Profile cover photo
Profile photo
Peter Lelovič
1,511 followers -
Stručný popis mé osoby
Stručný popis mé osoby

1,511 followers
About
Posts

Post has attachment
Popravdě, celou tu gúgláckou sebranku, co má na vizitce něco s UX bych vyházel do poslední uklízečky. Verze od verze hromadí jednu chybu rozhraní za druhou. Počínaje Chrome, jeho nepřehlednou správou aplikací, přes ovládání G+, brajgl ve fotkách, Hangouts radši nezmiňovat...

Dneska ráno jsem nemohl v Chromu ani přepnout uživatele. Což je náramná zábava, když se vám otevře okno s osobním účtem a vy nemůžete do pracovního, kde máte služební mail, Drive, otevřená okna intranetů, týmový systém...

To proto, že jsem používal (interní!) tweak Chromu, který přepínání po posledních dvouch upgradech vracel na (psychologicky správnou!) levou stranu a místo dvou mi na přepnutí stačilo jediné kliknutí. A někdo to teď sice jakože nechal fungovat, ale definitivně ho zmršil tak, že k účtům se nedá dostat.

Vypnul jsem tweak - a ejhle, zafungovalo! Původní prostý seznam nahradilo okno bez posuvníků, které mi z 10 profilů ukázalo pouze osm. Nedivte se - mám zde dětské účty, klientské účty, nějaké firemní Apps účty...

Naštěstí se dá okno roztáhnout (ale ne, tu velikost si propříště nepamatuje, to by bylo příliš user friendly).

Jenomže jsou tam ikony jak kráva (velikost nejde měnit na zobrazení jednoho účtu je třeba asi minimálně 160x200 pixelú - každý Google user experience designér přeci ví, že čím větší ikonka, tím více UX!)

Ergo, víc jak dvanáct účtů tam prostě nejde zobrazit - přinejmenším na mých monitorech. Ne proto, že by jejich požití nemělo význam. Ale proto, že za rozhraní tam zodpovídá nějaký totální patlal. Jiné vysvětlení už opravdu nevidím.

Takže drahý Google, nepíšu to do feedbacku, protože tohle už je na úrovni špatné alfa verze, kterou bych já to jako uživatel vůbec neměl vidět.

Jdu znovu zkontrolovat, jestli nová Opera dospěla v tomto směru k něčemu inteligentnímu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pokud mluvíte anglicky, hodně se nasmějete. Nebo nastydíte. ;-) O rojení koťátek, proč klidně používat klipy z Pravdivých lží, o tom, že mešity nestaví bobři... 
Add a comment...

Post has attachment
Tak jak se zdá, každý to našel rychleji, než jsem to stihl poslat já. Takže jenom pro pořádek ;-) :
Add a comment...

Kdybych někoho zase zablokoval, jediná zpráva za tím je - jděte se bát někam jinam, prosím. ;-)
Add a comment...

Post has attachment
Včera jsem ve svém archívu narazil na zajímavou studii (je i on-line v pdf zde http://goo.gl/E1cwrt). Jsou v ní dva zajímavé poznatky:

1. Už v roce 2003 vyjadřovali Češi nejnegativnější postoje vůči imigrantům (viz graf). Měřilo se to dotazníkem s klasickou pětibodovou škálou (souhlas-nesouhlas). Docela reprezentativní vzorky lidí tam hodnotily šest výroků typu „Imigranti jsou ekonomickým přínosem“, „Imigranti zvyšují kriminalitu“.

2. Souvisí to prý s tím, jak jednotlivé národy definují samy sebe. Čím více je to pouze podle jazyku, tím je pravděpodobnější, že se budou k přistěhovalcům chovat odmítavě. Čím více se národ identifikuje podle kultury, náboženství či občanství, tím je tolerantnější.
Photo
Commenting is disabled for this post.

Post has attachment
Nemůžu si pomoct, ale +Google Česká republika to má dle mého rozbitý. Jak je možné, že podobné krávoviny vídám (na nejnižším možném nastavení) v kategorii O čem se mluví pomalu den co den a jejich viditelnost vůbec neodpovídá počtu plusek a sdílení? Že by nějaký stážista s vyhraněným postojem?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tak jsem se nechal vyhecovat a protentokráte jsem se věnoval trochu jiným komunikacím než obvykle. Nenuťte mě, prosím, vypínat komentáře, jo? Diskusím na toto téma se jinak vyhýbám, co to jde. Snad bude z textu jasné, proč. ;-)
Add a comment...

Dnešní pokračování knížky se ruší. (Mimochodem, je to část Jak komunikují produkty). Ale nebojte, ve čtvrtek budou pro změnu rovnou dvě, abychom to doběhli...

Díky včerejším komentářům jsem chtěl tentokrát pro názornost namalovat jedno schéma, ale umřela mi myš. Čest její památce. Na touchpadu to fakt nedám. ;-)
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Dneska část knížky na poměrně nudné téma. Na druhou stranu, doplněné několika videi. Jde asi o nejikoničtější příklad selhání v této oblasti, které mám ve svém osobním archívu.

S tím ovšem souvisí i mé dilema: co s takovýmito příklady udělat off-line? Viz perex.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded