Profile cover photo
Profile photo
Centrum Medyczne Gajda-Med
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Nowość w Szpitalu Gajda-Med – terapia falą uderzeniową
TERAPIA FALĄ UDERZENIOWĄ:

działanie przeciwbólowe
działanie regeneracyjne
ukrwienie tkanek

Więcej info na temat leczniczego działania fali uderzeniowej zapraszamy do przeczytania artykułu – czytaj.

Cena za pojedynczy zabieg 60 zł.
Pakiet 3 zbiegów 160 zł.
Pakiet 5 zabiegów 250 zł.

*Promocja ważna do końca kwietnia 2019 r.
PhotoPhotoPhotoPhoto
15.01.2019
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Na przełomie listopada i grudnia 2018 dr n. med. Robert Gajda weźmie udział w 10 Międzynarodowym Kongresie Kardiologicznym w Rzymie - BIT's 10th Annual International Congress of Cardiology (ICC-2018). Jako polski ekspert w dziedzinie kardiologii sportowej został przewodniczącym kardiologicznej Sesji nr 5: Arrhythmia: Diagnosis, Treatment and Alternative Medicine, w ramach której wygłosi również swój wykład: Problem of heart rate disturbances in endurance athletes. Are heart rate monitors valuable tools for diagnosing arrhythmias?

BIT's 10th Annual International Congress of Cardiology (ICC-2018) to jedna z wiodących na świecie konferencji w dziedzinie badań sercowo-naczyniowych z uwzględnieniem zaburzeń kardiologicznych u sportowców. Tegoroczna konferencja zgromadzi delegatów z całego świata, którzy podzielą się postępami w zakresie najnowszych odkryć naukowych i praktyki klinicznej w dziedzinie kardiologii. W ramach konferencji odbędzie się szereg wykładów plenarnych, prezentacji, sesji interaktywnych i dyskusji, które będą obejmować tematy z zakresu epidemiologii i kardiologii profilaktycznej, diagnostyki serca, obrazowania sercowo-naczyniowego, kardiologii ogólnej i interwencyjnej, kardiochirurgii, leczenia klinicznego i pielęgniarstwa kardiologicznego. Choroby serca są główną przyczyną zgonów na świecie i powodują ogromne obciążenie ekonomiczne. Takie spotkanie wybitnych ekspertów z wielu krajów świata jest ogromną szansą na kreatywną wymianę pomysłów i prezentację nowych strategii oraz szeroką dyskusję w dziedzinie kardiologii. Uczestnicy kongresu będą mieli również okazję obejrzeć wystawy plakatów i spotkać się z technologami, aby odkryć najnowocześniejsze technologie i urządzenia.

BIT's 10th Annual International Congress of Cardiology (ICC-2018) to globalne, interaktywne wydarzenie promujące zdrowie ze szczególnym uwzględnieniem układu krążenia.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Prawdziwy FACET nie boi się lekarza, bo zdrowie jest najważniejsze.

Dobre zdrowie pozwala mężczyznom pracować, realizować swoje pasje oraz dbać o najbliższych. Jakiekolwiek objawy choroby lub przemęczenia negatywnie wpływają na wszystkie te możliwości, często całkowicie utrudniając ich realizację. Rozsądnym wyjściem w takiej sytuacji wydaje się skorzystanie z fachowej pomocy. Okazuje się jednak, że znaczna część mężczyzn unika wizyt u lekarzy – uważając je za stratę czasu lub oznakę słabości. Na spotkanie ze specjalistą większość panów decyduje się dopiero w ostateczności, kiedy objawy stają się nie do zniesienia. Prawdziwy facet nie powinien jednak bać się lekarza – a przede wszystkim wstydzić dbania o zdrowie.

http://www.gajdamed.pl/prawdziwy-facet-nie-boi-sie-lekarza-bo-zdrowie-jest-najwazniejsze/
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Co jeść na zawodach biegowych?

W Polsce wciąż relatywnie mało osób zajmuje się bieganiem. O ile miejskie imprezy organizowane co jakiś czas dla biegaczy cieszą się stosunkowo dużą popularnością o tyle trudno o profesjonalistów, którzy mogliby pomóc amatorom w odpowiednim przygotowaniu się do takich zawodów.

Więcej we wpisie naszego eksperta na http://www.biegaczki.pl/dieta-biegaczki/artykul/co-jesc-na-zawodach-biegowych
Add a comment...

Post has attachment
Nasz kolejny wpis na portalu mamy-mamom.pl

OWULACJA – CO POWINNAŚ O NIEJ WIEDZIEĆ
Jajeczkowanie, czyli owulacja, jest zależna od długości cyklu. W niektórych kobiet będzie miało ono miejsce szybciej, u innych później. W cyklach krótkich (np. 28 dniowych) owulacja może mieć miejsce już 11 dnia miesiąca. W tych, które są dłuższe, może przypadać ona nawet na 18 dzień. Jak określić, kiedy ma miejsce jajeczkowanie?

http://mamy-mamom.pl/owulacja-powinnas-o-niej-wiedziec/
Add a comment...

Post has attachment
Ryszard B., znany pułtuski ,,polityk” skazany prawomocnie za wyłudzenia z PZU !

Dzięki zdolnościom adwokackim znanego pułtuskiego mecenasa Ireneusza P. (zwanego Królem Pułtuska) do skazania prawomocnym wyrokiem Ryszarda B. doszło dopiero po długim przewlekanym procesie. Obaj Panowie są radnymi miejskimi a p. Ryszard B. był potrzebny do rozgrywania gier politycznych ,,Królowi” tych gier jak nazywany jest broniący go mecenas. Pytanie czy w zawiązku ze skazaniem prawomocnym wyrokiem za przestępstwo pospolite, w tym przypadku wyłudzanie pieniędzy z PZU, Ryszard B. nie powinien stracić mandatu radnego w trybie natychmiastowym?. W osłupienie może wprowadzić fakt , że obaj Panowie są ,,jedynkami” na listach swoich komitetów wyborczych do rady miasta w nadchodzących wyborach. Czyżby szykował się nowy układ na lokalnym rynku politycznym?

KK
Photo
Add a comment...

Skąd wziąć czas na bieganie?

Chociaż może wydawać się, że do uprawiania sportów wystarczy tylko odpowiednia chęć, to jednak w rzeczywistości dużą przeszkodą w realizacji planów może być również brak czasu.

Polacy coraz częściej decydują się na bieganie – to niedrogi i łatwo dostępny sport, który niesie ze sobą bardzo dobre efekty w krótkim czasie. Nie trzeba wtedy dojeżdżać do siłowni czy klubu sportowego, ponieważ trasy do biegania są praktycznie na wyciągnięcie ręki. Jednak nawet w takiej sytuacji wiele osób ma trudności z tym, aby znaleźć czas na bieganie. Jak wygospodarować godzinkę na trening?

Dalsza część naszego artykułu na http://www.biegaczki.pl/kobiety-biegaja/artykul/skad-wziac-czas-na-bieganie
Add a comment...

Post has attachment
Tak się zmieniamy…

Tak było kiedyś a jest dziś. Remont goni remont. Roboty jest mnóstwo i końca nie widać.
http://www.gajdamed.pl/tak-sie-zmieniamy
Add a comment...

Post has attachment
Spotkanie integracyjne Grupy Gajda-Med.

W piątkowe lipcowe popołudnie (6.07.2018) około 200 pracowników i przyjaciół Grupy Gajda-Med w spotkało się na nieformalnym spotkaniu w Tawernie Domu Polonii w Pułtusku. W spotkaniu uczestniczyli też radni z miasta i powiatu, głównie ,,ludowcy”. Wśród zaproszonych obecna była również p. Beata Jóźwiak – wicestarosta Pułtuski. Starosta Pułtuski Jan Zalewski przebywający od kilku dni na urlopie, przesłał pracownikom najserdeczniejsze pozdrowienia i życzył udanej zabawy.
Dyrektor Grupy, dr n. med. Robert Gajda w trakcie powitania gości podsumował miniony rok podkreślając osiągnięcia całej Grupy Gajda-Med to jest:
-zdobyte nowe i powiększone stare kontrakty (z około 18 mln w 2015 do 32 mln w 2018)
-odświeżona kadra medyczna
-doskonale zorganizowana kadra administracyjna Szpitala potrafiąca wygrać nawet najtrudniejszy konkurs w NFZ
-przekraczające 4 mln zł inwestycje, które zmieniły wygląd pomieszczeń Szpitala i Przychodni Rejonowej
Doktor zwrócił szczególną uwagę na fakt, iż sukces Grupy Gajda-Med nie mógłby się ziścić bez konkretnych mecenasów. W tym wypadku ,,współojcem” sukcesu jest Pan Minister Kowalczyk. Pan Minister poinformował gospodarza, że z powodu ważnego spotkania politycznego nie będzie mógł uczestniczyć w spotkaniu pracowników służby zdrowia w tym roku. Dr Gajda zachęcił do głosowania na Pana Ministra w przyszłorocznych wyborach parlamentarnych. Odniósł się też do tegorocznych wyborów samorządowych, także wskazując kandydatów, głównie z PSL i niektórych z SLD, których "przychylność" gwarantuje dalszy rozwój pułtuskiej służby zdrowia. Dużo czasu poświecił zaangażowaniu starosty Jana Zalewskiego wraz z wicestarostą Beatą Józwiak oraz radnych PSL na rzecz rozwoju służby zdrowia w powiecie pułtuskim. Dodał, że według opinii pracowników Szpitala w Pułtusku są oni naturalnymi kandydatami i pewniakami na przyszłego starostę i burmistrza Pułtuska jeśli by tylko zdecydowali się startować w wyborach samorządowych.
W swoim wystąpieniu Doktor odniósł się do nie oddawania w wyborach głosów na ludzi, którzy nie są nam przychylni, ani na tych którzy kładą nam kłody pod nogi. Podkreślił, że w życiu politycznym nie powinni funkcjonować ludzi którym zawiść, mściwość i żądza władzy odbiera rozum, którzy przekraczają wszelkie granice chamstwa w realizacji swoich patologicznych ambicji. Którzy rozgrywają swoje ,,prywatne wojenki” posługując się zhańbionymi przeszłością ludźmi. Taka siła ujawniła się od lutego b.r. w samorządzie miejskim. Doktor widzi jednak nadzieję w nadchodzących wyborach, które naprawią jakąś część ludzkich krzywd, spowodują, że Pułtuski samorząd przybierze ,,ludzką twarz”. Nie możemy pozostawić jednak tego tylko ,,nadziei” a wspierać działaniami tych, którzy nas wspierają. Nie jesteśmy i nie będziemy partią polityczna ale nie pozwolimy się kopać i upokarzać.
Wystąpienie wywołało aplauz i skończyło się spontanicznym odśpiewaniem ,,sto lat…”
Pracownikom Grupy Gajda-Med nie można odmówić jedności i wzajemnego poszanowania. To błąd pogrywać służbą zdrowia i zdrowiem pacjentów. Przekonał się o tym nie jeden Rząd, powinien rozumieć to i samorząd. - szeptali między sobą goście.
Pozostała część wieczoru minęła zebranym osobom przy suto zastawionych stołach, potańcówkach, rozmowach, a także przejażdżkach gondolą.
Do zobaczenia za rok.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Słońce dodaje nam energii i powoduje wytwarzanie niezbędnej witaminy D. Niestety przebywanie w jego zasięgu może powodować alergię i raka skóry.
Zapoznaj się z artykułem na temat alergii na słońce https://www.medme.pl/artykuly/alergia-na-slonce-objawy-leczenie-i-domowe-sposoby,67724.html
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded