Profile cover photo
Profile photo
Сніжана Анатоліївна Швець
11 followers -
Люблю свою роботу
Люблю свою роботу

11 followers
About
Posts

Post has attachment
Протягом листопада 2018 року у Кіровоградському колегіумі відбулась акція «Подаруй бібліотеці книгу». За цей час шкільна бібліотека поповнилась близько 100 примірниками книг. Серед них: В.О. Сухомлинський «Всі добрі люди – одна сім'я» (в цьому році відзначається 100-річчя з дня народження всесвітньо відомого педагога), твори сучасних українських письменників – І. Андрусяк «28 днів з життя бурундука», С. Куцан «Зюзя», А. Курков «Форель d'laніжність», «Наснилися мені квітучі рожі» (вірші сучасних українських журналістів), довідкові видання - «Історія техніки. На крилах», «Твоя планета Земля», «Україна для малят», «Географічні відкриття», «Твій перший олімпійський путівник», книги українських народних казок, класичні твори українських та зарубіжних авторів, дитяча література, в т.ч. англійською мовою.
Велика подяка учням та їх батькам, класним керівникам та всім, хто долучився до цієї акції. Особливо відзначились такі класи: 5-Д клас (кл. керівник Сергієнко Н. О.) – 24 книги, 6-А (кл. керівник Шевченко А.О.) – 17 книг, 3-А (кл. керівник Фомуляєва Л. П.) – 12 книг, 2-Д (кл. керівник Волкова С.А.) – 11 книг, 3-В (кл. керівник Матвєєва С.О.) – 10 книг. Активну участь взяли також 2-А, 2-Б,3-Б,4-В,6-Д, 10-А, 10-Д класи.
Вчасно прочитана книга – величезна удача. Вона здатна змінити життя, бути кращим другом і наставником. Вдячні читачі нашої школи вже читають нові , щойно подаровані книжки.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
16.12.2018
12 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
На завершення Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, в НВК «Кіровоградський колегіум» були підведені підсумки конкурсу для учнів 5-7 класів «Книжка своїми руками».
1-ше місце зайняла Четвертак Марія, 7-Д клас, із власним твором «Життя». 2-ге місце розділили Єрмолюк Марина, 6-А клас, із книжечкою за твором В.О. Сухомлинського «Квітка сонця» − «Який слід повинна залишити людина на землі», та Борулько Дар'я, 6-Б клас, з міні-казкою англійською мовою «Unicorn». 3-тє місце зайняли Абугура Ясмін, 7-Д клас, із твором В. О. Сухомлинського «Байдужий пеньок» та Швиденко Марія, 6-Д клас, із власним віршем «Сон землі». Вітаємо переможців. Дякуємо класним керівникам переможців – Чепляці Ж.А., Шевченко А.О., Нагорній Н.А., Тегзі О.М., які сприяли розвитку творчих здібностей своїх учнів та їх участі у конкурсі.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.11.2018
7 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
В рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек у 6-Д класі пройшов майстер-клас «Вітальна листівка своїми руками». Урок проводили Бібліотекар Швець С.А. та класний керівник Тегза О.М. Бібліотекар розповіла про нашого земляка, відомого педагога В.О. Сухомлинського та його методи розвитку творчих здібностей у дітей. Учні 6-Д класу із задоволенням прийняли участь у цьому заході. Діти креативно підійшли до виконання своєї роботи, а вчителі допомогли їм у здійсненні творчих задумів. Учасники майстер-класу подарують зроблені листівки своїм батькам та друзям.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
06.11.2018
7 Photos - View album
Add a comment...

Виховний захід
«Виховуй в собі людину»
(до 100-річчя від дня народження В.Сухомлинського)
для учнів 11 класів.
Мета заходу: познайомити учнів із найважливішими віхами з життя В.О. Сухомлинського, зачитати цитати з творів В. Сухомлинського , обговорити з учнями їх розуміння та ставлення до порад Сухомлинського, з’ясувати актуальність цих порад, прививати любов та повагу до своєї особистості та особистості інших людей, вчити учнів само виховувати та само вдосконалювати себе, ставати гармонійно розвинутою особистістю.
Обладнання: презентація, кольорові картки (зеленого, жовтого та червоного кольорів)
Хід заходу
Виступ бібліотекаря
Сухомлинський Василь Олександрович — дивовижна особистість, педагог-новатор, наш співвітчизник, який закінчив Полтавський педагогічний інститут, працював директором школи у селі Павлиш Онуфрієвського району Кіровоградської області, викладав українську мову та літературу. Складно переоцінити внесок цієї людини не лише в розвиток освіти, а й у формування суспільства. Василь Олександрович все своє життя невтомно працював на благо людей і в цій праці вбачав радість і мету життя.
Десятиріччя педагогічної практики допомогли йому знайти переконання і уявлення про те, що є справжньою метою процесу виховання, і як цю мету досягти. Згідно з ідеями великого педагога, метою виховання є формування Справжньої Людини. А досягається це завдання шляхом наполегливої праці не лише вчителів та батьків, але й самої дитини.
У своїй праці «Як виховати людину» Олександр Васильович пише: «По суті, виховання справжньої людини є одухотворення красою людського духу — настільки глибоке одухотворення, що маленька людина замислюється: хто я? Для чого я живу на світі? Це велике мистецтво і велика педагогічна мудрість: вміти говорити своїм маленьким вихованцям, а потім підліткам, юнакам і дівчатам про красу людського духу». Зі слів мудрого вчителя зрозуміло, що головним призначенням виховання є розкриття духовного потенціалу дитини і формування сили її духу. Саме в цьому і полягає суть становлення Справжньої Людини.
Завдяки Сухомлинському на сьогодні ми маємо цілу скарбницю корисних порад для батьків та педагогів про те, як саме формувати в дитині такі якості Справжньої Людини, як чуйність, щедрість, доброту, уважність, мужність, совісність. Сухомлинський закликає нас бути гранично уважними до дрібниць.
Познайомимося з порадами Василя Олександровича, які він висловив у своїх відомих творах «Листи до сина», «Серце віддаю дітям», «Виховання людини» .
Батьківщина – твій дім, твоя колиска. У рідному домі не завжди все гаразд. Є в нас своє лихо і горе. Говорячи про них, пам’ятай : ти говориш про лихо і горе свого рідного дому… Говорити про недоліки – для цього великого розуму не треба. Зневажай демагогію і балаканину. Думай і роби все для того, щоб перемогли добро і справедливість. (Обговорення фрази. Запитання до учнів: Чому ці слова особливо актуальні в наш час. Передбачувані відповіді:Україна проходить новий етап розбудови незалежної держави, події Революції гідності, російська агресія.)
Ніщо в житті так високо не цінується, як своя родина. Велика родина – це дідусі і бабусі, тітоньки і дядечка, рідні і двоюрідні брати та сестри . Та найдорожчі і найрідніші в сім’ї – тато і мама. До них ми завжди звертаємося за допомогою та порадою в години радості і смутку. До них завжди лине наше серце і горнеться душа. Батьки і діти – це “ пелюстки одного квіту ”. З давніх - давен українці розглядали рід, родину, сім’ю як святиню, а виховання дітей – як святий обов’язок батьків. Завдяки вихованню в родині український народ продовжував себе в своїх дітях, передавав свій національний дух, характер, традиційну родинно-побутову культуру.
Батько – найрідніша, найдорожча для тебе людина, в образі якої втілюється людська відповідальність за твою появу на світ, за кожний твій крок, вчинок, за весь твій життєвий шлях – від народження до смерті… Бути гідним свого батька – твоя особиста честь.
Мати творить твою неповторну особистість – ось у чому сенс, мистецтво і майстерність того, що ми називаємо народженням. Берегти матір – означає турбуватися про чисте джерело, із якого ти пив від часу свого першого дихання і будеш пити до останньої хвилини свого життя.
Дідусеві і бабусі – почесне місце в домі. Якщо вирішується якась нелегка і непроста справа – перше слово нехай належить дідусеві і бабусі. Не соромся і не бійся поділитися з ними своїми радощами або горем, вони вміють освітлювати людську радість мудрістю життя, і радість зробить тебе подвійно щасливим…(Обговорення цитат. Запитання до учнів: як ви шануєте своїх батьків, які традиції є у вашій сім'ї чи родинні свята.)
Знання – неоціненне багатство, якого маєш ти набути в роки дитинства, отроцтва, ранньої юності. Те, чого ти не здобув у юні роки, ніколи не здобудеш потім. Твій обов’язок – учитися в повну міру своїх сил.
Школа – це духовна колиска народу. Чим більше піклування про свою колиску виявляє народ, тим блискучіше його майбутнє, школярі – це не просто діти, які зібралися в одному місці, вони являють собою дитяче суспільство, що живе за своїми гармонійними законами.
Юнаки і дівчата, ви повинні знати історію свого народу, у ваші душі мають увійти кращі народні традиції, стати для вас святим законом. …(Обговорення цитат. Запитання до учнів: як ви розумієте ваш сьогоднішній обов’язок навчатись, які українські народні традиції і свята ви знаєте.)
Дружба – це школа виховання благородних почуттів.
Закони дружби:
• Не залишай друга в біді.
• Бути вірним дружбі – означає ділити з другом не тільки радість, а й горе.
• Тобі не байдуже, який твій друг.
• Дружба – це моральне збагачення людини.
Знайшовши надійного друга, ти помножуєш свої сили, стаєш морально чистішим, багатшим, красивішим. Дружба – це насамперед віра в людину, вимогливість до неї і повинність. Дружба і егоїзм – непримиренні й несумісні. Дружба вчить любити віддано й стійко, бути непримиренними. Дружбу я назвав би вершиною, з якої перед людиною відкриваються найдрібніші деталі доблесті та краси, вульгарності й потворності.
Дружба випробовується в біді й небезпеці. Умій жити так, щоб тебе з другом об’єднувала єдність духу, ідеалів. Нехай дружба буде для тебе яскравим світлом, що осяває мету життя. Юність без вірної, відданої дружби – убога і порожня. Не вміючи дружити, ти обкрадаєш себе. Дружба виховує відданість високому, ідеальному, тому що у дружбі більше віддають, ніж беруть – найбагатшим стає найщедріший. У дружбі ти проходиш справжню школу безкорисливості. Дружба дає незрівнянну радість від того, що ти віддав. Дружба, по суті, відкриває нам справжній сенс життя. Без відданої, вірної, вимогливої дружби неможливий колектив.
Друг – якщо це тільки справжня дружба – стає частинкою тебе самого. Якщо ти бачиш у другові щось погане, не гідне вашої однодумності, вашого прагнення до ідеального, скажи йому відверто про це. Ти повинен бути найсправедливішим, наймужнішим і найсуворішим суддею свого друга. Взаємна відповідальність, яка осяває нашу дружбу, - найважливіше джерело вірності, відданості. Бути вимогливим у дружбі – означає мати мужність розірвати її, якщо друг зраджує те, в ім’я чого склалася дружба. Із цеглинок міцної, ідейно багатої дружби будується те, що я назвав би моральною силою колективу. …(Обговорення цитат. Запитання до учнів: чи маєте ви справжніх друзів, чи траплялись ситуації, коли дружба перевірялась на міцність.)
Мужність – це справжня краса духу й тіла, переконань і вчинків. Мужність робить людину могутньою і доброю, сильною і ласкавою.
Правила виховання мужності Умій пробудити в собі гнів, злість на себе, якщо тобі чогось не хочеться. Не хочеться – це небезпечний ворог справжнього людського буття. З “ не хочеться ”, якщо воно вийшло переможцем над “ треба “, починаються нікчемність і безвілля. Пробуди в собі почуття настороженості, якщо тобі щось здається неможливим, нездійсненним, нездоланним. Збери всі сили свого духу, щоб неможливе стало можливим. Активна ненависть до невигідного – подвиг духу. Умій владарювати духом, волею над слабкостями свого тіла. Сила людської волі безмежна. Занепад духу в тяжкій життєвій ситуації – це твоя поразка, загибель. Гідність мужчин – це заявити про свій біль.
Біль, страждання, недуга, якими б сильними і невідступними вони не були, не повинні стати сильнішими за твою волю. Найбільша перемога – це перемога над самим собою. Якщо ти вмієш тільки підкорятися волі інших – ти виростеш “ тінню “ людини. Справжня людина вміє наказувати собі. Це і є вміння жити. Ти станеш справжньою людиною тільки тоді, коли зрозумієш, що таке “ важко “. Не йди легким шляхом. Іди найважчим! Подолання труднощів підносить людину. Постав над собою хоч сто вчителів – вони будуть безсилі, якщо ти сам не зможеш примусити себе й вимагати від себе.
Треба зазначити, що Василь Олександрович пройшов великий шлях мужності. І це не тільки участь у II свтовій війні, де він був двічі поранений. Цей життя з ушкодженою лівою рукою, яку після поранення лікарі пропонували ампутувати. Це й уламок снаряда біля серця, який час від часу нагадував про себе. Цей пережита трагедія трати першої дружини і новонародженого сина у гестапівській в’язниці. Сухомлинський одного разу поділився своїми стражданнями «Цілими днями я був з дітьми в школі. А в ночі просинався о 2, о 3 годині ночі і не міг заснути. Чекав в нетерплячці ранку, коли почне звучати дзвінке дитяче щебетання. Я взявся за вивчення німецької мови, вірив і зараз вірю, що коли-небудь я зустрінусь зі звіром, який закатував і вбив моїх дружину і сина. І я зможу сказати йому по-німецькі, те, що я думаю вже 25 років, те, що ніколи не забувається, і ніколи не прощається. Я вивчив німецький, і знаю його досконало. А потім прийнявся за польську, чеську, болгарську, англійську, французьку, іспанську, японську. Вивчив ці мови, а часу все одно багато – з 2 годин ночі до ранку – ціла прірва часу.»
Сьогодні для воїнів АТО відкриті реабілітаційні центри, є можливість поспілкуватись зі спеціалістами, щоб залікувати психологічні травми війни. Радянська влада цим не займалась. Тому реабілітацією для Сухомлинського стала робота і безмежна любов до дітей.
Жіночність - це найвищий вияв краси. У цій красі – народження нового життя, цвітіння розвитку. Носій і творець життя - жінка - найглибше втілює високо - моральне ставлення до майбутнього людства. Поважати жінку – означає поважати життя. …(Обговорення цитат. Запитання до учнів:чому Сухомлинський приділяв важливу увагу вихованню мужності та жіночності у юнаків та дівчат.)
Праця – це не тільки лопата й плуг, а й думка. Дуже важливо, щоб наші вихованці переконалися на власному досвіді, що думка – це нелегка праця, і саме її складність, трудність і дає людині велику радість. (Обговорення цитат. Запитання до учнів:чи переживали ви в своєму житті радість від зробленої роботи, наведіть приклади.)
І ще ряд порад , як виховати всобі справжню людину.
Любов до людей – це твоя моральна серцевина. Любов – могутня вихователька. Вона робить людину чистішою, чеснішою, щирішою, вимогливішою і суворішою в додержанні основ життя… Людина залишає себе насамперед у людині. У цьому наше безсмертя. У цьому найвище щастя і сенс життя. Якщо ти хочеш залишитися в серці людському – виховай своїх дітей. Виховання людини – найважливіший громадський обов’язок.
Гідність – мудра влада тримати себе в руках. Благородство твоєї людської особистості виявляється в тому, наскільки мудро й тонко ти зумів визначити, що гідне і що негідне. Гідне повинно стати суттю твоєї духовної культури.
Краса – могутній засіб виховання чутливості душі. Це вершина, з якої ти можеш побачити те, чого без розуміння й відчуття прекрасного, без захоплення і натхнення ніколи не побачиш. Краса – це яскраве світло, що осяває світ. ЇЇ можна назвати гімнастикою душі - вона випрямляє наш дух, нашу совість, наші почуття, переконання. Краса – це дзеркало, в якому ти бачиш себе.
Любов до людей – це твоя моральна серцевина. Любов – могутня вихователька. Вона робить людину чистішою, чеснішою, щирішою, вимогливішою і суворішою в додержанні основ життя… Людина залишає себе насамперед у людині. У цьому наше безсмертя. У цьому найвище щастя і сенс життя. Якщо ти хочеш залишитися в серці людському – виховай своїх дітей. Виховання
Опановуй головне в духовній культурі – культуру людських відносин: умій розрізняти в людині світле й темне. Те, що ми називаємо повагою до людини, - це віра в добре начало в ній.
Скромність – це дисципліна людських відносин, вчинків, бажань, думок і почуттів, волі та характеру. Бути скромним – означає ні на мить не забувати, що кожна людина, з якою ти спілкуєшся, має свою гідність.
Совість живе в людському житті лише на поживному ґрунті совісності, сорому; совість – це знання, багато разів помножене на переживання, почування, а похідними цієї дії є сором, відповідальність і обов’язок, повинність. Соромся порожнечі душі. Найбільше соромся того, що в тебе немає своїх святинь, своїх непохитних, незаперечних істин, правил, принципів. Соромся слабовілля, безпринциповості, “безхребетності”. Гори від сорому, якщо відчуваєш, що в тобі заворушився мерзенний черв’ячок, ім’я якому “ моя хата з краю ”. Соромся безвідповідальності, легковажності своїх почуттів, уподобань, у своїх почуттях треба бути вірним і зобов’язаним. Соромся байдужого ставлення до життя. Соромся безкультурності. Невігластво розуму і почуттів збідніють людину, роблять її примітивною.
Терпимість і нетерпимість – дуже важливі елементи духовної культури, які треба опанувати для того, щоб орієнтуватись у безмежно складному світі людських пристрастей і характерів.
Умій відчувати поряд із собою людину, умій розуміти її душу, бачити в її очах складний духовний світ – радість, горе, біду, нещастя. Умій бути вдячним. Почув похвалу – дякуй і радій, що ти рухаєшся в напрямку людської досконалості. Почув докір, осуд – дякуй за те, що тебе вчать жити.
Умій правильно бачити навколо себе щедрість і скнарість, справжнє багатство душі й потворну убогість. Умій жаліти і шкодувати, берегти і оберігати; умій пробачати ту безмежно дорогу людську цінність, де від золотої купи залишилося кілька зернинок, від яскравого і гарячого багаття – кулька жаринок, від багатого плодозбору – кілька яблук. Умій бути скромним, оберігати себе й інших від зухвальства, несправедливості, надокучливості. Учитель творить людину. Ці мудрі й вагомі слова можна сказати тільки про матір і батька. Знай, що велике щастя вчителя – бачити тебе таким, яким він створив.
Якщо ти робитимеш тільки те, що хочеться, якщо активність твоя спонукатиметься тільки передчуттям задоволення – в житті у тебе нічого не буде дорогого і святого, душа твоя не осягне, що таке любов, відданість, бажання твої будуть низькими і убогими, а життя без благородних людських бажань – порожнім і нудним.
Воля — це сила, здатна дисциплінувати думки, почуття, бажання і пориви. З ранніх років людині слід бути володарем свого розуму і волі.
Тут же Сухомлинський наводить цитату Некрасова: «Воля і праця людини дивні дива творять».
Підсумки
1. Подумайте і підніміть картку відповідного кольору, якщо ви позитивно сприймаєте поради В.О. Сухомлинського – зелену картку, якщо негативно – червону, якщо ви вважаєте, що ці поради для вас не мають значення – жовту.
2. Які з порад ви вважаєте особливо актуальними для вас особисто. Назвати 1-2 поради.
Add a comment...

Post has attachment
Відомий і невідомий В.О. Сухомлинський
Чи є сучасними його педагогічні погляди.
Слайд №1
10 років тому (2008 р.) було проведено опитування серед педагогів про їх ставлення до образу Сухомлинського. Відповіді були такими.
«Навіть не знаю чому, але для мене ця людина видається аж надто ідеальною та прорадянськи настроєною. Я не люблю, штучно створених ідеалів, не люблю "святих", які сповідували ці ідеали, вони, як на мене, пусті...»
«У себе в школі створила словник серця за Сухомлинським. Ніхто мене не зобов'язував це робити, я лише хотіла, щоб у моєму серці вмістилось так багато як і в його. Точно знаю, що це можливо. Маю приклади таких людей.»
«Слова асоціативного ряду, які виникають у мене з приводу образу Сухомлинського це: любов, усмішка, світло, Боже благословення...»
Щоб скласти власне враження про педагогічну творчість Сухомлинського, пропоную згадати відомі для нас факти про нього і назвати ті, які замовчувались радянською владою
Слайд №2
Василь Олександрович Сухомлинський з’явився на світ 28 вересня 1918 року в селі Василівка Олександрійського повіту Херсонської губернії, під час подій революцій , громадянської війни, спроб побудувати Українську незалежну державу. Батько був столяром, а мати – домогосподаркою. В с'імї було 4 дітей. Чи доля так склалась, чи Божа іскра , чи виховання батьків, але всі діти стали сільськими вчителями.
Слайд №3
В 17 років, після закінчення робітфаку, став вчителем заочної школи, де директором був його старший брат. Пізніше закінчив Полтавський педагогічний інститут і став вчителювати в Онуфріївській школі.
Слайд №4
«Перед війною, - писав Василь Олександрович, - були найрадісніші сподівання, світлі надії та мрії. Я познайомився з дівчиною, дуже гарною та розумною, вона закінчила учительський інститут. Ми стали працювати разом. Вона викладала англійську мову.» Так починалось літо 1941 року.
Але почалась війна. Сухомлинський, закінчивши курси політруків, пішов на фронт. «Я вірив, що скоро повернусь з перемогою. Розлучаючись з Вірою, ми мріяли, що в нас буде дочка або син. (його дружина Віра була вагітною)»
Поки Василь Олександрович воював на фронті, його дружина в окупації, разом з іншими товаришами допомагала радянському підпіллю, але була арештована гестапо. В застінках у Віри народився син. Під час одного з допитів нацист на очах молодої матері вбив немовля. А Віру по-звірячому замордували і повісили у дворі в’язниці. Василь дізнався про страшну трагедію, вже після повернення до звільненої батьківщини. І навіть був присутній на допиті зрадника його дружини, який ще й насмілився просити помилування, мовляв не я один катував Віру.
Сухомлинський одного разу поділився своїми стражданнями «Цілими днями я був з дітьми. А в ночі просинався о 2, о 3 годині ночі і не міг заснути. Чекав в нетерплячці ранку, коли почне звучати дзвінке дитяче щебетання. Я взявся за вивчення німецької мови, вірив і зараз вірю, що коли-небудь я зустрінусь зі звіром, який закатував і вбив моїх дружину і сина. І я зможу сказати йому по-німецькі, те, що я думаю вже 25 років, те, що ніколи не забувається, і ніколи не прощається. Я вивчив німецький, і знаю його досконало. А потім прийнявся за польську, чеську, болгарську, англійську, французьку, іспанську, японську. Вивчив ці мови, а часу все одно багато – з 2 годин ночі до ранку – ціла прірва часу.»
Сьогодні для воїнів АТО відкриті реабілітаційні центри, є можливість поспілкуватись зі спеціалістами, щоб залікувати психологічні травми війни. Радянська влада цим не займалась. Тому реабілітацією для Сухомлинського стала робота і безмежна любов до дітей.
У січні 1942-го під Москвою Сухомлинського вдруге тяжко поранено (уперше — 1941-го під Смоленськом). Уламок снаряда в його грудях залишився на все життя. Із-за цього у нього постійно боліло серце, а один з уламків давив на легені. Можливо ці фізичні страждання та велике любляче серце зробило його ще більш чутливим до страждань інших, особливо дітей. Згадаємо, як він врятував хлопця, який тонув. Як разом з учнями він допоміг поставити на ноги хлопчика Петра, виносячи його ліжко до саду, щоб він отримав «сонячні ванни». Багато повчальних казок і розповідей про хворих звірів та дітей, і як їм можна допомогти, або морально підтримати.
Після довгого лікування в госпіталі він проситься на фронт. Та лікарі визнають його небоєздатним: у Сухомлинського ще відняло ліву руку (Лікарі пропонували ампутувати її, але Сухомлинський не погоджувався). Його комісують, а 1943 року відправляють керувати середньою школою до Уфи, столиці Удмуртської АРСР. Там познайомився з майбутньою дружино.
Слайд №5
Коли молодята приїхали до Онуфріївки, після звільнення від нацистів, то Василя Олександровича відразу ж призначили на посаду завідувача райвно, а молоду дружину примусили очолити сільську школу, тому що вони були єдині в районі з вищою освітою. І тому, що вони не були на окупованій території. Василь Олександрович увесь час їздив районом, відновлював школи, знаходив учителів. Як члена партії його посилали уповноваженим зі збирання врожаю або з посівної, і повертатися додому до закінчення цих кампаній він не мав права. «Час був голодний (1947 рік). Сиділи на кукурудзі, не бачили ні хліба, ні молока, — згадує Анна Іванівна. — Голова колгоспу, щоб якось допомогти хоч би дітям і стареньким, порадив при обмолоті хліба пропускати до соломи трохи зерна. Хтось доніс — і голову посадили до в’язниці на десять років.»
Саме в цей нелегкий час Василь Олександрович захворів і сім’я його виявилася у ще скрутнішому становищі. Видужував він дуже повільно, лікарям насилу вдалося поставити його на ноги. Після лікарні (у 1948 році), ще дуже ослаблений, він прийняв рішення, несподівано для всіх, поїхати у сільську школу, і став директором школи у Павлиші.
Слайд №6
А далі, всі знаєте, до кінця свого життя Сухомлинський пропрацював в цьому селі, захистив кандидатську дисертацію на тему «Директор школи — керівник навчально-виховного процесу»., не в стиг захистити докторську на тему «Особистісно-орієнтоване виховання учнів». Отримав ряд нагород і звань.
Слайд №7
Але не дивлячись на це .він писав: «Що було найголовнішим у моєму житті? Не роздумуючи, відповідаю: Любов до дітей».
В радянські часи нам нав’язували стереотипні погляди на педагогічну діяльність Сухомлинського, і в деяких з нас образ Василя Олександровича асоціюється з нав’язуванням певних оцінок. Сьогодні кожен з нас може відкрити його твори і переоцінити спадщину великого педагога.
За сучасники оцінками істориків педагогіки, Василя Олександровича можна включити до переліку педагогів -"шестидесятників" періоду хрущовської "відлиги", коли йшла запекла боротьба між авторитарною педагогікою та педагогікою гуманізму. Зрештою, поступово перемагає педагогіка гуманізму, нова українська школа є підтвердженням цього.
Слайд №8-9
Педагогічна система В.Сухомлинського включає:
• складові (педагогічну концепцію, педагогічну систему, авторську школу);
• суб’єкти (вчитель, учень, родина);
• мету (формування всебічно розвиненої особистості);
• принципи (гуманізму, унікальності дитини, природовідповідності, культуровідповідності, опори на позитивне в дитині, створення ситуації успіху, одухотворення знання, радості пізнання, створення “інтелектуального фону” школи, формування культури почуттів);
• напрями виховання всебічно розвиненої особистості (розумове, моральне, громадянське, трудове, фізичне, естетичне, патріотичне, ідейно-політичне виховання);
• форми і засоби навчання (розвивальне навчання, інтелектуальний та емоційний фон школи, створення радості пізнання, школа мислення, школа радості, уроки в зелених класах, уроки розвитку мовлення, “Книга природи”, дві програми навчання: обов’язкова і розширена тощо);
• засади внутрішкільного управління
Слайд №10
В. О. Сухомлинський першим заговорив про провідну роль виховання у формуванні духовно багатої особистості, про те, що без духовності не може бути соціально-економічного прогресу.
Слайд №11
В його творах ми можемо побачити педагога і директора школи, психолога і знавця фізіології, душевного порадника і просто батька. Саме ця людяність викликала негативну реакцію тоталітарної системи.
Як можна в один ряд ставити імена і порівнювати погляди Леніна, Лесі Українки та Івана Франка. Не розпочинав наукові статті цитатами з творів марксизма-ленінізма та рішень партії. Хотів виховати в дитині духовні цінності, а не борця за ідеї комунізму в першу чергу. У відповідь на його "Этюды о коммунистическом воспитании" на шпальтах "Учительской газеты" з'явилась стаття-відповідь з характерним для того часу заголовком "Потрібна боротьба, а не проповідь".
В одному творі читаю: «Свято матері». Іде опис як діти дарують матерям те, що зробили власною працею – від малюнка і вірша, до гарної оцінки чи вирощеного яблука на пришкільній ділянці. А що то за Свято матері? Коли його святкують? Далі читаю, що це 8 Березня. А де пафосне Міжнародний жіночий день? А де ідеологічне підґрунтя. Для Сухомлинського – це просто свято матері. Далі надрукований перелік Весняних свят, які святкують в палиській школі – Свято весни, Свято квітів, Свято птахів. А Міжнародного дня солідарності трудящих немає. Це не «по-советски».
Протистояння тоталітарної влади виражалось в тому, що далеко не всі роботи Сухомлинського друкувались одразу після виходу з-під його пера.
Слайд №12
«Серце віддаю дітям» ніхто не хотів друкувати. Весь час пропонували щось допрацьовувати або переробляти, не влаштовувало те, що на перше місце ставилася дитина, а не колектив. На той час до школи для вивчення досвіду вже приїжджали делегації з Японії, Німеччини, Фінляндії, а ідеї книги «Серце віддаю дітям» у своїй країні ще не дозволяли оприлюднити.
«Якось до нас приїхав директор школи-інтернату Юрген Польцин (НДР), — розповідає Анна Іванівна дружина Сухомлинського, — і був просто в захопленні від самої школи, а «Серце віддаю дітям» настільки його захопило, що він вирішив обов’язково добитися її опублікування. Завдяки старанням Польцина книгу видали.... у Німеччині німецькою мовою в 1968 році! Міністр освіти НДР Маргот Хоннекер гідно оцінила працю українського вченого і розпорядилася терміново опублікувати книгу. На батьківщині відреагували швидко — у 1969 році видали цей твір, але, лише після того, як його було перекладено російською мовою, і, не даючи у продаж, терміново перевидали. Перше видання з погляду поліграфії виглядало дуже бідно у порівнянні з німецьким варіантом. Ольга Василівна пояснює тодішню ситуацію, що виникла з книгою, тим, що навчання дітей на природі, а не в класі, не сприймала офіційна педагогіка. Це лякало і чиновників, і головних редакторів радянських видань. Не сприймали й те, що школа повинна дитині приносити радість. Цікаво, що у Німеччині «Серце віддаю дітям» перевидавали вісім разів, а наше видавництво «Радянська школа», яке спочатку так завзято відкидало ідеї Сухомлинського, згодом перевидало книгу одинадцять разів, але книга вийшла російською, а не українською мовою У результаті «Серце віддаю дітям» побачило світ у 69 виданнях 37 мовами.
Слайд №13
Складною виявилася і доля художніх мініатюр Сухомлинського — казок, оповідань, легенд. Василт Олександрович надсилав їх у «Радянську школу», у «Веселку», але публікувати ніяк не погоджувалися.
У 1966 році на республіканській конференції у Білорусі Василь Сухомлинський познайомився з білоруським дитячим письменником Василем Віткою, редактором дитячого журналу. Вітка попросив прислати мініатюри і видав книжечку білоруською мовою. Потім її переклали і видали в Казахстані та Молдові. Ось тоді вже зацікавилося й видавництво «Дитяча література», відібрало кілька мініатюр і російською мовою вийшов збірник «Поющее перышко». Потім видавництво «Малыш» опублікувало два збірники оповідань для дітей, а потім уже й українське видавництво «Веселка» видало збірник «Гаряча квітка».
Багато творів Василя Олександровича включено до сучасних шкільних програм. Тексти Сухомлинського якраз і заповнили ті прогалини у шкільній програмі, які виникли після відмови від ідеологічно спрямованої літератури для дітей. Вони базуються на українських народних легендах і притчах, а також на матеріалі з життя самих дітей.
Слайд №14
Особистість В. Сухомлинського, окремі аспекти його педагогічної спадщини стали предметом вивчення науковців як в Україні (М. Антонець, І. Бех, А. Богуш, Л. Бондар, І. Зязюн, В. Кузь, О. Савченко, М. Сметанський та ін.), так і поза її межами (А. Борисовський, Б. Кваша, М. Мухін, В. Риндак, С. Соловейчик та ін.). Роботи нашого видатного земляка також досліджують Х. Франчос і М. Ціандзі (Греція), В. Іфферт, Р. Штайник, Е. Гартман (Німеччина), М. Библюк, С. Лашин (Польща), Л. Мілков (Болгарія), Бі Шуджі, Ван Ігао (Китай), А. Кокеріль (Австралія) та ін. Історіографічний аналіз наукового доробку В. Сухомлинського в контексті вивчення проблеми педагогічних персоналій в історико-педагогічній науці зробив Н. Гупан, а порівняльний аналіз систем В. Сухомлинського та А. Макаренка в англомовних дослідженнях здійснила Н. Дічек.
Я хочу процитувати австралійського дослідника творчості Сухомлинського Алана Коккеріла. Це представник західної цивілізації, який народився в Англії, виріс у Австралії. Він нині дуже активно популяризує ідеї Сухо-млинського серед англомовного соціуму – передусім педагогів і батьків. Він пояснює, що капіталістичний світ вихолощує значення людини, що речі й побут більше важать, ніж людина, що бракує комунікацій між батьками і дітьми, які віддаляються одне від одного, що відбувається не олюднення соціуму, а його «опредмечення», фетишизація. А Сухомлинський усією своєю творчістю закликає насамперед бачити людину в будь-¬якій дитині, в будь¬-яких ситуаціях бачити в ній хороше, спиратися на позитив. І говорити про те, що кожна дитина – це унікальна цінність. Навіть якщо у неї щось не виходить – для того є об’єктивні причини. І друге, що зазначає цей австралійській дослідник : Сухо¬млинський підходить до дитини цілісно. Це називається холістичний підхід. Любити дитину, поважати її, підніматися до неї, розуміти її – це основ¬не…
Слайд №15-18
Алан Коккеріл, який впродовж багатьох років вивчає і популяризує доробок Сухомлинського у англомовному світі, використовуючи новітні засоби інформації, зокрема Інтернет. Особливо його приваблює художня спадщина педагога. В 2013 році А. Коккеріл видав англійською мовою яскравий збірничок оповідань та казок Сухомлинського "World of Beauty. Tales from Pavlysh", куди ввійшли 19 казок та оповідань. Книжечка проілюстрована школярами з України та Білорусі, що вибороли перемогу у конкурсі, організованому Аланом Коккерілем за участі Донецького обласного інституту післядипломної педагогічної освіти. Він підготував та опублікував цю книжечку англійською, китайською, українською та російською мовами. Більш того, австралійський дослідник випускає щомісяця інформаційний бюлетень Sukhomlinsky News, який виходить і сьогодні. У кожному випуску, поряд із матеріалами, присвяченими педагогічній спадщині Сухомлинського, Він поміщує Stories for Children (Оповідання для дітей) – 3-4 Мініатюри з ілюстраціями.
Слайд №19-22
В «Кіровоградському колегіумі» були проведені бінарні уроки, де поєднувались бібліотечні уроки та уроки «Мистецтва», під час яких бібліотекар зачитував казки В.О.Сухомлинського, обговорювався текст, а потім діти малювали ілюстрації до цих казок. Також був проведений «Майстер-клас» «Театр тіней своїми руками» у 3-Д класі. Учні самі вирізали фігурки до казки «Колобок» та розіграли її.
Що б говорити, чи сучасні ідеї Сухомлинського в нас час, потрібно переглянути педагогічні твори та дитячі оповідання новим неупередженим поглядом.

Ось зараз усі кажуть, що не потрібно оцінок у початковій школі – це, так би мовити, останні педагогічні тенденції. Та Сухомлинський про це у 60¬х роках писав!.. Зокрема – що у початковій школі треба не оцінювати дитину, а за-охочувати. В жодному разі не ставити негативні оцінки, натомість усіляко підтримувати і хвалити навіть за найменший успіх. Це з розряду так званих педагогічних констант, які залишатимуться завжди, поки існує школа.
Джерела інформації:
1. https://day.kyiv.ua/uk/article/cuspilstvo/pedagogichne-solo-v-simeynomu-suprovodi
2. http://naps.gov.ua/ua/press/about_us/1029/
3. http://n-slovo.com.ua/2018/02/01/%D0%BE%D0%BB%D1%8C%D0%B3%D0%B0-%D1%81%D1%83%D1%85%D0%BE%D0%BC%D0%BB%D0%B8%D0%BD%D1%81%D1%8C%D0%BA%D0%B0-%D0%B7-%D0%B1%D0%B0%D1%82%D1%8C%D0%BA%D0%BE%D0%BC-%D1%8F-%D0%BD%D0%B5-%D1%81%D0%BF%D0%B5%D1%80/
4. https://www.cuspu.edu.ua/ua/konferentsiia-24-25-veresnia-2015-roku/sektsiia-1/3829-pedahohichna-systema-v-o-sukhomlynskoho-u-suchasnykh-pratsyakh-vitchyznyanykh-uchenykh
5. http://ps.stateuniversity.ks.ua/file/issue_54/3.pdf
6. http://eprints.zu.edu.ua/26192/1/23.pdf
7. http://theholisticeducator.com/sukhomlinsky/newsletter/


PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.11.2018
22 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
16 жовтня в НВК «Кіровоградський колегіум» відбулась конференція «Сучасність ідей В.О.Сухомлинського» в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, присвячена 100-річчю від дня народження нашого земляка, педагога-гуманіста В.О. Сухомлинського.
На конференції виступили заступник директора Шиян Л.В. із вступним словом. Бібліотекар Швець С.А. із доповіддю «Відомий і невідомий Сухомлинський», де були використані цікаві і важливі факти з біографії педагога, які замовчувались в радянські часи. Зеленяк Н.М. роповіла про реалізацію іей Сухомлинського в новій українській школі. Дівчук І.А. охарактеризувала особливості використання казок на уроках читання та позакласній роботі з метою особистісного розвитку дитини. Денисенко О.О. виступив з доповіддю «В.О. Сухомлинський – педагог-практик». Конференція сприяла оновленню поглядів на творчість відомого педагога, вчителі отримали рекомендації по використанню педагогічної спадщини Сухомлинського під час навчальної та виховної роботи з унчями в новій українській школі.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
04.11.2018
9 Photos - View album
Add a comment...

Вікторина «Літературний калейдоскоп» для учнів 9-х класів
Мета: підсумувати вивчене учнями протягом 7-9 класів, навчити дітей грати в команді, уміти вчасно реагувати на прочитане завдання, дотримуватися хронометражу часу, виховувати любов до читання, почуття поваги до членів команди.
Обладнання: вислови відомих людей про літературу, картки із завданнями.
Хід вікторини
Слово бібліотекаря.
У книги люди, наче бджоли в соти,
Знесли духовний, чародійний мед.
Сліпцеві очі ним потри, і в миг
Побачить сонце й голубі висоти,
Відчує мислі найстрімкіших літ.
Збагне людські страждання і турботи,
Поможе іншим темряву збороти,
Рвучи з очей пов”язки чорних лент!
Благословенна та ясна година,
Коли Буквар до рук бере дитина,
Коли читає „Кобзаря” юнак,
Коли Франка „огромнії сонети”
Підносять дух, коли говорять Гете,
Шекспір, Міцкевич, Лермонтов, Бальзак.
Дмитро Павличко

Вітаємо гостей і учасників вікторини «Літературний калейдоскоп», у якому приймають участь учні 9-х класів. (Представлення команд, їх назв та капітанів команд)
Кожна із команд мріє про те, щоб перемога дісталася саме їм. Великий італієць Леонардо да Вінчі стверджував, що «щастя дістається тому, хто багато працює». Та бути працелюбом замало, треба ще вміти боротися за свою перемогу. Ну що ж, бажаємо успіху командам! Почнімо.
Допомагатимуть визначити команду-переможця журі у складі: ____________________

1 конкурс «Розминка». (правильна відповідь – 1 бал)
Кожній команді по черзі пропонується по 10 запитань. Відповідь повинна прозвучати миттєво. Якщо команда не дає відповіді на поставлене питання, у команди-суперника є шанс відповісти.

1. Як звали товариша Робінзона Крузо? (П’ятниця)
2. Де жили грецькі боги? (Олімп)
3. В цьому жанрі героїчного епосу прославляють подвиги народних героїв та богатирів переважно часів Київської Русі. (Билини)
4. Що означає слово «античний»? (Давній)
5. Повчання байки називається… (Мораль)
6. Кого вважають поетом №1 в світі (О. Пушкіна)
7. Хто описав пригоди французького мушкетера Д'Артаньяна? (Олександр Дюма)
8. Скільки подвигів здійснив Геракл? (12)
9. Засновник жанру байки (Езоп)
10. В якій казці всі місяці року були присутні біля вогнища водночас («12 місяців»)
11. Хто автор містичної повісті «Вій» (М. Гоголь)
12. Хто автор «Божественної комедії»? (Данте Алігьєрі)
13. На який вулиці жив Шерлок Холмс у Лондоні (Бейкер-стріт, 221В)
14. Скільки рядків має сонет? (14)
16.Герой середньовічних англійських народних балад, ватажок лісових розбійників (Робін Гуд)
17.Найвідоміший англійський драматург, чиї п’єси ставлять в усіх театрах світу? (Вільям Шекспір.)
18. Основою образності музики є звук, хореографії – рух, а літератури? (слово)
19. Автор казки «Коник-горбунець» (Петор Ершов)
20. Давньогрецький поет, якого вважають основоположником європейської літератури? (Гомер)

2 конкурс «Сім ключових слів» (правильна відповідь – 1 бал)
Завдання: назвати твір та автора твору за вказаними ключовими словами. Час на відповіді - 2 хвилини. Команди вибирають власний варіант завдання на листках.
Запитання для 1-ї команди
1. Дзеркальце, троянда, олень, ворон, розбійники, карета, сльози. (Андерсен «Снігова королева»)
2. Піч, веретено, перина, колодязь, яблука, брама, півень. (Брати Грімм «Пані Метелиця»)
3. Саксонці, замок, корзина, лісові розбійники, облога, король, лицарський турнір. (Вальтер Скотт «Айвенго»)
4. Паркан, бородавки, печера, скарби, цвинтар, школа, кліщ. ( Марк Твен «Пригоди Тома Сойєра»)
Запитання для 2-ї команди
1. Індичка, племінник, дитинство, контора, дух, цвинтар, свято. (Ч. Діккенс «Різдвяна пісня у прозі»)
2. Гнів, помста, щит, герой, воїн, друг, кінь (Гомер «Іліада»)
3. Пірати, карта, острів,хлопчик, скриня, чорна мітка ( Стівенсон «Острів скарбів»)
4. Черевичок, миші, годинник, хрещена мати, попіл, бал. (Ш. Перро «Попелюшка»)

5 конкурс «Казковий герой» - конкурс капітанів. (правильна відповідь – 1 бал)
Кожному капітану по черзі пропонується по 5 запитань. Відповідь повинна прозвучати протягом 5 секунд. Якщо капітан не відповів, то команда може дати відповідь на поставлене питання, але така допомога оцінюється 0,5 балами, у команди-суперника на питання не відповідає.
1. Назвіть казковий персонаж, який лізе геть зі шкіри (Царівна-жаба)
2. Назвіть робоче місце кота вченого (Дуб)
3. В якій казці розповідається про труднощі, пов’язані із доставкою свіжої випічки в дім («Червона шапочка»)
4. Назвіть ім’я казкового героя, який дуже довго жив, був невмирущим (Кощей -Чахлик)
5. Ким приходиться казковій Попелюшці добра чарівниця? (Хрещеною)
6. Назвіть народну казку, яка зустрічається у більшості народів світу, головний герой якого- шматочок печеного тіста («Колобок»)
7. Назвіть транспорт Баби Яги (ступа)
8. В якій казці свійський птах виправив помилку домашнього гризуна і збагатив господарів. («Курочка Ряба»)
9. Ім’я Мауглі в перекладі на українську мову (Жабеня)
10. Країна, в якій знаходився палац Снігової королеви (Фінляндія)

4 конкурс «Впізнай героя» (правильна відповідь – 1 бал)
(Назвати ім’я героя, який захований в уривках або певних характеристиках. Завдання дається кожній команді.час на роздуми 1 хвилина)

1 команда
- «Я бачу тепер, Що я зовсім не гарна! - І, Відхиляючи трохи далі від себе дзеркало, скрикнула:
- Ні я гарна! Ой, яка гарна! Диво! Яку радість я принесу тому, кому буду жоною!» (Оксана, Гоголь «Ніч перед різдвом»)
- «Мав благородне, велике серце, він перший зглянувся на людей, навчив їх будувати світлі житла, плавати на човнах, напинати вітрила» (Прометей)
- «Він не любив Різдво, був справжній жмикрут: він умів міцно схопити людину, як кліщами, придушити, скрутити, згребти. Це був старий грішник – заздрий, жадний, твердий і гострий, як кремінь» (Скрудж «Різдвяна пісня в прозі»)
2 команда
- «Син Зевса і смертної жінки. Високий, могутній, м’язистий. Одягнений у левову шкіру і озброєний величезною палкою».
(Геракл)
- “...Тридцять літ він на печі лежав, не міг ходити, нічого не міг робити...”. А три дідусі змінили його життя. І став він здоровим і сильним богатирем. (Ілля Муромець «Билина про Іллю Муромця та Солов’я-розбійника»)
- «Ніколи не треба слухати, що говорять квіти. Треба просто дивитися на них і дихати їхнім ароматом. Моя квітка напоїла пахощами всю мою планету, а я не вмів їй радіти.» ("Маленький принц" Антуан де Сент-Екзюпері)

5 конкурс «Хто швидше ». (правильна відповідь – 1 бал)
відповідь дає та команда, яка швидше згадає правильну відповідь. Якщо команда не дає відповіді на поставлене питання, у команди-суперника є шанс відповісти.

1. Яку книгу найбільше читають і найбільше видають в світі.(«Біблія»)
2. Назвіть героїню, яка жила в середині квітки (Дюймовочка)
3. Герой, який мав тільки одну ногу, але був непохитним солдатом (Олов’яний солдатик)
4. Що приніс людям Прометей ? (вогонь )
5. Яке було вразливе місце у Ахіллеса? (п’ята)
6. Ім’я красуні, із-за якої розпочалася Троянська війна. (Єлена)
7. Хто наздоганяючи Білого Кролика, опинився у незвичайній країні? (Аліса)
8. Якого кольору вітрила чекала на кораблі героїня Олександра Гріна? («Пурпурові вітрила»)
9. Як звали крилатого коня в давньогрецький міфології? (Пегас)
10. Який предмет допоміг Тесею знайти вихід з Лабіринта Мінотавра? (Клубок ниток)
6 конкурс «Установіть відповідність» (правильна відповідь – 1 бал)
(поєднати імена з прізвищами письменників)
1. Жуль Сент-Екзюпері
2. Джек Чехов
3. Чарльз Скотт
4. Антуан Верн
5. Фрідріх Гоголь
6. Роберт Лондон
7. Вальтер Конан Дойль
8. Антон Стівенсон
9. Микола Діккенс
10. Артур Шиллер
(Жуль Верн, Джек Лондон, Чарльз Діккенс, Антуан де Сент-Екзюпері, Фрідріх Шиллер, Роберт Стівенсон, Вальтер Скотт, Антон Чехов, Микола Гоголь, Артур Конан Дойль).

7 конкурс «Заплутаний лист» (правильна відповідь – 6 балів)
(команди повинні виправити помилки у тексті)
«На небі правив Зевс. Високо-високо, на захмареній вершині Світової Гори Олімп, стояв його трон. Непокірних він карав блискавками й громом, тому його звали ще Блискавицею. Дружиною Зевса була Афіна, покровителька шлюбу та сім’ї.
На морях правив Зевсів брат Аїд. На водних просторах все відбувалося з його волі. Давні греки, живучи біля моря, дуже шанували Аїда.
Глибоко під землею панував Зевсів брат Гермес. У його підземне царство потрапляли тіні померлих. Вхід у підземне царство охороняв страшний немейський лев. Жила на Олімпі й богиня мудрості та переможної справедливої війни – Гера.
Улюбленцем олімпійців був Посейдон – бог торгівлі й покровитель купців. Він був ще й посланцем богів, передавав їхні накази в найвіддаленіші кінці землі.

Підведення підсумків конкурсу.
Add a comment...

Post has attachment

В Кіровоградському колегіумі продовжується місячник шкільних бібліотек. Учні 2-х класів малювали ілюстрації до казок та оповідань В.О. Сухомлинського. Також була організована виставка робіт учнів 1-3 класів на тему «Мій улюблений казковий герой». А учні 4-х класів разом з класними керівниками та батьками створили чудові креативні газети на тему «Ми любимо читати книжки».
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
21.10.2018
13 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
«Майстер-клас» Театр тіней своїми руками.
В. О. Сухомлинський організовував з учнями різні форми творчої діяльності. Особливе ставлення було до театру тіней. Сухомлинський використовував театр тіней навіть для власних сина та доньки, коли вони хворіли. Тому 12 жовтня в Кіровоградському колегіумі, в рамках Всеукраїнського місячника шкільних бібліотек, був проведений «майстер-клас» для учнів 3-Д класу. Учні із задоволенням прийняли участь у цьому заході. Діти робили фігурки з конструктора Лего та вирізали їх з паперу, а потім розіграли казку «Колобок». Організатори заходу – бібліотекар Швець С.А. та класний керівник Патріман Т.В.
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
21.10.2018
8 Photos - View album
Add a comment...

Перелік презентацій до теми №2.
1. Права людини в Стародавній Греції.
2. Права людини в Середні віки.
3. Права людини за Декларацією прав людини 1789 року.
4. Історія прийняття Загальної Декларації прав людини 1948 року.
5. Охарактеризувати 1-ше покоління прав людини в сучасному світі.
6. Охарактеризувати 2-ге покоління прав людини в сучасному світі.
7. Охарактеризувати 3-тє покоління прав людини в сучасному світі.
8. Охарактеризувати особисті права людини в сучасному світі.
9. Охарактеризувати політичні права людини в сучасному світі.
10. Охарактеризувати соціальні права людини в сучасному світі.
11. Охарактеризувати екологічні та культурні права людини в сучасному світі.
13. Мустафа Джемілев – борець за права кримських татар.
14. Українська Гельсинська група 1976 р.(спілка).
15. Чому була прийнята Конвенція про права дитини у 1989 р.
16. Особливості прав дитини, порівняно з правами дорослих, за статтями Конвенції про права дитини.
17. Обов'язки громадян України за Конституцією України.
18. Які державні і недержавні інститути захищають права людини в Україні.
19. Які міжнародні установи захищають права людини.
20. Європейський суд з прав людини. Механізм правового захисту.
Презентації необхідно надіслати на електронну пошту shviets.sniezhana@gmail.com
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded