Profile cover photo
Profile photo
Lukáš Nedvěd
Jsem INTJ s úchylkou na moderní technologie...
Jsem INTJ s úchylkou na moderní technologie...
About
Posts

Post has shared content
Všetci kradnů... Dokonce to vypadá, že i programátoři mobilních aplikací a tak je potřeba je prohnat přes #EET. Nevěříte?

Prodávám na Google Play svoje mobilní aplikace. Z každé prodané aplikace odvádím 21% DPH státu, 30% Google, takže když vy zaplatíte za aplikaci stovku, dostanu za ní 57 Kč (pokud jsem se nesplet, počítal jsem to narychlo) a z toho ještě musím platit sociální a zdravotní pojištění. Naučil jsem se s tím žít, byť poslední roky je prodej na Play Store čím dál tím složitější, nestěžuju si, prostě to tak je. Hotově jsem nikdy nedostal ani korunu, čili každá jednotlivá koruna tržeb je evidovaná na několika místech (u Google, u mojí banky a v přiznáních k DPH).

Teď jsem se ale dočetl (https://webtrh.cz/358228-eet-ebay-metodicky-dotaz-mfcr), že v metodice k EET je vysloveně vyjmenována platební brána Google Checkout, že se jí to taky týká.

Čili já bych za svoje prodané aplikace měl hlásit v okamžiku koupě i jako EET. V okamžiku, kdy vy si něco koupíte, cink a měl bych vám nějak vystavit účtenku s kódem od pana Babiše.

Jak to mám udělat, nevím. Jsou dvě možnosti.

1) MF změní metodiku a tyhlety souhrné platební brány z EET vyjme
2) MF metodiku nezmění a mě zatíží (zcela zbytečně) dodatečnou administrativou. Pravděpodobně budu muset napsat nějaký script který, bude neustále pollovat Google Chekout, jestli něco nepřibylo. A jakmile přibyde, budu muset provést EET hlášení. Jakmile to ten člověk zruší, budu muset provést opravné. Jak budu zasílat lísteček, to nevím. Asi nijak. A ten script musí mít support 24x7, budu ho muset někde hostovat a trnout, aby na vánoce nebo na nový rok nezdechnul.

Každopádně už jen tím, že se tomu musím věnovat (místo abych programoval něco užitečného), mě finančně zatěžuje ušlým ziskem.

BTW: Za oficiální odpoveď na to, jestli a jak se mě to týká, si MF ČR účtuje 1000 Kč. Protože oni asi s tím mají nějakou práci, tak ji chtějí extra zaplatit, protože daní jim asi platím málo.

#makamenatom
Add a comment...

Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...

Post has attachment
Tak jsem zvědav, jestli se to dostane na 24 plusek jako předloni. Ale to byl Google+ v módě. Teď leda když to přesdílí +Zdeněk Král.
Add a comment...

Post has attachment
"Protože bitcoiny bývají někdy mnohdy i platidlem při trestné činnosti  a nevím, jestli je úplně vhodné, aby to státní podnik dělal."

LOL. Ještě že normální peníze se nepoužívají jako platidlo při trestné činnosti. Jinak by musel ČNB na kobereček, že je vůbec tiskne.

http://www.rozhlas.cz/zpravy/politika/_zprava/ministru-vnitra-se-nelibi-ze-ceska-posta-umoznuje-nakup-bitcoinu--1446664
Add a comment...

Post has shared content
Letos bude pár nových principů, těšte se...
Trénujte na letošní adventní kalendář...
Photo
Add a comment...

Post has shared content

Post has attachment
Zázraky do 48 hodin. Od nápadu k realizaci....
Add a comment...

Post has shared content
Dalekové útočí na Googlí logo! Pomozte Pánům času zachránit Google v novém Google Doodle k 50. výročí Doctora Who! 
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded