Profile

Cover photo
Robert Němec
Works at RobertNemec.com
Attends Stanford University
Lives in San Francisco Bay Area
536 followers|113,045 views
AboutPostsPhotosVideosReviews

Stream

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Protože jsem celkem často v Rakousku, říkal jsem si, proč jsme Blanku nenechali postavit Rakušany.

V Rakousku je 119 silničních tunelů delších jak 1 km. Prostě Rakušané dnes sekají tunely jako Baťa cvičky. Tunely jsou technologicky na výši. Tuhle jsem jel vlakem dlouhým tunelem (tak 10 km) a i v půli jsem si vesele streamoval YouTube (musí tam mít nějaké převaděče, protože normálně signál tak daleko nedosáhne).

Protože se většina tunelu staví v Alpách, tak by jim asi taky docvaklo, že shora dolů poteče nějaká voda a je zapotřebí tomu přizpůsobit kabely.

Ale hlavně: mají know-how, jak stavět rychle a levně.

Pro představu: Blanka má 6,4 km a staví se 9 let. Cena bude cca 43 mld. Kč.

Arlberg Road Tunnel měří 14 km, zahrnuje dálnici, stavěl se 4,5 roku a stal v přepočtu na dnešní peníze 300 milionů eur (nějakých 8,4 mld. Kč). Vzhledem k tomu, že se technologie od roku 1978, kdy byl otevřen, trochu vylepšily, troufnu si tvrdit, že by dnes dali Rakušáci Blanku tak za dva roky.

(Mimochodem dnes staví Rakušáci 55 km dlouhý Brennerský tunel v super těžkém prostředí za nějakých v přepočtu - po zdražení eura - 168 mld. Kč. Hotové to má být během 19 let. Kdybychom to převedli na Blanku, tak by Blanka musela stát 19,5 mld. Kč (místo 43!) a byla by hotova během 2,2 let (místo 9!). A jak říkám, jsou to super těžké Alpy, žádná pohodová půda v Praze.).

Bohužel ono nemá cenu podporovat místní firmy, nemají-li know-how. A Češi často nemají know-how.

Pamatuji si, jak si mi marketingová pracovnice jedné české firmy produkující žampiony stěžovala, že Poláci mají know-how, které jim umožňuje dělat sklizeň dvakrát ročně. Ale ta česká firma to neumí, takže jsou pak dražší.

No, nemá cenu si stěžovat. Mám-li stejnou cílovou skupinu jako ta polská firma, musím masivně investovat do invencí, zlepšit marketing, koupit to know-how nebo se stáhnout z trhu. Plakat nemá cenu.
Navíc tady platí i mezinárodní dělba práce. Jsou-li Rakušané dobří v hloubení tunelů (když to někdo dělá po 120., tak už prostě ví, jak na to; kdežto české firmy se nemají kde to naučit), tak ať nám hloubi tunely.

Nám sice pokrachují nějaké stavební firmy, ale aspoň Češi budou moci dělat to, v čem mohou konkurovat na mezinárodním trhu.

A mimochodem, až příště zaplatíme Rakušanům za Blanku 10 miliard (nebo klidně i 20), tak nám zbude nějakých 33 miliard. Ty můžeme vložit do nějakého venture fondu. A 33 miliard je už taková částka, že se pražská start-upová scéna rázem dostane na úroveň Berlína i Londýna?

Tak chcete, aby nám tady vládla partička všehoschopných nebo neschopných politiků, nebo být na úrovni Londýna a Berlína?
 ·  Translate
3
1
Josef Jelen's profile photo
 
Tady už nejde o to Blanku otevřít,ale vytřískat z to ještě nějakou tu miliardu.
Já bych si od těch našich tunelářů nenechal zakopat ani zemnící drát od domu.
 ·  Translate
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Dnes jsem zažil nejhorší přijímací pohovor v životě.

Dostavila se k nám do brněnské kanceláře dokonale vystajlovaná slečna, že hovořila s panem Němcem, že může přijít na pohovor již dnes, místo zítřku. Věděl jsem, že zítra mám nějaké pohovory, ale na pražské pobočce. No, asi došlo k nějakému informačnímu šumu a jedna z pozvaných do Prahy je z Brna, a tak se dostavila do Brna.

To, že "hovořila s panem Němcem", jsem přisuzoval tomu, že hovořila s "+Pavel Šíma z +RobertNemec.com" který má u nás na starosti pohovory, a zapamatovala si jenom "toho Němce".

Věděl jsem ale, že Pavel je dnes v Praze a navíc jsem se mu nemohl dovolat. Rozhodl jsem se tedy, že pohovor tedy udělám sám.

"Na jaké místo se k nám hlásíte?" ptám se jí.

"Obvolávání klientů." Hmm, žádnou takovou pozici nemáme vypsanou. Ale třeba Pavel hledá asistentku.

"Co jste dělala před tím?"

"Doplňování informací na web a obvolávání klientů. Ale moc mi to nešlo."

"Aha, hm."

"Já teď chci dělat jenom nějakou brigádu. Chci odjet v létě na Maltu dělat barmanku. Nebo krupiérku. Zaplatila jsem si teď nějaký pěkně mastný kurz, takže do tří měsíců budu plynule hovořit anglicky."

"Jakou máte vystudovanou školu?"

"Ekonomku."

"ESF, nebo Provozně-ekonomickou fakultu?"

"Ne, střední, tady na Jánské."

"Kdybyste si mohla vybrat jakékoli povolání, úplně dle libosti, jaké by to bylo?" ptám se svoji oblíbenou otázku na pohovory.

"No, já nevím," povídá slečna.

"Úplně cokoli, opravdu si představte, že vás nic neomezuje."

"Fakt nevím. Nevím, co bych chtěla dělat. Ale nějakou hodně vysokou pozici. Abych mohla kibicovat lidi. No, ale hlavně ne telefonovat. To nesnáším."

OK, takže jsem ušetřil Pavlovi 30 minut s pohovorem, říkám si. Ale jak mohl někdo takový projít našim sítem a dostat se na osobní pohovor? Musíme zjistit, kde má ten systém díry.

"Čím se vlastně vaše firma zabývá?" povídá mi.

"Cože?!" zařval jsem v duchu. To jde někdo na pohovor a ani si nezjistí, co ta firma dělá?

"Jsme digitální agentura."

"A jsem tady správně? Je tohle Jakubské náměstí 5?" ptá se.

"Ne, tohle je Jakubské náměstí 4," odpovídám.

"Aha, já jsem na zvonku viděla "Němec", tak jsem zazvonila. Mám jít k panu Němcovi. Nevíte, kde je tady pětka?"

"Asi na druhé straně náměstí. Na téhle straně jsou jenom sudá čísla."

"Hmm, a měli byste pro mne nějakou práci?"
 ·  Translate
69
10
Marek Šabo's profile photoLucia Tóthová's profile photomi jul's profile photoPetr Rulíšek's profile photo
19 comments
 
Na konci mi bylo smutno že se to opravdu může přihodit. Takovým lidem by měli píchat do žil logiku a naučit je číst.
 ·  Translate
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Můžete mi někdo doporučit nějaký vhodný osobní úkolovník, který funguje podle principů GTD, prosím?

Používám už tři roky Toodledo, ale to jejich UX mě už vážně nebaví.
Potřeboval bych hlavně, aby to bylo multiplatformní (Win/browser, iPad, BlackBerry). Čímž padá OmniFocus a 2 Do. frown emoticon A mělo to umět 2-way-sync s Google Cal.

Zatím zkouším DropTask, Any.do, TimeGT, Todoist, IQTell, Wunderlist a GQueues.
 ·  Translate
1
Miroslav Minařík (Electroman66)'s profile photo
2 comments
 
GTD používám od té doby, co o tom Petr Mára vypustil zmínku :-) Na iphone je nejlepší Omnifocus ale také něco stojí. To je to co používám. A druhá varianta je Things. Což také něco stojí ale už to nemá takové features jako Omnifocus.
 ·  Translate
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Když jiní zvládnou mít první dítě do 25 a pak se stát miliardáři nebo šéfy velkých firem - ať už se jedná o muže nebo ženy - tak proč byste to nezvládli i vy?
 ·  Translate
Tweet Pro všechny, kteří si myslí, že není možno mít děti do 25: (Jsem liberál, takže ať si každý sleduje vlastní pursuit of Happiness. Ale chci ukázat, že to prostě jde a ničemu to nevadí.) Prvním příkladem je moje milá švagrová Veronika Němcová, kterou velmi obdivuji a oceňuji. Vikinku měla v 21, Christiana ve 23.(...)
5
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Pro Hospodářské noviny jsem sepsal sedm důvodů, proč české eshopy stále tak zaostávají za těmi světovými - a jak to změnit.
 ·  Translate
Rok od roku přibývá lidí, kteří se odmítají tlačit v obchodních centrech, nechat do sebe narážet nákupními vozíky a raději volí pohodlný nákup vánočních dárků přes internet. Přesto ne vždy jsou české e-shopy na předvánoční shon řádně připraveny. Nejpalčivějším problémem je jejich logistika.
1
1
Martin Tiršel's profile photo
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Olomoučáci,

zítra (ve středu) večer budu mít v Centru Aletti HODNĚ zajímavou přednášku na téma "Jak jsem zjistil, že křesťan musí být agresivní". Tak pozvěte i své známé a sdílejte, prosím.

Více najdete na http://rnc.ag/Glt.
 ·  Translate
1
Robert Němec's profile photoLukáš Pítra's profile photoPavel Ungr's profile photoJan Xaver Boštík's profile photo
5 comments
 
to je mazec, guru R. Němců je křesťan a v našem oboru...
tak to už nebudeme muset skrývat i v his work s.r.o., že se u PPC a SEO modlíme...
viz www.hiswork.cz , www.klinickasmrt.cz , ...
 ·  Translate
Add a comment...
Have him in circles
536 people
Jiří Grummich's profile photo
Stanislav Klima's profile photo
Lukáš Nevosád's profile photo
Michal Krcmar's profile photo
Zuzana Némethová's profile photo
Ondřej Vaňka (d3str0y)'s profile photo
Marek Rolný's profile photo
MD ABU SIDDIQUE's profile photo
Angel Stan Buna's profile photo

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Přijde mi, že typický ekonom je, s prominutím, pako, které se jen stále něčemu diví - a navíc danou věc vysvětluje úplně blbě.

Nyní se třeba ekonomové diví, že nejsme v deflaci. Přitom se stačilo dívat na vývoj kurzu koruny vůči dolaru, euru a franku. Ze zahraničí se přitom dováží extrémně mnoho věcí (včetně polotovarů, oblečení, aut, potravin, léků atd.). Takže je jasné, že když jde koruna ke dnu (meziročně vůči dolaru o cca 21 %), tak jdou ceny nahoru.

A není to tak, že "by lidé utráceli více, protože očekávají zářnou budoucnost", jak se nám snaží ekonomové namluvit. Lidé jsou často nuceni utrácet více, protože nemají jinou možnost.

Když se váš švýcarský lék prodával před nedávnem za 100 Kč a nyní je za 130 Kč, tak neplatíte o 30 % více jenom proto, abyste potěšili guvernéra ČNB. Prostě nemáte jinou možnost.
 ·  Translate
4
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Češi nadávají na školy, že jim nic nedávají do praxe, protože většina studovala jenom na českých školách. Ale to, že to někde dělají špatně, neznamená, že to jinde nemohou dělat lépe. Naopak jinde se naučíte tolik, že bez toho si v praxi ani neškrtnete.

Ani v průběhu Erasma většinou nepřičichnete ke kvalitnímu vzdělání pro praxi - protože to je dnes hlavně v USA, UK a Asii. Číňané ostatně vyvinuli hodnocení ARWU, aby mohli po svých univerzitách "dupat", zda jsou na úrovni těch amerických - a jdou nahoru.

Školní vzdělání je důležité i proto, protože se učíme to, na co přišli ostatní. Jinak by každý z nás musel znovu vynalézat kolo.

Ve čtyřicetistránkovém programu nové Evropské komise není o univerzitách ani slovo!

"Education" se zmiňuje jenom v obecné větě "The focus of this additional investment should be in infrastructure, notably broadband and energy networks as well as transport infrastructure in industrial centres; education, research and innovation; and renewable energy."

Takže výzkum bude v USA, továrny v Asii - a na Evropu zbude co?
 ·  Translate
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Pro iDNES.cz jsem sepsal pár základních triků, jak my obchodníci vytahujeme peníze z kapes zákazníků.

Správný obchod je totiž jako kasino: myslíte si, že tam jdete vyhrát. Ve skutečnosti skoro vždycky prohrajete. Což vám nezabrání lézt do toho kasina pošetile znovu a znovu.
 ·  Translate
Vánoční nákupy vrcholí. O to víc se prodejci trumfují s taktikami, jak přilákat zákazníka hlavně do toho svého obchodu a utržit co nejvíc peněz. Jaké triky přitom používají? Akce, sleva, jen do zítra. Známe to všichni. Proč ale tyto triky na zákazníky zabírají?
4
1
Filip Novák's profile photo
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Entrepreneurship is solving problems. If you refuse to face and solve problems every day, don't become entrepreneurs.
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
A je to oficiální: Naše agentura otevřela pobočku v San Franciscu.

Pobočka se bude starat primárně o naše americké klienty, ale také o české firmy vstupující nebo fungující na americkém trhu (přeci jenom jsme levnější než stejně dobré americké agentury) a o start-upy snažící se proniknout do Silicon Valley. 

Budeme vás informovat o dalších podrobnostech.

P. S. Výhled z kanceláře se mi moc líbí. :-)

(Robert Němec)
 ·  Translate
21
1
Robert Němec's profile photoLukáš Masák's profile photoMartin Lohner's profile photoIvan Chrástek's profile photo
12 comments
 
+Lukáš Masák :) no mě spíš zaráží podle jakého klíče google příspěvky do této kategorie vybírá. Pana Němce jsem neznal, ale pobavil mě jeho příběh o tom jak jako si jako chlapec vydělal své "první velké peníze". Nicméně možná vám budu připadat mimo, ale tento článek považují spíše za komerční reklamu než za cokoliv jiného. Jinak ovšem přeju ať pobočka prosperuje. 
 ·  Translate
Add a comment...
People
Have him in circles
536 people
Jiří Grummich's profile photo
Stanislav Klima's profile photo
Lukáš Nevosád's profile photo
Michal Krcmar's profile photo
Zuzana Némethová's profile photo
Ondřej Vaňka (d3str0y)'s profile photo
Marek Rolný's profile photo
MD ABU SIDDIQUE's profile photo
Angel Stan Buna's profile photo
Work
Occupation
CEO of a digital marketing agency, marketing expert
Employment
 • RobertNemec.com
  CEO, 2001 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
San Francisco Bay Area
Previously
Brno
Contact Information
Work
Phone
608 888 310
Email
Story
Tagline
CEO digitální agentury RobertNemec.com. Baví jej digitální marketing (SEO, sociální sítě a sociální média, webová analytika, emailový marketing) a strategický marketing, politika, ekonomie, cestování, jachting, potápění, golf, hudba, tancování a pánská móda.
Introduction
Robert Nemec is a CEO of RobertNemec.com, a full service digital marketing agency based in Prague, Czech Republic since 2001. He teaches web analytics at the Masaryk University in Brno since 2010.

Like a marketing expert he is passionate in search engine optimization and other areas of internet and digital marketing. He provides training in SEO, web analytics, social media and online marketing. He speech at conferences regularly, is mentioned 70+ in the news and many TV appearances. 

Robert Němec je ředitel internetové reklamní agentury RobertNemec.com a expert na marketing. Od roku 2010 také vyučuje webovou analytiku na Masarykově univerzitě. 

Zajímá-li vás internetový marketing (SEO, PPC, sociální sítě/sociální média, digitální analytika, e-mailový marketing, UX atd.), sledujte prosím spíše firemní profil agentury RobertNemec.com na Google+.

Zajímá se také o pánskou módu, o které píše na Elegantně.cz.

Tento úvod je ukázkou, jak funguje link-building a a další sociální signály na Google+. :-)
Bragging rights
Survived Yale University :-)
Education
 • Stanford University
  2014 - present
 • Yale University
  Business Seminar, 2012 - 2012
 • Masaryk University
  Psychologie, 1998 - 2003
 • Masaryk University
  Politologie, 1998 - 2007
Basic Information
Gender
Male
Birthday
April 23
Relationship
Single
Other names
Robert Nemec
Amazing place.
Public - 6 months ago
reviewed 6 months ago
Objevil jsem jí naprosto náhodou - a jsem z ní nadšený. Nejlepší kavárna v okolí 100 km - a možná i více. Káva vynikající a nádherná, dorty, pečené paní kavárníkovou, přelahodné. Rozhodně doporučuji. Zavírají ale již v 19.00.
Public - a year ago
reviewed a year ago
2 reviews
Map
Map
Map