Profile cover photo
Profile photo
STREAM CEZ OKNO
About
Posts

Post has attachment
SLNEČNÝ KULT SLOVENOV A STAROEGYPŤANOV

Post has attachment
Victoria LePage: PIATE KRÁĽOVSTVO [audio]

Post has attachment
Redakčné tipy mesiaca s Robom 02/18 [audio]

Post has attachment
“Buďte pripravení na to, že všetko je možné...”

Post has attachment
„Musíš sa naučiť pýtať na všetko. Čakať pred tým ako sa pohneš, obzrieť sa predtým ako vykročíš a všetko pozorovať...“
Nicolas Flamel

Post has attachment
Odteraz i podcasty v češtine. Miroslav Zelenka: ATLANTIDA ZNÁMÁ I NEZNÁMÁ...

Post has attachment
„Keď som čítal Blavatskú, samozrejme že som si uvedomoval, že ju možno pochopiť vtedy, ak ti Boh napovie rozlúštenie jej veľkých narážok. Ach, ako veľmi by som si prial, aby Veľká Zasvätenkyňa hovorila o všetkom priamo! Ale... ale svet narážok je určite bohatší ako reálny a známy svet, pretože náznaky pochádzajú z podvedomia. Ani si nevšimneme, koľkokrát za deň prenesieme obšírnu vetu, udivene zdvihneme obočie, skrivíme ústa, pozrieme sa neprítomným pohľadom... a to všetko len preto, aby sme niečo naznačili a nepovedali to výstižne a priamo. Náznaky pôsobia cez podvedomie, ktoré je mocnejšie, než reálne vedomie. Svet náznakov zapĺňa asi 70% našich každodenných reakcií súvisiacich so správaním. Tak prečo by Helena Blavatská nemohla naznačovať v globálnom meradle, veď narážky nehovoria o ničom konkrétnom, ale dávajú priestor tvojej obrazotvornosti, tej obrazotvornosti, s pomocou ktorej by si sa ty sám mohol dovtípiť a vytvoriť niečo tak ohromné... Večná záhada visí nad nami, záhada, ktorá burcuje krv, a ktorá nás každodenne chráni pred nudou všednej Reality. A meno tejto všadeprítomnej záhady je náznak!“
Ernst Muldašev

Post has attachment
"Presne tak, štandard nie je nevyhnutne fait accompli – nemeniteľný stav. Výlev tvorivej energie je skutočnosťou. Sám o sebe je v podstate neutrálny. Ak je smerovaný vedome a konštruktívne, veci by sa mohli zmeniť kdekoľvek – a rýchlo. Keď sa zmení idea, zmení sa všetko. Samozrejme, dôjsť k zmene idei je vcelku inou záležitosťou. Napriek tomu by sa to mohlo stať. Dokonca skôr, než bude príliš neskoro. Len keby…"

Post has attachment
„Žiadne náboženstvo nie je vyššie ako Pravda“
Madam Blavatská

Post has attachment
"V žiadnej oblasti vedy či vzdelanosti nie je viac (alebo viac do očí bijúcich) záhad, než v egyptológii. A zároveň neexistuje žiadna oblasť, v ktorej sa záhady popierajú systematickejšie."
John Anthony West
UVAŽUJME O KALIJUGE (podcast #2)
Wait while more posts are being loaded