Profile cover photo
Profile photo
Ogrzewnictwo pl
2 followers -
Portal o instalacjach grzewczych i centralnego ogrzewania. Baza firm, informacje branżowe, targi, forum, ogłoszenia, przetargi
Portal o instalacjach grzewczych i centralnego ogrzewania. Baza firm, informacje branżowe, targi, forum, ogłoszenia, przetargi

2 followers
About
Posts

Post has attachment
Doprowadzenie powietrza do kominka - czy na pewno konieczne?

Zapewnienie wystarczającej ilości powietrza do spalania w kominku jest warunkiem bez spełnienia którego nawet najdokładniej wybudowany kominek i odpowiednie drewno nie zagwarantują dobrego działania kominka - zarówno otwartego jak i zamkniętego
Niedostateczna ilość powietrza do spalania to najczęstsze powody złego funkcjonowania kominków.

Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Wybór kominka

Oferta rynkowa dotycząca kominków jest ogromna. Możemy wybierać w szerokiej gamie kominków zarówno otwartych jak i zamkniętych. Aby dokonać właściwego wyboru musimy odpowiedzieć sobie na kilka pytań. Na początek dość ogólnych. To zawęzi nam krąg poszukiwań.


Należy się zastanowić do jakich celów ma służyć kominek. Czy kominek ma być jedynie dekoracją wnętrza, a palić w nim będziemy tylko okazjonalnie? A może szukamy sposoby na dogrzewania naszego domu w okresach przejściowych? Czy chcemy aby nasz kominek stanowił podstawowe źródło ciepła w domu?
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Aspekty ogrzewania olejowego

Niestety ogrzewanie olejowe nie należy do najtańszych. Jest zdecydowanie droższe od ogrzewania paliwami stałymi, a także od ogrzewania gazowego. Nikt nie jest w stanie przewidzieć, jak rozwinie się rynek paliw i jak będą się kształtować ceny opału, ale jest raczej mało prawdopodobne, aby ogrzewanie olejowe kiedykolwiek należało do tanich. Ma ono jednak podstawową zaletę nad ogrzewaniem np. węglem. Jest niemal bez obsługowe. Olejowe kotły c.o. zapewniają taką samą wygodę obsługi, jak gazowe, czy elektryczne. Unikamy bowiem potrzeby niemal codziennego uzupełniania paliwa i powstającego popiołu, jak ma to miejsce w przypadku pieców węglowych lub opalanych drewnem. Mimo, że posiadając kocioł olejowy nie unikniemy konieczności wygospodarowania miejsca na zbiorniku oleju, to i tak potrzebujemy go mniej, niż w przypadku paliw stałych. Zdecydowanie rzadziej trzeba też zamawiać dostawy opału.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Podzielniki ciepła - Aspekt prawny

Niestety w Polsce brak jest jednego aktu wprowadzającego ogólne zasady funkcjonowania indywidualnego systemu rozliczeń ciepła. Skutkuje to tym, że mamy w tej materii dużą dowolność, którą niestety często wykorzystują zarządcy nieruchomości i firmy dokonujące rozliczeń ciepła. W konsekwencji tego rośnie brak zaufania indywidualnych odbiorców ciepła do zarządzających budynkiem, jak również firm dokonujących montażu podzielników ciepła, ich odczytów oraz rozliczeń. Nakłada się na to również zawiłość dostarczanych mieszkańcom budynków rozliczeń oraz bardzo częsty w nich brak dokładnej informacji na temat podstawowych choćby danych, przyjętych do rozliczenia. Wszystko to niestety wyklucza możliwość kontroli poprawności wykonania usług przez firmy rozliczające nas ze zużycia ciepła.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Rozpoczęcie sezonu grzewczego - jak przygotować grzejniki

Sezon grzewczy to okres, w którym warto zadbać, aby przez zimowe miesiące grzejniki w naszych mieszkaniach działały bez zarzutu.

Decyzję o rozpoczęciu sezonu grzewczego w większości domów wielorodzinnych podejmuje indywidualnie każda ze wspólnot, a dostawcy ciepła zabiegają o jak najwcześniejszy odbiór swoich usług. Przepisy nie precyzują dokładnie, kiedy wspólnoty powinny włączyć ogrzewanie w budynku. W tym przypadku liczy się głos mieszkańców i jeśli zarządzający wspólnotą zwlekają z rozpoczęciem sezonu grzewczego, należy interweniować w administracji. Administratorzy przyjmują często umowne granice, co do wysokości spadku dziennej i nocnej temperatury na zewnątrz, wpływającej na włączenie ogrzewania w budynkach. W przypadku właścicieli własnych pieców grzewczych posiadają oni komfort samodzielnego decydowania o rozpoczęciu grzania.
Add a comment...

Post has attachment
Wait while more posts are being loaded