Profile cover photo
Profile photo
Česká rada dětí a mládeže
23 followers -
Česká rada dětí a mládeže
Česká rada dětí a mládeže

23 followers
About
Česká rada dětí a mládeže's posts

Post has attachment
Chcete se stát zástupcem mladých lidí z ČR na jednání OSN? Chcete ovlivnit jednání na celosvětové úrovni? Jste aktivní osobou v občanské společnosti? Je Vám mezi 18–25 lety? Spustili jsme nový ročník programu Mladých delegátů ČR do OSN – zapojte se a využijte příležitost, která může změnit Váš život! Přihlásit se můžete do 11. 6. 2017.

Post has attachment
Český Den proti rakovině 2017 Právě dnes, ve středu 10. května! Více než 14.500 dobrovolníků ve žlutých tričkách dnes nabízí žluté kytičky s modrou stužkou a letáky s informacemi o prevenci nádorů hlavy a krku v ulicích 1.200 měst a obcí po celé ČR. Předem děkujeme za podporu všem dárcům i dobrovolníkům! Více informací i v článku: http://www.adam.cz/clanek-2017050011-nez-si-koupime-zluty-kvitek-na-podporu-sbirky-proti-rakovine.html

Post has attachment
Příležitost pro aktivní mladé lidi. Kdy: 15. června 2016, 10:00–16:30,
kde: Impact HUB Praha, Drtinova 10. Co vás čeká: Aktuální výzvy v Evropské unii z pohledu mladých lidí – brainstorming – společná identifikace nejdůležitějších otázek – Vaše návrhy řešení a jejich prezentace. Neváhejte, přihlásit se můžete do 10. června 2016.

Post has attachment
Od 16. do 18. března 2016 proběhne v Praze regionální konference OSN o bydlení a udržitelném rozvoji měst Habitat III. Před konferencí se 14. března uskuteční akce pro mládež European Youth Blast, která bude ideální příležitostí pro mladé, jak se dozvědět o OSN a procesu Habitat III a vyzkoušet si své schopnosti advokacie (obhajování hodnot, zájmů, idejí…). Pokud s ní mladí ještě nemají zkušenosti, nevadí, na akci se dozví a naučí potřebné základy.

Post has attachment
Zúčastněte se mezinárodního projektu! Náplní činnosti účastníků bude vývoj a testování nových metod vzdělávání ke zvyšování občanských a sociálních kompetencí. Od účastníků se očekává průběžná práce během roku a účast na (ideálně) všech třech mezinárodních setkáních, které se během projektu uskuteční (po jednom v každé ze zapojených zemí). Na setkáních budete společně s mladými lidmi a pracovníky s mládeží ze zahraničí pracovat na přípravě výstupu projektu, kromě toho se však seznámíte s lidmi a kulturou navštívené země.

Post has attachment
Chcete být vaší organizaci ještě větším přínosem? :-) Přihlaste se na pětidenní seminář pro pracovníky s mládeží v Bratislavě (ubytování, stravu a většinu nákladů na dopravu hradí pořadatel - Rada mládeže Slovenska). Přihlásit se můžete do 24. února!

Post has attachment
Nadace Schwarzkopf-Stiftung udílí každoročně cenu „Mladý Evropan/ka roku“ aktivním mladým lidem, kteří ve společné Evropě přidali ruku k dílu a pomohli tak sbližování evropských národů a občanů. Nominujte aktivní mladé lidi na cenu „Mladý Evropan/ka roku“!

Post has attachment
Školení MALL (Mobility Academy for Local Leaders) je třífázové školení, které si klade za cíl podpořit mládežnické lídry nebo začátečníky v oblasti práce s mládeží v jejich rozvoji z lokální projektové úrovně na úroveň mezinárodní. Věříme, že česko-polsko-slovenské školení poskytne vynikající příležitost k tvorbě projektů těm účastníkům, kteří zatím nemají zkušenost s mezinárodními projekty, ale jsou připraveni začít. Přihlásit se můžete do 16. 8. 2015

Post has attachment
V současnosti probíhá nezávislý výzkum vyhodnocení evropské strategie politiky mládeže. Výsledky hodnocení pomůžou Evropské komisi v úvahách, jak vylepšit spolupráci v otázkách mládeže na evropské úrovni v dalším období.

Česká rada dětí a mládeže vyzývá jednotlivé mladé lidi (ve věku 15–30 let) i organizace dětí a mládeže, aby se do výzkumu zapojili a vyplnili on-line dotazník. Prosíme o vyplnění do 16. srpna 2015.

Post has attachment
Přijměte pozvání na česko-německé setkání s bohatým doprovodným programem, které je pro všechny generace, pro každého, koho zajímají témata současného dění a utváření Evropy. Od 6. do 9. srpna 2015 v Českých Budějovicích. Paralelně se ve dnech 2.–9. srpna 2015 koná i setkání mládeže z České republiky, Slovenska a Německa ve věku od 15 do 27 let.
Wait while more posts are being loaded