Profile cover photo
Profile photo
Co się czyta?
1 follower -
Co się czyta? Jedyny w Polsce podcast o książkach dla dzieci i młodzieży
Co się czyta? Jedyny w Polsce podcast o książkach dla dzieci i młodzieży

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Z okazji Dnia Ojca, życzymy wszystkim ojcom, by wystarczyło im czasu i sił na kłopoty ze studnią, grę na bębnie🥁 tudzież puzonie, zabawę w chowanego, pokazanie swoim dzieciom wszechświata🌃🌑, a przede wszystkim bycie SUUUPER!!!💪
P.S. Kto odgadł wszystkie literackie odniesienia, temu konia z rzędem!
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wśród zalewu nowości łatwo zapomnieć o wartościowych książkach wydanych kilka lat temu. "Piecyk, czapeczka i budyń" autorstwa Anny Onichimowskiej, której książki już omawialiśmy w podcaście ("Dzień czekolady" - https://pos.li/29xu9g oraz "Prawie się nie boję" https://cosieczyta.pl/34-czy-bac-sie-strachu/) została wydana przez wydawnictwo Ezop w 2010 roku i nie straciła na aktualności. Opowieść o, wydawać by się mogło, niemożliwej przyjaźni Wielkiego Trolla i jego małego sąsiada Pufka może stanowić wyjście do dyskusji o różnicach i stereotypach. Czasem bowiem wystarczy odrobina dobrej woli i... dobry nauczyciel języków obcych, aby się porozumieć ;)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jedna z moich (czyli Joanny) ulubionych książek dla dzieci. "Trzech zbójców" Tomiego Ungerera chyba nikomu nie trzeba przedstawiać. To światowy bestseler, zaliczany już do kanonu klasyki literatury dziecięcej. W Polsce książka została wydana przez wydawnictwo Format w 2009 roku. Za pomocą słowa i obrazu Tomi Ungerer mistrzowsko opowiedział uniwersalną historię o przemianie i zwycięstwie dobra nad złem. Lakoniczny, syntetyczny tekst dopełniają całostronicowe ilustracje utrzymane w odcieniach czerni i błękitu. Prosta i wzruszająca pozycja, która urzeknie dzieci w wieku przedszkolnym.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
#przypominajka #powergirl
Dziewczyny sobie radzą. Nikt w to nie wątpi! Prawda? ;) Tematykę "dziewczyńską" podjęliśmy już w dwóch odcinkach. W jednym z nich znalazła się nawet gościnna recenzja Zosi, będącej naszą superbohaterką! Wśród omawianych książek znajdziecie między innymi:
"Matylda", Roalda Dahla
"Momo", Michaela Ende
"Ronja, córka zbójnika", Astrid Lindgren
"Opowieści na dobranoc dla młodych buntowniczek", Eleny Favilli i Francescy Cavallo
"Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy", Anny Dziewit-Meller
"GIRL POWER Opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat", Caroline Paul
https://cosieczyta.pl/49-superbohaterki/
https://cosieczyta.pl/03-dziewczynki-sobie-radza/
Zapraszamy do słuchania🎧
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Co się czyta? ma coraz więcej odcinków, a tematy nie kończą się. Nam samym coraz trudniej odnaleźć się w tym bogactwie 😉 Z tego powodu postanowiliśmy stworzyć poniedziałkową przypominajkę tematyczną.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Łatwo jest być superbohaterką. Wystarczy zrobić coś, na co nikt inny do tej pory się nie odważył. https://pos.li/29x6zn
Photo
Add a comment...

Post has attachment
[podcast] Bardzo spodobały się nam baśnie, które nagraliśmy z okazji Podcastowego Dnia Dziecka (tak, wpadliśmy w samozachwyt 😊). Tak bardzo, że postanowiliśmy opublikować je także na łamach Co się czyta? Jeżeli tydzień temu nie udało Ci się znaleźć ich w sieci, dzisiaj masz okazję posłuchać ich tutaj. Zapraszamy.
Add a comment...

Post has attachment
W książce "Girl power, opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" Caroline Paul opowiada o swoich przygodach, a ma o czym opowiadać. Wspinała się na szczyty górskie, pilotowała samolot, a nawet pracowała w straży pożarnej. Każdy z rozdziałów zawiera praktyczne porady dla łowczyń przygód oraz miejsce na notatki. Ponadto autorka przywołuje różne znane kobiety, które odważyły się wziąć los we własne ręce. Pozycja zachęca do rozsądnego podejmowania wyzwań. Jednocześnie zawiera różne praktyczne porady i wskazówki, które nie zagwarantują, ale zwiększą szansę na odniesienie sukcesu. Chociaż książka skierowano do dziewczynek, naszym zdaniem jest lekturą obowiązkową dla wszystkich poszukiwaczy przygód. O "Girl power opowieści dla dziewczyn, które chcą zdobyć świat" już w piątek.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
„Damy, dziewuchy, dziewczyny. Historia w spódnicy” Anny Dziewit-Meller, która do tej pory nie tworzyła dla dzieci, jest kolejną pozycją o dzielnych, często zapomnianych kobietach. Bohaterkami tej książki są wyłącznie Polki, które w różny zapisały się w naszej historii. Portrety naszych niezwykłych rodaczek przybliża Henryka Pustowójtówna, dzielna dziewczyna, która brała udział w powstaniu styczniowym. Zadziorna i sympatyczna Henryka jest narratorką tej wyjątkowej opowieści. Wraz z czytelnikiem przenosi się w różne epoki, by przedstawić mądre, odważne i niezłomne, choć nie zawsze kryształowe kobiety. Napisana prosto i ze swadą książka stanowi wspaniałą lekcję historii, na której na pewno nikt nie zaśnie! Znacznie więcej o pozycjach zawierających portrety niezwykłych kobiet w jednym z kolejnych odcinków podcastu Co się czyta?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Tak nam przyjemnie mija czas na poszukiwaniu ciekawych książek dla Was, że nawet nie zauważyliśmy kiedy stuknęło 6000 odsłuchań naszej audycji :-) Dziękujemy! :D
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded