Profile

Cover photo
ساینا سایه
Lives in یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک ۳ ، طبقه چهارم ، واحد ۱۱
4 followers|7,754 views
AboutPostsCollectionsPhotosYouTubeReviews

Stream

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
استفاده از سازه های کششی به عنوان سایبان، سقف و المان دکوراتیو شهری در برخی از کشورهای دنیا با هدف ایجاد سایه گسترده و ایجاد فضاهای زیبا و چشم نواز به کار گرفته شده است. سبکی سازه های پارچه ای و امکان اجرای سریع آن باعث شده سازه های پارچه ای گزینه ای مناسب برای سایبان فضای باز گردند.
ایجاد سایبان های مناسب و خنک در ابعاد متفاوت و همچنین امکان ایجاد المان تزینی شهری بکارگیری فرم های متفاوت از سایبان پارچه ای در محل های تجمع ها و پارک ها و پیاده روها بسیار متداول شده است. استفاه از انواع فرم های شید و خیمه ای و همچنین فرم های شید و کایت بیشتر توصیه می گردد.
سرعت نصب سریع سازه های پارچه ای و همچنین سبکی آنها باعث شده اجرای آنها کمتر نیازمند در نظر گرفتن تمهیدات قبلی باشند و قابلیت اضافه شدن به پروژه های تمام شده یکی از ویژگی های سازه های کششی است. خصوصیات فیزیکی پارچه ها باعث می گردد که فضای ایجاد شده در زیر چادر از لحاظ دما با فضای باز تفاوت محسوسی خواهد داشت. علاوه بر آن به دلیل روکش روی پارچه تمیز کردن آنها بسیار ساده خواهد بود.
به دلیل جنس خاص چادر استفاده شده در سازه های کششی، نور تأمین شده توسط نور طبیعی، روشنایی کافی در زیر چادرها را تأمین خواهد کرد و در شب امکان نورپردازی این سایبان ها وجود دارد. مزایای سازه کششی به عنوان سایبان فضای باز به شرح زیر می باشد:
فضای روشن در زیر سایبان
مقاوم در برابر گرد و غبار
کنترل دمای هوا در زیر سازه به دلیل خواص پارچه
محافظت در برابر اشعه مضر ماوراء بنفش خورشید
قابلیت تمیز کردن به دلیل خواص پارچه
قابلیت نورپردازی در شب
سرعت اجرای بسیار بالا
قابلیت نصب آسان با کمترین تخریب
 ·  Translate
شرکت ساینا ارائه دهنده خدمات مهندسی در حوزه طراحی و اجرای سازه های پارچه ای از قبیل سایبان های پارچه ای و سقف های چادری ، سازه پارچه ای ساینا
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
فیلمبرداری زیبا و تایم لپس از نصب یک سازه پارچه ای به فرم اینورس برای سقف و سایبان پارچه ای در جایگاه سوخت رسانی شرکت پتران در شهرک رضویه تهران 
 ·  Translate
سازه پارچه ای ساینا سایه تایم لپس نصب سازه پارچه ای بر روی جایگاه سوخت رسانی شرکت پتران در شهرک رضویه - این سقف پارچه ای جایگاه پمپ بنزین دو سازه کششی
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
شرکت ساینا با برند ساینا سایه (پوشان گستران) ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد. ساخت یک سایبان پارچه ای به فرم پارادایس برای کافه شمرون در مجموعه باغ موزه هنر ایرانی در محله باغ فردوس تهران یکی از مجموعه پروژه های اجرا شده با کاربری سایبان کافی شاپ می باشد. این سایبان ثابت پارچه ای جایگزین سایبان متحرک پارچه ای قبلی شد و با جمع آوری بخش متحرک سایبان ، سازه سایبان پارچه ای پارادایس بر روی اسکلت سایبان متحرک پارچه ای قرار گرفت.

طرح معماری سایبان پارچه ای
این پروژه در باغ موزه هنر ایرانی واقع منطقه فرشته تهران اجرا گردید، با توجه به باغ بودن محل و وجود درختان ، سنتی بودن عمارت اصلی و فضای سبز در مجموعه ، طراحان تصمیم گرفتند که از فرم پارادایس که متناسب و شبیه به کوشک فرنگی موجود در مجموعه هست استفاده گردد و از فرم های پیچیده و مدرن پرهیز شود. فرم پارادایس یکی از فرم های بسیار پرکاربرد برای سقف پارچه ای رستوران ، کافی شاپ و روف گاردن می باشند. فرم پارادایس بیشتر به صورت چهار ضلعی مربع استفاده می شود ولی در این پروژه به علت مستطیلی بودن فضا و نیاز به پوشش حداکثری فضای نشستن مشتریان کافی شاپ فرم شش گوشه نامنتظم انتخاب گردید. طراحی شکل کلی سازه پارچه ای باید بگونه ای انجام می شد که با کمترین فعالیت عمرانی در محل باغ موزه و اخلال در فعالیت های روزمره کافی شاپ سازه قبلی اصلاح و پارچه کششی بر روی آن نصب گردد.
ویژگی های سازه و پارچه کششی
پارچه کششی با روکش دوطرفه PVC ولایه ضد اشغه فرابنفش Anti-UV به رنگ سفید انتخاب شد تا بیشترین مقاومت را در برابر تابش آفتاب داشته باشد و فضای زیرین برای مشتریان گرم نشود. رنگ سفید آن به منظور هماهنگی بیشتر با فضای سنتی کافی شاپ و اجتناب از پارچه های رنگی انتخاب گردید. اهمیت زیبایی سازه پارچه ای کافی شاپ موجب شد تا در این پروژه تمامی اتصالات با آب کروم لعاب داده شده تا علاوه بر زیبایی فوق العاده آن، مقاومت آن در برابر رطوبت باغ و آبیاری گیاهان و درختان فضای سبز دو چندان شود.
به علت وجود یک سازه از قبل در محل اجرا مهندسین محاسب پارچه سازی شرکت ساینا با چندین بار تحلیل سازه کششی توانستند طرح پارچه کششی را بگونه ای انتخاب نمایند که سازه زیرین بتواند بارهای وارد شده را به راحتی منتقل نماید و در برابر نیرو های وارد شده به سازه مانند زلزله ، وزش باد ، باران و وزن برف روی چادر بخوبی مقاومت کند و مشکل سازه ای بوجود نیاید. برای عملکرد بهتر سازه و سبک سازی آن قطعات آهنی مازاد و غیر باربر سایبان متحرک قبلی از سازه جدا شدند تا ضمن حفظ زیبایی حالت کلی این سقف چادری ، وزن آن کاهش پیدا کند و بار های غیرضروری حذف کردند. با توجه به اهمیت رضایت کارفرما و جلب اطمینان مشتری پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.
مشخصات سایبان
این پروژه یک سقف چادری کافی شاپ به فرم پاردایس ، مساحت ۹۰ متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. در دوخت پارچه کششی از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است. و تمامی اتصالات سازه بصورت پیچ و مهره می باشند.

مساحت : ۹۰ متر مربع
کاربری : سایبان کافی شاپ
محل پروژه : باغ موزه هنر ایرانی
سال : ۱۳۹۵
مشخصات سازه : فولاد با رنگ الکترواستاتیک
نوع جوش پارچه : فرکانس بالا HF
 ·  Translate
این پروژه یک سقف چادری کافی شاپ به فرم پاردایس ، مساحت 90 متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. در دوخت پارچه کششی از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است. و تمامی اتصالات سازه بصورت پیچ و مهره می باشند
2
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
سایبان چادری و سقف رستوران سانتافه آلاچیق و سایبان استخر پروژه رستوران سانتافه در نیومکیزکو یکی از پروژه های شرکت FabriTec که با همکاری یک شرکت معماری و مهندسی اقدام به طراحی و اجرای آن کرده ا...
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
فیلمی بسیار زیبا از سازه پارچه ای اجرا شده در دهکده گردشگری بوشهر
 ·  Translate
سایبان چادری دکوراتیو اجرا شده برای ورودی دهکده گردشگری بوشهر در سال 1394 توسط شرکت ساینا سایه به متراژ 700 متر مربع با فرم کایت ، مجری انواع سایبان های تجاری ، سایبان پارکینگ خودرو ، سایبان و آلاچیق مدرن پارچه ای باغ و ویلا، تلفن : 88558165 - www.sainats.com فیلمبردار : ابراهیم وردیانی
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
انواع سقف های جمع شونده چادری (پوشش پرگولا)
استفاده از سازه چادری به عنوان سایبان یکی از متداولترین کاربردهای این نوع سازه می باشد. در بسیاری از موارد استفاده از سازه های ثابت مورد نظر کارفرما نبوده و استفاده از سایبان متحرک در اولویت ایشان می باشد. در بسیار از کاربردهای از جمله سقف کافی شاپ، آمفی تئاتر و استادیوم کارفرمایان سازه متحرک را ترجیح می دهند. سقف بازشو در بسیاری موارد قابلیت استفاده از فضای باز در شرایط مناسب آب و هوایی و تامین سقف در شرایط بارانی و برفی را برای استفاده کنندگان را فراهم می نماید. به صورت کلی سقف کششی پارچه ای در دو حالت کلی قابل اجرا می باشد که در ادامه انواع آنها بررسی شده است.
سقف پارچه ای متحرک هیدرولیکی
چتر جمع شونده مسجد النبی مدینه
چتر جمع شونده مسجد النبی مدینه
سازه پارچه ای کششی متحرک هیدرولیکی در موارد بسیار خاصی در سراسر دنیا به کار گرفته شده اند. این سازه به عنوان سقف متحرک بازشو در اماکن عمومی مانند ورودی مساجد و صحن های مساجد به کار گرفته شده است. از بزرگترین نمونه های سقف چادری متحرک می توان به پروژه های مسجد النبی اشاره کرد. این پروژه با توجه به ابعاد و عظمت یکی از بزرگنرین و بلند ترین سازه های پارچه ای متحرک هیدرولیکی ساخته شده می باشد.

پروژه مسقف کردن صحن مسجد النبی (ص) یکی از بزرگترین و جسورانه ترین پروژه های سقف بازشو می باشد. این پروژه توسط شرکت آلمانی Rasch با همکاری شرکت معماری SEFAR طراحی و اجرا شده است. تمامی سقف های متحرک پیش بینی شده تا سال ۲۰۱۰ به اتمام رسید.این سازه های چادری حدود ۱۴۳ هزار متر مربع را پوشش می دهند و ارتفاع سایه بان ها در حدود ۲۰ متر می باشد. جنس پارچه های این سازه رنگ خاکی انتخاب شد و جنس آنها از نوع سفارشی PTFE می باشد. جنس سفارشی آنها به نحوی انتخاب شد تا نیازهای مشتریان که شامل مقاومت در برابر تابش UV و همچنین مقاومت در برابر آتش ، پوسته شدن ، رنگ پریدگی و مقاومت در برابر بادهای شدید را تامین کند.


بخش مهندسی شرکت ساینا به طور تخصصی در فرآیند طراحی و ساخت سازه های پارچه ای متحرک هیدرولیکی آزمایشات گسترده انجام داده و به عنوان تنها شرکت سازه پارچه ای در ایران اقدام به طراحی و ساخت این سازه ها در ابعاد متوسط کرده است. این سازه ها در فضاهای خاص کاربرد دارند و به دلیل هزینه بالا کمتر به کارفرمایان توصیه می گردد. سازه های چادری متحرک که کاربرد فراوانی به دلیل قیمت مناسب و راحتی نصب دارند به سازه های پارچه ای پرگلا معروف است.
سقف بازشو رستوران
سقف بازشو رستوران
سقف بازشو پارچه ای پرگلا
سازه متحرک با یک ریموت به صورت اتومات جمع شده و در ساعت هایی که نیاز به سایبان می باشد باز می شوند. استفاده از سایبان های پارچه ای متحرک در پوشش استخر، آلاچیق پارچه ای و سقف کافی شاپ بسیار متداول می باشد.

نیروی محرکه سازه چادری جمع شونده در دو حالت اتومات و دستی قابل طراحی و اجرا می باشد. در مدل های اتومات با نصب یک موتور و طراحی یک ریموت کنترل فعالیت جمع شدن و باز شدن سایبان چادری به صورت کاملا خودکار و کنترل شده انجام می شود. در مدل های دستی با هدف کاهش هزینه های مشتری، فرآیند جمع شدن و باز شدن سازه چادری با استفاده از دست و مکانیزم های مکانیکی انجام می شود. تمامی طراحی های سازه چادری متحرک ساینا سایه به مدت ۱ سال گارانتی طراحی و قطعات داشته و به مدت حداقل ۳ سال دارای خدمات پس از فروش می باشد.


سازه چادری جمع شونده برای سقف رستوران و کافی شاپ ها


سایبان بازشو روفگاردن رستوران
سایبان بازشو روفگاردن رستوران
سایبان کافی شاپ و رستوران در فضای باز به عنوان یکی از کاربردهای بسیار متداول سازه چادری جمع شونده با به عبارتی سقف جمع شونده مورد استفاده قرار می گیرد. کافی شاپ ها ترجیح می دهند از مشتریان خود در طول روز و زمان هایی که هوا مطلوب است در فضای باز پذیرایی کنند و در زمان تابش شدید آفتاب و یا بارش باران و برف با استفاده از سقف های متحرک و سایبان های گسترده استفاده کنند. علاوه بر آن احداث سایبان های دائم در تراس ، روف گاردن و فضای باز جلوی کافی شاپ ها ، رستوران ها و فست فود ها احتمال تعارض با قوانین و مقررات شهرداری وجود دارد به همین دلیل صاحبان کافی شاپ به سازه چادری متحرک و یا چتر موقت بسیار علاقمند می باشند.

سازه پارچه ای متحرک به عنوان سایبان استخر
سایبان متحرک استخر
سایبان متحرک استخر
یکی دیگر از کاربردهای سازه پارچه ای متحرک به عنوان سایبان استخر می باشد. در طول روز احتمال وارد شدن آشغال و کثیفی به استخر و گرم شدن آب آنها وجود دارد به همین دلیل در بسیار از ویلاهای شخصی استفاده از سقف پارچه ای به عنوان محافظ استخر و همچنین سایبان اطراف استخر بسیار کاربرد دارد. ایجاد حریم خصوصی برای استفاده کنندگان از استخر در بسیاری از موارد که همسایه ها بر روی استخر تسلط و دید دارند نیز بسیار مهم می باشد. استفاده موقت از سایبان به عنوان حریم خصوصی و استفاده از آفتاب در سایر زمان ها تنها در صورت استفاده از سازه چادری متحرک امکان پذیر می باشد. علاوه بر آن ایجاد ظاهری مدرن و زیبا ، معماری منظر خاصی را به ویلای شخصی و محوطه سازی فضای سبز می بخشد.

سایبان بازشونده در باغ تالار و تشریفات مجالس عروسی
سقف جمع شونده پارچه ای باغ تالار عروسی و تشریفات
سقف جمع شونده پارچه ای باغ تالار عروسی و تشریفات
یکی از کاربردهای سقف های پارچه ای بازشونده در باغ تالار ها و تشریفات مجالس عروسی و نامزدی می باشد. شرکت های خدمات مجالس و صاحبان باغ تالار ها ترجیح می دهند تا بتوانند در فصول گرم سال مراسم ها را در فضای باز برگزار کنند و در فصول سرد سال و آب و هوای بارانی هم مجموعه آنها قابلیت برگزاری جشن را داشته باشد. از این رو استفاده از سقف ها و سازه های بازشونده برای آنها گزینه ای مناسب می باشد تا بتوانند در تمام فصول سال و شرایط آب و هوایی مراسم ها را برگزار نمایند.

به همین دلیل هزینه این سازه های جمع شونده و متحرک برای گروه تشریفاتی توجیه اقتصادی دارد و علاوه بر آن مزیت هایی چون زیبایی و امکان نورپردازی را به مجموعه اضافه می نماید.
 ·  Translate
سازه پارچه ای جمع شونده ( بازشو ) یا پوشش پرگولا به انواع سایبان ها و سقف های پارچه ای گفته می شود که با استفاده از یک نیروی محرکه ( موتور یا دستی ) قابلیت باز و بسته شدن را دارند. در شرایط آب و هوایی مساعد سقف به کنار رفته و در شرایط بارانی و آفتابی دوباره به جای اول خود بازگردد.
2
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
دوخت پارچه کششی
بر خلاف مصالح ساختمانی سنتی از قبیل آجر ، سنگ و بتن ، سازه پارچه ای کششی به طور کامل از قبل در کارگاه ساخته می شود و در محل به مشتری تحویل می گردد و هیچ گونه فعالیت عمرانی در محل انجام نمی شود. در نتیجه کارگاه دوخت پارچه کششی سالن هایی با متراژ های بزرگ چند صد متری هستند تا بتوانند پارچه کششی مورد نیاز یک سازه غشایی را بدوزند.
دوخت پارچه کششی با چسب
دوخت پارچه کششی با چسب
به علت تنوع پارچه های کششی و تنوع مصارف مختلف آنها می توان از روش های گوناگونی برای برش و دوخت پارچه کششی استفاده کرد، اتصال پارچه کششی باید به نحوی انجام گردد که تنش و کشش یک پارچه به طور یکنواخت به تکه پارچه کناری منتقل شود و موج یا پارگی بر روی آن اتفاق نیفتد ، بطور کلی ما سه روش اصلی برای اتصال پارچه های کششی به یکدیگر داریم :
۱- چسب پارچه
برای سازه های کششی دکوراتیو که در فضای داخلی ساختمان بکار می روند می توان از چسب شیشه ای سیلیکونی استفاده نمود. این چسب استحکام دوخت و جوش را ندارد و فقط برای سازه های کششی غیر باربر مورد استفاده قرار می گیرند. این سازه های کششی بیشتر در دکوراسیون داخلی مصرف دارند.
در مقایسه علاوه بر ضعیف بودن چسب ، بسیار زمان بر می باشد ، دوخت پارچه با چسب در برابر باد شدید مقاومت کافی ندارد و در اکثر موارد تحت نیروی باد سازه پارچه ای از محل دوخت پاره شده است. همچنین این چسب ها که به نوعی حلال صنعتی هستند برای سلامت کارگران و هم محیط زیست بسیار خطرناک می باشند که ایمنی کارگاه دوخت پارچه را در خطر می اندازند.
۲- دوخت پارچه
دوخت پارچه کششی با چرخ خیاطی صنعتی
دوخت پارچه کششی با چرخ خیاطی صنعتی
برای برخی پارچه های PDFE که رویه PVC ضد آب ندارند می توان از دوخت با دستگاه چرخ خیاطی صنعتی با دوخت اشعه UV استفاده نمود. معمولا این نوع دوخت برای سازه های کششی کوچک فضای داخلی مورد استفاده قرار می گیرد.
پارچه هایی که با استفاده از دوخت متصل می گردند در برابر عبور هوا و نیز نفوذ آب مقاومت ندارند و در بخشی از سازه های غشایی مورد استفاده قرار می گیرد که نیازی به ضد آب شدن ندارند. از دیگر ضعف های این نوع دوخت عدم امکان استفاده در محیط هایی هست که نیاز به عایق شدن در برابر خاک ، رطوبت و باکتری و جلوگیری از فساد مواد داخل سازه می باشد، شایان ذکر است این نوع دوخت تحت فشار بارهای وارده از جوش ضعیف تر عمل می کند.
۳- جوش پارچه
از این نوع اتصال عمدتا در پارچه کششی مورد نیاز برای سازه چادری در فضای باز انتخاب می گردد. قطعات پارچه کششی با استفاده از جوش فرکانس مغناطیسی به یکدیگر پیوسته می شوند. در این فرایند المان های ترمو-پلاستیک موجود در روکش پارچه توسط امواج الکترومغناطیسی نرم شده و دو پارچه کششی به یکدیگر متصل می شوند. هر چه این تکنولوژی بکار رفته بالاتر باشد پارچه بار کششی بیشتری را می تواند تحمل کند و مقاومت بالاتری خواهد داشت.
همه گرم پارچه ها را نمی توان به راحتی توسط جوش اتصال داد ، برای بالابردن دوام پارچه در محل جوش از یک نوار اضافی بر روی آنها استفاده می شود ، این نوار اضافی بر روی درز بگونه ای اجرا می شود تا مقاومت کششی در تمام طول اتصال دو پارچه یکسان شود.
جوش پارچه کششی
دوخت فرکانس بالا پارچه کشی
دستگاه دوخت فرکانس بالا پارچه کشی
در معماری مدرن سازه های پارچه ای امکان دارد ده ها یا صد ها رول پارچه کششی مختلف برش خورده و لازم باشد در کنار یکدیگر دوخته و ثابت شوند. سطح سازه غشایی در کل باید از نظر استحکام ، دوام و نفوذ ناپذیری در برابر آب باران و نیز داشتن زیبایی در یکپارچه بودن یکسان باشد. همانگونه که ذکر شد می توان از روشهای محتلفی برای دوخت پارچه کششی استفاده کرد ولی معمول ترین روش دوخت استفاده از روش جوش پارچه می باشد.
پارچه با مواد مختلفی را می توان با استفاده از جوش به یکدیگر متصل نمود که عبارتند از : پلی استر ، نایلون ، پلی آمید ، پلی پروپیلاین ، پلی اتین . به هرحال برخی پارچه ها را نمی توان از طریق جوش به یکدیگر متصل نمود مانند : پارچه اکریلیک ، پارچه آلامیدی ، پارچه PTFE و پارچه های با ساختار طبیعی مانند پشم ، پنبه و دیگر الیاف طبیعی که اصلا توسط جوش ذوب نمی شوند.
اگر این جنس پارچه ها توسط یک لایه پوشش داشته باشند می توان اتصال پارچه کششی انها را از طریق جوش لایه پوششی انجام داد ، پوشش هایی که قابلیت اتصال با جوش را دارند عبارتند از : روکش پلی پورتان (PU) و روکش پلی وینیل کلرید (PVC) .
زمانی جوش به عنوان دوخت پارچه کششی مورد تایید قرار می گیرد که هر دو پارچه متصل از یک نوع مشتقات پلیمری باشند ؛ پلی استر به پلی استر متصل می شود ولی دوخت پلی استر به پلی پروپین قابل قبول نمی باشد. این قاعده کلی است ولی در مواردی محدود شرکت ها موفق شده اند پلی آمید و پلی اورتان را با موفقیت به یکدیگر بدوزند.
دوخت جوش HF
جوش HF پارچه کششی
جوش HF پارچه کششی
این نوع جوش که در انگلیسی High Frequency (HF) یا Radio Frequency (RF) نامیده می شوند ، از طریق امواج الکترومغناطیسی (۲۷٫۱۲ MHz) و فشار وارده به پارچه دو لایه را به یکدیگر متصل می کند. فرآیند جوش پارچه با استفاده از یک الکترود و جریان برق انجام می شود. انرژی الکتریکی باعث می شود که مولکول در درون ماده به شروع به حرکت کند ، این حرکت مولکولی منجر به تولید گرما می شود که باعث نرم شدن پارچه و در نتیجه ترکیب دو پارچه با یکدیگر می شوند. هیچگونه حرارتی از خارج به پارچه وارد نمی شود و پارچه از درون گرم می شود. سپس دو پارچه تحت فشار خنک می شوند تا جوش بطور کامل انجام شود. در این روش بر خلاف سایر روش های دوخت محل اتصال دو پارچه، کیفیت کاهش پیدا نمی کند بلکه حتی پارچه در محل دوخت قوی تر می باشد و نیروی بیشتری را تحمل می کند.
چهار عامل مهم که در نتیجه جوش نهایی تاثیر می گذارد عبارتند از فشار، اثر جوشکاری، زمان جوش و زمان خنک شدن . این پارامترها را می توان تنظیم نمود و با ترکیب روش های مختلف به نتیجه جوشکاری مطلوب برای هر نوع پارچه کششی خاصی رسید. دوخت HF بیشتر برای پارچه های با روکش PVC (پلی وینیل کلراید) استفاده می گردد ؛ گاهی اوقات برای پارچه های با الیفا وینیل و PU (پلی اورتان) نیز مورد استفاده قرار می گیرد. پارچه کششی می تواند ضخیم یا نازک باشد ، با لایه روکش حفاظتی و یا تقویت شده باشد ، ساده ، رنگی و یا دارای نقش باشد ، بدون مشکل می توان از جوش HF استفاده نمود.
برای دوخت جوش HF پارچه کششی از یک دستگاه قابل برنامه ریزی استفاده می شود تا پارچه را کاملا اتوماتیک بدوزد ، این برنامه دوخت جوشکاری EMP نامیده می شود ، با استفاده از EMP دستگاه بطور خودکار پارامترهایی مانند فشار ، زمان جوش ، زمان خنک سازی برای نوع جنس پارچه ای که می خواهد توسط جوش دوخته شود را تنظیم می کند. این برنامه ها موجب بهبود کیفیت جوش و وابستگی کمتر بر روی مهارت فردی افراد می شود.
برای مثال یک پارچه معمولی ۸۰۰ گرمی بین ۲٫۵-۳٫۵ kg/cm² نیرو وارد می شود.
دوخت دستی لستر پارچه کششی
دوخت دستی لستر پارچه کششی
دوخت دستی
دوخت دستی یا اصطلاحا دوخت لستر که با دستگاه leister انجام می شود ، به عنوان راه حل جایگزین ( آلترناتیو ) و کم هزینه تر بجای دوخت HF مورد استفاده قرار می گیرد. این نوع دوخت با استفاده از هوای گرم سشوار صنعتی و یک گوه داغ انجام می شود. این تکنیک شامل انتقال حرارت از سطح بیرونی لایه ها به سطوح داخلی می باشد و گرما برای ترکیب دو لایه باید از بیرون به داخل مواد منتقل گردد. اگر پارچه مورد استفاده ضخیم باشد پروسه زمان بر خواهد بود و امکان دارد سطح رویه پارچه قبل از اینکه با پارچه زیرین ترکیب بشود بسوزد و از بین برود.
بدلیل اینکه دوخت دستی بر خلاف دوخت HF در محیط غیر ایزوله انجام می شود امکان نشستن گرد و خاک بر روی سطح پارچه وجود دارد ، این امر موجب می شود تا کیفیت دوخت پارچه کششی کاهش یابد.
مقایسه دوخت HF و دستی
مشکل و ضعف امکان سوختن پارچه در دوخت دستی در دوخت HF وجود ندارد زیرا حداکثر گرما در مرکز اتصال دو جنس پارچه وارد می شود. این امر موجب می شود تا خطر آسیب رسیدن به یک لایه پارچه وجود نداشته باشد.
ابزار دوخت دستی لستر پارچه کششی
ابزار دوخت دستی لستر پارچه کششی
دوخت HF بسیار سریع تر می باشد و در زمان کمتری انجام می شود ، دوخت HF سرعت تحویل کار را به مشتری بالا می برد. در فرآیند دوخت HF بر خلاف دوخت دستی هیچگونه بخار و مواد سمی خطرناک برای سلامت و محیط زیست تولید نمی شود و ایمنی کارگر و کارگاه را به خطر نمی اندازد.
علیرغم هزینه بالاتر دوخت HF ، دوام ، کارایی و زیبایی آن موجب می شود تا در مقایسه دراز مدت با دوخت دستی برای مشتری سازه پارچه ای کششی ، دوختی ارزان تر باشد.
شرکت های سازه پارچه ای که هزینه کمتری بابت سازه پارچه ای کششی به مشتریان اعلام می کنند و یا زمان تحویل بسیار کوتاهی به مشتری اعلام می کنند عمدتا از دوخت بی کیفیت دستی استفاده می کنند که هم هزینه و هم زمان ساخت آن کمتر می باشد. این سازه ها را ضمانت و گارانتی نمی کنند و با وزش اولین باد شدید و یا نشستن اولین برف زمستانی بر روی پارچه سازه قطعا دچار اسیب دیدگی خواهد شد.
نوع دوخت پارچه شرکت ساینا سایه
شرکت سازه پارچه ای ساینا سایه جهت حفظ کیفیت پروژه های انجام شده و امکان ارائه گارانتی و خدمات پس از فروش به هیچ عنوان از دوخت بی کیفیت دستی استفاده نمی کند و تاکید ما بر آن است که با صرف هزینه و زمان بیشتر از دوخت HF ( جوش فرکانس بالا ) برای تمامی پروژه ها استفاده گردد تا دوخت پارچه سازه کششی و سایبان غشایی ساخته شده در برابر نیروی باد و وزن برف مقاومت بالایی داشته باشد و در طول زمان بهره برداری بتوان از سازه استفاده کرد.
 ·  Translate
شرکت سازه پارچه ای ساینا سایه تمامی پروژه های تحویلی خود به مشتری را با استفاده از دوخت HF کیفیت بالا و اتصال دو پارچه کششی با جوش الکترومغناطیسی انجام می دهد. دوخت فرکانس بالا مقاومت بسیار بالایی در برابر وزش باد و بار مرده برف دارد و می توان به راحتی سازه غشایی را برای چندین سال تحت شرایط جوی نامساعد گارانتی نمود.
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
نمای کششی غشایی پارچه ای ساختمان
سازه کششی غشایی نمای ساختمان
استفاده از سازه کششی بخصوص سازه پارچه ای ( که به نام سازه پاشامی نیز شناخته می شوند ) در طراحی نمای ساختمان ها یک انقلاب و نوآوری شگرف می باشد. سازه غشایی در نمای ساختمان این امکان را برای معماران فراهم کرده تا طراحی هایی که تا امروز با مصالح معمولی ساختمان قابل اجرا نبوده و یا هزینه سنگینی را بر کارفرما و مالک تحمیل می کرده را بتوانند به سادگی و با هزینه کمتر اجرا کرده و از مزایای دیگر پارچه کششی نیز در نمای ساختمان بهره مند شوند.
سازه پارچه ای نما چیست ؟
نمای پارچه ای ساختمان عبارت است از یک سازه فلزی که به اسکلت اصلی ساختمان متصل می باشد و اتصالات مورد نیاز برای نگه داشتن کشش پارچه و رویه ای از پارچه کششی که با استفاده از اتصالات به ساختار فلزی متصل می گردد و رویه سطح اصلی نمای ساختمان را تشکیل می دهد. نمای پارچه ای می تواند خود به تنهایی نمای ساختمان را پوشش دهد و یا با انواع نما های مدرن و کلاسیک ترکیب شود و در بخشی از نما که مورد نظر طراح است استفاده گردد. معماران طراح نما حتی می توانند نمای کششی پارچه ای را بر روی نمای اصلی خود بصورت نمای دکوراتیو و یا پوششی برای حفاظت از ساختمان بکار گرفته شوند.
مزایای نمای پارچه ای
نورپردازی نما
یکی از مزایای بسیار مهم پارچه کششی وجود الیاف های پلی استر در داخل آن است ، این الیاف های پلی استر قابلیت بالایی در انتقال و حرکت نور دارند ، از این رو پارچه های کششی بخصوص پارچه با روکش PVC برای نورپردازی بسیار عالی و مناسب می باشند ، به راحتی می توان نمای ساختمان را با استفاده از پروژکتور های بزرگ نورپردازی نمود و یا حتی بر روی سطح نمای ساختمان تصویر و یا همچون پرده سینما بر روی آن فیلم به نمایش گذاشت.
سازه سبک
وزن پارچه کششی بسیار کم می باشد ، این پارچه ها بر حسب مقدار نیروی کششی که تحمل می کنند بین ۵۰۰ تا ۱۲۰۰ گرم در هر متر مربع وزن دارند که جزو متریال های ساختمانی بسیار سبک دسته بندی می شوند ، با توجه بزرگ بودن سطح نماهای ساختمانی نیاز به اسکلت فلزی بسیار پیچیده ای نمی باشد و با اتصالات مناسب می توان به راحتی بر روی نمای اصلی اتصال را انجام داد ، حداکثر وزن اسکلت فلزی مورد نیاز بیش از ۱۰ کیلوگرم آهن کشی نخواهد داشت و بار اضافه چندانی را به ساختمان وارد نمی کند.
عایق گرمایی
جنس پارچه های PVC قابلیت تحمل دمایی بین -۳۰ درجه تا +۷۰ درجه سانتیگراد را دارند. یکی از خواص مهم پارچه کششی دفع گرما و حرارت خورشید و انتقال گرمایی پایین می باشد که به عنوان عایق حرارتی سطح ساختمان می تواند مورد استفاده قرار گیرد. به عنوان مثال اگر دمای هوا در بیرون ساختمان در فصل تابستان ۳۵ درجه سانتیگراد باشد ، دما در داخل ساختمانی با نمای شیشه ای بیش از ۴۰ درجه سانتیگراد خواهد بود ولی در ساختمان با نمای پارچه ای دمای داخل ساختمان حدود ۲۵ درجه سانتیگراد خواهد بود که برای زندگی بسیار مطلوب خواهد بود.
کاهش مصرف انرژی
عایق حرارتی و گرمایی بودن پارچه کششی و دفع اشعه های گرمایی خورشید موجب می شود تا در تابستان دمای هوای داخل ساختمان خنک تر باشد و در زمان زمستان بدلیل عایق بودن از اتلاف انرژی گرمایی ساختمان جلوگیری می کند. حفظ دمای داخل ساختمان موجب می شود تا مصرف انرژی در داخل ساختمان کاهش یابد و انرژی کمتری در تابستان صرف خنک سازی و در زمستان صرف گرم کردن ساختمان شود.
رنگ بندی پارچه کششی
پارچه های کششی موجود در بازار با توجه به برند ، جنس و مقدار کششی که تحمل می کنند در رنگ های مختلفی تولید می شوند ، با ترکیب پارچه های رنگی و دوخت آنها به یکدیگر طرح های جذاب و نما های رنگی را می توان اجرا کرد ، پارچه های رنگی برخلاف مصالح ساختمانی دیگر نما رنگ های شاد و زنده تری دارند و بیننده را بیشتر به نمای ساختمان جذب می کنند.
جذب اشعه مضر خورشید
یکی از خواص دیگر پارچه های کششی جذب اشعه های مضر نور خورشید همانند اشعه فرابنفش می باشد. جذب اشعه UV در حفظ سلامتی ساکنان داخل ساختمان بسیار مفید است.
عبور نور و روشنایی
پارچه کششی با وجود عایق بودن حرارتی و ضد UV بسته به نوع خود درصدی از نور را عبور می دهند ، این مقدار درصد عبور نور موجب می شود تا در طول روز نیاز به مصرف انرژی الکتریکی برای روشن کردن فضای ساختمان کاهش یابد و همواره داخل ساختمان نور طبیعی داشته باشد.
اجرای سریع
سرعت اجرای نمای پارچه ای بسیار بالا می باشد ، رول های بزرگ پارچه کششی را می توان به راحتی به اتصالات متصل نمود، حداقل سرعت نصب پارچه نما روزانه توسط دو نفر کارگر ۱۰۰ متر مربع نمای ساختمان می باشد.
نوسازی نمای قدیمی
نمای ساختمان های قدیمی را می توان بدون عملیات عمرانی ساختمانی و فقط با استفاده از اتصال سازه نمای پارچه ای به نمای اصلی ساختمان ، آن را از یک نمای قدیمی به یک نمای مدرن بروز تبدیل کرد.
عایق آتش و حرارت
پارچه کششی که در نما استفاده می شود در برابر حرارت و آتش عایق می باشند و قابلیت انتقال آتش و شعله ور شدند را ندارند. این پارچه کششی استانداردهای آتش نشانی را برای ساختمان های مسکونی دارند.
دسترسی آسان
پارچه کششی بدلیل اینکه می توانند بدون اتصال صلب به ساختمان در نمای خارجی ساختمان بکار بروند ، براحتی قابل شستشو ، تعمیر و یا تعویض می باشد ، فقط کافیست تا اتصال پارچه به نما که عمدتا پیچ و مهره می باشد باز شده و پس از بازبینی مجددا بسته شوند.
اجرای قوس ارزان
اجرای نمای خمیده و رویه های پیچیده قوس دار همواره یکی از معضلات طراحان و معماران در کار با مصالح ساختمانی بوده است ، با استفاده از پارچه کششی در نمای ساختمان به راحتی می توان هرگونه قوس و خمی را در سطح نما به راحتی طراحی و اجرا نمود.
شاخص نمودن نما
با استفاده از نمای پارچه ای کششی در ساختمان و نورپردازی می توان یک بنا را در سطح محله یا منطقه تبدیل به یک ساختمان شاخص و جدا از سایر سازه های اطراف آن نمود . نمای کششی غشایی پارچه ای امروزه جزو نما های مدرن ، لوکس و شاخص معماری شهری به شمار می روند.
کاربرد های سازه پارچه ای نما
نمای غشایی در طیف وسیعی از ساختمان ها با کاربری های مختلف قابل استفاده می باشند. ساختمان های مسکونی ، اداری ، تجاری ، هتل ها ، پاساژ ها و مراکز خرید ، ساختمان های قدیمی که نیاز به بازسازی و نوسازی دارند ، پارکینگ های طبقاتی و …
پارچه کششی نما
پارچه های کششی نما با توجه به شرکت سازنده و کیفیت ساخت طول عمر های متفاوتی دارند بین ۱۰ تا ۲۵ سال حداقل عمر مفید پارچه کششی می باشد. سازه های نمای اولیه پارچه ای که در دهه های گذشته ساخته شده اند بعد از گذشت سه دهه هنوز پابرجا هستند و دچار اشکال نشده اند. از برند های مناسبی که در ایران مورد استفاده قرار می گیرند می توان به پارچه کششی فراری فرانسه ، مهلر آلمان و هانوای کره اشاره کرد.

 ·  Translate
سازه پارچه ای نما نمای پارچه ای می تواند خود به تنهایی نمای ساختمان را پوشش دهد و یا با انواع نما های مدرن و کلاسیک ترکیب شود و در بخشی از نما که مورد نظر طراح است استفاده گردد. معماران طراح نما حتی می توانند نمای کششی پارچه ای را بر روی نمای اصلی خود بصورت نمای دکوراتیو و یا پوششی برای حفاظت از ساختمان بکار گرفته شوند
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
آلاچیق فرم پاگودا
شرکت ساینا با برند ساینا سایه (پوشان گستران) ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه های کششی می باشد. پروژه ساخت یک آلاچیق پارچه ای به فرم پاگودا در وسط استخر مجموعه باغ تالار جزیره آبی یکی از مجموعه پروژه های مجموعه تالاری برای زیبا سازی فضای باغ تالار و همچنین ایجاد سایبان برای مشتریان باغ تالار عروسی می باشد. این پروژه یکی دیگر از نمونه های اجرا شده این شرکت در حاشیه استان تهران می باشد.
طرح معماری سازه پارچه ای
این پروژه در محوطه فضای باز باغ تالار جزیره آبی با هدف ایجاد سایبان دکوراتیو برای فضای باز سبز محوطه و استفاده عروس و داماد ، محل چیدمان سفره عقد و همچنین ایجاد المان دکوراتیو قابل نورپردازی تعریف و طراحی شد. در طراحی این المان دکوراتیو پارچه ای توجه به معماری منظر منطقه مورد توجه طراحان تیم ساینا سایه قرار گرفت. در نهایت با توجه به خواست و سلیقه کار فرما ایجاد یک سایبان آلاچیق با سازه پارچه ای فرم پاگودا انتخاب گردید. با توجه به کاربری سالن عروسی محل کیفیت کار و انتخاب زیبا ترین فرم متناسب با فضا در کاربری های مختلف زیر این سایبان و فیلمبرداری جشن عروسی بسیار اهمیت پیدا می کند.
یک سازه جدا به فرم تترا به مساحت ۱۶ متر مربع در کنار فرم پاگودا برای قرارگرفتن گروه اجرای زنده موسیقی در فضای باز نیز ساخته شد. بنا به درخواست کارفرما رنگ سفید برای پارچه کششی اجرا گردید تا بتوان راحت تر بر روی آنها نورپردازی نمود.

ویژگی های سازه و پارچه المان دکوراتیو پارچه ای
با توجه به اهمیت زیبایی سازه پارچه ای با توجه به کاربرد دکوراتیو آن در این پروژه تمامی اتصالات با آب کروم لعاب داده شده و برای ستون ها از رنگ کوره ای استفاده گردید تا علاوه بر زیبایی فوق العاده آن، مقاومت آن دو چندان شود. پارچه مورد استفاده در این سازه چادری از نوع پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی و ضد اشعه UV بوده است. ارتفاع سازه تا حد امکان بلند در نظر گرفته شد تا بهترین کاربری را بتوان در زیر آن داشت. با توجه به اهمیت رضایت مشتری و جلب اطمینان کارفرما پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.
مشخصات پروژه
این پروژه در مجموع یک سایبان پارچه ای به فرم پاگودا به مساحت ۱۱۰ متر مربع و یک سایبان چادری کوچکتر به فرم تترا به مساحت ۱۶ متر مربع می باشد که در مجموع مساحت ۱۲۶ متر مربع را تحت پوشش قرار می دهد. دراتصال قطعات سازه پارچه ای از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.

مساحت : ۱۲۶ متر مربع
کاربری : آلاچیق باغ تالار عروسی
محل پروژه : فیروز بهرام
سال : ۱۳۹۵
مشخصات سازه : فولاد با رنگ کوره
نوع جوش : فرکانس بالا HF
 ·  Translate
شرکت ساینا ارائه دهنده خدمات مهندسی در حوزه طراحی و اجرای سازه های پارچه ای از قبیل سایبان های پارچه ای و سقف های چادری ، سازه پارچه ای ساینا
1
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
شرکت ساینا با برند ساینا سایه (پوشان گستران) ارائه دهنده خدمات مهندسی شامل طراحی، ساخت و نگهداری انواع سازه کششی می باشد. پروژه احداث سایبان ورودی برای ورودی ساختمان آزمایشگاه مرکزی پاتوبیولوژی به سفارش کارفرما برای زیبا سازی منظر و ایجاد سایبان برای مراجعین به آزمایشگاه انجام پذیرفت. این سقف ورودی از حیث زیبایی و فرم دکوراتیو کار شده یکی از زیباترین سازه چادری های اجرا شده برای ساختمان های اداری می باشد.
طرح معماری سازه پارچه ای
این پروژه در داخل حیاط و ورودی ساختمان آزمایشگاه مرکزی پاتوبیولوژی می باشد. با توجه به حجم بالای بازدید مراجعه کنندگان به این مجموعه و نیاز به فضای پذیرش در خارج از ساختمان اصلی کارفرما در نظر داشت تا فضای ورودی حد فاصل دو ستون بیرونی تا درب اصلی به صورت دکوراتیو و با طرح معماری زیبا مسقف شود. ذوزنقه و نامنتظم بودن فضا با استفاده از چندین قوس سطح پارچه کششی به سمت بیرون کشیده شد تا حداکثر فضای مورد نیاز آزمایشگاه پوشانده شود. برای زیباترشدن سازه قسمت جلویی آن هم به سمت جلو و هم سمت بالا کشیده شده است.
این سقف چادری با معماری سفارشی تلفیقی از فرم های آرک و کایت می باشد که در زیر خود فرم آرک مانند را دارد و در نمای بالای بصورت یک ستاره پنج پر به نظر می آید.
ویژگی های سازه و پارچه دکوراتیو
با توجه به اهمیت زیبایی سایبان پارچه ای و سفید بودن نمای اصلی این ساختمان اداری و آزمایشگاه از پارچه کششی سفید رنگ استفاده گردید تا با طرح کلی معماری نمای ساختمان همخوانی داشته باشد. مصالح استفاده شده در این سازه چادری اعم از قطر و گوشته سازه فولادی استفاده شده و جنس و وزن پارچه های استفاده شده به دقت محاسبه شدند. پارچه مورد استفاده در این سایبان چادری از نوع پارچه های پلی استر با روکش دو طرفه پی وی سی و ضد اشعه UV بوده است. با توجه به اهمیت رضایت مشتری و جلب اطمینان کارفرما پروژه اجرا شده اعم از طراحی، مصالح و اجرا به صورت کامل توسط بخش فنی شرکت ساینا به مدت ۳ سال گارانتی شده است.
به علت مشکلات اجرا در طول هفته و زمان های اداری آزمایشگاه مرکزی پاتوبیولوژی و تاکید کارفرما در ساخته شدن سریعتر این مجموعه تمامی مراحل محاسبات ، ساخت ، اجرای سازه و نصب پارچه این سایبان دکوراتیو در کمتر از یک ماه در کارگاه شرکت صورت گرفت و در روزهای تعطیلی مجموعه فرآیند نصب پیگیری شد تا رضایت مندی کارفرما در این پروژه تامین گردد.
مشخصات پروژه
این پروژه یک سایبان پارچه ای یا سقف چادری می باشد که در مجموع ۲۰ متر مربع مساحت را تحت پوشش قرار می دهد. دراتصال قطعات سازه پارچه ای از روش جوش فرکانس بالا ( High Frequency ) استفاده گردیده است.

مساحت : ۲۰ متر مربع
کاربری : سایبان ورودی اداری
محل پروژه : ولیعصر (عج)
سال : ۱۳۹۵
مشخصات سازه : فولاد با لعاب الکترواستاتیک
نوع جوش : فرکانس بالا HF
 ·  Translate
شرکت ساینا ارائه دهنده خدمات مهندسی در حوزه طراحی و اجرای سازه های پارچه ای از قبیل سایبان های پارچه ای و سقف های چادری ، سازه پارچه ای ساینا
2
Add a comment...

ساینا سایه

Shared publicly  - 
 
کلیه فرم های سازه چادری را می توان در سه گروه کلی زین اسبی، خیمه ای (مخروطی) و آرک (طاق) تقسیم بندی کرد. اکتا و هگزا یکی از انواع فرم های خیمه ای است که شباهت بالایی به فرم سازه کششی تترا دارد. فرم اکتا و هگزا به ترتیب دارای پنج گوشه و شش گوشه می باشد و سازه آن از نوع ستون وسط می باشد. این فرم از سازه های کششی شباهت بسیار زیادی به چترهای سایبان دارد.
با توجه به ستون وسط و فرم پنج و شش ضلعی این طرح سازه چادری که نزدیکتر به دایره است نسبت به طرح تترا با چهار گوشه دارای المانهای معماری لطیف تر است. با توجه به پوشش یکپارچه سازه کششی در این فرم و همچنین امکان سری سازی این فرم به عنوان فرم آماده سازه چادری و قابلیت نصب آن در شرایط مختلف این فرم در بسیار موارد انتخاب کارفرما می باشد. بر خلاف طرح تترا فرم های اکتا و هگزا در ابعاد بسیار کوچک و زیر ۲۰ متر مربع به کارفرما توصیه نمی شود زیرا از لحاظ هزینه مقرون به صرفه نبوده و همچنین سازه فلزی بالا در سطح محدود زیبایی های فرم را کاهش می دهد.
مقاومت در برابر نور خورشید و جذب UV و ایجاد سایه ای گسترده در برابر برف و باران و مقاومت در برابر باد باعث شده است که این فرم سازه کششی بیشترین کاربرد را در فضاهای باز و مکان های تفریحی از قبیل سقف استخرهای کوچک، سقف رستوران یا کافی شاپ و پوشش پشت بام ها و روف گاردن ها را دارا باشد. این فرم از سازه های پارچه ای در منازل مسکونی و پارک ها یا مکانهای تفریحی در ابعاد مختلف به کارفرما توصیه می گردد.
از فرم های مشابه اکتا و هگزا می توان به طرح پارادایس و تترا اشاره کرد.
 ·  Translate
شرکت ساینا ارائه دهنده خدمات مهندسی در حوزه طراحی و اجرای سازه های پارچه ای از قبیل سایبان های پارچه ای و سقف های چادری ، سازه پارچه ای ساینا
4
Add a comment...
ساینا's Collections
Story
Tagline
شرکت ساینا سایه اجرا کننده سازه های پارچه ای ، آلاچیق ها و سایبان های چادری
Contact Information
Home
Phone
+9821-88558165
Work
Phone
+98 21-88558165, +98 21-88108724
Mobile
+989198101148
Email
Address
یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک ۳ ، طبقه چهارم ، واحد ۱۱
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
یوسف آباد ، خیابان فتحی شقاقی ، نرسیده به خیابان ولیعصر (عج) ، ساختمان دریای نور ، پلاک ۳ ، طبقه چهارم ، واحد ۱۱
Public - 8 months ago
reviewed 8 months ago
شرکت ساینا سایه متخصص در اجرای سایبان های چادری و غشایی
Public - 8 months ago
reviewed 8 months ago
2 reviews
Map
Map
Map