Profile cover photo
Profile photo
Matěj Čičák
468 followers -
AMAZING ME
AMAZING ME

468 followers
About
Posts

Post has attachment
Baldýnský to odhadl! Jak to dopadne, už víme díky seriálu Kosmo!
Add a comment...

Post has attachment
1. Slíbíme krajům 4 miliardy na opravu silnic
2. Zavedeme slevy na dopravu pro studenty a důchodce, což nás bude stát 6 miliard
3. Oznámíme, že nemáme peníze pro kraje na opravu silnic
4. Volební profit
Add a comment...

Post has attachment
Ruská pravoslavná církev byla od počátku proti tomu, aby byla Ukrajinské pravoslavné církvi udělena nezávislost (kromě toho, že jde o politiku, tak jde i o prachy - podle odhadů platí Ukrajinici Rusům 1 miliardu USD ročně – v Rusku pak pravoslavní popové požehnají ruským tankům a ty vesele jedou bojovat na Donbas) a do posledního se tomu snažila zabránit.

Poslední pokus zvratu učinil moskevský patriarcha Kyrill 31. srpna 2018 při osobní návštěvě konstantinopolského patriarchy Bartoloměje v Istanbulu. (nezávislost může Ukrajinské pravoslavné církvi udělit pouze Konstantinopolský patriarchát).

Během oficiální schůzky nabídla ruská ochranka oběma patriarchům vodu. Nejdříve Kyrilovi, ale ze záznamu je jasné, že si moskevský patriarcha vybral „špatnou“ sklenici, takže bodyguard mu ji velice rychle vymění za „správnou“.

Konstantinopolský patriarcha nejspíš četl o kauze Skripal, takže obratem svoji „správnou“ sklenici odmítá. A pro jistotu vodu od Rusů odmítli i ostatní přítomní představitelé konstantinopolského patriarchátu. Moskevští představitelé církve si vodu sice vzali, ale pro jistotu ji nepili.

https://www.youtube.com/watch?v=GiIKM-9u_bQ
Add a comment...

Post has attachment
O čem asi bude hra „Hledání perel“...?
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Schillerová na schůzi PS tvrdila, že má analýzu ohledně zdanění církví. Po dotazu tuto analýzu Ministerstvo financí 25 dní hledalo a poté odpovědělo, že taková analýza neexistuje.

V normálním státu i firmě by takové jednání vedlo k rezignaci daného člověka.

Ovšem když řídíš stát jako firmu...
Add a comment...

Post has attachment
V Brně se na koalici domluvila ODS s KDU-ČSL, Piráty a ČSSD. Vaňková, nová primátorka, už před volbama říkala, že spolupráci s nácky ze Slušných lidí neodmítá. Dosavadní koalice měla spoustu vad, ale také se nebála zkoušet nové nepopulární věci jako třeba Housing First. A zjistilo se, že ten projekt funguje a má výsledky. Vaňková se k němu nicméně kriticky vyjadřovala už před volbami, výsledky ignoruje, důležitý je pro ni populismus, protože projekt je nepopulární. Takže nyní jasně prohlásila, že končí.
Add a comment...

Post has attachment
Rok 2018: Hnutí ANO rozdává svým příznivcům audiokazety s největšími hity Karla Gotta.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
V Unhošti se ČSSD odkopala:

"Vládní koalici ve Středočeském kraji tvoří Hnutí ANO a ČSSD za podpory KSČM. Opravdu jste tak naivní, že si myslíte, že na některou z finančních dotací nad rámec rozpočtu města dosáhnou komunální politici za strany, které nejsou v těchto koalicích, či dokonce nezávislí."
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Jak se dělá Andrejova pravda (screen je z Andrejova serveru Express). Novinářka Markéta Kutilova opravdu odjela do zahraničí hledat sirotky. Ale zatim z toho zadny medialni vystup nezverejnila, proto se podobnému vyjádření divi.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Před pár dny projelo zprávami, že Zeman jednal s experty o školství (třeba tu: https://www.novinky.cz/domaci/483447-zeman-jednal-s-experty-o-skolstvi-shodli-se-na-omezeni-inkluze.html; tu https://www.lidovky.cz/domov/expertni-tym-se-zastal-specialnich-skol-inkluze-by-podle-nej-mela-byt-na-ceskych-skolach-omezena.A180915_171315_ln_domov_ele; tu https://zpravy.aktualne.cz/domaci/inkluzi-na-ceskych-skolach-je-treba-omezit-oznamil-po-jednan/r~a16f7a74b8ee11e8b3e20cc47ab5f122/?redirected=1537274298 nebo tu https://ct24.ceskatelevize.cz/domaci/2595691-omezit-inkluzi-podporit-talentovane-deti-experti-jednali-v-lanech-se-zemanem)

Ten expertní tým mne zaujal. Kdo jsou ti experti, kteří prezidentu republiky radí se školstvím?

Ve zprávách proběhlo, že součástí expertního týmu je ministr školství Robert Plaga a jeho předchůdce Stanislav Štech, to ale nemůže být všechno... Pomiňme tedy skutečnost, že Plaga se Štechem do toho expertního týmu ve skutečnosti nepatří, jen byli přítomni na jednání (https://www.pedagogicke.info/2018/09/ucitelska-platforma-politikum-ke.html?showComment=1537244651358), členy expertního týmu jsou tito lidé:

Marie Benešová – v době Zemanovy vlády se stala nejvyšší státní zástupkyní, na tomto postu vydržela do roku 2005. Poté byla ministryní spravedlnosti v Rusnokově vládě a do minulého roku poslancem za ČSSD. V mezidobí se věnovala advokacii. Nikdy nepůsobila ve školství.

František Čuba – komunista, tvůrce slušovického zázraku, označován za geniálního podnikatele (ovšem na trhu, kde díky vedoucí úloze komunistické strany, jejímž jste členem, se podniká skvěle). Proslul tím, že dva roky jako senátor pobíral plat, aniž by hnul brvou. Ve školství působil pouze v důchodu, kdy přednášel na vysoké škole.

Vladimír Dlouhý – komunista, pracovník Prognostického ústavu, ministr průmyslu a obchodu v Klausově vládě, poslanec, aktuálně prezident Hospodářské komory. Ve školství působil jako přednášející na vysoké škole a byl i člen vědecké rady.

Jaroslav Hanák – prezident Svazu průmyslu a dopravy ČR, prezident Svazu dopravy ČR, místopředseda Rady hospodářské a sociální dohody ČR. Nikdy nepůsobil ve školství.

Rudolf Jindrák – na začátku roku 1989 podepsal vázací akt do komunistické vojenské rozvědky, diplomat, velvyslanec v Maďarsku, Rakousku a Německu, ředitel zahraničního odboru Kanceláře prezidenta republiky. Nikdy nepůsobil ve školství.

František Lukl – starosta Kyjova, ministr pro místní rozvoj ČR v Rusnokově vládě, předseda Svazu měst a obcí ČR. Nikdy nepůsobil ve školství.

Vratislav Mynář – člověk, co se od roku 2013 marně snaží získat bezpečnostní prověrku, kterou běžně trvá získat zhruba rok. Předseda Strany práv občanů Zemanovci, kteří pod jeho vedením vstupovali do voleb s tématem povinných majetkových přiznání pro politiky. Své majetkové přiznání odmítal zveřejnit a původ jeho peněz je nejasný. Nikdy nepůsobil ve školství.

Martin Nejedlý – oficiálně na nezastává žádnou funkci, přesto disponuje 3 místnostmi vedle kanceláře prezidenta republiky. Byl místopředsedou Strany práv občanů – Zemanovci a jednatelem firmy LUKOIL Aviation Czech. Poměrně vysoké dluhy z podnikání za něj nezištně zaplatila ruská strana. Martina Nejedlého na pražském Hradě považují britské a americké tajné služby za současné největší riziko z hlediska šíření ruského vlivu na území ČR. Nikdy nepůsobil ve školství.

Jiří Rusnok – kandidát na členství v KSČ, ministr financí ve vládě Zemana, ministr průmyslu a obchodu ve vládě Špidly, bývalý premiér vlády, kterou instaloval prezident Miloš Zeman, guvernér České národní banky. Nikdy nepůsobil ve školství.

Miroslav Toman – prezident Agrární komory ČR, ministr zemědělství v Babišově a Rusnokově vládě. Po Tomanovic rodinné firmě Agrotrade zůstaly dluhy ve výši 600 milionů, které jsme zaplatili my všichni, firma byla následně přejmenována a prodána bílému koni a Tomanovi založili novou firmu s názvem Agrotrade, která funguje dodnes. Nikdy nepůsobil ve školství.

Jaroslav Zavadil – místopředseda Odborového svazu KOVO, předseda Českomoravské konfederace odborových svazů, poslanec za ČSSD. Nikdy nepůsobil ve školství.

Otázkou je, proč se tito lidé vyjadřují k inkluzi v základním školství, když mezi nimi není ani jeden člověk, který by se základnímu školství někdy po odborné stránce zajímal.
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded