време за нешто посложено за подготовка. Зафатена со зимница ама сакав десерт со кафе и...
Add a comment...

Post has attachment
Шери 🍅 домати и други врсти домати, за зимница или декорација без конзерванси.
Рецепт за зимница од Шери 🍅 домати или други врсти на 🍅 домати како да ги имате во зима без конзерванси. По овој рецепт можете да ги правите и обични домати за во манџи или за 🍕 пица. Имам два рецепта но овој повеќе ми се допадна. Состојки: Шери 🍅 домат...
Add a comment...

Post has attachment
Ручек од модри патлиџани полнети со пикантни димени колбаси,вистински деликатес.
Рецепт за домашен вкусен ручек, лесно и брзо се подготвува,но е посебно убав. А сезона на изобилство од зеленчук и овошје треба да се искористи. Колбаси во комбинација со јајца и други додатоци го прават јадењето многу вкусно. Сакав да направам ручек од мод...
Add a comment...

Post has attachment
Сечкана жива туршија со малку конзерванси, меѓу најдобрите рецепти.
Одвреме навреме јас менувам рецепт за подготовка на зимница,така и минатата година пробав од овој рецепт и многу ми се допадна па еве и со вас да го споделам. Рецепт ми е од комшивката,ми се допаѓа што не е многу солена,ниту кисела,а пак мирис на конзерванс...
Add a comment...

Post has attachment
Шампита без глутен со јајца без млеко.
Шампита без глутен, името е на стар десерт,кој беше многу актуелен во времето кога бевме млади. Во слаткарница одевме на шампита.Форма на шампита како колач е правоаголна основа,но ние така ја сакавме да е како торта. И кога јас се омажив и станав домаќинка...
Add a comment...

Post has attachment
Леб месен со лажица, многу вкусен-Питалка-Bread
Леб е храна без која не можеме, посебно ние Балканци. Го правиме на разни начини,и на секој начин имаме вкусен леб. Оваа е една варијанта од друга кујна, мене ми се допадна многу. Нема месење,со лажица се обликува,и со малку повеќе труд имате прекрасен мири...
Add a comment...

Post has attachment
Здрава и брза салата од цвекло со павлака.
Рецепт за салата една вкусна мешавина од зеленчук со павлака, многу брзо се подготвува и е едноставна. И најздрави производи бидејќи и цвекло и моркови не се третираат со хемикалии, успеваат без третман. Може секој да ја направи,освежителна и полна со витам...
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded