Profile cover photo
Profile photo
heshmatallah najafi
About
Posts

Post has shared content
برای تو نوشتم ... 
شاید آنگاه که تو به دنیا آمدی روزگار  متوجه نشد که چه خلق کرده است ، سال ها گذشت و تو چون گوهری مخفی در پوسته صدف گونه  روزگار رشد کردی . چه صیادانی که  تو  را صید کردند و چون از دُر درونت آگاه نبودند  در دریای مواج زندگی رهایت کردند  که گفته اند فقط گوهرشناس  قدر گوهر را می داند . 
در سالروز  ولادتت خورشید شرمنده تر از هر روز  طلوع می کند  و زودتر از هر روز غروب می کند چرا که  از زیبایی  سیمای خورشید گونه ات شرم حضور دارد . نمی دانم زبانی هست که از ماورای وجود تو به تو خیره شود و سرش را از برق چشمانت ،پایین نیاندازد . نمی دانم آنانکه که از زیبایی خیره کننده تو سخن می گویند  معنی زیبایی در خفا را می فهمند . بهترین جلوه کائنات در لبخند تو خلاصه شده چرا که تا تو نخندی غنچه شکوفا نمی شود . من رمز عشق را زمانی فهمیدم  که همانند اطرافیان زلیخاه  ، نه با دیدن تو  بلکه با شنیدن نامت دستم را بریدم . گفته اند  گاهی رفاقت آن است که گاهی من غمگین باشم که تو خوشحال باشی  اما من می گویم کاش من نباشم که تو خوشحال باشی . امان و دو صد فغان از لحظه ای که رخ بتابانی و من دستم را از اشعه های سبزفام نگاهت در مقابلم بگیرم . ای خوش آن زمانی که ذره ذره با ترکیب اشک و لبخند در مقابلت آب شوم که بدانی که معنی فنا شدن در عشق به عمل است وگرنه زیاد دیدیم عاشقانی را که در ره منزلت ادعا کردند  و در مسیر پر خطر عشق  جا زدند و اسیر دلبرکان  غلط انداز راهت شدند . 
نظاره می کنی که انتظار چقدر سخت است !!؟  متوجه شدی که انتظارِ شنیدن  حتی یک جمله  از زبان او که در انتظارش هستی چگونه تو را دگرگون می کند ؟!! 
چقدر  ناشیانه  گرداگرد حریم ات چرخیدم تا  وصال در روز موعود حاصل شود لیکن  غافل از اینکه روزگار در بزنگاه زندگی حساب پس می گیرد و خوب می داند که چگونه  " ذوق مرگی" را به یاس تبدیل کند . 
پادشاهان جهان  صندوق های طلا را که پیشکششان می کنند به دید حقارت می بینند و می گویند  این صندوقچه ها  برای غلامانمان باشد ،برای خودمان چه داری ؟ 
حالا ، منِ بی سر و پا  در این روز چه پیشکش کنم  که ارزش  دو جلوه همزمان جمال و جلالت را داشته باشد !!! 
وقتی کلمات از زیر دستانم  فرار می کنند که مبادا در خجلت کم فروشی در وصف تو نمانند من چه کار باید بکنم . 
شنیدیم که مقام فنا آخرین و زیباترین منزل از عشق است ، ما که هفت شهر عشق را یک شبه در بزم وجودت طی کردیم و  اکنون آماده فنا ایم ..
چقدر نابلدم که در گذرگاه  شب تا صبح  طلوعت  توانِ چاپلوسی و پاره و تکه کردن تعارفات معمول را ندارم . 
من همانند  عوام نیستم ، نبودم و نخواهم بود ....  بیرونت را که همه دیدند و پسندیدند . لبخند به مقدار لازم برایت زدند ، تعریف و تمجید به مقدار لازم کردند ... با دیدن تو همان حرف هایی را زدند که هنگامی که رنگین کمان ببیند همان حرف ها را می زنند . اما من مشتاق آن رعد و برق قبل از باران تو هستم . من مشتاق دیدن طوفان و گردباد و باران  تو هستم .. من مشتاق آن ابرهایی هستم که در پس آن رنگین کمانی نهفته است .. 
من  امروز  به چشم ظاهر آخرین بودم ، اما بدان برای اولین ها بودن  از مدت ها قبل برنامه ریزی کردم ، حرکت آغاز شده بود که در نطفه خفه شد و بنام قسمت پذیرفتمش  و می پسندیدم چرا که از زبان یار صادر شد .. اگر روزی  پرده ها کنار رفت می بینی که چگونه  مشعل اولین را به دستم خواهند داد تا شمع وجودت را روشن کنم و پروانه وار  گرداگردت بچرخم  تا بمیرم .. 
چقدر عجیب است که تو  به یک جمله مبارک است قانعی و من  آن را برای چون تویی کم می دانم .. انگار که باید به سانِ   عید قربان ، قربانی شوم  تا پذیرفته شود ..  به خیمه ام بیا ، دستت را دراز کن ،در این سالروز  طلوعت مجدداً  با تو بیعت می کنم .  بیا و این قربانی کم مقدار را بپذیر که دست و پا زدن من در مسلخ تو ، شیرین ترین هدیه من به توست ... 
خلاصه کنم ...
در این روز بزرگ   تفالی به دیوان  قلبم زدم  
تفسیر فالم  یک عبارت شد  
" تو "   
"عصر سکوت "   #اسرار  
Photo
Add a comment...

Post has shared content
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded