Profile

Cover photo
Robert Němec
Works at RobertNemec.com
Attends Stanford University
Lives in San Francisco Bay Area
625 followers|130,324 views
AboutPosts

Stream

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Přečtěte si články o digitálním marketingu a vzdělávejte se s námi zdarma.
2
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Podívejte se, jak jsme pomohli našemu klientovi zvýšit zisky - Případová studie: PPC reklama pro DámeJídlo se statisíci klíčových slov.
2
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Naposledy, když do Evropy přitáhli ve velkém imigranti, nastalo pár století doby temna a místní římská říše se rozpadla.

Nemůžeme to nikomu vyčítat, protože to všechno byli naši předci, kteří sem jako barbaři imigrovali.

Stejně jako jiní dnes, i my jsme byli tehdy nadšeni z toho, jak to tady mlékem a strdím oplývá. Víte, v letech 535 až 536 byla velká zima a úroda mizerná, takže jsme se stali ekonomickými migranty a šli na jih a západ za lepším.

Jo, občas jsme museli trochu pozabíjet nebo vystrnadit původní obyvatelstvo, protože aby v jednom městě mohli žít spokojeně vedle sebe Čech, Němec a Žid, to jsme se učili asi 1 000 let (dejte sunnitům a šiítům ještě pár staletí času, prosím). A navíc, to je přeci evoluce, silnější vyhrává, ne? Takže Avaři: Čau!

Prosím vás, až se nějaký nějaký Frantík bude zase bát polských instalatérů ve Francii, tak mu připomeňte, že Burgundi (jako ti z francouzského Burgundska) přišli z okolí dnešní Varšavy.

Doba to byla krutá. Tak třeba Anglo-saxové (dánsko-germánští vikingové) dobili Anglii, kde tehdy žili vyspělí Keltové (Stonehenge a tak - ale válčení Keltům moc nešlo). Ale o Anglii měli zájem i Normané (vikingové, co se vylodili ve Francii). No, nějaký Vilém připlul k břehům Anglie a ukázal těm druhým vikingům, že když svoji vlast nedokážete ubránit, nemáte na ni právo.

Jasně, Anglo-saxové si mohli stěžovat u Rady bezpečnosti, vlastně sorry, u papeže. Ale historie se neptá, kdo si kde stěžoval.

A jak jsme my barbaři byli vlastně schopni porazit vyspělou římskou říši? Hele, když vy na mne vytáhnete římské právo a já na vás kyj, kdo vyhraje?

Ne, vážně, těch přičin bylo více. Římští politici nejevili zájem o stát a stále si šli po krku. Jako doslova: Za 81 let měl Řím 12 legitimních císařů a nejméně tři samozvance.

Zatímco my barbaři jsme měli hlad a touhu po vítězství a nějakému hrani si na konzuly, prokonzuly, prétory, tribuny, quaestory, ceasary, pretoriany, senátory, tetrarchy a další úředníky jsme vůbec nerozuměli.

Římští občané kašlali na stát a jeho obranu a mysleli si, že když svěří obranu státu naším barbarským žoldnéřům, že je to vážně dobrý nápad. Protože proč by měli umírat jejich chlapečči?

Do vyšších funkcí jsme začali být jmenováni my barbaři. Jenže pak s námi byly problémy, protože jsme nechápali, že existují nějaká neformalni pravidla, zvyky a vize na kterých byl vystavěn Řím.

Ekonomika nestíhala narůstající státní výdaje, a tak začal Řím razit další peníze. Narůstaly sociální dávky a třeba za císaře Aureliána už byly dotace i na chleba, vepřové, sůl a víno. Řepku olejnatou tehdy ještě neznali.

Čím dál tím více Římanů nedělalo reálnou práci a nechali se jako úředníci živit ostatními, hlavně otroky a barbary. Vzhledem k tomu, že investice do vzdělání klesaly, tak si asi nikdo nespočítal, že když je v obyvatelstvu více těch, kteří ze systému berou, než těch, kteří do něj dávají, že to asi časem bouchne.

Byl problém s korupcí nebo s uprchlíky. Třeba roku 378 vypuklo góthské povstání v důsledku nedostatečných kapacit k zabezpečení a uživení velkého množství gótských uprchlíků. Gótové nejprve tvrdili, jak chtějí příjmout kulturu a zásady Říma. Mimochodem, Gótové byli skuteční uprchlíci před Huny.

No, ale pak se ale ukázalo, že tehdy už neefektivní Řím neposílá gótským uprchlíkům dostatek jídla. Říše neměla na obživu uprchlíků peníze a tehdejší administrativa byla nekompetentní a hrabivá.

Gótsti uprchlíci se vzbouřili a v bitvě u Adrianopole dali Římu takovou lekci, že Řím přišel nejen o jádro mobilních záloh východní říše, ale i o velkou část velitelů, včetně samotného císaře. Když nemáte co ztratit, bojujete mnohem brutálněji, než nějaký zhýčkaný Říman.

Zhýčkaného Evropana by také nenapadlo vydat se do tunelu pod La Manche, že?

Provincie se chtěly oddělovat, protože "nebudeme přeci poslouchat Bruss..., vlastně Řím někde daleko..."

Možná i na to myslel Svatopluk I., když svým synům předával tři pruty, řka, že když budou spolu, nic je nezlomí. No, synové se pohádali a do 12 let byl konec Velkomoravské říše...

Tak, snad se ponaučíme z chyb, kteří dělali ty, které jsme porazili...
 ·  Translate
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Nikdy si nemyslete, že to, co fungovalo někdy jindy, bude fungovat i dnes.
 ·  Translate
Tweet 3. července 1866 se u Hradce Králové potkaly dvě armády: ta rakousko-saská měla cca 200 000 vojáků, pruská zhruba 220 000 (ale část pruské armády byla zpočátku příliš daleko od bojiště). I když byla vojska zhruba vyrovnaná, byly nakonec ztráty na rakousko-saské straně třikrát vyšší. A to přesto, že kronikáři vyzdvihují osobní statečnost rakouských(...)
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Let Greece go bankrupt, but keep it in the monetary union

If the Greeks and their government do not change their attitude, they will run out of money in a few days or even hours. Then, the EU, its major creditor, will be left with two options for the EU: to send more money to Greece, regardless of what it does, or to let Greece go bankrupt. 

Let’s look at the first option. Giving money to someone who refuses to change his or her behavior is absurd, as it almost certainly will not lead to an improvement in the future. Almost all of us, at one time or another, have been in the position where we needed to borrow money. So we borrow the money we need, a creditor receives his or her interest, and everyone is happy.

But, when your cousin John is constantly borrowing from you without repaying any of his previous debts, it would be quite foolish to continue giving him money. After all, if you will never see your money again, you are not actually lending the money, but giving it. 

What is worse is that your actions are not even instructive. Instead of learning how to manage his debt, John learns that he can come to you whenever he is in need, and you will “loan” (i.e., give) him more money. In reality, you are not offering John mercy and assistance, but, on the contrary, you are preventing him from making improvements to his life. The only way to help John solve his problems is to get him to change his behavior.
 
To return to the EU’s dilemma, the best solution would be to not lend any money to Greece. Certainly, this action would have severe consequences: Greece would not have enough money to pay state salaries (i.e., for the police, army, state doctors, civil servants), or to finance traffic lights or gas for emergency vehicles. In other words, Greece would be bankrupt. 

Although this is a terrifying picture, it is one that Greek voters have chosen for themselves. And we have no right to prevent anyone from disposing freely of his or her own property or country if it does no harm to others.
 
It must also be remembered that the bankruptcy of large entities is not the end of the world. There is a parallel to be found in business. The right to property is inviolable, just like the rule of people. But, when the debtor harms the creditor by failing to pay his or her debt, that debtor is denied rule over his or her possessions – regardless of whether they are a company or a state.

If the Greek state were to go bankrupt, there would need to be an agreement in place that would set out the rule of civil servants (just as in many European countries, when companies go bankrupt, an insolvency administrator is appointed by a court and the creditors). 

I understand that the Greeks may not like surrendering any of their rights over their country, but neither does an entrepreneur who is replaced by an insolvency administrator. 

Anything else would be foolish, because the debtor (Greece) has demonstrated its unwillingness to live up to any of the agreements it has made with its creditors. 
After Greece’s insolvency, a committee of creditors could appoint an administration of civil servants, preferably with the approval of some international court (most likely the European Court of Justice). 

The task of these civil servants would be to guide Greece through a comprehensive set of reforms (more or less like the reorganization of a company that is bankrupt). 

While these reforms might be painful (just as with the reorganization of a company), it might actually benefit the Greek politicians, since the population would most likely be angry with “the EU bureaucrats who rule over our land,” rather than their own politicians. The disadvantage would be, of course, that the politicians would lose a significant share of their decision-making power. 

The advantage for euro-bureaucrats, on the other hand, would be that they could ignore voters’ preferences, because the administration would no longer be dependent on its popularity among voters. The administration would be appointed by creditors, not elected by the people. 

Once the Greek government is able to pay its debts, the euro-bureaucrats could go home. 

All this, however, does not mean that Greece has to leave the Eurozone – a topic of much speculation these days. Detroit did not stop using the dollar when it went bankrupt, just as Greece does not need to leave the euro monetary system in the face of its bankruptcy. Nor does the high interest on some companies’ bonds necessarily impact the whole system.
  
One of the major advantages of the euro is that it is used across a large economic area. The citizens and companies in that area do not have to worry about foreign exchange risk or fees bound to the use of national currencies abroad. With the euro, people don’t need to memorize 19 different currencies in order to compare prices in different countries. 

The scope of the single euro currency makes it much more resistant to speculative attacks, protecting both citizens and companies. Last but not least, it is important that – because of the euro – national banks (or governments) do not have the opportunity to manipulate their currency and thereby threaten their country’s economy. 

So, let Greece go bankrupt. It will help it to become a more prosperous country in the long run. But, there is no reason for Greeks to return to the drachma. These are two separate problems that are being unnecessarily linked to each other. 
1
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
V první části se dozvíte, jak může reklamní agentura okrást klienta, i když po něm agentura nechce dopředu žádné peníze.
 ·  Translate
Přečtěte si články o digitálním marketingu a vzdělávejte se s námi zdarma.
1
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
Přečtěte si články o digitálním marketingu a vzdělávejte se s námi zdarma.
1
Jan Xaver Boštík's profile photo
2 comments
 
to prázdné místo vpravo, pokud tam nesedí nákupy, je trapně prázdný...
 ·  Translate
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
 
S kolegy jsme vydali knihu "100 největších chyb v digitálním marketingu a jak se jich vyvarovat".

Můžete si koupit papírové vydání nebo si ji stáhnout jako ebook zdarma.
 ·  Translate
1
Robert Němec's profile photo
 ·  Translate
Add a comment...

Robert Němec

Shared publicly  - 
1
Add a comment...
Story
Tagline
CEO digitální agentury RobertNemec.com. Baví jej digitální marketing (SEO, sociální sítě a sociální média, webová analytika, emailový marketing) a strategický marketing, politika, ekonomie, cestování, jachting, potápění, golf, hudba, tancování a pánská móda.
Introduction
Robert Nemec is a CEO of RobertNemec.com, a full service digital marketing agency based in Prague, Czech Republic since 2001. He teaches web analytics at the Masaryk University in Brno since 2010.

Like a marketing expert he is passionate in search engine optimization and other areas of internet and digital marketing. He provides training in SEO, web analytics, social media and online marketing. He speech at conferences regularly, is mentioned 70+ in the news and many TV appearances. 

Robert Němec je ředitel internetové reklamní agentury RobertNemec.com a expert na marketing. Od roku 2010 také vyučuje webovou analytiku na Masarykově univerzitě. 

Zajímá-li vás internetový marketing (SEO, PPC, sociální sítě/sociální média, digitální analytika, e-mailový marketing, UX atd.), sledujte prosím spíše firemní profil agentury RobertNemec.com na Google+.

Zajímá se také o pánskou módu, o které píše na Elegantně.cz.

Tento úvod je ukázkou, jak funguje link-building a a další sociální signály na Google+. :-)
Bragging rights
Survived Yale University :-)
Education
 • Stanford University
  2014 - present
 • Yale University
  Business Seminar, 2012 - 2012
 • Masaryk University
  Psychologie, 1998 - 2003
 • Masaryk University
  Politologie, 1998 - 2007
Basic Information
Gender
Male
Birthday
April 23
Relationship
Single
Other names
Robert Nemec
Work
Occupation
CEO of a digital marketing agency, marketing expert
Employment
 • RobertNemec.com
  CEO, 2001 - present
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Currently
San Francisco Bay Area
Previously
Brno
Contact Information
Work
Phone
608 888 310
Email