Profile cover photo
Profile photo
CTDI
29 followers -
CTDI – autoryzowany serwis urządzeń elektronicznych
CTDI – autoryzowany serwis urządzeń elektronicznych

29 followers
About
Posts

Post has attachment
Public
Brak polskich znaków w wiadomościach SMS jest efektem ustawień kodowania tekstu SMS, a nie usterką urządzenia. Można zmienić te ustawienia samodzielnie wchodząc w: Aplikacje wiadomości / Ustawienia / Wiadomości tekstowe (SMS) / Kodowanie tekstu w SMS (opcja powinna być zaznaczona).
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Główni operatorzy komórkowi dają możliwość wykorzystywania sieci Wi-Fi do wykonywania połączeń. Opcja jest szczególnie przydatna, jeżeli zasięg GSM/3G jest niedostateczny. Wi-Fi Calling można uruchomić na większości współczesnych urządzeń z systemem Android. W tym celu należy wyszukać i zainstalować ze sklepu Google Play odpowiednią dla naszego operatora aplikację. Pobrana aplikacja wykona w automatyczny sposób rejestrację i konfigurację telefonu. Na niektórych urządzeniach może pojawiać się symbol kłódki na górnej belce, w okolicy zegarka – oznacza on aktywne połączenie z VPN usługodawcy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Brak podświetlenia klawiszy funkcyjnych w wybranych modelach Samsung (np. w telefonach z serii A, S5, S6, S7, NOTE 4) nie wynika z uszkodzenia urządzenia lecz z włączenia opcji oszczędzania energii na poziomie średnim lub maksymalnym. Podświetlenie klawiszy funkcyjnych zostaje wówczas wyłączone. Ustawienia można zmienić samodzielnie w Menu / Ustawienia / Konserwacja urządzenia / Bateria /Tryb oszczędzania energii.
PhotoPhotoPhoto
10.09.2018
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Public
Po ostatnich aktualizacjach użytkownicy niektórych modeli Huawei skarżą się na pojawiające się komunikaty o treści: „Jeśli włączysz skanowanie Wi-Fi, aplikacje i usługi będą mogły szukać sieci Wi-Fi w każdej chwili, nawet gdy funkcja Wi-Fi będzie wyłączona.” Są one dość uciążliwe gdyż pojawiają się co jakiś czas i przeszkadzają w użytkowaniu urządzenia. Aby się ich pozbyć należy wyłączyć funkcję Wi-Fi+ (jest to dodatkowa funkcja, która odpowiada za wybór optymalnego połączenia Wifi/LTE/3G). Wejdź w: Ustawienia -> Sieci zwykłe i bezprzewodowe -> Wi-Fi -> Wi-Fi+ (wyłącz)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
W Lenovo VIBE K5 screenshot można wykonać na 2 sposoby:
• przez równoczesne przytrzymanie przez min. 3 sekundy klawiszy VOL (klawisz ściszania) oraz PWR (klawisz włączania/blokady ekranu),
• przez kliknięcie ikony w menu szybkiego dostępu.
Producent udostępnił opcję wykonania Screenshota z poziomu menu szybkiego dostępu (bez instalowania aplikacji zewnętrznych firm), ponieważ nie wszystkim udaje się za pierwszym razem wykonać zrzut ekranu poprzez kombinacje klawiszy.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
W telefonach Moto X4, Moto Z drugiej generacji, Moto G piątej generacji wersja S, czytnik odcisków palców można wykorzystać nie tylko do zabezpieczenia telefonu, ale również do wygodnej nawigacji między ekranami. Przycisk ten może zastąpić ikony nawigacji na ekranie urządzenia. Żeby ustawić tę funkcję:
1. otwórz aplikację Moto
2. kliknij Funkcje > Akcje
3. Włącz opcję One buton nav (nawigacja jednym przyciskiem)

Więcej informacji na stronie: https://motorola-global-en-roe.custhelp.com/app/answers/prod_answer_detail/a_id/123863/p/30%2C6720%2C10317/kw/one%20key
Photo
Photo
02.08.2018
2 Photos - View album
Add a comment...

Public
Otrzymujemy zgłoszenia dotyczące szybko zapełniającej się pamięci urządzenia Samsung J500. Skonsultowaliśmy się z Producentem w sprawie zgłoszonej niezgodności. Nie jest to wada produktu, urządzenie jest zgodne ze specyfikacją Producenta. Jest to starszy model, który nie ma takich możliwości jak nowe modele telefonów.
Szybkie zapełnianie się pamięci jest spowodowane pobieraniem przez urządzenie aktualizacji aplikacji domyślnie zainstalowanych w systemie Android. W celu zachowania większej ilości wolnego miejsca, należy w ustawieniach aplikacji wyłączyć te, które nie będą używane. (Ustawienia>Pamięć>Pamięć używana>Aplikacje). Można także wyłączyć automatyczne aktualizacje w aplikacji „Sklep Play” (zakładka Ustawienia: Aktualizuj aplikacje automatycznie>Nie aktualizuj). Po wyborze tej opcji system będzie tylko informował o dostępnych aktualizacjach, ale nie będzie instalował ich automatycznie.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Uroczyste rozpoczęcie budowy nowej siedziby CTDI w Polsce. W uroczystości wzięli udział przedstawiciele CTDI Europe, CTDI Poland, Panattoni, JLL oraz JK-Design Pracownia Projektowa. Oddanie budynku do użytku planowane jest na 1 kwartał 2019 roku. https://youtu.be/YZz_Ds2M69k
Add a comment...

Post has attachment
Public
W ostatnim czasie zanotowaliśmy wzrost błędnych zgłoszeń dotyczących braku obsługi dwóch kart SIM w telefonach HTC. Szczególnie dotyczy to modeli z tzw. „szufladką hybrydową”, która w każdej wersji (dual i single) posiada dwa miejsca na karty, np. HTC U Ultra. Najprostszym sposobem upewnienia się, że telefon posiada wsparcie dla Dual SIM jest wybranie kodu *#06# i sprawdzenie, czy wyświetla się jeden numery IMEI czy dwa. Jeżeli pojawia się pojedynczy nr IMEI to telefon jest w wersji single – czyli obsługuje jedną kartę SIM, jeżeli podwójny to w wersji dual.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Trafiają do nas telefony Nokia HMD z opisem usterki „nie włącza się”. Telefony te nie są uszkodzone, ale całkowicie rozładowane. Przypominamy, że modele Nokia HMD nie posiadają diody sygnalizującej ładowanie. Przy ich całkowitym rozładowaniu proces ładowania nie będzie również początkowo sygnalizowany na wyświetlaczu urządzenia. Ikona ładowania baterii pojawi się dopiero po jakimś czasie, zależnie od stanu rozładowania urządzenia, dlatego może wydawać się, że urządzenie się nie ładuje. W związku z tym przed przysłaniem urządzenia Nokia do serwisu zalecamy podłączenie telefonu do ładowarki i odczekanie 30-60 minut.
Photo
Photo
04.07.2018
2 Photos - View album
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded