Profile cover photo
Profile photo
Famco فامکو‎
33 followers -
شرکت فامکو تامین کننده تجهیزات صنعتی
شرکت فامکو تامین کننده تجهیزات صنعتی

33 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
ای خدای دگرگون کننده دل ها و دیده ها، ای تدبیر کننده روز و شب، ای دگرگون کننده حالی به حالی دیگر، حال مارا به بهترین حال دگرگون کن.
حلول سال نو و بهار پرطراوت را که نشانه قدرت لایزال الهی و تجدید حیات طبیعت می باشد رابه تمامی عزیزان تبریک و تهنیت عرض نموده و سالی سرشار از برکت و معنویت را ازدرگاه خداوند متعال و سبحان برای شما عزیزان آرزومندیم.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
 پمپ دنده ای
پمپ دنده ای از گروه پمپ جابجایی مثبت بوده  که در هر بار چرخش چرخدنده ها، مقدار ثابتی از سیال را  جابه جا می کنند.
پمپ دنده ای در دو نوع دنده خارجی و دنده داخلی  ساخته می شوند.
Add a comment...

Post has attachment
سرویس و نگهداري انواع گیربکس
روغن كاري
شرط اول در نگهداری از گیربکس کنترل مرتب ودوره ای واسکازین داخل گیربکس است.بدون روغنكاري گيربكس به درستي كار نخواهد كرد. در طي اولين ساعت كاركرد تماس بين سطوح فلزي سبب نفوذ ذرات فلز درون روغن مي شود. روغن آلوده طول عمر آببندها را كاهش داده و ميزان سايش دنده ها را افزايش مي دهند.
همان طور كه بيان شد اولين تعويض روغن بايد در 100 ساعت ابتداي كاركرد انجام پذيرد. در صورتي كه نقشه گردش روغن را در اختيار داشته باشيم، با قراردادن فيلترهاي مخصوص بوسيله زدودن آلودگي هاي روغن مي توانيم كاركرد ايمن و صحيح گيربكس را تضمين كرد.
شرایط کارکرد
ماكزيمم دماي كاركرد، اندازه گيري شده در داخل گيربكس، نبايد از 90 درجه بيشتر باشد.
از تحميل بارهاي محوري بيش از حد مجاز اجتناب گرديده و در صورت لزوم از ياطاقان بندي هاي مناسب جهت اتصال شافت خروجي گيربكس به قطعات دوار با طول و وزن بيشتر از حد مجاز استفاده گردد.
گيربكس هاي عرضه شده معمولا به صورت خشك و بدون روغن تحويل مي گردد لذا قبل از شروع به كار توسط كاربر بايد شارژ روغن گردد.
توصيه ميشود سطح روغن بعد از پركردن كنترل شود و در يك ساعت اول كاركرد مقدار آن براي كافي بودن تا حد مورد نياز كنترل شود.
-        در مونتاژ افقي: سطح روغن بايد تا نصف طول محور گيربكس باشد.
-        در مونتاژ عمودي: به صورت سربالايي يا سرپاييني روغن بايد به طور كامل پر شود.
روغنكاري صحيح به كاكرد خوب گيربكس و طولاني شدن عمر آن كمك مي كند.
 
عيب زدايي
اشكال ايجاد شده
علت احتمالي
راه حل
نشت روغن از آببندها
سخت شدن اورينگ ها و از دست دادن خاصيت آببندي
تعويض اورينگ ها
لرزش و يا ايجاد صداي زياد
گيربكس به درستي نصب نشده باشد و شاسي فاقد تراز مي باشد
اصلاح شاسي و فنداسيون و تراز كردن آنها
عيوب داخلي وجود داشته باشد
كنترل قطعات داخلي توسط اين شركت
توليد گرماي بيش از حد
كم بودن ميزان روغن
كنترل سطح روغن
بار بيش از حد مجاز بر روي گيربكس
فشار بار بر روي گيربكس كاهش يابد
توان ورودي بيش از حد مجاز
مشاوره با بخش فني اين شركت
به كار افتادن موتور ولي عدم چرخش گيربكس
بريدگي قطعه انتقال دهنده نيروي الكترو موتور به گيربكس
بازديد فني گيربكس از نظر سلامت قطعات
 
http://famco.co.ir/industrial/fa/products/gearbox/
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

آشنايي با مكانيزم عمل در گيربكس هاي دنده خورشيدي
به طور كلي گيربكس هاي دنده خورشيدي، بسته به ميزان كاهش دور، از طبقات مختلف تشكيل مي شوند كه در هر طبقه نسبت هاي دور به طور معين و به صورت مستقل كاهش مي يابد. بدين نحوه كه تعدادي چرخ دنده دور ورودي هر طبقه را كاهش داده و به طبقه بعد منتقل مي كنند. لذا به واسطه چند مرحله اي بودن كاهش دور در اين نوع گيربكس ها امكان بدست آوردن دورهاي ايده ال در محدوده اي بين 450 تا ∞+ (منفي بي نهايت) دور در تنها يك تا چند طبقه (stage) گيربكس قابل دستيابي مي باشد. نسبت تبديل در هر طبقه گيربكس بين 3 تا 7 متغير است.
ورودي اين نوع گيربكس در انواع شافت دار، هالو شافت (Hallow Shaft) و 90 درجه (زاويه دار) مي باشد كه امكان نصب آن ها را در موقعيت هاي مختلف امكانپذير مي سازد.
به واسطه فولادي بودن دنده هاي داخلي اين گيربكس ها و همچنين تقسيم بار به صورت متوازن بين چرخ دنده هاي هر طبقه از گيربكس، شاهد دوام و طول عمر بسيار بالا به همراه تحمل بارهاي چندين برابر ظرفيت به صورت مقطعي ميباشد.
دامنه تحمل گشتاور خروجي در گيربكس هاي رجينا بين 650 نيوتن متر تا 900000 نيوتن متر متغير است لذا امكان انتخاب، براي كاربري هاي متفاوت مقدور بوده و اين خاصيت همراه با امكام انتخاب دور خروجي مورد نياز محصولي متناسب با نياز ما در اختيار قرار مي دهد.
به واسطه طبقاتي بودن اين نوع گيربكسها امكان كاهش و يا افزايش دور در حداقل زمان ممكن و تنها با كم و زياد كردن طبقات هر گيربكس بدون نياز به تعويض گيربكس و تنها با تغييرات جزئي در طبقات ميسر مي باشد.


http://famco.co.ir/industrial/fa/products/gearbox/
Add a comment...

مکانیزم دنده ها در گیربکس
گيربكس ها يكي از مهمترين اجزاء انتقال هستند. بر اساس شكل دنده هاي گيربكس گشتاور خروجي، ميزان كاهش دور، و سرعت نهايي مي توان گيربكس مناسب براي شرايط كاري خاص را انتخاب نمود. انتخاب صحيح گيربكس براي حداكثر كارايي امري مهم است. انتخاب گيربكس وابسته به عواملي همچون محيط و مكان قرارگيري گيربكس، شكل قرارگيري گيربكس و شافت ها، نسبت بين دنده ها، مقدار نيروي اعمالي به گيربكس است.
به طور كلي گيربكس به صورت ذيل دسته بندي مي گردد:
-        گيربكس دنده هليكال (Helical Gearbox)
-        گيربكس دنده خورشيدي (Planetary gearbox)
-        گيربكس حلزوني (Worm gearbox)
-        گيربكس هاي صنعتي (Industrial gearbox)
گيربكس هاي حلزوني و دنده هليكال معمولا نسبت هاي تبديل معيني دارند كه براي دست يابي به نسبت تبديل هاي بالا مي توان دو گيربكس را به يكديگر متصل نمود اما در گيربكس هاي دنده خورشيدي تنها با تعويض نسبت بين طبقات و يا افزودن طبقه به نسبت دور دلخواه تنها در يك گيربكس دست يافت.
گيربكس هاي حلزوني يك ورودي ماردوني شكل دارندكه به صفحه اي گرد كه دورتا دور آن دنده قرار دارد و جنس آن برنجي است متصل گرديده است. به واسطه ي دنده برنجي بودن اين گيربكس و زاويه بين دنده ها خاصيت منحصر به فردي ايجاد مي گردد كه عدم برگشت و هرزگردي خروجي گيربكس مي باشد. به طور كلي زاويه بين دنده و حلزوني تعيين كننده ميزان برگشت است كه در اين نوع گيربكس به واسطه قرارگيري دنده ها و جنس برنجي برگشت صورت نمي گيرد. به مرور زمان دندهاي برنجي از بين مي رود و عمر اين گيربكس نسبت به گيربكس هاي دنده فولادي كمتر خواهد بود. نسبت كاهش در اين گيربكس حداكثر 100 به 1 است كه براي نيل به نسبت بالاتر بايد گيربكس ها را با هم كوپل كرد.
در گيربكس ها دنده هليكال جنس دنده فولادي است كه نسبت به دنده برنجي ها عمر بالاتري دارند. اما در صورت اعمال باربر روي شافت خروجي مشكل برگشت و چرخش وجود دارد.
گيربكس هاي صنعتي با جنس فولادي هستند كه از طريق محورهاي موجود دور را كاهش مي دهند. در اين نوع گيربكس هر دو ورودي و خروجي به صورت shaft بوده و ورودي و خروجي با فاصله در كنار يكديگر قرار گرفته اند. در اين حالت نيز براي رسيدن به حالت ايده آل دور مي توان محورها را خارج كرد و يا گيربكسها را به صورت مرتب به يكديگر متصل نمود.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded