Profile cover photo
Profile photo
رسا خراسان
2,240 followers -
نه چندان آرام
نه چندان آرام

2,240 followers
About
رسا's interests
View all
رسا's posts

Post has attachment
پیشنهاد هنرمندان برای ایجاد « گذرگاه هنر» در بهار فیروزه ای
جلیلی: این کارناوال هنری می تواند به یک جشنواره اجتماعی تبدیل شود
با پیشنهاد هنرمندان و تأکید معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد، گذرگاه‌های هنر در مناطقی که آثار کمتری در آن به نمایش گذاشته شده، برپا می‌شود.به گزارش فرهنگشهر، نشست صمیمی طراحان المان‌های منتخب استقبال از بهار 95 با مسؤولان ستاد برگزاری این جشنواره و با حضور وحید جلیلی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهرداری مشهد برگزار شد.

در این نشست، میثم مرادی، دبیر ستاد جشنواره «بهار فیروزه‌ای»، محمدجواد میری، مدیر امور هنری شهرداری مشهد، حسین ششکلانی و امیر خالقی، داوران جشنواره که به بحث و تبادل‌نظر با هنرمندان پرداختند.

در ابتدای این نشست که با استقبال هنرمندان همراه بود، میثم مرادی، دبیر ستاد استقبال از بهار 95 ضمن قدردانی از حضور گسترده هنرمندان در جشنواره 95، به بیان گزارشی از آمار و اعداد دریافت المان‌ها پرداخت.

تعارفات و تشکرها که پایان یافت، صحبت‌ها رنگ و بوی جدی‌تری به خود گرفت و وارد مطالب اصلی شد.

امیر خالقی، یکی از داوران این جشنواره بیانیه پایانی هیأت داوران را در هفت بند تنظیم شده بود برای هنرمندان قرائت تا تشویق هنرمندان حاضر را به دنبال داشته باشد.

نوبت به بیان ابعاد اصلی و مهم ورود به پروسه ساخت المان‌ها که رسید؛ معطلی از کارشناسان ستاد استقبال از بهار پیرامون موضوع آنالیز آثار و برآوردی که بناست بر مبنای آن امکانات و مواد اولیه مورداستفاده قرار گیرد، توضحاتی بیان کرد؛ جانمایی و جزئیات نحوه سرکشی به کارگاه‌ها، روند ساخت و درنهایت، تحویل آثار، از دیگر موضوعاتی بود که مطرح شد.

سپس بارانی مدیر برنامه ریزی معاونت فرهنگی و اجتماعی به تبیین مسایل مالی مرتبط با المان‌ها پرداخت که سؤالاتی را از سوی هنرمندان به دنبال داشت.

مدیر امور هنری شهرداری مشهد نیز در این نشست، دغدغه اصلی مدیریت امور هنری را خروج از کلیشه‌ها و ایجاد خلاقیت در آثار عنوان کرد و از دغدغه مدیریت امور هنری شهرداری مشهد برای حرکت خلاقانه در روند ایجاد طرح‌های بهاری گفت.

علی لایقی که سابقه ارائه اثر در سال‌های گذشته فراخوان استقبال از بهار را در کارنامه خود دارد، نسبت به نحوه آنالیز آثار نکاتی بیان کرد . این هنرمند معتقد بود باید دیدگاه‌ها نسبت به آنالیز آثار به سمت حرفه‌ای شدن حرکت کند همچنین وی پیشنهاد ایجاد انجمن صنفی هنرمندان برای داشتن نماینده در جلسات مدیران ارائه داد.

در میانه راه تبادل‌نظر هنرمندان با مسؤولان ستاد برگزاری استقبال از بهار، وحید جلیلی، معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد نیز به جمع صمیمی هنرمندان اضافه شد و پای صحبت آنان نشست.

در ادامه نشست، حسین درخشانی که با اثر «کوچه‌های زندگی» در طراوت نوروزی مشهد سهیم خواهد بود، از دیده نشدن برخی آثار در برخی نقاط شهری گلایه کرد و برای جبران این موضوع، پیشنهاد ایجاد گذرگاه‌های هنری و اکران المان ها به شکل تجمیعی را ارائه داد.

وی در توضیح پیشنهاد خود، اجتماع المان‌ها و امکان استفاده مردم از حجم زیادی از المان‌های نوروزی و موضوعی درزمانی کوتاه را دلیل این پیشنهاد عنوان کرد.

مهراب اسدخانی، صاحب اثر «غواصان شهید» نیز با صحه گذاشتن بر این پیشنهاد، آن را برای شهر مفید دانست؛ اسدخانی همچنین در خصوص نحوه آنالیز آثار و قیمت‌گذاری آثار هنری نیز پیشنهاد‌هایی ارائه کرد.

نوید فلاحت، هنرمندان باسابقه مشهدی که چهره‌ای شناخته‌شده در جشنواره‌های استقبال از بهار مشهد به شمار می‌رود، از نصب نشدن پلاک شناسنامه اثر در سال گذشته گلایه کرد که انگیزه سازندگان را تضعیف کرده که جلیلی در پاسخ به این نگرانی، قول مساعد داد تا آثار با شناسنامه سازنده نصب خواهد شد.

جلیلی در خصوص طرح ایده گذرگاه‌های هنر توسط حسین درخشانی، با استقبال از این پیشنهاد در مشهد، گفت: گلایه‌هایی در خصوص دیده نشدن برخی کارها در نقاط مختلف شهر وجود دارد که می‌توان برای رفع این موضوع، گذرگاه‌های هنر ایجاد کرد .

امیدوارم استقبال از بهار 95 برای مردم خاطره‌انگیز و شوق‌انگیز باشد.

معاون فرهنگی و اجتماعی شهردار مشهد در خصوص دخیل کردن مردم و تبدیل کارناوال هنری به یک جشنواره اجتماعی، خاطرنشان کرد: ایده‌هایی برای درگیر کردن مردم با محوریت المان‌های شهری طراحی‌شده که امکان عملیاتی شدن آن وجود دارد.

وی به جشنواره استقبال از بهار 95 اشاره و عنوان کرد: با پیش‌بینی‌های صورت گرفته، امیدوارم استقبال از بهار 95 برای مردم خاطره‌انگیز و شوق‌انگیز باشد.

در پایان این نشست، هنرمندان و مسؤولان ستاد برگزاری استقبال از بهار در هر گوشه از سالن نشست به گفتگوهای صمیمی پرداختند.
PhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۴/۱۱/۱۳ ه‍.ش.
4 Photos - View album

Post has shared content
وحید جلیلی، معاون فرهنگی اجتماعی شهرداری مشهد عصر دیروز در همایش "مشهد جهانی، تشکل های جهانی":
حدود 52 کشور اسلامی داریم الجزایر ، پاکستان ، ترکیه چقدر اطلاعات داریم به اندازه بازیکنان ذخیره رئال مادرید هم اطلاعات نداریم.
اگر به فعالان فرهنگی بگویید مثلا پنج دقیقه از انقلاب لبنان حرف بزن، سه دقیقه اول کم می آورند. اطلاعات ما به شدت پایین است باید اطلاعی داشته باشیم تا بعد بتوانیم از آن فرصت استفاده کنیم و به آن نیاز جواب بدهیم. 
یادم می آید آن زمان در مشهد یعنی سال 62 یا 63 تازه علی قاسمپور شهید شده بود، روی دیوار میلان با زغال نوشته شده بود تیم علی قاسم پور آماده مسابقه است. یک تیم آمده بود یادم نیست چند چند شدیم اما اسم تیم یادم است که بابی ساندز بود. بابی ساندز، یکی از مبارزین ارتش جمهوری خواه ایرلند بود که در زندان های انگلیس اعتصاب غذا کرد تا مُرد و اینجا یک عده از بچه های دبستانی در کوچه پس کوچه های مشهد اسم او را گذاشته بودند روی تیم شان .
http://bit.ly/1DAbjiD

Post has attachment
یادمان های استقبال از بهار 94 مشهد (المان های 94)
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-04-21
352 Photos - View album

Post has attachment
ویژه نامه یادمان های بهاری 94 مشهد
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
2015-04-20
40 Photos - View album

Post has attachment
امیر عباس. یک روزه. از مشهد!

Photo

Post has attachment
ماکت بعضی از المانهای استقبال از بهار 93
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
۱۳۹۳/۱/۱۸ ه‍.ش.
14 Photos - View album

Wait while more posts are being loaded