Profile cover photo
Profile photo
Parasteh Digital
تخصص ما ، اعتبار ما
تخصص ما ، اعتبار ما
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment

Post has attachment
محققان بانداژ هوشمندی طراحی و تولید کرده‌اند که وضعیت زخم را تشخیص می‌دهد و اطلاعات به‌دست‌آمده را به‌صورت بی‌سیم به پزشک ارسال می‌کند.
http://parasteh.ir/%d8%a8%d8%a7%d9%86%d8%af%d8%a7%da%98%db%8c-%da%a9%d9%87-%d8%b2%d8%ae%d9%85-%d8%b1%d8%a7-%d9%85%db%8c%d9%81%d9%87%d9%85%d8%af
Photo

Post has attachment
لغت‌نامه دهخدا

پرسته . [ پ َ رَ ت َ / ت ِ ] (اِ) پرستیده . (فرهنگ اسدی ). پرستیده را گویند یعنی آنچه او را پرستند و ستایش کنند، بحق همچو خدای تعالی و به باطل همچو بت . (برهان ).

زن خدمتکار. (برهان ). پرستنده . و بدین معنی در برهان به کسر اول و دوم آمده است .

Post has attachment
مهم نیست که در شهرهای بزرگ زندگی می‌کنید یا در روستا و شهرهای کوچک، مهم نیست که چه شغلی دارید یا چند سال دارید نکته‌ی مهم این است که هر انسانی برای اینکه به خوبی حرکت کند و زندگی سالم و با کیفیتی داشته باشد، باید مفاصل سالمی داشته باشد. به عبارت دیگر در طی دوران زندگی، مفاصل بدن انسان دچار صدمه و آسیب می‌شوند و مراقبت نکردن از آن‌ها ممکن است به بروز علائمی مانند احساس درد و ناراحتی، سفتی و خشکی مفاصل، کاهش دامنه‌ی حرکت مفاصل، افزایش احتمال پیچ‌خوردگی، کشیدگی و دررفتگی مفصل منجر شود. بی‌توجهی نسبت به سلامت مفاصل باعث افزایش احتمال ابتلا به بیماری‌های مزمن مفصلی مانند آرتروز و استئوآرتریت می‌شود.نکته‌ی مهم این است که علائم با افزایش سن تشدید می‌شوند. پیر شدن و افزایش سن به طور معمول تاثیرات ناخوشایندی بر بدن انسان دارد. کاهش توده‌ی عضلانی، افزایش وزن و مخصوصا درد و التهاب مفاصل از جمله عواملی هستند که بر کیفیت زندگی سالمندان تاثیرگذار هستند و باعث کاهش فعالیت افراد سالخورده می‌شوند. همچنین آسیب‌ها و صدماتی که در جوانی بر مفاصل وارد آمده‌اند، در دوران سالخوردگی نمایان‌تر شده و باعث تشدید درد مفاصل می‌شوند.
Wait while more posts are being loaded