Profile cover photo
Profile photo
רונן בורדובסקי
259 followers -
רופא שיניים - כולכם מוזמנים להיכנס ולגלות דברים על הפה והשיניים שלכם
רופא שיניים - כולכם מוזמנים להיכנס ולגלות דברים על הפה והשיניים שלכם

259 followers
About
Posts

Post has attachment
שתלים דנטליים במקום שיניים טבעיות- מי זקוק להשתלות שיניים?

השתלות שיניים מתבצעות כאשר צריך להחליף את השיניים הקיימות בין אם מדובר בשן בודדת או במספר שיניים. השתלות השיניים מתבצעות כאשר השן פגומה וכן כאשר השיניים נופלות מכל מיני סיבות.
השתלים הדנטליים המחליפים את השיניים המקוריות, בעצם מתפקדים ונראים לגמרי כמו שיניים רגילות ובעקבות כך לא מפריעים לאכילה, לדיבור ולכל פעולה אותה נצטרך לבצע. עקב היותם כאלה הם משמשים תחליף נהדר לשיניים המקוריות.

מי זקוק להשתלות דנטליות?

אנשים הזקוקים להשתלות דנטליות הם אלו שנגרם להם נזק משמעותי לשיניים או לרקמת הפה, דבר שגרם לחוסר יכולת להשתמש יותר בשיניים הרגילות. שימוש בשתלים נפוץ ופופולרי מאוד בקרב אוכלוסיה זו, שכן הוא מאפשר חזרה לשגרה ושימוש בשיניים מלאכותיות כשן טבעית לכל דבר ללא תופעות לוואי קשות או משמעותיות.
אנשים הסובלים ממחסור בשן- חלק ממי שזקוק להשתלות דנטליות הם אנשים בעלי מחסור בשן, בעקבות חבלה, נשירה או עקירה דבר הדורש השתלה של שן חדשה. השארת חור ללא שן, אינה בריאה לחלל הפה, יכולה להשפיע על השיניים האחרות ולגרום לזיהום בחניכיים.
אנשים הסובלים מקשיים באכילה או דיבור- פעמים רבות מי שזקוק להשתלות דנטליות הם אלו הסובלים מקושי באכילה או בדיבור הנגרם ממצב שיניים ירוד. השתלת שיניים במקרים אלו תשפר בצורה משמעותית את איכות החיים של המטופל ולכן תהיה מאוד מומלצת.
אנשים שעברו עקירה או טיפול שורש- מי שעבר עקירה או טיפול שורש יהיה תמיד זקוק להשתלות שיניים. טיפול שכזה תמיד יצריך הרכבה של שתל במקום השורש שהוסר ולכן מראש יותאם למטופל שתל מתאים.
אנשים הסובלים מבעיות אוראליות קשות- מי שזקוק להשתלות דנטליות יהיו אלו הסובלים מבעיות בחלל הפה כדוגמת בעיות חניכיים קשות. במקרים שכאלה יש לרוב צורך להחליף את כל השיניים הרגילות או את מרביתן, ולכן משתמשים בגשר המחבר אליו מספר שתלים בו זמנית. טיפול שכזה מאפשר את חידוש השיניים הבלויות לשנים רבות.
התנאים המקדימים בהם צריכים לעמוד מי שזקוק להשתלות שיניים
סבלנות- השתלות שיניים רבות יכולות לקחת זמן רב ולעתים אף מספר חודשים ולכן חשוב שהמטופל יהיו מודע לכך ויהיה מוכן לסבול את ההמתנה הרבה.
עצמות לסת חזקות- על מנת שהשתלת השיניים תצלח והשתלים הדנטליים יקלטו, עצמות הלסת צריכות לסיים את הגדילה שלהן ולהיות חזקות מספיק על מנת שיכולו להחזיק את השתלים. במקרים של בריחת סידן לדוגמה קשה להשתיל את השתלים הדנטליים ולכן יש לחכות עד התחזקות העצם.
רקמת פה וחניכיים בריאות- חשוב שרקמת הפה והחניכיים יהיו בריאים על מנת לאפשר השתלות שיניים תקינות. במצבים כדוגמת נסיגת חניכיים מוגזמת או ריקבון של חלל הפה, יש לטפל ראשית בחלל הפה ורק כאשר הוא ישתקם יהיה ניתן להתחיל בתהליך השתלת השיניים.

מדוע חשוב שמי שזקוק להשתלות שיניים יבחר ברופא מומחה?

בעת בחירת הרופא שיבצע את השתלות השיניים למי שזקוק לכך, ישנה חשיבות רבה לרופא אותו נבחר. ד"ר רונן בורדובסקי ממרפאת מאלו קליניק מזכיר את החשיבות הגדולה בחירה ברופא מומחה אשר לו ניסיון רב שנים בתחום. שכן השתלות שיניים מכל סוג ולכל מי שזקוק לכך, הנה עבודה רגישה המצדיקה דיוק רב אותו ניתן להשיג רב על ידי צבירת ניסיון וידע בתחום. חשוב לא לזלזל בבחירה ברופא הנכון ולעבור השתלת שיניים אך ורק אצל רופא מומחה להשתלות.

כנסו לאתר שלנו: www.drrb.co.il
התקשרו אלינו: 03-528-0876
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
מה הקשר בין בריאות הפה לבין צריכת סידן?

מחלת העששת הוגדרה בפי רבים כמגפה של המאה עשרים ואחת. עוד כשהיינו ילדים לימדו אותנו על החשיבות של השמירה על היגיינת הפה. למדנו שחשוב לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום, למדנו על החשיבות של מברשת שיניים איכותית, חוט דנטלי, משחת שיניים מתאימה ועוד. בכל ביקור אצל רופא השיניים שמענו על הקשר שבין החיידקים לבין מחלת העששת והבנו ששמירה על היגיינת הפה עשויה למזער, או למנוע בכלל, את מחלת העששת. בשנים האחרונות מנסים החוקרים למצוא עוד גורמים אשר מאיצים את הופעת המחלה ודרכים נוספות שיסייעו לנו בשמירה על היגיינת הפה ועל פה בריא.

מהי מחלת העששת?

מחלה העששת מוגדרת כמחלה זיהומית, מחלה שבה מתרחש תהליך של הרס הרקמה הקשה של השיניים, האמייל, המתבצע כתוצאה מהצטברות של חיידקים על השיניים. אומנם החיידקים הם הגורם מספר אחד להופעת העששת, אך לא רק הם. גם למבנה והרכב השיניים, להפרשות הרוק ולצריכת סוכרים יש השפעה ניכרת על התפתחות המחלה.
מחלת העששת גורמת לכאבי שיניים, להפרעות בלעיסה, פוגעת במראה האסתטי של הפה והיא הגורם העיקרי לאובדן השיניים. בעבר נחשבה המחלה למחלה כרונית, אך בעקבות מחקרים שנעשו בשנים האחרונות התברר שאפשר למנוע אותה באמצעות ביקור קבוע אצל השיננית, תזונה מתאימה וכמובן, שמירה על היגיינת הפה.

מה הקשר בין תזונה לבין מחלת העששת?

כבר זמן רב שידוע כי רמת החומציות של הרוק המגיעה אחרי אכילה של מזון עתיר בסוכרים מונעת את היווצרות החיידקים בפה ואת הנזק לשיניים. לעיסת מסטיק ללא סוכר ואכילת גבינה המכילה חומרים הגורמים לזרימה מוגברת של הרוק מסייעים בשטיפת השיניים ומונעים את הצטברות החיידקים. מחקרים עדכנים שנערכו בשנים האחרונות מלמדים שאכילת מוצרים העשויים מחלב פרה מפחיתים את הסיכויים להתפתחות מחלת העששת, אך בתנאי שמוצרים אלו אינם מכילים כמויות גדולות של סוכרים.
החוקרים טוענים כי לצריכת מוצרי חלב המכילים סידן יש השפעה על בריאות הגוף, אך החידוש במחקר הוא שלמוצרים אלו יש השפעה משמעותית מאוד על חלל הפה ובמיוחד בקרב ילדים עד גיל ארבע עשרה, עד הגיל שבו בוקעות בפה השיניים הקבועות.
המחקרים מלמדים כי למוצרי החלב והגבינות יש השפעה על מניעת מחלת העששת. ברכיבים של חלב הפרה נמצא חלבון בשם קזאין, חלבון שיש אפקט המגן על אמייל השן באמצעות עיכוב חיידקי העששת. חלבון הקזאין מפחית היווצרות של נגעים קטנים באימייל עקב דה מינרליזציה היוצרת פגיעה במעטפת השן, מגנה על השיניים ומונעת את המחלה.
חשוב לדעת כי כוס חלב מכילה כמאתיים מיליגרם של סידן והצריכה המומלצת של סידן ליום היא בין שמונה מאות מיליגרם לבין אלף ושלוש מאות מיליגרם בהתאם לגיל. כדי להשלים את צריכת הסידן רצוי לאכול מאכלים נוספים עתירי סידן כמו דגנים, טחינה וירקות. כדאי להוסיף מנה קבועה של ויטמין D המגדיל את יכולת הספיגה של הוויטמין בגוף.

צפו באתר שלנו: http://www.drrb.co.il/
התקשרו אלינו: 03-5280876
Photo

Post has attachment
השתלת שיניים
השתלים הדנטליים מחליפים בהצלחה את שורשי השן שאבדה ועוזרים לשמור על עצם הלסת לאחר נשירת השיניים.
השתלות השיניים הפכו בשנים האחרונות לאחד הטיפולים הנפוצים בתחום רפואת השיניים, אך עדיין זהו טיפול מורכב המחייב בחירה של רופא מקצועי ומיומן בתחום.
כדי להבין מהי השתלת שיניים ריכזנו את השאלות הנפוצות בתחום ופנינו אל המומחים לקבל תשובות.

השתלת שיניים – אתם שואלים, המומחים עונים
מהו המקור להשתלת שיניים?
פרופסור אינגבר ברנמק, רופא אורתופד במקצועו ערך בשנת 1951 מחקר בנושא ריפוי גרמי. במהלך המחקר הוא החדיר שתל טיטניום לעצם הרגל של ארנבת. לאחר מספר חודשים כאשר הוא רצה להוציא את שתל הטיטניום מרגל הארנבת הוא שם לב כי העצם והשתל התחברו בצורה מצוינת. מיד הוא הבין את החשיבות של החיבור שבין עצם הרגל לבין שתל הטיטניום ויצר את המושג אוסטאואינטגרציה, השם המקצועי של התהליך שבה העצם קולטת את השתל ומטמיעה אותו בתוכה. גם השתל הדנטאלי עשוי מטיטניום ואותו תהליך מתרחש לאחר החדרת השתל אל עצם הלסת ובכך הוא תורם ליציבות ולאחיזה איתנה של השתל בתוך עצם הלסת.

מה קורה כאשר יש מחסור בעצם הלסת?
לעתים קרובות נוצר מחסור בעצם הלסת כתוצאה מספיגת העצם בשל הזמן שעבר מעקירת השן או בשל מחלת חניכיים ממושכת שגרמה לספיגת העצם ולניידות השן.
במצבים אלו יש לבצע טיפול כירורגי מקדים, השתלת עצם. השתלת העצם חיונית כדי שהעצם תוכל לקלוט בהצלחה את השתל הדנטלי. לאחר השתלת העצם יש להמתין מספר חודשים עד אשר העצם החדשה תיקלט היטב בלסת ורק אז אפשר יהיה להשתיל את השתלים הדנטליים.

מהם אחוזי ההצלחה של השתלות השיניים?
אחוזי ההצלחה של השתלות השיניים גבוהים ועומדים על כתשעים וחימשה אחוזי הצלחה ותוחלת החיים של השתלים הממוצעת היא מעל לעשר שנים.
אחוזי ההצלחה הגבוהים ותוחלת החיים הממושכת תלויים בשני גורמים, שמירה קפדנית על היגיינת הפה ותחזוקה נכונה של השתלים ובחירה נכונה של רופא השיניים.
משרד הבריאות אינו מחייב את רופאי השיניים להתמחות בתחום השתלות השיניים כמו בתחומים אחרים ורופאים רבים עוברים קורס מזורז ומבצעים את הטיפול. אך רק רופא שעבר התמחות בתחום וצבר ניסיון רב ידע לתכנן נכון את ההשתלה ולבצע אותה בהצלחה. ובנוסף, על אף שאין לכך הוכחה מדעית ברורה, הרופאים סוברים כי גם לגורם הגנטי יש השפעה על הצלחת הטיפול.

איך צריך לתחזק את השתלים לאחר ההשתלה?
כדחי לשמור על הצלחת הטיפול למשך זמן ארוך יש להקפיד על מספר דברים.
חשוב להקפיד על רמה גבוהה של היגיינה יום יומית, לצחצח שיניים לפחות פעמיים ביום עם מברשת שיניים מתאימה ולהשתמש בחוט דנטלי.
יש לבקר אחת לשלושה חודשים אצל השיננית כדי להסיר את האבנית המצטברת בדופן השן ולבצע ניקוי יסודי ועמוק של השיניים.
להגיע למעקב אצל רופא השיניים אחת לחצי שנה עד שנה.

צפו באתר שלנו: http://www.drrb.co.il/
התקשרו אלינו: 03-5280876


Photo
Add a comment...

Post has attachment

מה הקשר בין עישון לבין מחלות חניכיים?
כולם יודעים כי עישון כבד עלול לגרום לבעיות בריאותיות כמו מחלות ריאה, מחלות לב, בעיות בדרכי הנשימה ועוד, אך רבים לא יודעים כי יש קשר בין עישון לבין מחלות חניכיים. מחקרים מדעיים שנעשו בתחום מוכיחים כי מחלות החניכיים נפוצות יותר אצל אנשים מעשנים, הם סובלים ממחלות חניכיים בדרגת חומרה גבוהה ומאובדן של רקמות עצם. מסקנת המחקר היא כי בהשוואה למטופלים שאינם מעשנים, למטופלים המעשנים יש סיכוי גבוה יותר ללקות במחלת חניכיים ולאבד שיניים.

מחלות חניכיים ועישון – שלושה דברים שכדאי לדעת
מחלות החניכיים נגרמות על ידי זיהום חיידקי ומאופיינות ביצירת "כיסים" במפגש שבין שולי השן לחניכיים ומלווה בתופעות כמו דימום, ניידות שיניים וריח רע מהשיניים. בתחילה המחלה פוגעת בחניכיים, אך בהמשך היא מגיעה אל עצם הלסת הנמצאת מתחת לחניכיים, הורסת אותה, גורמת לאי יציבות של השיניים, וגם של השתלים, ומביאה לנשירת השיניים.
העישון מעלה את הסיכוי לחלות במחלת חניכיים פי שתיים עד שמונה, תלוי בכמות הסיגריות שאותן מעשן המטופל ביום. ככל שכמות הסיגריות ליום גבוהה יותר, כך גם גדל הסיכוי ללקות במחלת חניכיים.
אחד הסימנים המעידים על מחלות חניכיים הוא דימום בעת צחצוח שיניים. מאחר והעישון פוגע באספקת הדם לרקמות אצל המעשנים לא יהיה דימום, הם לא יאתרו את המחלה בזמן וכשהמחלה כבר תאובחן, הנזק לחניכיים יהיה גדול.

איך משפיע העישון על מחלת החניכיים?
יש קבוצה של חיידקים שהנוכחות שלה בקרב מעשנים גבוהה יותר מאשר אצל מי שלא מעשן. חיידקים אלו עלולים להחמיר את מצב המחלה.
העישון משפיע על תאי מערכת החיסון הפועלים בקצב איטי יותר בין מעשנים. הם מגיעים לאט יותר אל אזור הזיהום ולא תמיד מצליחים להילחם בו. גם התאים הלבנים המייצרים את הנוגדנים שמסייעים בהריגת החיידקים נפגעים כתוצאה מהעישון.
מחקרים רבים מלמדים כי הניקוטין מקטין את זרימת הדם ברקמת החניכיים. זרימת דם מוחלשת משפיעה לרעה על יכולת הריפוי של החניכיים וביכולת להילחם נגד זיהומים שונים.

איך משפיע העישון על הטיפול במחלת החניכיים?
יש שתי דרכים להילחם במחלת החניכיים האחת באמצעות טיפול שמרני והשנייה באמצעות ניתוח.
הטיפול השמרני כולל שני שלבים. בשלב הראשון יש לסלק את החיידקים מפה באמצעות צחצוח שיניים יסודי, שטיפות במי פה עם מרכיבים פעילים ושימוש בחוט דנטלי. כאשר מחלת החניכיים עדיין בשלבים הראשונים, שמירה קפדנית על היגיינת הפה עשויה להועיל.
כאשר מחלת החניכיים נמצאת כבר בשלב מתקדם, הטיפול מתבצע באמצעות ניקוי עמוק של הדלקת בשורשי השיניים ובעומק החניכיים. טיפול זה מבוצע או על ידי שיננית או במצבים חמורים יותר על ידי רופא שיניים מומחה בתחום האורתודנטי.
כאשר הטיפול השמרני אינו מועיל יש צורך בהתערבות כירורגית פולשנית.
מחקרים הוכיחו כי התגובה לשני סוגי הטיפולים פחות טובה בין מעשנים וסיכויי ההצלחה של הטיפול נמוכים יותר ועומדים על חמישים עד שבעים אחוזי הצלחה.


Photo
Add a comment...

Post has attachment
הדרך לחיוך מושלם עוברת במרפאה של ד"ר רונן בורדובסקי!
שיניים לבנות, יפות, ללא עיוותים ופגמים הם המפתח לחיוך זוהר. בעידן שבו החיוך מהווה כרטיס ביקור ובסיס לרושם הראשוני, כולם חייבים חיוך נהדר. אם לא בורכתם בחיוך שובה לב, לא נורא, ד"ר רונן בורדובסקי יכול לעזור לכם!

מידע קצר על שתי שיטות שיגרמו לכל פה לחייך חיוך שובה לבבות
ציפוי חרסינה היא אחת הדרכים הנפוצות ביותר לשיפר החיוך. שחקני קולנוע, אישים חשובים, שדרני טלוויזיה, פוליטיקאים, אנשי עסקים ועוד רבים עוברים טיפולים של ציפוי חרסינה כי כולם יודעים שאם החיוך שלהם יהיה זוהר ויפה, הכול יהיה קל יותר.
ציפוי חרסינה נקרא בשפה המקצועית חזיתות חרסינה. חזיתות החרסינה הם עלי חרסינה דקים המשמשים לשחזור המראה האסתטי של שן בודדת ושל מערכת השיניים כולה. נוסף למראה האסתטי, עלי החרסינה תורמים גם לחיזוק השן ולעמידות שלה.
את עלי החרסינה מדביקים אל חזית השן והם מעניקים למשטח השן הקדמי צורה וצבע חדשים. כדי להדביק את העלים הדקים יש צורך לשייף באופן מינימלי את שכבת השן החיצונית כדי לפנות מקום להדבקת עלה החרסינה.
בשונה מהשיניים הטבעיות, ציפוי החרסינה אינו נצבע ואינו מוכתם בכתמי תה, קפה או סיגריות וכך הוא מצליח לשמור על מראה זוהר ולבן לאורך שנים רבות. ציפויי החרסינה משמשים למגוון מטרות אסתטיות, הם מעניקים גוון לבן לשיניים גם במקרים שבהם הלבנת השיניים לא הועילה, הם מכסים על פגמים כמו שברים או סדקים, הם סוגרים רווחים בין השיניים, במצבים של שיניים בגדלים שונים, הם יעניקו גודל ומראה אחיד לשיניים והם יכסו על שיניים עקומות ופגומות.

טיפולי הלבנת שיניים יגרמו לשיניים שלכם להיראות לבנות וצחורות. גורמים שונים משפיעים על צבע השן ומשנים אותן במשך השנים, גורמים המצטברים על השיניים כמו כתמי קפה, תה וקוקה קולה, שימוש בתרופות ושחיקה של זגוגית השן. ככל שאנו מתבגרים זגוגית השן נשחקת ושקיפות הזגוגית והחלק הפנימי של שכבתת הדנטין גוברת. שינויים אלו משפיעים על מראה השיניים ולעתים רבות מכהים את הצבע הטבעי של השן.
לפני טיפולי הלבנת שיניים חשוב לסלק את כל הגורמים המשפיעים על צבע השיניים כמו סילוק האבנית ורובד החיידקים, פלאק, להחליף שחזורי שיניים ישנים ושחוקים בשחזורים חדשים ולהתאים אותם לצבע השיניים החדש שיתקבל לאחר תהליך ההלבנה.
כיום נפוצות מספר שיטות של הבהרה. הבהרה ביתית והבהרה במרפאה. בהבהרה ביתית מכין הרופא לכל מטופל בהתאמה אישית סד שבו יונח חומר ההבהרה. את הסד ירכיב המטופל על שיניו במשך הלילה או במשך מספר שעות ביום. תהליך הטיפול נמשך מספר שבועות ובמהלך הטיפול אפשר לעקוב אחרי תוצאות ההבהרה ולשנות לפי הצורך את המינון של חומר ההבהרה.
בהבהרת שיניים במרפאה מורח הרופא על השיניים חומר הבהרה ומעצים את פעולתו באמצעות שימוש בקרן לייזר.


Add a comment...
Wait while more posts are being loaded