Profile cover photo
Profile photo
mohaddese .n
1,784 followers
1,784 followers
About
Posts

Post has shared content
+M. Habibi
ببخشید مزاحمت میشم ببین میتونی این گنجشک کوچیکه رو راهنمایی کنی؟!😙
بچه ها، نامبرده سه تا دکتر رفته هرکدوم یه چی گفتن. یکی گفت آتل، یکی گفت گچ، یکی گفت فیزیوتراپی!
پای نامبرده داره از درد میترکه، قدم از قدم میتونه برداره ها ولی بعدش... امان از درد بعدش :(
چارتا ارتوپدم نداریم راهنمایی کنن :'(
درد امان وی را که در خانواده ای مذهبی به دنیا آمده بود، بریده است.
Add a comment...

Post has shared content
دقیقا حرف دل بسیاری از خانوم ها...
مخصوصا طبقه بالا بودن که اکثر خانوما یا کمردرد دارن یا باردارن یا بچه دارن یا...
خب این چه وضعشه واقعا؟!


#با_خانم_ها_مهربان_باشیم
#زن_ریحانه_است
نوشته دوست خوبم زهرا آراسته نیا عزیز :

نمای مسجد از زاویه قسمت زنانه:

⚜ 1- فضایی که یا برای رسیدن به آن باید تعداد زیادی پله را بالا بروی آن هم از راه پله های تنگ و غیر استاندارد و یا بخش باریک و تنگی از قسمت اصلی مسجد می باشد.

⚜ 2- پرده ای که پشتش را می بینی و دوختهای کج و کوله اش را باید تحمل کنی آن هم با آن دقت نظر و رو ح زیبا دوست زنانه ات!

⚜ 3- چادر نماز هایی که بیشتر شبیه دستمال کهنه های خانه های قدیمی هستند و معلوم است حتی به درد پاک کردن گرد و خاک ها هم نخورده اند!

⚜ 4- صف اولی که ملک طلق پیرزنهای بداخلاقی ست که خواندن تمام و کمال مستحبات و از دست ندادن حتی یک ذکر مستحبی که تازه در مفاتیح هم نیامده از رسیدن به نماز جماعت برایشان مهم تر است و هر چه با احترام و محبت سعی می کنی بهشان بفهمانی که مادرجان نماز این همه خانم به درستی نماز شما بند است گوششان بدهکار نیست که نیست!

⚜ 5- مادران جوانی که ، بچه هایی را که امروزه و با وجود پیشرفت بهداشت عمومی جامعه همه می دانند که صدها بار پاکیزه تر و استریلیزه تر از بزرگترها هستند هنوز هم با چشم غره ها و غرولند های دیگران با مسجد آشنا می کنند و خب معلوم نیست چند بار توان تحمل این برخوردها را داشته باشند و بعد برای چند سال قرار است خودشان و فرزندشان دیگر پا به مسجد نگزارند!

⚜ 6- آقایان و پسربچه هایی که حق دارند از فضای مسجد به عنوان سالن پینگ پنگ و پاتوق دورهمی استفاده کنند و در ساعات مختلف روز بلند بلند بازی و خنده و شور و هیجان داشته باشند حال آنکه هر جای دیگری هم به راحتی قادر به برپایی چنین محافلی هستند اما خانم ها و دخترانی که به دلیل فضای عمومی اجتماع جایی امن تر از مسجد برای حضورشان نیست چنین حقی را ندارند.

⚜ 7- سرویس بهداشتی ای که متاسفانه در خیلی مساجد آن هم در شلوغ ترین نقاط شهرها اصلا برای خانم ها تعبیه نشده یا از داشتن یک چوب لباسی و نیمکت ساده محروم است. آخر آقایان معمار و بنا و هیئت امنای مسجد که تا حالا با چادر و روسری و ساق دست و جوراب و از همه بدتر کیف های بزرگ سرپا وضو نگرفته اند تا حال خانم ها را درک کنند!

✅ 8 و 9 و... را خودتان حتما بهتر می دانید فقط خواستم یادآوری کنم آینده فرهنگی جامعه بیش از آقایان به دست بانوان و مادران ساخته خواهد شد.
❗️❗️❗️کمی با خانم ها مهربان تر باشیم...

زهراآراسته نیا
@arastehnia
Add a comment...

+حدیث عشق​​
با گوشی تمیتونم کامنت بدم😔
از سمت شیرازی باید بری مستقییییییییییییم به سمت میدون فردوسی
به تاکسی خطیا بگی چهارراه ابوطالب میبرن
اتوبوس خط ۱۲ هم همون مسیرو میره، از در شیرازی حرم ایستگاهشه البته باید بپرسی قبل از چهارراه ابوطالب ایستگاه داره یا بعدش که گم نشیبعدا نوشت: عه! مگه عمومی گذاشتم؟!😕
Add a comment...

Post has shared content
چه خوبه این...
گوشه دل کسی بودن خییییییلی خوبه...
گوشه های دلتون رو نگه دارین برای اهلش😊
گفتی: " بیا موهاتو ببافم گوشه ی دلم "

گفتم : " گوشه ی دلم؟ چه قشنگ "

گفتی : " تو فیلم پری ، خسرو شکیبایی به یه دختر کوچولو گفت اینو"

بعد شروع کردی موهام را سه قسمت کنی و لای انگشت هات بپیچانی اشان. سرم را برگرداندم عقب و گفتم " وای چه قشنگ. بازم بگو."

خندیدی . گفتی " تکون نخور گوشه ی دلم. بذار موهاتو ببافم. موهات بوی چوب میده. بوی جنگل."

بعد من ذوق کردم . فکر کردم  دلت شبیه یک اتاق است. یک اتاق اختصاصی میان خانه ای بزرگ. توی دلت آدمهای زیادی هستند. آن وسط ها مثلا دوست هات هستند. هم دوره ای های سربازی ات، همکلاسی های دانشگاهت، دوستان دوره مدرسه ات. کنارش مثلا آن پیک موتوریه رستوران سر کوچه ای که همیشه می گویی خیلی آدم با صفایی است. و آن ورترش آن مردی که تو  ونک سنتور می زند و تو خیلی دوستش داری. کمی آن ور تر آن درویشی که شبیه درویش مصطفی است و همش حق حق می گوید و من همیشه فکر می کنم این آدم زمینی نیست. یک جای تقریبا بزرگی برای مادربزرگت است با اون صورت ِ گرد ِ کلوچه ایش.اما گوشه ها. گوشه ها جاهای مهمی هستند. امن و آرام . یک جای همیشگی. یک جایگاه استوار. یکی از این گوشه ها برای مادرت است. گوشه ی دنج تر، نورگیر تر. حقش است. مادر است. آن یکی گوشه ی کناریش برای پدر جان است و یکیش را نمی دانم جای کیست ولی گوشه آخر از آن من است. فکر کردم چقدر خوب است آدم گوشه ی دل ِ یکی باشد. میان انبوه آدم هایی که تو دلش جا دارند، یک گوشه را به نام تو زده باشد. بعد اینها را برات تعریف کردم. خندیدی، از آن خنده های سرخوشانه. گفتی " تو دیوونه ای دختر. دیوونه".

فرداش وقتی داشتم ظرفها را توی آشپزخانه می شستم، با خودم زمزمه می کردم " گوشه ی دلم، بپا لیوانا رو نشکنی. گوشه ی دلم چقد امروز قشنگ شدی. گوشه ی دلم انار دون شده برات بیارم خانم قشنگه". بعد صدای اس ام اس گوشیم آمد. دینگ. این روزها کسی به کسی پیام نمی دهد دیگر. همه آدمها ریخته اند با هم چت می کنند. پیام را باز کردم نوشته بودی " گوجه بخرم گوشه ی دلم؟" .لبخندم کش آمد و توی ذهنم گوجه معادل عاشقانه ها شد.آدم همینطوری است. همینطوری دل می بندد به یک کلمه ای. به یک کلمه ای که از دهن عزیزی شنیده باشد. مثلا اگر تو به من بگویی گوشه ی دلم من باورم می شود که تو دلت جا دارم اما اگر آن دختر ِ فروشنده بهم بگوید "چقد این روسری بهت میاد گلم" من هیچ باور نمی کنم که گلش باشم. گل تو بودن خوب است. گوشه ی دل تو بودن خوب است. جان ِ تو بودن خوب است.

Add a comment...

راحیل جان من نمیتونم کامنت بزارم
یه دور تسبیح ان شاءالله میخونم برا برگشت شهید
خودت لحاظش کن
ممنون
+Rahil Svieta
Add a comment...

ممنون از لطفتون آقای +Seyyed Ali - H
اما اینی که میام اینجا میپرسم معنیش این نیست که بلد نیستم سرچ کنم، معنیش اینه که میخوام کسایی که ازشون مطمئنم، درباره کیفیت این رستوران ها بهم اطمینان خاطر بدن...
بازم ممنون از زحمتتون
Add a comment...

فوری فوری 😆😊

دوستان زنجانی
آدرس یه رستوران خوب با کیفیت عالی میخواستم
فوری لطفا
برای چندتا گشنه میخوام😉
ممنون


پ.ن: پیشاپیش از پیشنهاداتتون تشکر مینمویم و عذرخواهی میکنم از عدم توانایی در پاسخگویی به کامنت ها
Add a comment...

فوری فوری
دویان محترم قمی
یه رستوران با کیفیت خوب و قیمت مناسب سریع معرفی کنید لطفا
خدا خیرتون بده برا مریض میخوام

پ.ن: پیشاپیش از اینکه نمیتونم جوابگوی کامنتاتون باشم عذرخواهی میکنم
Add a comment...

Post has shared content
دست به دست کنید برسه به واجدین شرایط
دوستان گفتند که اگر کسی هست رشته علم شناسی و دانش اطلاعات (دانشگاه های شهرتهران) میخونه و برای کارآموزیش باید کتابخونه فعالیت کنه، برای ترم پاییز ۹۵ میتونه برای کتابخانه دادگستری استان تهران اقدام کنه. این ایمیلش هست برای مکاتبه :
library.tehjud@chmail.ir
Add a comment...

Post has attachment

دعوت شهاب مرادی از مردماز شرکت در مراسم بازدید و رویت جهیزیه خودداری کنید و از اساس این نوع دعوت ها را توهین به شخصیت خودتان تلقی کنید. 

اصلا برایتان فرق نکند جهیزیه مربوط به چه عروس خانمی است؛ هر عروس خانمی! حتی از نزدیک ترین اقوام و عزیزترین دوستان تان.

دقت بفرمایید دوست و فامیل و آشنای شما و همان در و همسایه ی معروف، فقط برای چهار نفر مثل من و شما خودش و خانواده اش به سختی اقتصادی انداخته است تا پس از رویت تمام جزییات جهیزیه مورد تشویق شما و سایرین قرار بگیرد. همین! و اگر خواستگارهای متعددی بی دلیل رد می شوند به دلیل خجالت از همین بازدید کنندگان دو فامیل از جهیزیه محقر بخوانید شرافتمندانه است.

بگذارید این نوع مجالس را همان انسان هایی شرکت کنند که شبیه برخی زنان حقیر مکه ی قبل از بعثت هستند و مهم ترین صفت جاهلیت عربی یعنی تفاخر را در خود به وفور دارند همان هایی که وقیحانه ضعف های اقتصادی دیگران را به روی آنها می آورند و مدت ها در مورد نقائص مالی و معیشتی فقرای فامیل و آشنایان شان صحبت می کنند و در مقابلِ متمکنین و ثروتمندانِ مسرف و مترَف، غرق در حسرتی جانسوز و حسدی بی انتها لب به تملق باز می کنند. این نوعمجالس احمقانه را به آنها بسپارید. و شما که خردمند و فرهیخته هستید در چنین برنامه هایی که اساسش چیزی جز تفاخر و چشم و هم چشمی نیست، شرکت نکنید. تا مبادا این بازار عکاظ و این بورسِ تجمل و اسراف، مکارم اخلاق شما را خراب کند.

...وای تصورش هم تحقیرآمیز است. مانند مراسم دیدن سیسمونی! یعنی سان دیدن از پوشک بچه! چقدر سخیف است چنین رسم هایی.

 از خصوصی ترین وسایل یک عروس و داماد
از شخصی ترین جای خانه

لطفا کمی تفکر .....با براندازی این رسم های غلط کمک کنیم به فرهنگ ازدواج آسان. ...ازدواجی که پدران و مادران از ترس نگاه دیگران و این گونه مجالس سخیف ازدواج فرزندانشان را به تاخیر نمی اندازند


پ.ن: پیشاپیش از عدم‌پاسخگویی به کامنت ها عذرخواهم
کماکان کامنت ها برویمان بسته می باشد😔
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded