Profile cover photo
Profile photo
daniel karpinski
55 followers
55 followers
About
Posts

Post has attachment

Post has attachment
daniel karpinski commented on a post on Blogger.
Właśnie przyszedł mi do łba pomysł na przewagę niesamowitą do SW:
Raz kozie śmierć
Jeśli gracz na koniec sesji nie ma ani jednego sztona, otrzymuje 1 PD extra.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Druga część cyklu Petrosa dla początkujących sewidżowców, tym razem o walce
Add a comment...

Post has attachment

Petros na swoim Sewedżblogu rozpoczął cykl "Savage Worlds for Dummies", przybliżający mechanikę SW osobom, które nie miały z nią zbyt wiele wspólnego.
Add a comment...

Post has attachment
daniel karpinski commented on a post on Blogger.
"Po raz pierwszy usłyszałem, że daję fory Senmarze, zazwyczaj słyszałem wręcz odwrotnie: „,zluzuj”. Nie podoba mi się też, że Triki powiedział to Karpiowi i dopiero teraz się o tym dowiedziałem, zamiast mi wprost od razu walnąć taką informację."
O Trikim różne rzeczy można mówić, ale nie że za plecami kolegi pojękuje, ze jest na sesji za karę. Przy stole mówił, ba, dodawał zwracając się do Ciebie: Michał, tylko proszę Cię pamiętaj w scenach mroku, kto pulę nabijał...

A tak z innej mańki, powtórzę się - sesja była ok, fajnie się grało, kwasy między dwójką graczy były, ale ani nie zdominowały rozgrywki, ani nie zepsuły zabawy reszcie graczy. W powyższym raporcie wydają mi się one bardzo mocno akcentowane, ja po dwóch miesiącach bardziej pamiętam fajne sceny: scena w czasie rytuału, rozmowy z niecodziennymi członkami klanu, polowanie na dżina, duszołapy... Patrzę na APkę i widzę kupę negatywnych relacji, one tam były, jasne, ale czy dominowały?
Add a comment...

Wzruszyłem się:
"Mówią mi, że Polter się zmienił na lepsze. Mówią, że nieudolne rządy Sejiego, Repka i Gowera odeszły w niepamięć..."
+Marcin Segit potwierdzasz, zaprzeczasz? :P
Add a comment...

Post has attachment
Dwa tygodnie temu wspominałem na blogu, że do ukończenia Ahoy zostało niespełna miesiąc. +Radek Drozdalski, który podjął się składu projektu, okazał się jednak demonem pracy i uwinął się w niespełna dwa tygodnie.
Z nieskrywaną frajdą mam przyjemność udostępnić Ahoy – nieoficjalny, marynistyczny dodatek do WFRP 2 ed., przeszło sto sześćdziesiąt stron o sporej zawartości mięcha. Mam nadzieję, że teksty z pierwszej części Opowieści z Morza Szponów, zachęcą was i nastroją odpowiednio do rozegrania kilku sesji na pokładach staroświatowych galeonów, a informacje zawarte w Almanachu Mistrza Mórz, okażą się przydatne podczas tychże przygód. Jeśli nie macie pomysłu po co wyprawić drużynę na otwarte morze, albo do odległych krain, znajdziecie tu też dwa gotowe scenariusze autorstwa Anioła Gniewu i Smartfoxa.
Add a comment...

Post has attachment
Temat karnawału nie tyle mnie zaskoczył, co nadszedł miesiąc za wcześnie, zatem zgodnie z tytułem potraktuję notkę jako małą reklamę. Nieoficjalny, fanowski, marynistyczny dodatek do WFRP o nazwie Ahoy trafił do składu i powinien zostać opublikowany za niespełna miesiąc.
Add a comment...

Rozmowa z +Gniewomir Trocki po zamknięciu linii 3ed. Młotka uświadomiła mi jedną rzecz:
- Co musiałoby mnie skłonić do zakupu czwartej edycji WFRP? Dobra mecha? Mało. Pchnięcie linii fabularnej w ciekawy sposób? Może drobny restart?
- Nic. I tak byś kupił.
I to jest najprawdopodobniejsza opcja. Kupię bo Młotek.

A tak na marginesie wyszło mam życzeniowo na to, że powinien się za to zabrać Green Ronin, który z trójki zostawiłby kostuch dające Mistrzowi gry sporo elastyczności i powrócił do książkowego wydania, coś jak EotE.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded