Profile cover photo
Profile photo
Dračí Hlídka
About
Posts

Post has attachment
Ahoj všichni,

I dnes tady pro vás máme pár novinek :-) - Nejprve bychom chtěli moc poděkovat dalším lidem, kteří naší práci na Hlídce podpořili. Jsou to Josef Kundrát , Lukáš Wojdyla a Lukáš Dub Dubec Velmi si vážíme důvěry a pomoci, které se nám dostalo a všechny finance půjdou do přípravy tisku. Naši fandové samozřejmě dostanou podepsanou verzi pravidel a poděkování v Síni slávy. Pokud se vám Hlídka líbí, budeme rádi, pokud nám také pomůžete.

- Zároveň bychom chtěli upozornit, že vyhlášení předchozí soutěže o pravidla, proběhne tuto sobotu ve 14:00. Šlo o akci, kdy jste označili toho, kdo s vámi v DrD prošel těmi nejnáročnějšími situacemi. Vyhlášení proběhne jako webcast na Facebooku a v přímém vysílání budete moci vidět, jaké padnou kostky a kdo se stane šťastným výhercem :-) - Vzhledem k mnoha dotazům bychom také rádi upřesnili datum vydání Hlídky. Oproti prvnímu plánu máme cca 4-5 týdnů posun, který jsme nabrali už v dubnu a nedaří se nám ho stáhnout. Hlídka je přeplněná aktivitami a bohužel, nic se nedá přeskočit nebo zkrátit. Vzhledem k tomu se datum vydání mění na "podzim 2017" (z původního 1. září 2017). Děkujeme za pochopení.

- A na závěr tu máme jednu perličku. Bestiář už máme plný monster. Autorem je vynikající Jakub Politzer, náš dvorní grafik! A protože k pořádnému dungeonu patří i nějaký ten ghůl, skeleton a zombie, tak vám ho přinášíme :-) Mimo jiné nás to přivedlo k debatě o tom, kolik je už díky naší partě mrtvých nemrtvých. Pochlubte se a dejte vědět, jak jste na tom vy! :-)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni!

Dnes Dračí Hlídka zdolala první velkou metu!! Tisíc lidí, kteří si jí na FB označili jako "TO SE MI LÍBÍ" :-)

Velmi vám děkujeme za váš zájem a také podporu. Je to pro nás závazek dokončit opravdu špičkovou hru!

A když už se láme ten rekord, koukněte se, co je právě pod pokličkou :-)

Team
PS : Autorem těchto úžasných obálek na questy je Ondřej Hrdina
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni!
I v neděli makáme na tom, aby se Hlídka někam posunula ;-) - - Každý z vás asi ví, že jádrem správné hry není jen příběh. Ještě důležitější je totiž skvělý vypravěč. Mnoho z Vás má "svoje odehráno" a jste vynikající PJové. Ale jak vytrénovat nováčky? S tím by vám měla pomoct naše příručka Pána jeskyně. Dnešní obrázek doprovází kapitolu "Jak vytvářet jeskyně". Věříme, že užitečné tipy a rady se rozhodně neztratí.
- Zároveň hledáme pomoc šikovného veterána. Někoho, kdo by nám dokázal sestavit tabulku doporučených zbraní a vybavení pro rasy a povolání na první úrovni s ohledem na společenskou vrstvu (chudá, střední a bohata). Troufnete si na to? Pokud ano, určitě se ozvěte na dracihlidka@gmail.com
Užijte weekend a hurá do dalšího týdne. Tentokrát ve znamení questů :-)
S pozdravem
Team Dračí Hlídky
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni!

Hned na začátek velké díky všem lidem, kteří vývoj Dračí Hlídky podporují. Tentokrát je to celá DrD družina – Kmen. Díky Janovi „Raixarsovi“ za to, že dal všechno dohromady 🙂 Finance jdou aktuálně na náklady samotného tisku, protože ostatní věci jsou už hotové.

Teď ale to hlavní – přinášíme vám nový quest! Je moc fajn, že je tu konečně něco pro družinu začátečníku. Případně pro ty, kteří si chtějí dát mezi epickými ságami nějaký ten relax. Quest najdete na webu http://www.DraciHlidka.cz v sekci KE STAŽENÍ – ARCHIV DOBRODRUŽSTVÍ. Jeho autorem je Ctibor „Korhul“ Brančík. Do aktuální verze příběh upravil Petr „Pret“ Vařeka. Autorem obálky je Ondřej Hrdina Illustration. Věříme, že se vám bude příběh líbit a užijete si při něm dobrou zábavu.

Team Dračí Hlídky
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni. Drtivé horko nás drží pod krkem. Jak fantasáky, tak "civily". Proto vám přinášíme aspoň něco na odlehčenou. Závěr druhé povídky likvidátora Japana. Případ nehody skřetího armádního sboru Alexe a dravcu. http://www.DraciHlidka.cz/…/Likvidator-pripad2-cast-druha.p…
Celou povídku si navíc můžete stáhnout na našem webu v sekci KE STAŽENÍ - OSTATNÍ.
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni!!
- Týden je za námi a někteří z nás se (stejně jako vy) vzpamatovávají z GameConu :-) Bylo super potkat legendu Abarinu, kluky z Asterionu, Toma Pipotu, který dělá Fantasy weekendy v knihovnách a samozřejmě ty, kteří našli čas na přednášku o Hlídce a nebo nás odchytávali na chodbách :-) - Také bychom chtěli poděkovat všem, kteří poslali své komentáře ke zloději ;-) - Závěrem (než se nadechneme) posíláme nějakou perličku ke čtení - je tu druhá povídka trpasličího vyšetřovatele a můžete na ní kouknout na http://www.DraciHlidka.cz/content/Likvidator-pripad2-cast-prvni.pdf
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni,
I v předvečeru GameConu stále tvrdě makáme. Dnes na dalších úpravách zloděje. Pravdou je, že tato profese se u nás hrála nejméně. Proto bychom ocenili vaší pomoc, abychom něco nepřehlédli. Co vám na tomto povolání nejvíc sedělo? A co vám naopak nejvíc chybělo? Podělte se s námi o své názory na emailu dracihlidka@gmail.com. Několik z vás za tuto pomoc odměníme.
Team Dračí Hlídky
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni,
Pokud Vás zajímá Dračí Hlídka a budete na GameConu, stavte se! Bude šance pokecat, kouknout trošku pod pokličku toho, co děláme a třeba se i nějak zapojit :-)
Těším se na vás už tento pátek v Pardubicích.
Tirus
https://gamecon.cz/prednasky
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Ahoj všichni!

Čas běží jako splašený a jsou tady prázdniny. Od poslední novinky nám už uplynul nějaký ten pátek. To však neznamená, že bychom se flákali. Právě naopak! Bylo toho tolik, že prostě nebyl čas updatovat. Doufáme, že teď už to bude jenom lepší.

Takže pojďme na to a zkusme shrnout pár novinek za poslední dobu :

- Pravidla - Udělali jsme další úpravy alchymisty. Nově je jasněji určeno, co alchymista umí a co ne. Už nedokáže vyrobit předměty, které by zvládly sesílat kouzelnická kouzla. Snažíme se o to, aby si každé povolání udrželo svou jedinečnost. Na druhou stranu jsme alchymistu vybavili dalšími znalostmi mechaniky, jedů a trhavin. Navíc (oproti DrD) dokáže většinu základních předmětů vyrobit sám během několika minut. Stává se tak platným členem družiny. Věříme, že se nové nastavení bude líbit! Stejně tak jsme přepracovali kněze a víru tak, aby byla snáze uchopitelná jak hráči tak vypravěčem..

Víme také, že máme zpoždění šesti týdnů oproti plánu. I když se snažíme jak to jde, doháníme to jen velmi těžce. Zmiňujeme to proto, že pořád myslíme na ty, kteří se nabídli k testům. Tímto posílám pozdravy do Třince a všem ostatním. Děkujeme moc za Vaší trpělivost.

- Komunita - Představili jsme Hlídku na táboře Škola Hrdinů Všem účastníkům jsme navíc dali šanci zasoutěžit si o pravidla. Zároveň jsme několika vouchery podpořili fantasy bitvu Helmův žleb - Helmáč

- Podpora - Chceme poděkovat několika vzácným lidem, za to že Hlídku podpořili. Díky tomu už máme pohromadě všechnu grafiku a ilustrace pravidel!! Teď dáváme dohromady prostředky na sazbu a tisk samotný. Přeci jen, termín už je na spadnutí.
Nově proto zdobí Síň slávy tato jména mecenášů Hlídky : Zdenek "Thezechiel" Bartek, David "Fao" Schnitta, Jan "Stargazer" Polster, Vojtěch "Shima" Šimorda, Ondřej "Drik" Frömmer, Richard Böhm, Marcel Legindi, Adam Kowalczyk a Tomáš "Mytthoss" Rybáček. Ještě jednou moc děkujeme!!!

- Srazy - Už příští týden bude šance pokecat o Hlídce na největším festivalu nepočítačovách her u nás - Gamecon + Parcon 2017 Akce se bude konat v Pardubicích. Pokud tam budete, určo se v pátek odpoledne objevte!

- Promo - Všem, kteří mají rádi pěkné fantasy obrázky dnes představujeme další wallpaper Hlídky. Nově je na něm postava s Dračím štítem. Koncem prázdnin se o něm dovíte víc, takže si jej zapamatujte. Může pro vás být víc než zajímavý!! Děkujeme Ondřej Hrdina Illustration za tenhle skvost a Michalovi Ondrouškovi za pomoc s úpravami.

Mějte skvělý večer
Team Dračí Hlídky
Photo
Add a comment...

Ahoj všichni,
Jen pro zajímavost, dnes jsme konečně spustili používání emailových newsletterů. Lidé, kteří se na webu Hlídky zaregistrovali k odběru novinek, tak dostali první info ;-)
Věříme, že Vás zaujmou a potěší ;-)
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded