Profile cover photo
Profile photo
Rodinné Jeseníky
32 followers -
Jmenuji se Viola a vítám Vás na stránkách o Jeseníkách, které jsou plné aktualit a zajímavých zpráv o místech, která lákají k poznávání, zážitkům, sportu a relaxaci.
Jmenuji se Viola a vítám Vás na stránkách o Jeseníkách, které jsou plné aktualit a zajímavých zpráv o místech, která lákají k poznávání, zážitkům, sportu a relaxaci.

32 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment

Post has attachment
UŽIJTE SI OLYMPIJSKÝ FESTIVAL V KOPŘIVNÉ
Tři týdny bude žít Ski areál Kopřivná v Malé Morávce zimní olympiádou v jihokorejském PyeongChangu. Speciální program Olympijského festivalu zahájí od 19 hodin v pátek 9. února 2018 na vyhřívaném pódiu u lanovky hudební skupina Mirai a pak si zájemci mohou od 20 hodin zatancovat v lyžákách s DJ Lowa. Sobotní koncert 10. února 2018 bude patřit kapele O5aRadeček. Pro děti budou o víkendu 10. a 11. února 2018 připraveny speciální olympijské hry s neobvyklými sportovními disciplínami a zábavu zajistí klauni nebo členové divadelních souborů. Dění v zimních areálech v Jižní Koreji budou fanoušci sledovat na velkoplošné LED obrazovce.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
ZASNĚŽENÝ HLAS ZVONŮ JESENICKÝCH HOR
Nepozorovaně a tiše jsme vklouzli do vánoční nálady a nezadržitelně míříme k prahu nového roku. Jak ten čas letí…! Roční období se mlžně střídají a prazvláštně překrývají. Naše jesenické hory zdobí křehké vločky sněhové nadílky a do malířova prázdného rámu se stěhuje zima našich prarodičů.
Pryč s nostalgií! Že sněhové závěje šplhaly až po okraj střechy zapadlé chalupy? Že mrzlo, až praštělo? Že si sousedé viděli do talíře s houbovou polévkou? Určitě. Koho to dnes ale zajímá… Místo vesnických zvonů slyšíme mnohem častěji vyzvánět chytré mobily. Mým kamarádům už tolik nevoní vyřezávaný koník z lipového dřeva. Vystřídaly jej smartphony, notebooky a drahé elektronické hračky falešně nahrazující živá zvířátka. A ještě sítě! Ne ty na zahradě zavěšené mezi dvěma voňavými jabloněmi, ale ty … sociální.
Často se už neslyšíme a dokonce ani nevidíme. Méně se potřebujeme. Více se vzdalujeme. Na nic a nikoho nemáme čas. Hlavně že jsme online. Utíkáme a sotva si uvědomujeme kam. Dohánějí nás zameškané maily a nepřijaté SMS. Vesele klikáme a odhodlaně lajkujeme. Pohlcuje nás virtuální svět.
Babička mi vždy kladla na srdce: „Děvenko, všeho s mírou. Vše ochutnej, ale dávej pozor, abys nepřebrala…!“ A dědeček šibalsky dodává – určitě zkusit, ale nenechat se otrávit a polapit. Podle něj je lékem proti „chytrým“ svodům tradice! V jejím zachování spatřuje vítězství zdravého rozumu a úsudku nad hloupostí a svírající povrchností. Byl někdo moudřejší než naši předkové…? Ovládali to, nač dnes nemáme sílu: umění života! Vážit si zdraví. Zůstat pokorný. Nezávidět a přát. Pomáhat potřebným. Nebát se mít rád. Ctít a chránit rodinu!
Slyším zasněžený hlas opravdových zvonů jesenických hor. Zrozená a trvalá krása. Tolik potřebná pro obohacení naší duše. A co si přát? Aby nikdy nepřestaly zpívat. Aby člověk zůstal člověkem.
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
ZIMA V RÝMAŘOVSKÉM MUZEU

Výstava Malovaný porcelán, která představí fenomén polského ručně malovaného porcelánu, bude mít vernisáž ve čtvrtek 7. prosince 2017 v 17 hodin v Galerii Octopus Městského muzea Rýmařov. Hudební program zajistí žáci ZUŠ Rýmařov a připravena je ochutnávka vánočního cukroví. Výstava vznikla ve spolupráci s Muzeem Wsi Opolskiej w Opolu v rámci projektu Kulturní sblížení, který je spolufinancován z fondu mikroprojektů Euroregionu Praděd a městem Rýmařov. V komorním prostoru galerie Pranýř začne výstava z cyklu Z muzejního depozitáře na téma Zima na Rýmařovsku. Expozici tvoří mimořádné fotografie zachycující tuhé a dlouhé zimy i předměty z muzejních sbírek, vztahující se k vánočním svátkům, které nejsou dlouhodobě vystaveny. Obě výstavy potrvají do 28. ledna 2018.
V úterý 19. prosince 2017 v 17 hodin v muzeu odhalí originální Betlém, na jehož zhotovení se podíleli rýmařovští autoři. Do akce se zapojili Kateřina Císařová, Kateřina a Miroslav Dolákovi, Petra Klimentová, Jáchym Panáček, Roman Panáček, Šárka Lupečková, Zdenka Nesetová-Přikrylová, Kamila a Miloš Pánkovi a Adam Rybka. Také betlém bude vystaven do 28. ledna 2018.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
PŘEDVÁNOČNÍ ČAS VE VRBNĚ POD PRADĚDEM

Výstava vánočních ozdob, dekorací a betlémů ve Středisku kultury a vzdělávání Střecha ve Vrbně pod Pradědem potrvá do 12. ledna 2018. Její návštěvníci mohou exponáty nejen obdivovat, ale zároveň dát hlas tomu, který se jim nejvíce zalíbí.
Vánoční jarmark s Ježíškovou poštou i betlémem se koná od 9 hodin ve středu 13. prosince 2017 u kruhového objezdu. V programu vystoupí hudební skupiny Semtamtón a Glogovia Brass, ochutnat lze české i polské speciality, připravena je vánoční dílna. Divadlo pro děti Nad Betlémem svítí hvězda zahraje kapela Chůpela na chůdách. Vánoční strom se rozsvítí v 18 hodin, kdy v rámci akce Česko zpívá koledy zazní tradiční adventní a vánoční písně.
PŘEDVÁNOČNÍ ČAS VE VRBNĚ POD PRADĚDEM

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded