Profile cover photo
Profile photo
Saina Tensile Structure
6 followers -
شرکت ساینا سایه اجرا کننده سازه های پارچه ای ، آلاچیق ها و سایبان های چادری
شرکت ساینا سایه اجرا کننده سازه های پارچه ای ، آلاچیق ها و سایبان های چادری

6 followers
About
Posts

Post has attachment
سقف چادری رستوران
شرکت ساینا جهت پوشش سقف کافه رستوران ایزار ، سازه پارچه ای منحصر به فردی را طراحی و اجرا کرده است. پروژه شامل ساخت دو پوشش پارچه ای به عنوان سقف چادری با استفاده از دو سازه چادری به فرم خیمه دوقله می باشد. شرکت سازه پارچه ای ساینا ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت، نصب و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد.

طرح معماری سقف کافه رستوران
این پروژه برای تامین سایبان و حفاظت در برابر تابش آفتاب و جمع آوری نزولات و انتقال آن به خارج از سطح رستوران طراحی شده است. با توجه به ابعاد فضا و محدودیت ارتفاع تایید شده توسط مدیریت مجموعه باغ کتاب تهران فرم خیمه دو قله توسط طراحان شرکت سازه پارچه ای ساینا انتخاب و مورد تایید کارفرما قرار گرفت.

از مزیت های طرح پارادایس نسبت به سایر فرمها این است که به راحتی می توان فضا را هوابند کرد و فضای اطراف را توسط شیشه و متریال های دیگر پوشش داد. با پوشاندن اطراف سایبان پارچه ای با شیشه می توان فضای زیر این سقف کافه رستوران را بر اساس شرایط جوی مطبوع کرد تا علاوه بر اینکه مشتریان در این فضا آرامش دارند از فضای خارجی کافه رستوران استفاده نمایند.

این سایبان چادری به علت فرم منحصر به فرد، کارفرما می تواند حداکثر استفاده را از فضای زیر سازه چادری به علت نداشتن ستون در فضای داخلی استفاده نماید.

از ویژگی های دیگر این سقف کافه رستوران

فرم زیبا و منحصر به فرد بودن آن
مقاوم در برابر باد شدید
مقاوم در برابر زلزله
حداقل پایه ستون درفضای کارفرما
عمر بالای سازه
استفاده از نور خورشید در طی روز
محافظت مشتریان از اشعه UV
سازه چادری ضدحریق
می توان اشاره کرد.

یکی دیگر از محدودیت های این پروژه عدم امکان حفاری و اجرای فونداسیون در مجموعه باغ کتاب تهران بود که طراحان سازه با استفاده قاب های فلزی در کف کار توانستند این مشکل را حل نمایند.

ویژگی های سقف پارچه ای کافه
فضایی با مساحت ۱۰۸ مترمربع از فرم خیمه دوقله به صورت تیپ استفاده شده است که هر یک از این سایبان چادری در ابعاد ۹*۶ ستون های تعبیه شده ساخته شده است ، از ویژگی های مهم سازه پارچه ای سبک بودن آن و امکان ساخت دهانه های طویل می باشد که در این پروژه از دهانه ۹ متری استفاده شده است. پارچه مورد استفاده در این سقف پارچه ای کافه رستوان از نوع پارچه پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی و ضد اشعه UV می باشد.

به علت تنش های وارده به سطح رویه کششی از پارچه کششی ۸۰۰ گرمی سفید رنگ استفاده گردید و اتصال تیرو و ستون های زیر چادر و شاسی کشی کف پروژه بصورت پیچ و مهره ای است که باعث شده است سقف چادری با کمترین عملیات عمرانی در فضای کتابخانه ملی نصب و اجرا گردد.مشخصات سازه پارچه ای کافه رستوان
پروژه سقف چادری کافه رستوران ایزار واقع در باغ کتاب تهران به عنوان سقف کافه رستوران به فرم خیمه دوقله ، هر یک به ابعاد ۹*۶ متر می باشد که در مجموع مساحت ۱۰۸ متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. دراتصال قطعات پوشش پارچه ای از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.مساحت : ۱۰۸ متر مربع
کاربری : سقف کافه رستوران
محل پروژه : باغ کتاب تهران
جنس پارچه : PES-PVC
وزن پارچه : ۸۰۰ گرم
نوع دوخت پارچه : جوش HF
زمان تحویل : مرداد ۱۳۹۷
Add a comment...

Post has attachment
پوشش چادری تراس فودکورت
در طبقه پنجم مجتمع تجاری شهر واقع در شهر زیارتی قم ، فودکورت یوشیتا واقع است. شرکت ساینا یک سایبان تراس فودکورت برای ایجاد فضایی آرام و دوستانه ، در عین جذابی و محافظت از مشتریان در برابر تایش آفتاب شهر قم با هدف افزایش میزان مراجعه کنندگان ایجاد کرد. برای جذابیت بیشتر این فضا و امکان استفاده از آن در طول روز آفتابی سایبان های خاص با فرم های بسیار زیبا توسط شرکت ساینا طراحی و اجرایی گردید.

شما می توانید ویدیو بسیار زیبا از فیلمبرداری هوایی این پروژه را در پایین همین صفحه و یا در کانال آپارات ما ببینید.

طرح معماری سایبان تراس فودکورت
با توجه به فضای تراس و مساحت مورد نیاز کارفرما جهت پوشش، با توجه به انحنای موجود در فضای تراس، برای هرچه زیباتر شدن سایبان تراس از دو فرم خیمه و آرک استفاده شده است.با توجه به اینکه فضا به دو قسمت تقسیم می شد طراحان ساینا برای پوشش فضای باز در یک طرف این محوطه از

۵ سایبان چادری به فرم خیمه به صورت تیپ طراحی شد که هر سایه بان به ابعاد تقریبی ۶*۶ در نظر گرفته شد.
و برای طراحی طرف دیگر این تراس فضای باز از

۲ سایبان پارچه ای به فرم خیمه که بصورت تیپ طراحی شده و ابعاد هر یک از این سازه چادری تقریبا ۶*۶ در نظر گرفته شده است.
یک سازه پارچه ای به فرم آرک توسط طراحان شرکت برای پوشش قسمتی از فضا در نظر گرفته شد.
برای پوشش فضای منحنی تراس از یک خیمه منحصر به فرد به ابعاد مورد استفاده قرار گرفته شد.
از ویژگی های خیمه های این سازه ها طراحی تمام اتصالات سازه ای از بالا می باشد.

ویژگی های سایبان چادری فودکورت
با توجه به ویژگی های اقلیمی منطقه شهر زیارتی قم از قبیل تابش شدید آفتاب در طول روز ، و بعلت ارتفاع ساختمان احتمال وزش باد، محاسبات مهندسی از اهمیت بالایی برخوردار بود، پارچه مورد استفاده در این سازه های چادری از

نوع پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی
ضد اشعه UV
ضد اشتعال
استفاده از پارچه کششی ۸۰۰ گرمی و به رنگ سفید
دوام طولانی پارچه در شرایط جوی شهر قم
عایق حرارتی
استفاده از حداقل پایه ستون برای پوشش تراس فودکوردت
کل فرایند در کمترین زمان ممکن طی ۲ ماه انجام شد تا به زمان افتتاح مجموعه برسد.مشخصات سایبان فودکورت
این پروژه در مجموع متشکل از ۸ سقف چادری به فرم خیمه و یک سازه پارچه ای به فرم آرک است که در کل مساحت ۳۰۰ متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. در اتصال قطعات پارچه ای سایبان تراس فودکورت یوشیتا قم از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.مساحت : ۳۰۰ متر مربع
کاربری : سایبان تراس
محل پروژه : قم
جنس پارچه : PES-PVC
وزن پارچه : ۸۰۰ گرم
نوع دوخت پارچه : جوش HF
زمان تحویل : فروردین ۱۳۹۷
Add a comment...

Post has attachment
شرکت ساینا جهت پوشش وید مرکز خرید در منطقه جنت آباد ، از فرم خیمه دوبل استفاده کرده است. پوشش سقف چادری با هدف ایجاد تامین سقف در محوطه وید و راهرو های این مجتمع تجاری اجرایی گردید .

این مجموعه در طی ۲ ماه نصب و به مدت ۵ سال توسط شرکت سازه چادری ساینا گارانتی شده است.طرح معماری پوشش وید نورگیر
در این مرکز خرید از سازه چادری برای پوشاندن راهروها و برای پوشش وید مرکزی و فودکورت خود از سایبان چادری به فرم خیمه بصورت یک پارچه استفاده شده است.

طراحان شرکت سازه غشایی ساینا برای هرچه زیباتر شدن این مرکز خرید از طرحی کونیک استفاده کردند در طراحی نهایی سایبان پارچه ای از یک خیمه دوبل با ابعاد ۱۰*۲۰ به تایید رسید که با کابل مهار گردیده است. علاوه بر زیبای خیره کننده ای که به فضا می دهد باعث شده است که افراد زیر این پوشش چادری بتوانند از روشنایی طبیعی خورشید در طول به راحتی استفاده نمایند.

برای وید ورودی اصلی این مرکز خرید نیز خیمه به ابعاد ۱۰*۱۰ متر طراحی گردید.

برای طراحی سقف چادری راهرو های این مجتمع تجاری بزرگ جهت حفظ وحدت معماری فضا نیز از فرم خیمه در ابعاد ۵*۵ به صورت تیپ استفاده شده است. برای پوشش راه رو های این مجتمع تجاری از پوشش سقف چادری به تعداد ۲۱ خیمه استفاده شده است.ساخت سقف چادری مرکز خرید
در سازه چادری به فرم خیمه تا علاوه بر زیبایی که این پوشش سقف چادری بر روی مجتمع تجاری می کند افراد زیر این سایبان از باران و برف و نور آفتاب محفوظ خواهند بود. تمام محاسبات مهندسی از جمله زلزله ،وزش باد ، بارش باران و … در طراحی این سقف مدرن براساس ایین نامه های ساختمانی ایران اعمال شده است.

در پوشش وید و سایبان فودکورت در این مجتمع تجاری از بهترین متریال برای سازه و رنگ آمیزی آن و همچین پارچه کششی این پوشش سقف چادری مرکز تجاری استفاده شده است.

در طراحی سازه پارچه ای با نرم افزارهای تخصصی از پارچه کششی سفید رنگ ۹۰۰ گرمی برند SERGE FERRARI® فرانسه استفاده شده است.ویژگی های سایبان چادری رستوران
تمامی قطعات سایبان پارچه ای بصورت پیش ساخته و با پیچ و مهره طراحی شده و در محل فقط مونتاژ شده اند. کل فرایند بدون هیچ گونه فعالیت عمرانی در کوتاه ترین زمان ممکن انجام شد تا کمترین مزاحمت را برای فعالیت سایر پیمانکاران مجموعه داشته باشد.

چادر کششی سرجه فراری دارای ویژگی های زیر می باشد :

جنس پلی استر با رنگ سفید
روکش های حفاظتی PVC و PVDF
ضد حریق
ضد اشتعال
با قابلیت شستشوی آسان
مقاوم در برابر تغییر رنگ
مقاومت در برابر بارش باران
مقاومت در برابر بار برف
جلوگیری از اشعه های مضر افتاب
آنتی باکتریال
ضد قارچ
مشخصات پوشش سقف چادری وید
این پروژه یک پوشش چادری وید برای مرکز خرید جنت آباد به فرم خیمه و مساحت ۸۱۵ متر مربع می باشد. در دوخت پارچه کششی PVDF از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است .

مساحت : ۸۲۵ متر مربع
کاربری : سقف تجاری
محل پروژه : جنت آباد
جنس پارچه : PES-PVC-PVDF
وزن پارچه : ۹۰۰ گرم
نوع دوخت پارچه : جوش HF
زمان تحویل : اسفند ۱۳۹۶
Add a comment...

Post has attachment
محصولات سازه چادری ساینا


سازه چادری با کاربری سایبان پارکینگ ، سایبان ورودی و سایبان استخر
جنس پارچه: (PES-PVC (Anti-UV
برند پارچه: هانووا کره جنوبی
رنگ پارچه: سفید
نوع دوخت پارچه: HF
مقاومت کششی: 6000N/50mm
اتصالات:St37
لعاب اتصالات: آب کروم یا گالوانیزه
سازه:St37
رنگ سازه: کوره ای یا الکترواستاتیک
سرعت باد:100 کیلومتر بر ساعت
بار برف: 30 کیلوگرم بر مترمربع
Add a comment...

Post has attachment
مساحت : ۱۶ متر مربع
کاربری : سایبان روفگاردن
محل پروژه : دیباجی
جنس پارچه : PES-PVC
وزن پارچه : ۷۰۰ گرم
نوع دوخت پارچه : جوش HF
زمان اجرا : اسفند ۱۳۹۶
Add a comment...

Post has attachment
Add a comment...

Post has attachment
نمای پارچه ای رستوران ایوان برج میلاد
شرکت ساینا سایه ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سایبان های پارچه ای می باشد. این سازه برای ایجاد یک سایه بان به همراه نورپردازی جهت زیبایی نمای بیرونی رستوان ایوان برج میلاد طراحی و اجرا شده است. یک از موارد پرکاربرد پارچه های کششی در نمای ساختمان ها می باشد.

طرح معماری نمای خارجی رستوران
این پروژه با هدف تامین سایه در کنار زیبایی و دکوراتیو بودن ، فضایی زیبا جهت قرار گرفتن میزهای پذیرایی در زیر آنها اجرا گردیده است. وجود این سایبان چادری علاوه بر ایجاد یک سایبان دکوراتیو برای استفاده از فضای بیرونی رستوران یک نمای خارجی مدرن به صورت نمای پارچه ای برای رستوران ایجاد کرده است. این سایه بان چادری علاوه بر تامین سایه در روز، با ایجاد نورپردازی مناسب در زیر این سقف چادری به فضای بیرونی رستوران و هر چه زیباتر شدن محوطه برج میلاد در طول شبایه روز شده است .

طراحان ساینا برای طراحی این سازه چادری از برج میلاد الهام گرفته اند تا علاوه بر زیبایی هر چه بیشتر به این فضا، یک انسجام بین رستوران و برج ایجاد شود. سازه انتخاب شده در این سازه کششی از جنس فولاد با رنگ الکترواستاتیک است تا علاوه بر دوام بالا و مقاومت در برابر رطوبت و فضای بارانی، زیبایی متناسب به رستوران ایوان برج میلاد داشته باشد و مشتریان این مجموعه در عکس ها و فیلمبرداری خود از برج میلاد از این سایبان پارچه ای و دکوراتیو شهری استفاده نماید.

ویژگی های سازه و پارچه
مصالح استفاده شده در این سازه پارچه ای اعم از فولادی استفاده شده و جنس و وزن پارچه های استفاده شده به دقت محاسبه شدند. پارچه مورد استفاده در از نوع پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی و ضد اشعه UV بوده است. با توجه به اهمیت رضایت مشتری، و به علت اینکه این سازه چادری یک المان دکوراتیو و سایه بان برای میز پذیرایی در رستوران ایوان برج میلاد بوده و از دید کارفرما مهم بوده است بنابراین برای جلب اطمینان کارفرما پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.

مشخصات پروژه
این پروژه شامل طراحی خاص با کاربری سایبان و نمای پارچه ای ساختمان که دارای ۲۴ دهانه و در مجموع ۴۰۰ متر مربع مساحت را تحت پوشش قرار می دهد. دراتصال قطعات پارچه کششی از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) و اتصالات سازه ای بصورت پیچ و مهره استفاده گردیده است.

مساحت : ۴۰۰ متر مربع
کاربری : پوشش نما
محل پروژه : برج میلاد
سال : آذر ماه ۱۳۹۶
مشخصات سازه : فولادی
جنس پارچه : PES-PVC ۷۰۰gr
نوع دوخت پارچه : HF
Add a comment...

Post has attachment
نحوه اخذ نمایندگی و عاملیت فروش
مجموعه ساینا بر این باور است که گسترش شبکه نمایندگی منجر به توسعه بازار هدف و افزایش اعتماد و رضایت مشتریان می شود. از این رو ساینا همواره به دنبال جذب افراد و شرکت ها متخصص در زمینه سازه چادری می باشد. تلاش میکنیم با حمایت و توسعه نمایندگان ارتباطی پایدار و صمیمانه رقم بزنیم.

مجموعه ساینا به دو صورت “نمایندگی” و “عاملیت فروش” با اشخاص حقیقی و حقوقی همکاری می نماید. در مدل عاملیت فروش شخص یا شرکت فقط فعالیت بازاریابی را انجام می دهد ولی در مدل نمایندگی تمامی مراحل بازاریابی، فروش و استقرار توسط نماینده انجام می شود و در طول مدت همکاری به طور متناوب جهت تکمیل آموزش های مورد نیاز سازه پارچه ای و ارتقاء نماینده اقدام می شود.شرایط اعطا نمایندگی:

پایبندی به اصول اخلاقی و وجود حسن شهرت
سابقه فعالیت در زمینه فروش و خدمات ساختمانی
دارا بودن فضای کاری مناسب
دارا بودن پرسنل فروش و فنی
تجربه همکاری با سازمان ها و شرکت های متوسط و بزرگ استان
۶ ماه فعالیت با ساینا به صورت عامل فروش


شرایط عامل فروش:

پایبندی به اصول اخلاقی و وجود حسن شهرت
دارای دانش عمران و معماری
آشنایی با سازه چادری
آشنایی باسازمان ها و شرکت های متوسط و بزرگ استان


خلاصه شرح خدمات سازه چادری ساینا

فروش محصولات منطبق با لیست قیمت روز شرکت
ارائه خدمات فنی و آموزشی
ارائه خدمات پشتیبانی فنی
مدت قرارداد و شرایط ارزیابی دوره ای:

مدت زمان قرارداد عاملیت و همکاری حداقل ۶ ماه و حداکثر ۱ سال می باشد.
در پایان هر ۶ ماه عاملین مورد ارزیابی قرار گرفته و در صورت عدم انطباق با توافقات صورت گرفته طبق قرارداد بسته به تخلف صورت گرفته، قرارداد آنها بازنگری و یا لغو خواهد گردید.
Add a comment...

Post has attachment
سایبان پارکینگ چادری
شرکت ساینا سایه با ارائه خدماتی همچون طراحی، اجرا و نصب سازه های کششی به ساخت سایبان پارکینگ در محوطه فضای باز ویلای مسکونی در منطقه ایگل از توابع شهرستان فشم اقدام نموده است. این سازه چادری با هدف ایجاد یک سایبان برای محل توقف خودرو در محوطه فضای باز این ویلا طراحی شده است. سازه های چادری بدلیل مزایایی که در ایجاد دهانه های بلند با کمترین ستون و تامین سایه مناسب دارند ، کاربرد فراوانی به عنوان سایبان پارکینگ خودرو دارند.
طراحی و ساخت سقف پارچه ای پارکینگ
در طراحی این سقف از فرم ساده آرک که یک فرم پرکاربرد برای پارکینگ می باشداستفاده شده است. در طراحی معماری سایبان پارکینگ سعی بر آن است تا کمترین تعداد ستون در محدوده خودرو باشد و مزاحمتی جهت ورود و خروج آسان خودرو از پارکینگ بوجود نیاید. به همین دلیل در طراحی سعی بر آن شد تا اتصال یک سمت سازه به تیرهای اصلی ساختمان ویلا برقرار شود.
با توجه به فرم هلالی شکل پوشش پارچه ای ، سایر المان های سازه ای مانند تیرهای زیرین نیز بطور نورد شده و هلالی طراحی و ساخته شدند. با توجه به خواست و سلیقه کارفرما رنگ مشکی برای این سازه و رنگ سفید برای پوشش پارچه ای انتخاب گردید.
در ساخت این سایبان چادری پارکینگ تمامی اتصالات بصورت پیچ و مهره ای ساخته شدند تا سازه با کمترین فعالیت عمرانی در محل و با سرعت نصب گردد. طبق محاسبات انجام شده توسط نرم افزارهای تخصصی سازه پارچه ای و با توجه به سرعت وزش باد و بارش فراوان برف در منطقه فشم از پارچه ۹۰۰ گرمی برند Verseidag آلمان استفاده شد.

مشخصات سایبان پارکینگ
این پروژه یک سایبان اتومبیل به فرم آرک در محوطه ویلا در منطقه فشم به متراژ ۲۰ متر مربع می باشد. در این سازه پارچه ای کششی از پارچه PES-PVDF 900gr استفاده شده است و در اتصالات قطعات پارچه از روش جوش فرکانس بالا (High Frequency) استفاده گردیده است.مساحت : ۲۰ متر مربع
کاربری : سایبان پارکینگ خودرو
محل پروژه : فشم – ایگل
سال : آبان ماه ۱۳۹۶
مشخصات سازه : فولادی
جنس پارچه : PES-PVDF 900gr
نوع دوخت پارچه : HF
Add a comment...

Post has attachment
الاچیق چادری ویلا
این سایبان چادری در محوطه فضای باز ویلای مسکونی در منطقه سی سنگان مازندران در نزدیک ساحل اجرا شده است. این الاچیق با هدف تامین سایه و محافظت در برابر شرایط جوی و بارش باران از میان فرم های پیش مهندسی شده سازه های پارچه ای انتخاب گردیده است. فرم های پیش مهندسی شده نیازی به طراحی ندارند و از قبل کارهای مرتبط با طراحی آنها انجام شده است و در مدت زمان کمتری اجرا می شوند.
طرح معماری الاچیق چادری
کارفرما از میان طرح های متنوع سازه های پارچه ای فرم هشت ضلعی اوکتا با ستون وسط را انتخاب کرد. پس از انتخاب فرم از میان ابعاد موجود سازه چادری به قطر ۶ متر برای تامین سایه مورد تایید قرار گرفت. این فرم از نظر معماری شبیه چترهای کنار ساحل و آفتابگیر ساحلی می باشد. با هدف زیباتر شدن سازه پارچه ای و همخوانی این الاچیق چادری با محوطه ویلا رنگ مشکی برای این سازه انتخاب گردید.

ویژگی های سازه و پارچه کششی
تمامی اتصالات بصورت پیچ و مهره می باشند و کمترین فعالیت عمرانی در محل وجود داشت و مدت زمان نصب این سازه یک روز می باشد. این سایبان در طبقه دوم و بالای در ورودی اجرا شده و اتصال سازه ای از طریق بیس پلیت برای آن در نظر گرفته شده است. به علت قرار گیری این سازه در ساحل و وزش باد های شدید در این منطقه از پارچه کششی Verseidag آلمان که مقاومت بالاتری دارد مورد استفاده قرار گرفت.
مشخصات سایبان ویلا
این پروژه یک سایبان پارچه ای در محوطه فضای سبز ویلای مسکونی به متراژ ۳۰ متر مربع می باشد. در دوخت قطعات پارچه ای به یکدیگر از دستگاه جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.

مساحت : ۳۰ متر مربع
کاربری : الاچیق ویلا
محل پروژه : سی سنگان
سال : مهر ماه ۱۳۹۶
مشخصات سازه : فولادی
جنس پارچه : PES 650gr
نوع دوخت پارچه : HF
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded