Profile cover photo
Profile photo
Kancelaria Adwokacka Andrzej Babilas
4 followers
4 followers
About
Posts

Post has attachment
Doradzimy Państwu, jak legalnie dochodzić swoich praw. Po przeprowadzeniu wstępnej rozmowy i przeanalizowaniu danego zagadnienia zaproponujemy najkorzystniejsze rozwiązania. Oprócz doradztwa i sporządzenia pozwu oferujemy również reprezentowanie Klienta w dochodzeniu swoich praw np. podczas spraw spadkowych czy alimentacyjnych. Zapraszamy - http://adwokat-babilas.pl/kontakt/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zostałeś niesłusznie zatrzymany lub skazany? Walcz o swoje prawa! Z naszą pomocą uzyskasz należne Ci odszkodowanie i zadośćuczynienie. Wygranie sprawy z pewnością nie będzie proste, dlatego warto skorzystać z pomocy adwokatów z doświadczeniem i bogatą wiedzą. Od lat z powodzeniem prowadzimy sprawy o uzyskanie odszkodowania i zadośćuczynienia za niesłuszne skazanie, aresztowanie lub zatrzymanie - http://adwokat-babilas.pl/uslugi/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
W przypadku pozbawienia władzy rodzicielskiej tylko jednego z rodziców, władza przysługuje wtedy drugiemu. Jeśli władzy rodzicielskiej zostaje pozbawionych oboje rodziców, pojawia się konieczność ustanowienia dla dziecka opieki prawnej, np. rodziny zastępczej. Sprawami związanymi z władzą rodzicielską zajmuje się nasza kancelaria - http://adwokat-babilas.pl/uslugi/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Władza rodzicielska wygasa, gdy dziecko osiągnie pełnoletniość. Sąd rodzinny może ograniczyć wykonywanie władzy rodzicielskiej, jak też zawiesić jej wykonywanie, jeżeli pojawi się przeszkoda w jej sprawowaniu lub gdy dobro dziecka jest zagrożone. Jeśli szukają Państwo pomocy prawnej w sprawie o władzę rodzicielską, zachęcamy do kontaktu - http://adwokat-babilas.pl/kontakt/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Władza rodzicielska związana jest z prawem i obowiązkiem wychowania dziecka, opieki nad nim i jego majątkiem, a także z przedstawicielstwem ustawowym. Dziecko pod władzą rodzicielską powinno być posłuszne rodzicom, a w sprawach, w których może samodzielnie podejmować decyzje i składać oświadczenia woli, powinno wysłuchać opinii i zaleceń rodziców formułowanych dla jego dobra. Nasza kancelaria zajmuje się sprawami o władzę rodzicielską - http://adwokat-babilas.pl/uslugi/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Kara łączna orzekana jest, jeżeli sprawca popełnił dwa lub więcej przestępstw, zanim zapadł pierwszy wyrok co do któregokolwiek z tych przestępstw. Kara łączna powinna stanowić ostrzeżenie dla podsądnego przed prawnokarnymi konsekwencjami jego postępowania. W ramach naszych usług opracowujemy także wnioski o wydanie wyroku łącznego i reprezentujemy Klienta w sądzie - http://adwokat-babilas.pl/uslugi/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Warto wiedzieć, że do wniesienia zażalenia uprawniona jest nie tylko strona postępowania, prokurator, czy organizacja społeczna, jak w przypadku apelacji, lecz także osoba trzecia, której praw dotyczyć może zażalenie, czyli: pełnomocnik, świadek lub biegły. Termin do wniesienia zażalenia wynosi tydzień od dnia doręczenia stronie odpisu postanowienia z uzasadnieniem. Przygotowujemy dla naszych Klientów wnioski o zażalenia - http://adwokat-babilas.pl/uslugi/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Spory z pracodawcą lub pracownikami należy prowadzić w bardzo delikatny i przemyślany sposób. Dlatego warto w tym celu wynająć prawników, którzy dobrze znają prawo pracy. Prowadzimy negocjacje i procesy sądowe między pracownikami a pracodawcami od wielu lat, zachęcamy do współpracy - http://adwokat-babilas.pl/kontakt/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wniosek o ubezwłasnowolnienie może zostać wniesiony przez członka rodziny w linii prostej, małżonka bądź też przedstawiciela ustawowego. Sprawę rozpatruje sąd okręgowy po zapoznaniu się z opiniami wystawionymi przez biegłych psychiatrę oraz psychologa. Jeśli złożony wniosek zostanie uznany za zasadny, sąd wydaje decyzję o ubezwłasnowolnieniu. Sprawy dotyczące ubezwłasnowolnienia wchodzą w zakres naszych usług - http://adwokat-babilas.pl/uslugi/.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ubezwłasnowolnienie ogranicza całkowicie lub częściowo dostęp do czynności prawnych, do jakich ma prawo dana osoba. W wieku 13 lat człowiek posiada ograniczoną zdolność prawną, natomiast gdy kończy 18 lat, otrzymuje pełną zdolnością prawną. Jednakże jeśli ta osoba cierpi np. na zaburzenia psychiczne, które uniemożliwiają mu kierowanie własnym życiem, sąd może ograniczyć mu prawo do decydowania o swoim życiu. Nasza Kancelaria zajmuje się sprawami dotyczącymi ubezwłasnowolnienia - http://adwokat-babilas.pl/kontakt/.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded