Profile cover photo
Profile photo
Poza Schematy
32 followers -
Blog psychologiczny
Blog psychologiczny

32 followers
About
Posts

Post has attachment
Happiness Tip: Stop Checking Your Freaking Phone | Greater Good

Post has attachment
Adrian Peterson and what our fathers did to us: we have not turned out fine

Post has attachment
Bardzo ważny temat, bez którego nie sposób zrozumieć naszej teraźniejszości.

"Ewa Lipska w cytowanym wcześniej wierszu opisuje je jako pokolenie, którego narodzeniem „oddano cześć – zabitym”, pokolenie niosące „przestrzeloną pamięć”. Patrząc z psychologicznej perspektywy możemy powiedzieć, że jest to pokolenie, które niesie pamięć traumy, ale jego pamięć traumatyczna (własna, bądź odziedziczona od rodziców w formie nieświadomego depozytu) często nawiedza ich w problemach zdrowotnych, ogólnych nastawieniach, czy stanach depresyjnych, bo to, co dźwigają to zwyczajnie za dużo."

http://buff.ly/1wdaEDi

Post has attachment
Photo

Post has attachment
"
Współczesny mężczyzna znalazł się w pułapce. Od swojego ojca i dziadka przejął zobowiązania do bycia silnym władcą. Z drugiej strony, kultura zachęca go: bądź partnerski, nie daj sobie narzucić stylu macho, nie wstydź się wrażliwości. "
Słabości silnych

Post has attachment
Z osobą borderline czujemy się trochę tak, jak w tym nierozwiązywalnym zadaniu matematycznym – nie daje się pójść do przodu, a frustracja narasta. Partner oskarżany jest o to, ze się nie stara, nie rozumie, nie przychodzi pomocą a na pewno mógłby i powinien wiedzieć jak. Partner z jednej strony musiałby potwierdzać taką osobę – rozumieć, że może czuć się tak, jak się czuje ale z drugiej, musiałby tez wytyczać jakieś nieprzekraczalne granice, mówić na co się na pewno nie zgodzi. Partner osoby z borderline zwykle nie ma cierpliwości dla tylu pretensji i tylu zmiennych nastrojów.

Post has attachment
"“Trauma has nothing whatsoever to do with cognition,” he says. “It has to do with your body being reset to interpret the world as a dangerous place.” That reset begins in the deep recesses of the brain with its most primitive structures, regions that, he says, no cognitive therapy can access. “It’s not something you can talk yourself out of.” That view places him on the fringes of the psychiatric mainstream."

http://buff.ly/1F3G1E1

Post has attachment
"What if we allowed ourselves to lean into the places where it hurts, where things are uncomfortable? Not to lean in so far that we fall into despair but just far enough that we get a clear idea about what is going on." http://buff.ly/1Ai9Sc0

Post has attachment
Macie w swoim otoczeniu jakiegoś wrażliwca? Warto się nauczyć ich obsługi. A może sami się jako wrażliwiec identyfikujecie. Po ilości komentarzy pod tym artykułem widzę, że wrażliwcy potrzebują dostrzeżenia i docenienia w tym szybkim i gruboskórnym świecie.

Życie wrażliwca | Poza schematy http://buff.ly/1jDOPcm

Post has attachment
Czy wasze życie wewnętrzne też tak czasem wygląda? :)
Photo
Wait while more posts are being loaded