Profile cover photo
Profile photo
Piráti
Držíme kurz
Držíme kurz
About
Posts

Post has attachment
Public
Každé malé dítě nutně potřebuje individuální přístup, který mu kojenecké ústavy nejsou přes veškerou péči a snahu schopné poskytnout, čistě z provozních důvodů. Proto je podle nás důležitá maximální pomoc přechodným a zejména stálým pěstounům, kteří nesou největší zátěž, a bez kterých by vůbec nebylo možné o formě individuální péče uvažovat.

Zároveň bychom chtěli v této podpoře mnohem více zapojit jednotlivé kraje, některé ovšem dělají zázraky už dnes. V neposlední řadě je také nutné řešit otázku dostupnosti bydlení pro rodiny v různých nesnázích. Právě dostupné bydlení a díky němu účinnější sociální práce, by totiž v řadě případů předešlo samotnému odložení či odebrání dítěte.

„Bez stálých, ale i přechodných pěstounů by rodinná péče o opuštěné nebo odebrané děti nemohla vůbec existovat. Zaslouží si velikou úctu a je potřeba, aby jim stát a kraje maximálně pomáhaly. V tom vidím rezervu, na které budu dále pracovat. Často podpora pěstounů vyžaduje veliké osobní nasazení úředníků, ti ale také vykonávají těžkou, zodpovědnou a mnohdy špatně zaplacenou práci a bývají velmi přetížení. Velmi děkuji každému, kdo vykonává tyto profese s láskou a vytrvale,“ řekla pro TN.CZ Pirátka Olga Richterová.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Už to víte? Navrhujeme založení firmy za jeden den a za 500 Kč. Náš návrh podpořily strany napříč spektrem. Abyste si mohli vyzkoušet, jak to funguje, spustili jsme již dnes aplikaci urad.pirati.cz, kde si můžete založit firmu jen za zákonné poplatky.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Prezident není soudcem a nemá za soudce ani rozhodovat. Pokud se navíc jedná o běžící kauzu, u které je sám účastníkem sporu, měl by zůstat v těch mantinelech, které stanovuje zákon.

„Podpořili jsme usnesení sněmovního podvýboru pro justici se závěrem, že nezávislost justice v Česku není ohrožena. Na náš návrh však bylo doplněno konstatování, že představitelé výkonné moci by se měli zdržet zásahu do nezávislosti soudců,“ řekl Pirát Jakub Michálek v rozhovoru pro iROZHLAS.cz.

Kauzou se budou dále zabývat poslanci na ústavně právním výboru Poslanecké sněmovny.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Rozšíření registru smluv na ČEZ, České dráhy, Českou poštu a další státní a městské firmy úspěšně prošlo druhým čtením!
Aktuálně.cz
Aktuálně.cz
zpravy.aktualne.cz
Add a comment...

Post has attachment
Public
Velké vítězství! Ústavní soud dnes odmítl snahu senátorů především z ODS a ČSSD o zrušení registru smluv. Právě jednání u Ústavního soudu bylo zneužíváno k obstrukcím ve Sněmovně při projednávání rozšíření registru smluv na ČEZ a České dráhy. Je to velké vítězství pro transparentnost a otevírá se jím cesta k prosazení jedné z důležitých programových priorit Pirátů. Ostatně, včera náš návrh na rozšíření registru smluv prošel druhým čtením!

Ústavní soud odmítl, že by registr smluv omezoval právo podnikat či podnikání samotné. Ten se má přitom týkat jen subjektů nakládajících alespoň dílem s veřejnými prostředky, což legitimně odůvodňuje potřebu dbát na jejich hospodárné využívání.

„Zákon o registru smluv je jedna z 20 programových priorit Pirátů. Dlouhodobě s Piráty prosazujeme protikorupční zákony a chceme dát občanům možnost kontrolovat hospodaření firem s většinovým vlivem státu a omezit tak plýtvání, korupci a udělování trafik. Zásadní a rozhodující hlasování ve třetím čtení napjatě očekáváme na středu 13. února,” komentuje předseda pirátských poslanců Jakub Michálek.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Neomluvená absence v Poslanecké sněmovně = další měsíc s menším nebo žádným platem. Pokud by poslanec nebyl řádně omluven dva jednací dny v měsíci, měl by následující měsíc přijít o polovinu platu a náhrad. Pokud nebude řádně omluven nejméně čtyři dny, neměl by dostat výplatu žádnou.

„Poslanecká sněmovna ve čtvrtek 31. 1. odhlasuje usnesení k rozhodování o důvodech ztráty nároku, kterým bude pověřen organizační výbor Poslanecké sněmovny a od té doby to bude fungovat tak, že pokud se poslanec řádně neomluví, tak organizační výbor jednou za měsíc na některé své schůzi rozhodne, zda u daných poslanců dojde ke zkrácení,“ představil usnesení Jakub Michálek.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Vláda bojuje za Apple store v Praze pro "svoje lidi". My radši plánujeme nemocnici v Letňanech pro všechny, kdo ji případně budou potřebovat. Plánujeme moderní zařízení, kdy díky monobloku a novému designu budov nebudeme přesouvat pacienty zbytečně mezi pavilony.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
Nebudeme ustupovat tlaku uhelných lobby na úkor zdraví našich občanů. Dlouhodobě upozorňujeme na negativní dopady zhoršené kvality ovzduší. V České republice kvůli němu předčasně zemře kolem šesti tisíc obyvatel ročně.

Podle zjištění Nejvyššího kontrolního úřadu navíc ČR efektivně nevyužívá možné prostředky na podporu ochrany životního prostředí. Zákonem o ochraně ovzduší navíc Ministerstvo životního prostředí zároveň podporuje udělování výjimek z limitů znečištění velkým průmyslovým podnikům a elektrárnám, které výraznou měrou k znečišťování přispívají.

Piráti od svého vstupu do Sněmovny navrhují prostřednictvím Dana Balcarová a dalších poslanců konkrétní kroky ke zlepšení situace v oblasti ochrany ovzduší, ale také v oblasti dopravy a průmyslu. Vláda se ale nechce pouštět do účinných opatření a zákonů, které by kvalitu života v oblasti ovzduší zlepšily. Budeme dál usilovat o nápravu.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Public
„Stát by měl vyžadovat certifikaci veškerého svého hardwaru, aby si jeho bezpečnostní odborníci mohli být jistí, že interní informace neodcházejí třeba do Číny. Tím si v současnosti jistí být nemohou,“ říká místopředseda Pirátů Jakub Michálek v Interview ČT24.

V rozhovoru se věnoval také vztahu prezidenta Zemana s justicí. Pokud Miloš Zeman skutečně nabídl Josefu Baxovi funkci šéfa Ústavního soudu za „správné“ rozhodnutí, měl by Parlament podle Michálka zahájit proces odvolání hlavy státu.
Add a comment...

Post has attachment
Public
Pánové z Diskusného klubu se Ivanem Bartošem zeptali, co bychom řešili jako první věci, kdybychom hypoteticky vyhráli volby a měli svobodu skutečně funkčně řešit to, co chceme:

1. Ztransparentnili bychom smlouvy státu. Musí být možné dohledat ty, prostřednictvím kterých unikají stovky miliard. Systémová korupce totiž ve výsledku vede k poklesu kvality života zdejších lidí, ale také k nízké důvěře ve veřejné instituce a společnost všeobecně. Ryba smrdí od hlavy, jak se říká, a lidé nesmí mít chronický pocit bezmoci.

2. Pokusili bychom se skutečně podpořit vzdělání a vzdělanou společnost. U nás se často mluví o modernizaci a průmyslu 4.0, ale abychom nebyli montovnou velkých korporací, potřebujeme vzdělané lidi. Musíme sami udávat kurz. Potřebujeme také, aby učitelské povolání bylo opět atraktivní a talentovaní lidé nekončili jen v korporátech.

3. A konečně, řešili bychom dostupnost bydlení a exekuční pasti. Pokud chceme, aby život v České republice měl skutečnou kvalitu, aby lidé mohli řešit nějaké osobní štěstí, měli lepší vztahy a skutečnou naději, musí jim na těch účtech taky něco zbýt. A toho nedosáhneme, pokud dají polovinu platu za bydlení, případně pokud jim exekutor seseká příjem kvůli systému, v němž je pád do dluhové pasti otázkou jediné chyby. Z toho zkrátka musí existovat cesta ven.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded