Profile

Cover photo
Katy BR
Lives in هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است
399 followers|134,589 views
AboutPostsPhotos

Stream

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
نشستم و هر جایی که صدای محمود استادمحمد در شهرقصه بود (حتی اگر یک جمله) جدا کردم و پشت هم در این فایل گذاشتم. سعی کردم تا جایی که ممکن است صدای بقیه را دربیاورم که فقط صدای خودش باشد، ولی بعضی جاها به نظرم آمد بهتر است که نگهشان دارم.
 ·  Translate
این فایل همه صداهای محمود استادمحمد در نقش خر در نمایشنامه شهر قصه است. به بهانه مرگ محمود استادمحمد و به یادش.
2

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
"رقم کسانی که در هشت سال گذشته مشغول کار شده اند بسیار بسیار اندک و طبق آمار رسمی، سالی ۱۴ هزار نفر بوده است."
 ·  Translate
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
دولت آمریکا با ارسال چهار فروند هواپیمای پیشرفته نظامی به مصر، کمک خود به دولت جدید مصر را ادامه می‌دهد. تصمیم آمریکا به ادامه ارسال کمک به مصر در حالی اعلام می‌شود که نحوه برکناری رئیس جمهوری سابق مصر سئوالاتی را در مورد روابط آمریکا با آن کشور مطرح کرده است.
 ·  Translate
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
مقر اخوان المسلمین در قاهره غارت شد، 'هشت نفر کشته شدند'
 ·  Translate
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
خطابه‌ای خطاب به هیچکس

بعضی شاعرها را می‌شناسم
که از داشتن دماغی بزرگ در رنجند
جلو دیدشان را می‌گیرد
و این حال‌شان را می‌گیرد
یکی از همین‌ها دوست چندین و چند ساله‌م است
و من دوستانم را دوست دارم
چه شعر بگویند
چه هیچ نگویند.

بعضی شاعرها را می‌شناسم
که از شدت از دست دادن‌ها در رنجند
لشگری از معشوقه‌ها آنها را به حال خود رها کرده و رفته
و یکی‌شان بازنگشته
آنها امیرانی بی‌لشگرند و
خدا هیچ امیری را بی‌لشگر به حال خود رها مکناد
امیر اگر بی‌لشگر بماند جنگ از دنیا رخت برمی‌بندد
و جنگ
بازی امیران است
و آنها هنوز می‌جنگند
و آنها هنوز در رنجند
و آنها هر روز در رنجند
آنها خود رنجند بیچاره‌ها.

بعضی شاعرها را می‌شناسم
که دروغ می‌گویند
و از دروغ‌هایی که می‌گویند و باور می‌کنند در رنجند
اما اگر نگویند پس کی آنها را باور کند جز خودشان؟
پول قهوه‌ها را کی حساب کند؟
گول این حرف‌ها را کی بخورد؟
اما همیشه در نم‌نور زرد کافه یکی هست
که اینطور بنشیند و اینطور نگاه کند و بگوید: آه آقای شاعر، خواهرم، خواهرم، مادرم ...
و همراه شاعر قهوه بنوشد و رنج بکشد
و پول قهوه‌ها را او حساب می‌کند.

بعضی شاعرها را می‌شناسم که در رنجند از:
عقل کم، مستی و تگری، خانم پری، سرعت پایین اینترنت، تریاک، معضل شوهر، خواهر و مادر، بنگ، بیگ بنگ، امپریالیسم، سوسیالیسم، شاعرهای دیگر، قرص اعصاب، ایدئولوژی، از زمین، از سیاره‌ی اف 319، از دیدن غروب، از عصر جمعه، از رنج، در رنج، در رنج، در رنج...

من ولی نه

خوشم
نه همیشه‌ی همیشه
اما وقتی خوشم البته که خوشم
وقتی رنجی نیست البته که رنجی نیست
از منظر من
این بهترین جور، بهترین زندگی‌ست
با آفتاب
چه وقتی هست
چه وقتی نیست
و هوا ابری‌ست
رازش چیست؟

واضح است

چون نه شاعرم
نه این که نوشتم شعر است.
باور ندارید؟

از شاعرها بپرسید.
پریشان‌گویی‌های فلان بن هیچکس - خطابه‌ای خطاب به هیچکس -
1
Amir A. Riyazi's profile photo
 
دل‌تنگ

Katy BR

Shared publicly  - 
 
Leila Hatami Fan Page originally shared:
 
پیام تبریک پرویز پرستویی به اصغر فرهادی

هنرمند ارزشمند سينماي ايران آقاي اصغر فرهادي عزيز يك سال است كه شاهد
موفقيت‌هاي پي در پي فيلم «جدايي نادر از سيمين» چه در داخل و چه در عرصه‌هاي بين‌المللي هستم، تا اينكه با گرفتن جايزه گلدن گلوب اشك شوق و غرور در چشمانم جاري شد و به عنوان يك ايراني به خود باليدم
درود بر شما و يارانتان كه افتخارآفرين بوديد و پرچم فرهنگي ايران را به اهتزاز درآورديد. آرزو مي‌كنم در مراسم اسكار نيز بر روي صحنه خوش بدرخشيد و باز هم پيام صلح‌طلبي ايران و ايراني را به تمام جهان برسانيد.
 ·  Translate
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
ما اپلیکیشن‌های بسیار متنوعی برای یادآوری کارهای واجب در هر روز داریم، اما در این مورد به خصوص با وجود آزمایش این همه اپلیکیشن، من هنوز «استیکی نوت»های یا همان کاغذهای یادداشت چسبان را ترجیح می‌دهم. در واقع شخصا هر زمان از استیکی نوت‌ها استفاده کرده‌ام، چیزی را از یاد نبرده‌ام، این استیکی‌نوت‌ها ...
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
دولت آمریکا با ارسال چهار فروند هواپیمای پیشرفته نظامی به مصر، کمک خود به دولت جدید مصر را ادامه می‌دهد. تصمیم آمریکا به ادامه ارسال کمک به مصر در حالی اعلام می‌شود که نحوه برکناری رئیس جمهوری سابق مصر سئوالاتی را در مورد روابط آمریکا با آن کشور مطرح کرده است.
 ·  Translate
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
بررسی امکان اتانازی در ایران
وبلاگ شیرین احمدنیا:

من در جریان سال ها همکاری آموزشی ام با دانشگاه علوم پزشکی شهبد بهشتی، از جمله در نخستین دوره ی آموزشی دکترای تخصصی رشته ی اخلاق پزشکی نیز به تدریس درس جامعه شناسی پزشکی پرداخته ام. دیروز به همین مناسبت خوشبختانه مدعو جلسه دفاع از رساله ی دکترای جناب آقای احسان شمسی گوشکی (که البته پیش از این نیز درجه ی دکترای خود را در رشته طب اخذ نموده بودند) و اولین فارغ التحصیل نسل اول این دوره ی آموزشی هستند، نیز بودم که در حضور ریاست دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی، و در مقابل جمعی از اساتید داور، اساتید پیش کسوت رشته های پزشکی، حقوق و فقه، از رساله ی ارزشمند خود با موفقیت دفاع کردند (چهارشنبه 29 خرداد 1392). مطالعات در گروه آموزشی اخلاق پزشکی (در دانشکده طب سنتی) خوشبختانه ویژگی میان رشته ای دارد و من شاهد تلاش های پرثمر استاد گرامی، جناب آقای دکتر محمود عباسی استاد راهنمای ایشان که خود استاد رشته حقوق پزشکی هستند بوده ام که برای راه اندازی، تصویب و گسترش رشته های میان رشته ای در زمینه ی حقوق و اخلاق پزشکی و اخیراً حتی جامعه شناسی پزشکی در سطح دکترای تخصصی Ph. D، در ایران متحمل زحمات زیادی شده اند و با راه اندازی نشریات علمی پژوهشی در این حوزه نیز بر غنای ادبیات پژوهشی در این عرصه افزوده اند.


موضوع رساله ی دکتر شمسی گوشکی، در زمره ی یکی از مناقشه برانگیز ترین موضوعات در حوزه ی اخلاق پزشکی چه در ایران و چه در سطح جهان به شمار می رود. ایشان با مطالعات گسترده ای در حوزه ی پزشکی، فقه، حقوق پزشکی و اخلاق پزشکی موضوع تحقیق خود را به بررسی "دستور عدم احیای قلبی، ریوی و مغزی" CPR اختصاص داده بودند به معنای عدم اقدام پزشکان برای بیماران در حال احتضار (با مداخله ی پزشکی مشخص) که به این ترتیب، این چنین "ترک فعل"ی - در اصطلاح حقوقی آن-، می تواند منتهی به مرگ بیمار شود، اما مرگی که می توان گفت چه فرد بیمار (که غالباً بسیار مسن یا مبتلا به بیماری های لاعلاج و توام با ناملایمات و درد است) و چه اطرافیان بیمار، نسبت به آن آمادگی یا رضایت دارند. در جریان گزارش تحقیق ایشان، به این نکته اشاره شد که "با توجه به این که انتخاب بین مرگ یا حیات مطرح نیست و فرد باید بین مرگ و طولانی شدن روند مرگ انتخاب کند، شامل حکم خودکشی نمی شود. بنا به این که استاد مشاور ایشان جناب آیت‌الله دکتر سید مصطفی محقق داماد بودند، و از منظر فقهی نیز مطالعه صورت داده بودند، از جمله، نتیجه گرفته بودند که "دستور عدم احیا" به ویژه در فرض رویکرد حداقلی می تواند از منظر فقه شیعه موجه باشد.


بر اساس نظریه استاد محقق داماد اگر چه عدم اقدام به قتل نفس یا خودکشی تکلیف است اما الزام بر حفظ نفس مطلق نیست و حداقل در شرایطی می تواند حق تلقی شود. منابع اسلامی تسلط نسبی انسان بر خود را در مواردی مثل اهدای عضو می پذیرند اما خودکشی چه فعال و چه منفعلانه مردود است. همچنین توضیح داده شد که در پاسخ به سوال در زمینه ی اتانازی [http://fa.wikipedia.org/wiki/%D8%A7%D9%88%D8%AA%D8%A7%D9%86%D8%A7%D8%B2%DB%8C] که می تواند سه نوع را در بر بگیرد: نوع اول – فعال (مثلا تجویز دارو ی کشنده از طرف پزشک )، نوع دوم- انفعالی (خود داری از ادامه مداوا و زنده نگاهداشتن بیمار محتضر) و نوع سوم- غیر مستقیم ( با در دسترس گذاشتن دارو در حد زیاد که مرگبار است) فتوای آیه الله خامنه ای در باب اتانازی چنین است که: "حفظ محتضر و تاخیر در مرگ او واجب نیست بنابر این قسم دوم مانع ندارد. ولی هر کاری که موجب مردن او باشد مثل دو قسم دیگر مجاز نیست".


دکتر شمسی همچنین اشاره داشتند که منابع اسلامی، تسلط نسبی انسان بر خود را در مواردی مثل اهدای عضو می پذیرند، اما خودکشی چه فعال و چه منفعلانه مردود است. ایشان نتیجه گرفته بودند که احیای قلبی ریوی یک مداخله ی معجزه آسا نیست، بلکه مداخله ای پزشکی است که از قواعد سایر مداخلات پیروی می کند. در مورد لزوم عدم احیای بیمارانی که مبتلا به بیماری کشنده و پیشرونده هستند، و در مراحل نهایی بیماری به سر می برند با شرط قضاوت مساعد بالینی پزشک و رضایت بیمار می توان ادعای یک اجماع جهانی بین متخصصین اخلاق کرد.

پ. ن. اخبار مرتبط ++
http://isna.ir/fa/news/92032817312
http://isna.ir/fa/news/92040100667


http://ahmadnia.net/blog/spip.php?article1901
 ·  Translate
1
1

Katy BR

بحث و گفتگو  - 
 
اولین چیزی که با شنیدن اسم Vahid HT به ذهنم می رسه انتخاباته. اون روزا تب فرندفید داغ بود و وحید اخبار رو لحظه به لحظه تو فرندفید می نوشت. وحید خود رسانه بود. یه رادیوی همراه یا تلویزون یا روزنامه و یا همه اینا با هم. 
اما یه چیز جالب در مورد وحید اینه که با این همه کار حواسش به همه آدمای دور و برش بود. یادمه یه بار که من عکس دخترم رو تو فرندفید گذاشته بودم، وحید اون رو شر کرد و از اون به بعد دختر نوجوون من هم که اصلا تو فرندفید نبود وحید رو می شناخت و دلواپسش بود.
اینجا تو دنیای مجازی داریم کسانی رو که رسانه باشن، همه هم بچه های خوب و دوست داشتنی هستن اما خب وحید یه کم متفاوته. تنها یک رسانه نیست، یک انسان فوق العاده پاک و مهربون و مسؤوله. اگر برنده بشه واقعا حقشه.
حیف که نیستش تو این جمع تا یه کم چاق سلامتی کنیم باهاش. دلمون واسه اش تنگ شده.
6
2
Add a comment...

Katy BR

Shared publicly  - 
 
 
زمانی که تازه از زندان آزاد شده بودم به توصیه و تهدید وکیلم و دوستانم سکوت اختیار کرده بودم. اما از آنجایی که خفه‌ی ما مرده‌ی ماست، تصمیم گرفتیم برای خدمت یک سری کتابها را روخوانی کنیم بلکه این مردم کم حوصله ما کمی با کتابخوانی خو بگیرند. حاصل این کار در آن دوره تعدادی روخوانی شکسته بسته با امکانات کم بود که میتوانید از لینک زیر به آنها دسترسی داشته باشید:
http://www.box.com/s/zzevknddq8ytht05u7lp
اما در آینده نزدیک تصمیم دارم کتابهای بیشتری را روخوانی کنم. اگر دوستان علاقه مند به کمک در این موضوع هستند میتوانند کتابها را از کتابخانه زیر انتخاب نموده و حاصل را به بنده بدهند تا در کتابخانه آپلود کنم. لینک کتابخانه:
http://www.box.com/s/yrgpsc234g7qgi1f3hv8
از اینکه با ریشیر کردن این لینک کمک میکنید پیشاپیش ممنونم.
 ·  Translate
1

Katy BR

Shared publicly  - 
 
رويانيان و داستان كهنه آلودگي هوا
 ·  Translate
رويانيان و داستان كهنه آلودگي هوا. زمستان آمد و هوا آلودهتر شد و حرف و حدیثها بالا گرفت، تا باز هم جدال لفظی «ستاد مدیریت مصرف سوخت» و «خودروسازان» از سر گرفته شود و هر یک، دیگری را در سیاه شدن فضا کلانشهرهای کشور به خصوص پایتخت، مقصر اصلی قلمداد کنند. این بار هم مانند بیشتر ...
2
Story
Introduction

سالی
        نوروز
بی‌چلچله بی‌بنفشه می‌آید،
بی‌جنبشِ سردِ برگِ نارنج بر آب
بی گردشِ مُرغانه‌ی رنگین بر آینه.

 

سالی
        نوروز
بی‌گندمِ سبز و سفره می‌آید،
بی‌پیغامِ خموشِ ماهی از تُنگِ بلور
بی‌رقصِ عفیفِ شعله در مردنگی.

 

سالی
        نوروز
              همراهِ به‌درکوبی‌ مردانی
سنگینی‌ بارِ سال‌هاشان بر دوش:
تا لاله‌ی سوخته به یاد آرد باز
نامِ ممنوع‌اش را
و تاقچه‌ی گناه
                  دیگر بار
با احساسِ کتاب‌های ممنوع
تقدیس شود.

 

در معبرِ قتلِ عام
شمع‌های خاطره افروخته خواهد شد.
دروازه‌های بسته
                    به‌ناگاه
                             فراز خواهد شد
دستانِ اشتیاق
                   از دریچه‌ها دراز خواهد شد
لبانِ فراموشی
                   به خنده باز خواهد شد
و بهار
       در معبری از غریو
تا شهرِ خسته
                  پیش‌باز خواهد شد.

 

سالی         آری بی‌گاهان نوروز       چنین              آغاز خواهد شد.


Basic Information
Gender
Female
Other names
pendar bahari, azmarg
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
هر کجا هستم باشم، آسمان مال من است
Previously
Links
YouTube