Profile cover photo
Profile photo
Volumemax.net
5 followers -
Rockově a metalově laděný internetový webzine
Rockově a metalově laděný internetový webzine

5 followers
About
Posts

Neustále se zlepšujeme a nabízíme naším čtenářům nové možnosti. Dnes jsme pro vás na naši hlavní stránku umístili přehravač, kde si budete moci zdarma pouštět zajímavé novinky tuzemských i zahraničních kapel. Jako první vám nabídneme skladbu Vortex z právě vycházející novinky kapely The Eclipse- Intimate Letters.
Přehravač naleznete dole v nabídce na pravé části úvodní stránky.
Add a comment...

Post has attachment
Britská progressive metalová kapela TESSERACT vydává své druhé plnohodnotné album. Po úspěchu jejich prvotiny pod názvem „One“, která loni získala ocenění Progressive Music Award for a New Blood od britského hudebního magazínu Classic Rock, přichází s novinkou jménem „Altered State“.
Add a comment...

Post has attachment
S postupem času jsem získal čím dál větší nelibost k většině epic/true metalových záležitostí. Nějak mě zkrátka omrzely všechny příběhy o nekonečném putování jednoho hrdiny, nesčetná dobrodružství plná draků, to vše doplněné o vyumělkovanou symfoniku a hrdinský patos (a to přesto, že jsem fanoušek fantasy). GLORYHAMMER působí na první pohled přesně tím dojmem, který jsem výše nastínil. Stačí pohlédnout na název kapely, alba, skladeb, promo fotografie nebo samotný obal desky. Jenže předběžné poslechy nepůsobily vůbec špatně, a tak jsem se odhodlal, že se nahrávce podívám na zoubek trochu pozorněji. 
Add a comment...

Post has attachment
Netradiční hudba si zaslouží netradiční pozornost. Upřímně, nemyslím si, že by právě THE ECLIPSE měli problémy s pozorností. Poslední dobou o nich slýchám častěji a častěji, objevují se čím dál více na rock / metalových koncertech jako vystupující, a přitom s těmito prvky, alespoň podle mého, nemají moc společného. 
Add a comment...

Post has attachment
Ať se to někomu líbí nebo ne, je třeba uznat, že v posledních letech se stává stoner rock potažmo stoner metal stále masovější záležitostí a i v našich končinách tomuto žánru pšenka přímo kvete, alespoň ze strany posluchačů. A jak by také ne, samotná podstata stoner rocku/metalu k tomu vlastně vybízí. Ale o tom podrobněji v jednom z připravovaných článků.
Add a comment...

Post has attachment
Za slunečného srpnového úterý jsem dorazila do Prahy. Moje kroky směřovaly do Exit-us na koncert amerických CIRCLE II CIRCLE, kteří se do ČR vrátili ani ne po dvou letech, aby nám představili ojedinělou show.
Add a comment...

Post has attachment
Severní Morava. Kdysi líheň doom metalu, která sypala jednu kapelu za druhou, jako by se nechumelilo. Jenže postupem času tomu osud chtěl jinak, Morava snad začala být veselejším místem pro život a na nějaký zmar a smutek už neměl nikdo náladu. Kdysi nepřeberné množství skupin se tak začalo rozpadat a v posledních letech vykrystalizovalo posledních pár přeživších, a i jejich počty se neustále redukují. Půjde-li to takhle dál, brzy zůstanou na doomové království v kotlině moravské jen vzpomínky… Že jsem dnes nějak pesimistický? Bodejť by ne, když se na mě valí melancholické tóny jedné z posledních tamějších jistot, havířovské trvalky EUTHANASIA!
Add a comment...

Post has attachment
Neuplynul ani měsíc od mé recenze na EP "Home At Last" a už píšu tyto řádky o nové dlouhohrající desce obklopené aurou legendami opředeného antického Řecka. GRAVE DIGGER se rozhodli udělat nám exkurzi po jeho pantheonu i bestiáři. Vynechat nemůžeme ani kapitoly ze slavného Oddyseova putování.
Add a comment...

Post has attachment
Připomeňte si atmosféru masters of rock v našem článku měsíce července
Add a comment...

Post has attachment
Od posledního dlouhohrajícího alba německých metalových dědků GRAVE DIGGER uběhly již dva roky a na obzoru je nová deska „Clash Of Gods“, na níž zřejmě DIGGEŘI přeorientují svou pozornost ze středověkého Skotska (na které se zaměřili s posledním albem „The Clans Will Rise Again“) na starověké Řecko. V mezičase nám nabízí EP s názvem „Home At Last“.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded