Profile cover photo
Profile photo
Heatcool s.r.o "Tepelné čerpadlo"
About
Posts

Post has attachment
TERRA ML 8-13
Tepelné čerpadlo sa používa SRS-komplexné riešenie (systém tlmenia hluku), ktoré zabezpečujú nízku hladinu hluku.

Elegantný mikroprocesorové riadenie programu Navigator® je navrhnutý tak, aby zabezpečili efektívnu prevádzku tepelného čerpadla, ak je to nutné, celý systém sa aktivuje a tepelné čerpadlo je vybavený rôznymi bezpečnostnými systémami a funkciami výkazníctva.

Zmiešané priamy vykurovací okruh alebo vykurovací okruh môže byť monitorovaný pomocou štandardných riadiaceho systému Navigator®. Celkovo môžete pripojiť 6 okruhov vykurovania alebo chladenia.
https://heatcool.sk/terra-ml-8-13/ #heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Venujte pozornosť! Pri výbere výkonu tepelného čerpadla sa neodporúča brať do úvahy špičkové mínusové indikátory. Najvýhodnejšie (hlavne pre kapitálové výdavky) je vytvoriť systém s 20 až 30% nižším výkonom od vypočítaného, a najmä v chladných dňoch použiť pomocné vykurovacie zariadenie, napríklad na plyn alebo na tuhé palivo.
#heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
TERRA AL Twin 32 kW
TERRA AL Twin pracuje na dvoch kompresoroch s jedným chladiacim okruhom. V mimosezóne je tepelné čerpadlo čo najefektívnejšie, nie kvôli maximálnemu zaťaženiu.

Tepelné čerpadlo používa sadu riešení SRS (systém na redukciu hluku), ktorý poskytuje nízku hladinu hluku.

Tepelné čerpadlo je v súlade s platnými predpismi a smernicami ЄС, dodáva sa z výrobného závodu naplnené chladivom R410A a je testované na správne fungovanie a tesnosť
https://heatcool.sk/terra-al-twin-32-kw/ #heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nie je potrebné brať do úvahy, že vykurovanie domu s tepelným čerpadlom je odôvodnené 100%. Toto nie je všeliek a rozhodne nie je nekonečným zdrojom slobodnej energie. Prevádzkovanie tepelného čerpadla vyžaduje elektrickú energiu, ktorá nebude potrebná príliš málo. Ak chcete získať 10 kW tepla, tepelné čerpadlo bude musieť spotrebovať približne 2,5-3 kW elektrickej energie.

Porovnanie kilowatov tepla a kilowattov elektrickej energie, ako to urobil väčšina realizátorov tohto produktu, nie je úplne správne. Tu musíme pokračovať od ekonomickej zložky. Koľko peňazí bude potrebovať na vykurovanie domu, napríklad v priebehu jedného dňa - nie oveľa menej, ako obyčajný elektrický kotol bude tráviť na túto prácu. Navyše všetky predpokladané úspory energie negujú vysoké náklady na inštaláciu takého vykurovacieho systému - doba návratnosti sa odhaduje za niekoľko desaťročí, najmä ak zohľadníte všetky odtiene svojej prevádzky.
#heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pri používaní tepelných čerpadiel je potrebné mať na pamäti, že pre všetky typy tepelných čerpadiel je charakteristické množstvo funkcií.

Po prvé, tepelné čerpadlo sa ospravedlňuje iba v dobre izolovanej budove, pričom tepelné straty nie sú vyššie ako 100 W / m2. Čím je teplo doma, tým väčšia je výhoda. Ako viete, vykurovanie ulice, zhromažďujúce drobky tepla na ňom, je hlúpe zamestnanie.
Po druhé, čím je väčší rozdiel teplôt nosičov tepla vo vstupných a výstupných obvodoch, tým menšie je koeficient prepočtu tepla (Kp), čo znamená menej úspor energie. Preto je výhodnejšie pripojiť zariadenie k nízkoteplotným vykurovacím systémom. Najprv to znamená vykurovanie z vodných podláh alebo teplého vzduchu, pretože v týchto prípadoch by chladiaca kvapalina pre lekárske potreby nemala byť teplejšia než 35 ° C.
Po tretie, aby sa dosiahli väčšie výhody, prevádzka tepelných čerpadiel je spárovaná s prídavným generátorom tepla (v takých prípadoch sa hovorí, že sa používa dvojväzný vykurovací okruh). V dome s veľkými tepelnými stratami je nerentabilné inštalovať vysokovýkonné čerpadlo (viac ako 30 kW). Je ťažkopádne, ale bude pracovať s plnou silou len asi mesiac. Koniec koncov, počet skutočne chladných dní neprekročí 10-15% trvania vykurovacieho obdobia. Preto je často výkon tepelného čerpadla nastavený na 70-80% vypočítaného vykurovania. Bude pokrývať všetky potreby domu v teple, kým ulica neklesne pod určitú konštrukčnú úroveň (bivalentná teplota), napríklad mínus 5 až 10 ° C.
#heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
TERRA SW 85 kW
Tepelné čerpadlo TERRA SW Max ideálnym riešením pre vykurovanie, teplú vodu a klimatizáciu veľkých bytových domov, komerčných a priemyselných budov, hotelov a kancelárskych budov.

Vysoká prevádzková spoľahlivosť a flexibilita spojená s monitorovaním výkonu a dvoma samostatnými chladiacimi okruhmi.
Obsah balenia:
kryt s optimálnou tepelnou a zvukovou izoláciou
všetky potrebné ovládacie a bezpečnostné elektrické spotrebiče
riadiaci systém NAVIGATOR 1.7
bezpečnostnej skupiny
soft startová doska
všetky potrebné snímače

Okrem toho pre HGL:
medený spájkovaný HGL výmenník tepla
Ventil HGL pre horúcu vodu

Rozsah dodávky TERRA SW Max - DUO
2 tepelné čerpadlá
súprava hydraulických spojov

Pre HGL navyše:
súprava hydraulických prípojok pre pripojenie horúcej vody
Hydraulická spojovacia súprava pre HGL
https://heatcool.sk/terra-sw-85-kw/ #heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pred výberom tepelného čerpadla, je potrebné počítať požadovaný tepelný výkon. Podrobné výpočty vykonávané odborníkmi, ktorí sa považujú stavbu domu, materiál steny, odhadované vykurovacieho média (napr radiátory, podlahové kúrenie) a poskytujú potrebné odporúčania
Po prvé, bude rozhodovať, kam umiestniť tepelné čerpadlo (to nie je tak náročná na vzduchu v miestnosti, ako je napríklad plynový kotol, a môže byť inštalovaný v akejkoľvek technickej miestnosti} a, samozrejme, kam umiestniť prvky primárneho okruhu v priestore (rovnobežne s nimi je tepelný výpočet) najjednoduchší spôsob, ako nájsť miesto pre prijímaciu jednotku vzduchu tepelným čerpadlom -. hladké, vezmite si ju preč od okien spálne, aby nedošlo k obťažovať hluk.
https://heatcool.sk/ #heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Pomocou tepelných čerpadiel sa zachová konštantná teplota v obydlí, čo je výhodou pre jednotky.
Výhodou zariadenia je úsporná spotreba malého množstva elektrickej energie a jej bezpečnosť pre okolitý priestor.
Hlavné výhody zariadenia:
spoľahlivosť. Obdobie prevádzky je viac ako 15 rokov, všetky komponenty systému majú vysokú životnosť, s poklesom energie, systém nie je poškodený;
bezpečnosť - absencia sadzí, výfuku, otvoreného ohňa, úniku plynu. komfort - tichý chod zariadenia.
Systém klimatizácie a automatizácie umožňuje vytvorenie domáceho pohodlia a pohody;
flexibilita. Zariadenie sa vyznačuje štýlovým dizajnom, je kombinované s akýmkoľvek vykurovacím systémom; univerzálnosť.
Používa sa na civilnú a súkromnú výstavbu, pretože má veľký výkon.
Kúrenie s tepelným čerpadlom je možné použiť pre rôzne miestnosti - malé domy a chaty.
#heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pre maximálnu účinnosť vykurovacích systémov, je žiaduce, aby ich použitie v kombinácii s inými zdrojmi tepla používaných v konvenčnej forme paliva (plynu, elektriny, tuhé palivo), ktoré môžu byť pripojené, kedy by energia tepelné čerpadlo nedostatočná. Výkon tepelného čerpadla, v tomto prípade, je zvolená tak, že pokrýva 70-80% všetkých domácností v tepelných energetických požiadaviek. V prípade, že teplota okolia do tej miery, že už nie je schopný udržať príjemnú teplotu v miestnosti, je pripojený paralelne iných bežných zdrojov tepla.
https://heatcool.sk/ #heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tepelné čerpadlá pracujú na princípe, ktorý možno nazvať "chladničkou naopak". Iba chladnička odvádza teplo z vnútorného priestoru a dáva životnému prostrediu, a naopak: vziať ho z okolia a dať ho do miestnosti. V tomto prípade môže byť ako zdroj tepelnej energie použitý ako vzduch, tak aj najbližšia rybník. Takéto vykurovacie zariadenie je schematicky tromi uzavretými obvodmi, z ktorých každý vykonáva určitú funkciu.
#heatcool #zariadenia #Služby #energetické #produkty
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded