Profile cover photo
Profile photo
Akademia Samodzielności - zajęcia dla dzieci, wyjazdy integracyjne, zielone szkoły, obozy
1 follower -
Pomoc w codziennym kształtowaniu postaw, przyzwyczajeń i umiejętności dzieci prowadzących do samodzielnego życia.
Pomoc w codziennym kształtowaniu postaw, przyzwyczajeń i umiejętności dzieci prowadzących do samodzielnego życia.

1 follower
About
Posts

Post has attachment
Akademia Samodzielności we współpracy z Akademią Aktywności zaprasza serdecznie dziewczynki i chłopców w wieku 7 – 17 lat na obóz zimowy w Niedzicy.

Wyjątkowość naszego obozu polega na połączeniu bogatego i długoletniego doświadczenia instruktorów Akademii Aktywności oraz Akademii Samodzielności, różnorodności warsztatów prowadzonych w jego trakcie, jak i wspólnej pasji, którą jest dla nas praca z dziećmi i młodzieżą.
Pragniemy połączyć różnorodne zainteresowania oraz pozwolić dzieciom na wybór uczestnictwa w zajęciach w zależności od chęci odkrywania i poznawania nowych obszarów tematycznych.

Na obozie uczestnicy będą mieli możliwość uczestnictwa w następujących zajęciach:
- narciarstwo
- snowboard
- zimowy survival
- taniec (hip – hop / nowoczesny)
- sztuki walki
- turystyka (piesze wycieczki po szlakach pienińskich

Wszystkie warsztaty tematyczne prowadzone będą przez grono doświadczonych instruktorów - specjalistów w swoich dziedzinach.
W trakcie obozu zimowego będziemy jedyną grupą zamieszkująca ośrodek "Pod trzema koronami" mając go do pełnej dyspozycji.
Cena: 1550 zł obejmuje transport z Warszawy oraz transport na miejscu, bilet wstępu do Aqua parku w Popradzie ubezpieczenie, trzy posiłki dziennie oraz opiekę instruktorów Akademii Samodzielności oraz Akademii Aktywności.
Cena nie obejmuje – ski pass’ów oraz wypożyczenia sprzętu narciarskiego.
Wykorzystując nasze doświadczenie z poprzednich lat z zakresu pozyskiwania dofinansowań do naszych projektów letnich i zimowych będziemy starali się zmniejszyć koszt skierowania. W minionych latach była to kwota 300 zł przypadająca na jedno dziecko.

Zapisy:
przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
polnau@montessori.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Wprawdzie do wakacji zostało jeszcze ...9 miesięcy, niemniej już teraz razem z Akademią Aktywności zapraszamy dzieci i młodzież w wieku 7 -17 lat na nasz obóz letni w Bęsi w terminie 13-23 lipca.
Masa atrakcji: sport (piłka nożna, siatkówka, kajaki), sztuki walki (poziom podstawowy i zaawansowany), bushcraft/survival, taniec nowoczesny i hip-hop, elementy zielonej/czarnej taktyki (wojskowość), wycieczki turystyczno-krajoznawcze, pierwsza pomoc (dla osób bez wcześniejszego przeszkolenia oraz osób, które przeszły szkolenie).
Zapisy:
przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielności.pl
polnau@montessori.pl
PhotoPhotoPhoto
10/3/18
3 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Zapraszamy wychowawców szkół podstawowych oraz średnich do skorzystania z oferty szkoleniowej Akademii Samodzielności warsztatów teoretyczno praktycznych z zakresu PREWENCJI WAD POSTAWY U DZIECI ORAZ MŁODZIEŻY.
Szczegóły w linku:
https://drive.google.com/drive/folders/1VtvflWxkffhMryDCX4ymAO-8gcnJFAOH
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jesienne "Zielone/pomarańczowe szkoły" z Akademią Samodzielności czas zacząć...💪👌
Photo
Add a comment...

Post has attachment
JESIENNE "ZIELONE SZKOŁY"
WRZESIEŃ - PAŹDZIERNIK 2018

Zapraszamy wychowawców, rodziców oraz dyrektorów szkół do skorzystania z oferty jesiennych "Zielonych szkół" Akademii Samodzielności.

Szczegóły / wolne terminy:
mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
tel: 505602171
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Na naszym obozie survivalowo - wojskowym w lipcu (27 lipca - 2 sierpnia) będziemy gościć autora książki "13 moich lat w GROM-ie) St. Chor. Sztab. Rez. Andrzeja K. Kisiela.
Nasz znamienity Gość zajmuje się szkoleniami militarnymi z zakresu strzelectwa, taktyk walki oraz bezpieczeństwem w przestrzeni publicznej. Przeprowadza także szkolenia z zakresu Stress Management.
Bardzo się cieszymy, że będziemy mogli gościć tak znamienitego gościa, który opowie nam o swojej służbie w najbardziej elitarnej wojskowej jednostce specjalnej w tej części Europy.
Pan Andrzej Kisiel zdradzi nam szczegóły selekcji i kursu podstawowego do JW GROM – dwóch etapów, które trzeba przejść, by założyć upragniony szary beret. Przedstawi początki współpracy z amerykańskimi Navy SEAL. Współpracy, która przerodziła się w Braterstwo. I dalej – 4 tury bojowe w Iraku, ponad 100 akcji bojowych tzw. direct action.

Ponadto przeprowadzi zajęcia fizyczne z uczestnikami obozu.
Panie Andrzeju, już się nie możemy doczekać wizyty na naszym obozie 💪👌
Zapraszamy niezdecydowanych - są jeszcze wolne miejsca na spędzenie z nami niezwykłego tygodnia!

Zapisy:
mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
tel: 505602171
Photo
Photo
7/10/18
2 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Chcesz przeżyć przygodę życia w gronie doświadczonych instruktorów z obszaru wojskowości, survivalu, psychologii oraz brać udział w zajęciach prowadzonych przez wybitnych specjalistów z dziedziny: triathlonu, pływania, bushcraftu oraz sztuk walki - dołącz do nas!
Zapraszamy :-) !!

Obóz survivalowo-wojskowy skierowany jest do dzieci i młodzieży w wieku 12-15 lat (dziewczynki i chłopcy). Jeśli lubisz intensywnie spędzać czas, jednocześnie ucząc się i bawiąc - ten obóz jest dla Ciebie!
Zapewniamy zajęcia 12 godzin dziennie pod okiem doświadczonych instruktorów z różnych dziedzin.
Na warsztatach realizujemy między innymi tematykę obejmującą: pierwszą pomoc, samoobronę, podstawy survivalu, elementy zielonej i czarnej taktyki, psychologię zachowania w stresie, naukę korzystania z kompasu oraz busoli, metodologię zachowania w sytuacjach niebezpiecznych dla życia i zdrowia, naukę gotowania survivalowego....

Spędzimy masę czasu w lesie, poznając jego tajniki oraz ucząc się jak bezpiecznie spędzać w nim czas zarówno w dzień jak i w nocy :-).

Data: 27 lipca - 2 sierpnia 2018
Cena: 1500 zł
Lokalizacja: "Hotel pod sosnami", Osieck (45 km od Warszawy)
Dojazd: własny (przyjazd godz. 12.30 - 27 lipca; powrót godz. 12.30 - 2 sierpnia)
Zakwaterowanie: domki campingowe

Zapisy:
przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
kontakt tel: 505602171
Poniżej - zdjęcia z "Hotelu pod sosnami" oraz jego bezpośredniego otoczenia.
Piękne okolice, znakomita obsługa oraz warunki jakie otrzymaliśmy na miejscu od właścicieli ośrodka, powodują, że uczestnicy obozów zawsze wyjeżdżają z tego miejsca szczęśliwi i pełni wrażeń.
Link do zdjęć:
https://drive.google.com/…/1q2QLrPJTmn9K5gZVk80VfFGhxq-6jK3…

Dodatkowo, prezentujemy filmy z drona przedstawiające ośrodek i jego najbliższe otoczenie:
https://www.youtube.com/watch?v=RaKscBq7N2Q
https://www.youtube.com/watch?v=rNBRY8Ro_yo
https://www.youtube.com/watch?v=2E-NcKix02s&t=35s
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Przypominamy i zapraszamy nauczycieli, wychowawców oraz rodziców do skorzystania z naszej jesiennej oferty klasowych wyjazdów integracyjnych oraz jesiennych "Zielonych szkół".

Bliższe informacje:
Tel: 505602171
Mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Oferujemy szkolenia dla kadry nauczycielskiej oraz młodzieży ze szkół podstawowych, gimnazjalnych i licealnych z zakresu zachowania w sytuacji zagrożenia terrorystycznego:

- podłożenia ładunku wybuchowego w centrum handlowym / szkole oraz wkroczenia na teren szkoły / centrum handlowego osoby z bronią (omówienie sytuacji typu „samotny wilk”).
Photo
Add a comment...

Post has attachment

Zapraszamy dzieci w wieku 12-15 lat na obóz survivalowo-wojskowy.
W planach zajęcia z survivalu (poziom podstawowy oraz zaawansowany), samoobrony (poziom podstawowy i zaawansowany), bushcraftu, pierwszej pomocy z zastosowaniem defibrylatora AED, gotowania survivalowego, radzenia sobie ze stresem oraz zimnem w sytuacjach skrajnych, podstaw zielonej i czarnej taktyki (z użyciem ASG), orientacji w terenie (także w warunkach nocnych), survivalowego łowienia ryb, nauka strzelania z łuków i wiele, wiele innych, o których będziemy sukcesywnie informować w ramach wydarzenia.
Wolny czas urozmaici turniej rycerski oraz łuczniczy 😊.
Spodziewamy się znamienitych gości z obszaru podróży, survivalu i wojskowości, którzy uświetnią swoją obecnością nasz obóz…
Zapraszamy zarówno nowe dzieci i młodzież, która wcześniej nie miała okazji spędzić z nami czasu wcześniej, jak i uczestników letniego oraz zimowego obozu Akademii, którzy z różnych powodów nie mogli wziąć udziału w I turnusie (15-25 lipca).
Każdy dzień na naszym obozie to intensywne 12 godzin, w których słowo „nuda” nie istnieje a czas leci bardzo, bardzo szybko (nie wierzysz? – spytaj naszych starych bywalców obozowych 😊)….
Sprawdź się i dołącz do nas 😊 - przeżyj wakacyjną przygodę życia i wróć do domu z bagażem praktycznej wiedzy, która stanie się Twoim kapitałem…
Zapisy + bliższe informacje:
mail: przemyslaw.jakobczyk@akademia-samodzielnosci.pl
tel: 505602171

Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded