Profile cover photo
Profile photo
Za Nosem.cz
19 followers -
Nevšední cestovatelský portál...
Nevšední cestovatelský portál...

19 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nedaleko Ústí nad Labem najdete další jeskyni, kterou jsme pro Vás natočili. Jedná se o Loupežnickou jeskyni, která je jednou z největších na území Ústeckého kraje. Jeskyně je chráněna jako přírodní památka a je také významným evidovaným a sledovaným zimovištěm netopýrů a vrápenců.

Post has attachment
Dnes je na řadě druhé video z edice Jeskyně Ústeckého kraje. Jedná se o Velkou Jeskyni skřítků. V roce 2006 se podařilo znovuobjevit unikátní jeskyni na západním svahu Pustého vrchu nedaleko města Děčín. Nejsnazší přístup do jeskyně je po zelené turistické stezce z Folknářů. Celková délka všech průlezných částí je 42,5 m. Najdete zde také jedinečné kořenové stalagmity kopulovitého tvaru.

Post has attachment
Dnes Vám představujeme první video z naší nové edice Jeskyně Ústeckého kraje. Jako první jsme navštívili jeskyni Komora v Lužických horách. Průvodcem nám byl geolog Richard Pokorný.

Post has attachment
Pokud jste v sobotu viděli Ústecké nebe plné letadel, tak šlo o stejnojmennou akci místního Aeroklubu, která určitě stála za to. Pokud jste jí propásli, tak zde nabízíme video.

Post has attachment
Co se Vám vybaví, když někdo řekne Klemens Wenzel von Metternich? Možná intriky a politikaření, každopádně se jednalo o osobnost evropského formátu, diplomata a velice schopného vyjednavače. Jeho letní sídlo, zámek Kynžvart, každopádně stojí za návštěvu.

Post has attachment
Když se řekne "žně", co si představíte? Možná moderního John Deera, který se prohání po poli a vše dělá automaticky. My jsme požádali naše přátelé a natočili jsme Vám historické žně za pomoci historických náčiní. No podívejte se sami, jak šel čas.
Add a comment...

Post has attachment
Letěli jste někdy vírníkem? Pokud ne, proleťte se s námi podél řeky Labe od Ústí nad Labem do Děčína a zpět. Zážitek je to neuvěřitelný...
Add a comment...

Post has attachment
Dalším místem, které stojí za návštěvu je Bečov nad Teplou. Nemůžete se rozhodnout, zda navštívit hrad nebo zámek? Pak je Bečov tou pravou lokalitou, protože zde najdete obojí. A relikviář sv. Maura Vás přímo nadchne. Ne nadarmo jde o druhou nejcennější památku.

Post has attachment
Druhá část metodického cvičení IZS - Rallye Ostrov 2017 je tu! Tentokrát uvidíte, jak záchranáři zvládají krizové situace přímo v terénu. Uvidíte záchranu myslivce s větví v noze, turistu s exotickou nemocí, podchlazeného bezdomovce, vyšetření bez přístrojů, traverz na skále a další.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded