Profile cover photo
Profile photo
Zakład Usług Hydrogeologicznych Jarosław Florczuk
1 follower
1 follower
About
Posts

Post has attachment
Dokumentacja geotechniczna składa się z części opisowej i graficznej. Znajdują się w niej między innymi mapki z miejscami wykonania odwiertów i przekroje geotechniczne, a także wnioski oraz szczegółowe wytyczne dotyczące wykonania fundamentów budynku. Dokumentacja może również zawierać wskazówki do ewentualnego zabezpieczenia budynku przed wodą gruntową. Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą, której szczegóły znajdziecie na stronie http://zuh.net.pl/strona/Oferta.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Badania geotechnicze wykonuje się w celu sprawdzenia warunków gruntowo-wodnych. Na ich podstawie określa się warstwy i rodzaje gruntu, a także poziom wód gruntowych. Do badań geotechnicznych wykonuje się kilka odwiertów. Badania geotechniczne najlepiej wykonywać wiosną, ponieważ zwykle wtedy poziom wód gruntowych jest najwyższy. Serdecznie zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, dostępną na stronie http://zuh.net.pl/strona/Oferta.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zakład Usług Hydrogeologicznych Jarosław Florczuk wykonuje i likwiduje otwory piezometryczne oraz prowadzi monitoring wód podziemnych. Przyjętą zasadą jest, że po wybranym przez klienta okresie prowadzenia obserwacji przygotowujemy raport z monitoringu, w którym opisujemy aktualny stan wód, stwierdzone zmiany i prognozę trwałości składu fizykochemicznego wody.  Serdecznie zapraszamy Państwa do zapoznania się z naszą ofertą na stronie internetowej  http://zuh.net.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Piezometr to małośrednicowy otwór wiertniczy, który służy do obserwacji wód podziemnych. Umożliwia pomiar statycznego i dynamicznego zwierciadła wody, temperatury  wody i przede wszystkim pobór prób do badań laboratoryjnych w celu określenia składu fizykochemicznego 
i bakteriologicznego wody. Zespół piezometrów umożliwia także określenie kierunku przepływu wód podziemnych.
Piezometry wykonuje się w celu oceny wpływu funkcjonowania inwestycji na jakość wód podziemnych np. w rejonie stacji benzynowych. Otwory te służą także do obserwacji rozprzestrzeniania się leja depresji studni np. podczas trwania odwodnienia wykopu budowlanego. Stosowane są także na ujęciach wód podziemnych, w rejonach gdzie znajdują się potencjalne źródła zanieczyszczeń. Regularne badania wody z piezometrów pozwalają na wczesne wykrycie płynących do ujęcia szkodliwych substancji i wprowadzenie odpowiednich procedur. Piezometry stanowią też integralny element hydrowęzłów, wykonywanych i następnie pompowanych w celu rozpoznania warunków hydrogeologicznych terenu. 
Serdecznie zapraszamy na stronę http://zuh.net.pl/strona/Oferta, na której znajdziecie Państwo szczegóły naszej oferty.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Operaty wodnoprawne wykonujemy na pobór wód podziemnych, odprowadzanie wód opadowych, odwodnienie obiektów lub wykopów budowlanych, wprowadzenie do urządzeń kanalizacyjnych ścieków, które mogą zawierać szkodliwe dla wodnego środowiska substancje, wykonanie urządzeń pobierających wodę, itd. Szczegóły naszej oferty znajdziecie Państwo na stronie http://zuh.net.pl/strona/Oferta/operaty-wodnoprawne. Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Pomagamy naszym klientom w załatwianiu wszelkich procedur prawnych związanych z uzyskaniem pozwolenia wodnoprawnego. Zajmujemy się opracowywaniem operatów, a także jesteśmy obecni podczas całej procedury administracyjnej. Swoją radą służymy w trakcie realizacji zadania, a także po jego zakończeniu. Serdecznie zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, dostępną na stronie http://zuh.net.pl/strona/Oferta/operaty-wodnoprawne.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Podczas budowy ujęcia wód podziemnych należy zgłaszać postęp etapów kolejnych prac do odpowiednich urzędów, nadzorować prace wiertnicze. Czasami potrzebny jest udział w wizjach lokalnych z urzędnikami oraz rozprawach wodno prawnych. Wszystkie niezbędne procedury nadzorujemy w imieniu naszych klientów. Decydując się na naszą pomoc, dostają Państwo kompleksową obsługę każdej inwestycji. Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą, dostępną na stronie http://zuh.net.pl/. Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Korzystając z naszych usług otrzymują Państwo kompleksową obsługę na każdym etapie budowy ujęcia wód podziemnych. Pomagamy naszym klientom w projektowaniu i dokumentowaniu ujęć, a także likwidacji studni głębinowych oraz prac w celu wykorzystywania ciepła wnętrza ziemi, czyli instalacji pomp ciepła. Jeśli są Państwo zainteresowani jedną z powyższych usług, zapraszamy do kontaktowania się z naszymi pracownikami. Dane teleadresowe naszego Zakładu Usług Hydrogeologicznych znajdziecie Państwo na stronie http://zuh.net.pl/Kontakt. Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wiercenie studni głębinowej poprzedzone jest wykonaniem projektu robót geologicznych oraz wykonaniem operatu wodnoprawnego na wykonanie urządzeń wodnych. Po dopełnieniu wszystkich formalności można rozpocząć odwiert. Gdy prace zostaną zakończone sporządzana jest dokumentacja hydrogeologiczna ujęcia oraz operat wodnoprawny na pobór wody. Nasza firma zajmuje się kompleksową budową ujęć wód głębinowych, tzn. koordynuje i wykonuje kolejne etapy. Zachęcamy do odwiedzenia strony internetowej http://zuh.net.pl/, na której znajdziecie Państwo szczegóły naszej oferty. Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Studnia głębinowa to najlepszy sposób do zaopatrywania gospodarstwa domowego w wodę. Najczęściej wykonuje się wykop na głębokości powyżej 15-20 metrów. Woda pobierana jest z pokładów skalnych, między którymi znajdują się warstwy nieprzepuszczalne. Dzięki temu jest mniej narażona na zanieczyszczenia. Jeśli są Państwo zainteresowani budową studni głębinowej, zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą, dostępną na stronie http://zuh.net.pl/notes/view/31/Studnie-glebinowe. Zajmujemy się kompleksowym wykonywaniem ujęć wód podziemnych. Serdecznie zapraszamy!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded