Profile cover photo
Profile photo
Sinan Yılmaz
12 followers -
Android Developer - GDG Kütahya
Android Developer - GDG Kütahya

12 followers
About
Posts

Post has shared content
DevFest Kütahya 2017
DevFest, 2011’e kadar Google tarafından yazılım geliştiricilerini bir araya getirmek üzere her yıl düzenlenen konferanslardan oluşmaktaydı. Google, 2011’den itibaren bu konferansların organizasyonunu GDG’lere (Google Developer Group) bırakmış ve her türlü desteği vererek konferanslarda yer almıştır.
DevFest sezonunda dünyanın bir çok şehrinde düzenlenen bu konferanslar 2013’te Türkiye’de düzenlenmeye başlamıştır. 2013 yılında İstanbul’da başlayarak, Ankara ve Eskişehir’de devam eden DevFest, teknolojiye meraklı, yazılım geliştirmeye gönül vermiş binlerce kişiyi Türkiye’den ve dünyadan profesyonel isimlerle bir araya getirmiştir.

DevFest Kütahya Nedir ?
UI/UX , web teknolojileri, mobil teknolojileri ve IoT(Nesnelerin interneti) konuları başta olmak üzere teknoloji ve yazılım alanında birçok konuşmacının konuk olacağı, çeşitli sunum,workshop ve daha fazlasının yer aldığı bir etkinliktir.
GDG Kütahya ekibi tarafından düzenlenen DevFest, bu sene Kütahya'da 4.kez gerçekleşecek.


Sizleri de aramızda görmeyi sabırsızlıkla bekliyoruz.
GDG Kütahya

Post has shared content
HackingFest

Hackingfest bir hackathon serisi olup bu seride düzenlenen hackathonlara yazılım, donanım geliştiricileri ve tasarımcılar bir projeyi hayata geliştirmek için katılabilirler.

Hackathon Nedir ?

Hackathon geliştiricilerin bir araya gelip belir bir süre içinde proje geliştirdikleri bir etkinliktir. Hackathonlar bir gün ile bir hafta arasında sürebilir. Etkinliğin sonunda kazanlara çeşitli hediyeler verilebilir.

HackingFest İhtiyacı

Seminerler, konferanslar, vb. teknoloji ile konularda bilgi sahibi olmak için elverişli olmasına rağmen çoğu zaman teknoloji hakkında bilgi sahibi olmak o konuda bir şeyler geliştirmeye dönüşmüyor. İşte hackingfest teknolojiler konusunda bilgi sahibi olan geliştiricilerin o konuda proje geliştirmeleri için bir fırsat oluşturuyor.

Kurallar

Bu kurallar taslak olup yerel etkinlikler bu kuralları değiştirebilirler. Lütfen katılacağınız etkinliğin kurallarını okuyunuz

Hackathona en fazla üç kişilik bir ekiple katılabilirsiniz.
Hackathon süresi, başlangıç ve bitiş süreleri ilgili hackathonun web sayfasında duyurulacaktır.
Birinci, ikinci ve üçüncü ekiplere hediyeler verilecektir. Hediyelerin neler olduğu hackathon sayfasında duyurulacaktır.
Jürinin değerlendireceği uygulamalar etkinlik sonunda bitmiş olmalılar.
Geliştiriciler hackathon başlamadan önce uygulama fikri bulabilir, gerekli ham bilgileri toplayabilir ve uygulamanın nasıl kodlanacağını araştırıp öğrenebilirler.
Hatta geliştiriciler projelerini hackathon öncesinde geliştirmeye başlayabilirler. Eğer projenize önceden başladıysanız, lütfen etkinliğe katılırken projenizin durumu hakkında etkinlik organizatörüne bilgi veriniz.
Katılımcılar istedikleri 3. parti kütüphane veya kaynak kodu kullanabilirler.
Katılımcılar uygulamalarında istedikleri teknolojileri kullanıp kullanmamakta özgürdürler. - Yerel etkinlikler özellikle bu kuralı değiştirebilir
Jüri uygulamaları özgünlük(Olmayan bir şeyi bulup yapmak veya olan bir şeye yeni bir yetenek ve kullanım alanı oluşturmak), kalite(Hatasız(az hatalı) ve kullanıcı dostu arayüz) ve geliştirme miktarına(Hackathon süresince yapılan geliştirme miktarı) göre değerlendirecektir.
Katılımcıların hackathon salonunu terketmemeleri beklenmektedir.
Uygulama veya uygulama fikri ile ilgili tüm haklar geliştirenlerin veya fikrin sahiplerinindir.
24 saat boyunca içecekler ve yiyecekler katılımcılara ücretsiz temin edilecektir.
Katılımcılar kendi bilgisayarlarını getirmelidirler.
Hackathon süresi sonunda ortaya çıkan ürünler istenilen formatta erişilebilecek bir yere konulabilmelidir.
Kazananları jüri etkinlik sonunda belirleyecektir.
Wait while more posts are being loaded