Profile cover photo
Profile photo
رسول R . F
1 follower
1 follower
About
Communities and Collections
View all
Posts

Post has attachment
کربلایی سید رضا نریمانی
پایگاه اطلاع رسانی کربلایی سیدرضانریمانی
www.seyedrezanarimani.ir
کانال تلگرام
@seyedrezanarimani
اینستاگرام
instagram.com/seyedrezanarimanifan
کانال اشعار
@narimani_matn
کانال پیشوازها
@narimani_rbt
ارتباط باادمین
@narimani_admin
تبلیغات:
@narimani_ads
https://telegram.me/seyedrezanarimani

Post has shared content
چند سوال بی جواب


گهگاه بحث های بین شیعیان و برادران اهل تسنن در مورد ولایت حضرت علی در میگیرد که دو طرف به احادیث یا آیات قران احتجاج می کنند اما وضعیت صدر اسلام از لحاظ منطقی و تاریخی نيز قابل بررسی است بنده از این منظر چند سوال مطرح میکنم تا اگر کسی پاسخی برای آنها دارد مطرح کند
۱- علت جنگ های متعدد که بعد از رحلت پیامبر رخ داد مانند جمل صفین کربلا جنگ آل زبیر قیام عاشورا جنگ های متعدد امویان جنگ های عباسيان و بنی امیه کشتار ها ی پی در پی برای چه بود؟
۲- اگر علت آنها بر سر حکومت و خلافت بوده چرا پیامبر کسی را تعیین نکرد تا این همه اختلاف و خونریزی که تا امروز ادامه دارد بوجود نیاید؟
۳- اگر بر فرض پیامبر کسی را به جای خود ميگذاشتند و اصحاب ایشان از این جانشین تعیین شده توسط پیامبر تبعیت می کردند باز هم این همه اختلاف و تفرقه بین مسلمانان اتفاق می افتاد؟
۴ اگر آیه اليوم اکملتوم لکم دینکم را ناظر به خلافت امیرالمومنین علی نمی دانند پس این چگونه دین تکمیل شده ای است که بعد از رحلت پیامبر این همه جنگ و خونریزی و کشتار در آن اتفاق افتاد؟
۵ آیا از اصحابی که در زمان حضور پیامبر از دستورات ایشان پیروی نمی کردند (مانند جنگ احد و يا دعوت به پاسخگویی به عمر ابن عبدود در جنگ خندق) چه جای تعجب است که بعد از رحلت پیامبر از دستوراتش تبعیت نکنند؟
Photo

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded