Profile cover photo
Profile photo
Piotr Szablata
5 followers -
Motywuje i pokazuje jak pomnożyć kapitał! Inwestycje przynoszą zyski lub zwiększają umiejętności.
Motywuje i pokazuje jak pomnożyć kapitał! Inwestycje przynoszą zyski lub zwiększają umiejętności.

5 followers
About
Posts

Przykład z życia wzięty: 

Centrum handlowe, dwa bankomaty, jeden WBK, drugi Euronetu. Do WBK kolejka na 5 osób, do Euronetu brak chętnych. Przerażenie prowizją 5 zł za wypłatę. A wystarczy zainteresować się czy nie warto zmienić konta na takie, które pozwala na wypłatę ze wszystkich bankomatów za darmo i nie stać jak osioł w takich kolejkach Emotikon :)

To właśnie takie sytuacje utwierdzają w przekonaniu, że warto interesować się swoimi finansami, a nie promocje z premiami 50 zł (choć wcale nie mówię, że nie warto się po nie schylić :) ). Banków z ofertą na darmowe wypłaty we wszystkich bankomatach jest przynajmniej kilka!
Add a comment...

Post has attachment
Trzymamy pieniądze w banku na krótki czas (lokaty) a bierzemy kredyty na długie lata, co powoduje problemy z płynnością kapitału. Problem jest na tyle poważny, że KNF wspomina o nim już kolejny raz w raporcie kwartalnym.  

Z tego powodu zaktualizowałem wpis o wypłacalności banków, tym razem o info dotyczące zaleceń KNF w związku z depozytami klientów. Ma to ogromny wpływ na ranking zaufania do instytucji z największą ilością udzielonych kredytów! 
Add a comment...

Post has attachment
Wiele osób wspomina o konkursie "Gra Inwestycyjna", który polega na inwestowaniu wirtualnych 100.000 zł na symulowanej giełdzie, zorganizowanej przez ING. Konkurs jest mniej więcej na półmetku i wydawałoby się, że nie ma sensu już się nim interesować. Nic bardziej mylnego Emotikon :)

Na zdjęciu poniżej widzicie aktualne TOP5, jeszcze w piątek widniały tam kwoty w okolicach 115-116 tys.. Obecnie najlepsi mają 2 tys. mniej. Oznacza to, że do konkursu możecie przystąpić nawet w ostatniej chwili i nadal macie szanse. Zabawa jest darmowa a do wygrania jest tona sprzętu od Apple'a.

Wygrywa pierwsze 15 miejsc, co według obecnej klasyfikacji oznacza, że trzeba uzyskać 9% zysk z wirtualnych 100 tys., aby wygrać Kindle'a. 50% budżetu można przeznaczyć na instrumenty TURBO z dźwigniami do 30x także nawet amator z odrobiną szczęścia ma tu szanse.

Dla zainteresowanych, grę znajdziecie tutaj: https://www.grainwestycyjna.pl
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Koniec świąt, koniec wolnego, choć przedłużyłem je ile mogłem :) Wracam do pisania z nowymi siłami i pierwsze, co publikuje to wielki update do wpisu o obligacjach. Znajdziecie w nim teraz dużo nowych informacji o spółkach, które zbankrutowały a ich inwestorzy stracili nawet do 300K zł! 

Do optymistycznego spojrzenia na obligacje dodałem negatywne fakty, dzięki czemu teraz jest to umiarkowane racjonalne spojrzenie na temat, wcześniej było w nim zbyt dużo euforii. Jest to errata, forma przeprosin za niedopracowany wpis. Dzięki wsparciu doświadczonych czytelników byłem w stanie poprawić błędy i rozbudować wpis. Zachęcam do ponownego czytania! 
Add a comment...

Post has attachment
Stały przypływ pieniędzy bez pracy, bez wysiłku. Czym jest przychód pasywny i czy istnieje poza marketingowymi legendami? 

Dłuższa analiza na temat możliwości utrzymywania się z pracy własnego kapitału i szans na zostanie rentierem (trendy hasło!). 
Add a comment...

Post has attachment
Obligacje korporacyjne - jak skorzystać z magicznych 10% zysku w skali roku, który jest dostępny dla każdego, zupełnie jak lokaty, a mimo to wiele osób o nich nie słyszało?

O tym właśnie nowy wpis - sposoby, miejsca i porady, jak kupować obligacje prywatne i publiczne.
Add a comment...

Post has attachment
Zaktualizowałem wpis o sytuacji finansowej banków o najnowsze dane z raportów finansowych za Q4 2014. W stawce jest kilka dużych zmian, między innymi dalszy wzrost niebezpiecznych współczynników dla BPH i rekordowa wysoka poprawa BGŻ.

Zachęcam do sprawdzenia czy Wasz bank jest nadal tak bezpieczny, jak był jeszcze kilka miesięcy temu!  

(Spoiler) Niebezpieczna trójka na chwilę obecną to:
• BPH
• Eurobank
• PNB Paribas

Dodałem także 3 banki do zestawienia: Credit Agricol, Deutsche Bank i Eurobank. 
Add a comment...

Post has attachment
Jak jednocześnie oszczędzać i inwestować? Na co przeznaczać środki, tak aby zyskać, jak najwięcej? Jak podzielić budżet, aby był dobrze zabezpieczony? Na te pytania odpowiada weekendowy wpis, który powstał w odpowiedzi na wiele nieścisłości zaobserwowanych w książkach i szkoleniach finansowych. 

Wpis naszpikowany cennymi detalami z własnych doświadczeń oraz z dodatkiem nutki motywacyjnego bełkotu :) Po tym wpisie powinniście ponownie nabrać chęci na inwestowanie. Myślę, że warto przebrnąć przez cały. To bodaj najdłuższy wpis na blogu! 
Add a comment...

Post has attachment
Dolar puchnie, ropa tanieje jak szalona, indexy skaczą po kilka procent w górę i w dól każdego dnia. Nie pozostaje nic innego, jak tylko zabezpieczyć się przed stratami i inwestować w najbardziej obiecujące akcje. Drugi tak intensywny okres na giełdzie może w naszym życiu się już nie powtórzyć.

Dzięki kilku poradom będziecie w stanie zautomatyzować ruchy na rynku i czekać aż system sam dopisze środki do Waszego konta. Rady niezbędne dla początkujących inwestorów!
Add a comment...

Post has attachment
Chciałem się podzielić z Wami całkiem fajnym sukcesem bloga. NBSP jest obecnie na podium, w doborowym towarzystwie, wśród najlepszych blogów finansowych w jęz. polskim na BlogTopSites.com. Według Google jest to największy zbiór blogów na świecie. I to wszystko w niecałe dwa miesiące!

Dzięki ogromne dla wszystkich czytelników, to Wasza zasługa!
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded