Profile cover photo
Profile photo
Faramouj
5 followers
5 followers
About
Posts

Post has attachment
اعتبار دامنه و اعتبار صفحه
DA (Domain Authority) به معنی اعتبار صفحه و PA (Page Authority) به معنی اعتبار یک صفحه خاص می باشد که توسط شرکت moz ارائه شده است.
این دو معیار نیز یکی از عوامل تاثیر گذار در سئو می باشند که امتیازی بین 0 تا 100 دارند. بدیهی است که هر چه امتیازاین دو معیار بیشتر باشد بهتر است. اما نباید جهت بهبود سئو وب سایت خود فقط بر روی این دو عامل تمرکز کرد.
عوامل تاثیر گذار بر اعتبار دامنه:
• سن دامنه
• محلی یا غیر محلی بودن دامنه ( پسوند دامنه )
• لینک های داخلی و خارجی
• . . .

عوامل تاثیر گذار بر اعتبار صفحه:
• عنوان صفحه
• محتوای صفحه
• آدرس صفحه
• لینک های صفحه
• . . .

برای محاسبه ی PA و DA از الگوریتم های یادگیری ماشین که زیرشاخه هایی از علم هوش مصنوعی می باشد استفاده می شود. رساندن این دو معیار به عدد 20 الی 30 تقریبا کار ساده ای می باشد اما اگر بخواهید به عدد 70 الی 80 برسانید راه بسیار دشواری را در پیش دارید به طور مثال facebook دارای DA ، 100 میباشد، amazon دارای DA ، 94 می باشد و digikala دارای DA، 66 می باشد.

شما میتوانید جهت سنجیدن اعتبار دامنه و اعتبار صفحه خود از ابزار های سایت moz استفاده نمایید البته این ابزارها رایگان نمی باشند و تنها می توانید در یک مدت زمان 30 روزه از آن به صورت رایگان استفاده نمایید. در قسمت زیر ما به شما چند وب سایت را معرفی می کنیم که به صورت رایگان DA و PA را به شما می دهند :
https://www.seoweather.com/bulk-metrics-checker/
https://websiteseochecker.com/domain-authority-checker/#arearesult
https://www.robingupta.com/bulk-domain-authority-checker.html
https://www.checkmoz.com/seo-analyzer/jquery_post.php
https://99webtools.com/page-authority-domain-authority-checker.php

امیدواریم که با مطالعه این مقاله بهره لازم را برده باشید هم چنین منتظر مقاله های آموزشی بیشتر از طرف شرکت فراموج باشید.

Add a comment...

Post has attachment
معرفی بهترین ویرایشگرهای متن
مقدمه:
برنامه نویسی امروزه طرفداران بسیاری پیدا کرده است زیرا با پیشرفت علم و هوش مصنوعی تقریبا همه چیز وابسته به برنامه نویسی شده است.
به عقیده ی استیو جایز همه ی افراد می بایست برنامه نویسی را یاد بگیرند زیرا برنامه نویسی به آن ها یاد می دهد که چگونه فکر کنند.
در ابتدا شاید برنامه نویسی برای شما خیلی پیچیده و ترسناک باشد اما در اصل این طور نیست. برنامه نویسی احتیاجی به هوش بالا و یا ریاضی قوی ندارد فقط نیاز به پشتکار فراوان دارد بسیاری از افراد بر این تفکرند که برای برنامه نویس شدن باید حتما مدرک دانشگاهی داشته باشند و در سن جوانی شروع به این کار کنند اما این گونه نیست شما می توانید بدون مدرک دانشگاهی و در هر سنی یادگیری برنامه نویسی را شروع کنید اما نباید در این راه خسته شوید با بر خوردن به مشکلات مختلف خسته نشوید و به تلاش خود ادامه دهید.
انتخاب ویرایشگر مناسب یکی از نکات مهم در برنامه نویسی می باشد. برنامه نویسان می توانند با انتخاب یک ویرایشگر مناسب کدهای خود را بنویسند .
در این مقاله می خواهیم 20 ویرایشگر متن مناسب را به شما معرفی کنیم)بدیهی که هر چه شماره هر ویرایشگر کمتر باشد بهتر می باشد) :
-1ویرایشگر UltraEdit
-2ویرایشگر Notepad++
-3ویرایشگر Sublime Text
-4ویرایشگر Visual Studio Code
-5ویرایشگر Atom
-6ویرایشگر Adobe Dreamweaver
-7ویرایشگر Brackests
-8ویرایشگر text pad
-9ویرایشگر BBedit
-10ویرایشگر Note Tab
-11ویرایشگر Komodo Edit
-12ویرایشگر Edit+
-13ویرایشگر Text Editor
-14ویرایشگر Vim
-15ویرایشگر Gedit
-16ویرایشگر Em editor
-17ویرایشگر GNU Emacs
-18ویرایشگر HTML-kit
-19ویرایشگر Slick Edit
-20ویرایشگر Text Edit Plus

منبع: /www.g2crowd.com


Add a comment...

Post has attachment
URL
در این مقاله قصد داریم که در مورد URL ها و تاثیرات آن ها بر روی SEO سایت صحبت کنیم.
URL ( Uniform Resource Locator ) آدرس یک صفحه در فضای اینترنت می باشد که یارانه ها برای ارتباط با سرور از آن ها استفاده می نمایند.
قالب کلی آدرس یک سایت به صورت زیر می باشد که به توضیح مختصری از هر بخش می پردازیم:protocol://domain-name.top-level-domain/path

protocol: پروتکل ها نشان دهنده این می باشند که یک مرور گر چگونه می تواند اطلاعات منبع را بازیابی کند.که معمولا پروتکل های استاندارد وب http و https (s مخفف secure به معنی امنیت می باشد.) می باشند . علاوه بر این دو می توانید از پروتکل های دیگری هم چون mailto (برای ایمیل) ، ftp (برای اداره ی فایل ها) استفاده نمایید.

:domain-name نام سایت می باشد. شما می توانید هر نامی به شرط آن که قبلا توسط شخص دیگری ثبت نشده باشد برای وب سایت خود انتخاب نمایید.

top-level-domain (TLD): دامنه سطح بالا وب سایت می باشد که با . از نام دامنه جدا می شود که انواع مختلفی دارند . به طور مثال پسوند .edu برای سایت های آموزشی ، .gov برای سایت های دولتی، .ir برای سایت های ایرانی می باشد.

/path : بیانگر جزئیات صفحه مورد نظر می باشد به طور مثال
درباره-ما/http://faramouj.ir بیانگر سایت فراموج قسمت درباره ی ما می باشد.

تا این قسمت از مقاله هر قسمت از ادرس صفحه را بررسی کردیم. اکنون میخواهیم ویژگی های یک آدرس خوب که به روند بهبود seo سایت کمک می کند را بیان کنیم.
• ساده و خوانا بودن URL
• هم خوانی با محتوای صفحه
• عدم استفاده از کاراکترهایی هم چون ؟ = % ^ و . . .
• استفاده از - برای جداسازی کلمات
• استفاده از حروف انگلیسی به جای حروف فارسی و اگر از حروف فارسی استفاده می نمایید سعی کنید تا جای ممکن کوتاه و مختصر باشند.
• سعی کنید از حروف کوچک استفاده نمایید زیرا گاهی اوقات استفاده از حروف بزرگ موجب مواجه شدن با صفحات تکراری می شود.
• . . .


منبع: moz.com

Photo
Add a comment...

Post has attachment
معرفی دو ابزار کاربردی moz برای سئو
در مقاله های پیشین در مورد سئو و ضرورت آن صحبت کردیم در این مقاله قصد داریم که چند ابزار کاربردی در این باره را به شما معرفی کنیم.
سایت moz.com یک منبع عالی برای یادگیری سئو می باشد، همچنین این سایت ابزارهای بسیار خوبی در اختیار شما قرار می دهد که به بررسی دو مورد از آن ها می پردازیم.
Keyword Explorer:
یکی از مناسب ترین ابزارها برای انتخاب کلمات کلیدی مناسب Keyword Explorer Moz می باشد. این ابزار اطلاعاتی در رابطه با هر کلمه به شما می دهد که با استفاده از آن می توانید تصمیم گیری کنید که آن کلمه مناسب می باشد یا خیر.

Monthly Volume: بیان گر تعداد دفعاتی کلمه مورد نظر در یک ماه سرچ شده اند.
Difficulty: بیانگر میزان سختی کلمه مورد نظر برای سئو.
Organic CTR: بیانگر میزان کلیک هایی که به طور طبیعی بر روی کلمه مورد نظر می شود نه به صورت تبلیغاتی و . . .
Priority: یک معیار کلی می باشد که همه ی جوان ب را بررسی می کند هر چه میزان آن بیشتر باشد بهتر می باشد.
Keyword Suggestions: این قسمت کلمات کلیدی مرتبط با کلمه مورد نظر شما را پیشنهاد می دهد.
SERP Analysis: نمایش سایت های برتری که رتبه ی خوبی در این کلمه کلیدی دارند.
ابزار های دیگری نیز برای انتخاب کلمات کلیدی وجود دارند همانند :
• Google trends
• Kwfinder
• Lsi graph
• Semrush
• . . .

Link Explorer:
Link Explorer یکی از ابزار جدید سایت moz می باشد که بسیار کاربردی است شما با وارد کردن url سایت خود در این قسمت می توانید اطلاعات زیادی در رابطه با سایت خود به دست آورید.در قسمت Overview یک سری اطلاعات کلی در رابطه با سایت خود به دست آورید.
در قسمت Inbound Links می توانید متوجه اعتبار دامنه و اعتبار صفحه مورد نظر شوید هم چنین متوجه شوید که چه سایت هایی به شما لینک داده اند و این لینک ها follow یا nofollow می باشند.
این ویژگی می تواند برای بررسی سایت های رقبا به شما کند بدین صورت که دریابید رقبای شما از چه سایت هایی بیشترین لینک ها را دریافت کرده اند.
در قسمت Anchor Text می توانید بهترین کلماتی که از آن ها در لینک گذاری ها استفاده کرده اید را مشاهده کنید.
یکی از بهترین بخش ها در این ابزار Top Pages می باشد زیرا شما با استفاده از این بخش می توانید برترین صفحات خود را دریابید هم چنین می توانید با تنظیم کردن قسمت All Status Code صفحات ارور 404 ، ارور های سرور و یا ریدایرکت ها را پیدا کنید.
Discovered and Lost به شما نشان می دهد که چه تعداد لینک دریافت کرده اید و چه تعداد از دست داده اید.
در قسمت Compare Link Profiles میتوانید علاوه برا وارد کردن آدرس سایت خود آدرس سایت رقبای خود را نیز وارد کنید واطلاعات آن ها را با یکدیگر مقایسه نمایید.
امیدواریم با معرفی این دوابزار کاربردی توانسته باشیم کمک های لازم را به شما عزیزان کرده باشیم هم چنین منتظر معرفی ابزارهای بیشتر از طرف شرکت فراموج باشید.

Add a comment...

Post has attachment
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded