Profile cover photo
Profile photo
Tadeusz Sułocha
2 followers
2 followers
About
Posts

Post has attachment
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zgodnie z powszechnie stosowanym nazewnictwem, wszystkie elementy drewniane mające grubość od 50-100 mm określa się mianem bali. Powyżej 100 mm są to już to krawędziaki oraz belki.
Nomenklatura taka bywa dla inwestorów, którzy chcą mieć „domy z bali”, bardzo myląca. W Polsce bowiem tego jednego określenia używa się  zarówno w stosunku do budynków mieszkalnych wykonanych z elementów o grubości 50, 70, 90 mm (bądź nieco większej), których zewnętrzne ściany wymagają docieplenia, a także wznoszonych z bali o grubości 200, 250, 300 mm oraz więcej  - w tym przypadku ściany nie wymagają dodatkowego docieplenia.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
5 czerwca świętujemy Dzień Ochrony Środowiska. Planując budowę naszych domów skupiamy się na kosztach ogrzewania. Domy z bali słyną ze znakomitych parametrów termicznych spełniając tym samym wymagania stawiane budownictwu energooszczędnemu. Ogrzewanie domów drewnianych jest od 2 do 5 razy tańsze niż domów ceglanych czy murowanych. Potrzebując mniej energii, by utrzymać optymalną temperaturę wewnątrz domu, dbamy o mniejszą emisję dwutlenku węgla do atmosfery. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Domy z drewna są coraz bardziej popularne również wśród osób znanych. Zobaczcie dom Roberta i Anny Lewandowskich. Rzeczywiście doskonale wpisuje się w niezwykły krajobraz Mazur. 
Add a comment...

Post has attachment
Co warto wiedzieć, zanim zamówisz dom z bali? Na co powinniśmy zwrócić szczególną uwagę oraz w jaki sposób wybrać rzetelną firmę? 
Odsyłamy do poradnika, a także zachęcamy do zapoznania się z informacjami dostępnymi na naszej stronie internetowej. 
Add a comment...

Post has attachment
Izolacje stosowane w domach z drewna  to przede wszystkim materiały takie jak:

·         Wełna mineralna
·         Styropian
·         Pianka poliuretanowa
·         Kremazyt
·         Polistyren
·         Hydroizolacje takie jak np. masy bitumiczne, folie czy papy


Jeśli masz pytania dotyczące poszczególnych rodzajów izolacji, chętnie na nie odpowiemy :)
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Zwykle czas budowy domu z bali wynosi 3-4 miesiące do osiągnięcia stanu surowego, zaś około pół roku do osiągnięcia stanu „pod klucz”.
ST BUD gwarantuje największe tempo prac oddając domy „pod klucz” nawet w trzecim miesiącu od rozpoczęcia procesu budowy. Jest to najszybszy czas, możliwy do osiągnięcia, dzięki doświadczeniu oraz doskonałej koordynacji naszych ekip budowlanych. Jednocześnie wykonywane przez nas domy z drewna cechuje najwyższa jakość i niezawodność. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jednym z wyznaczników końcowej ceny domu z drewna jest dach, a mówiąc ściślej złożoność jego konstrukcji. Rozwiązanie najtańsze to dach dwuspadowy. Bardziej pracochłonną, a przez to droższą możliwością jest wykonanie dachu kopertowego bądź mansardowego. Wzbogacenie dachu o dodatkowe elementy takie jak wykusze, lukarny bądź balkon to także wyższe koszty budowy – nie można im jednak odmówić walorów estetycznych czy funkcjonalnych.  
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nie jest tajemnicą, iż drewno jako budulec wykorzystywane było już od najdawniejszych czasów ze względu na takie właściwości jak trwałość czy dobra izolacja. W Europie drewniane budownictwo przeżywało swój rozkwit w miastach do czasów średniowiecza, a w małych miejscowościach niemal do końca wieku XIX. W wielu krajach – przede wszystkim zaś w Kanadzie i krajach skandynawskich – do tej pory budownictwo drewniane jest najbardziej rozpowszechnionym typem zabudowy. 

Również w Polsce zauważa się powrót do takich wartości jak ekologia, troska o zdrowie bądź też do swoistej prostoty oraz życia w zgodzie z naturą. 
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Nareszcie wiosna!! Czujecie ją już w powietrzu? :)

Mimo, iż budowę drewnianych domów z bali można rozpocząć nawet zimą (co w porównaniu z tradycyjnym budownictwem jest ich ogromną zaletą) to jednak wiele osób decyduje się na to właśnie wiosną, gdy warunki atmosferyczne są już łagodniejsze i bardziej sprzyjające. Najistotniejsze jest, by bale były suche oraz zaimpregnowane specjalnym preparatem. 
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded