Profile cover photo
Profile photo
Magneticka Rezonancia
2 followers -
Pro Diagnostic Group (www.magnetickarezonancia.sk)
Pro Diagnostic Group (www.magnetickarezonancia.sk)

2 followers
About
Posts

Post is pinned.Post has attachment
OSOBITNE DÔLEŽITÉ!

Ak máte v tele akýkoľvek kovový predmet, náhrady kĺbov, pacemaker, cievne svorky, umelú srdcovú chlopňu, cievnu náhradu, stent, inzulínovú pumpu, prístroj na dávkovanie liečiva, vyberateľné zubné náhrady, vnútroušný implantát, atď., je nutné, aby ste nás na tento fakt upozornili vopred v dotazníku, ako i pred vyšetrením. Ak máte v tele niektoré z uvedených predmetov, MR vyšetrenie môže poškodiť Vás alebo uvedené zariadenia. Tetovanie väčšieho rozsahu môže spôsobiť popáleniny, nalíčenie tváre zas spôsobiť zmeny a deformity v MR obrazoch. Nenoste, prosím, so sebou na vyšetrenie cenné šperky, zbrane ani domáce zvieratá. Prosíme o Vaše pochopenie, ak náš asistent pred vyšetrením ešte vykoná prehliadku prístrojom na zistenie kovov, podobne ako na letiskách. Záleží nám na Vašej bezpečnosti. Ak máte akékoľvek otázky, konzultujte ich s nami počas čakania v čakárni, alebo môžete zavolať na pracovisko deň pred vyšetrením.

Add a comment...

Post has attachment
Nové 3T pracovisko magnetickej rezonancie v Košiciach!
Naše pracovisko Pro Magnet Košice začalo po rekonštrukcií vyšetrovať prvých pacientov na modernom prístroji magnetickej rezonancie PHILIPS Ingenia 3.0T Omega – unikátnom v celom Košickom kraji. Ingenia, prístroj MR so silou magnetického poľa 3 Tesla, poskytuje flexibilné a inteligentné nástroje pre kratší čas vyšetrenia a konzistentnejšie skenovanie, významne zlepšuje zreteľnosť MR snímok a zväčšuje možnosti rozlíšenia. Systém Ingenia sa tiež vyznačuje vynikajúcimi klinickými charakteristikami pre rôzne aplikácie, to všetko s dôrazom na ešte väčšie pohodlie pre pacienta. Úzka spolupráca na dennej báze s Východoslovenským onkologickým ústavom si vyžaduje presnosť a rýchlosť vo vyšetrovaní pacientov a určovaní diagnóz, čo tento unikátny prístroj flexibilne spĺňa. Na našom pracovisku v Košiciach budeme tak schopní ponúknuť nielen všetky bazálne typy MR vyšetrení od hlavy až po muskuloskeletálny systém, ale aj viacero pokročilých a rozšírených klinických aplikácií vysoko potrebných pre vyšetrovanie nielen onkologických pacientov.
Neustále sa snažíme skvalitňovať služby na všetkých našich pracoviskách. Spolu s dlhoročnými skúsenosťami nášho personálu v oblasti rádiológie poskytujeme pacientom i odosielajúcim lekárom vysokú úroveň odbornosti a starostlivosti.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Vážení lekári, vážení pacienti,
radi by sme reagovali na informácie z viacerých médií o nefunkčných CT prístrojoch v Bratislave. Naše CT pracovisko Pro RTG, s.r.o. sídliace v Polikline Mýtnej v Starom Meste vyšetruje pacientov zo všetkých častí Bratislavy i okolia v štandardnom režime. Sme neštátne pracovisko a pacienti poistení vo všetkých slovenských zdravotných poisťovniach u nás za vyšetrenie neplatia. Čakacie termíny sú u nás približne 3-5 dní, akútnych pacientov vyšetrujeme ihneď. Popis z vyšetrenia je hotový na druhý deň po vyšetrení a CD s obrazovou dokumentáciou dostane pacient do ruky ihneď po vyšetrení. Pre objednanie sa na vyšetrenie nás neváhajte kontaktovať na telefónnom čísle +421 2 5249 9446 alebo emailom na info@prortg.sk.
Ďakujeme.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Začiatkom tohto roka sme začali používať softvér MSmetrix, softvér kvantifikácie MR obrazu od spoločnosti icometrix. Dnes majú naši rádiológovia nainštalovaný MSmetrix v lokálnom PACS-e ( systém pre prenos a archiváciu obrazových informacii v rádiológií ), čo im umožňuje ľahko odosielať dáta a okamžite sledovať zmeny mozgu ľudí so sklerózou Multiplex.
"Jednou z kľúčových výhod softvéru MSmetrix je spoľahlivá analýza MR snímok. Teraz máme nástroj, v ktorom môžeme okamžite sledovať progresiu ochorenia u našich pacientov s SM v zmysle objemov a lézií v mozgu ", hovorí MUDr. Víťazoslav Belan, primár magnetickej rezonancie Dr. Magnet Kramáre.
“Kombinácia analýzy MSmetrix s moderným a vysokokvalitným vybavením nášho pracoviska nám umožňuje v pravidelných intervaloch rutinne zobrazovať mozog 3D sekvenciami”, hovorí Michaela Jezberová, odborná garantka a rádiologička pracoviska magnetickej rezonancie Dr. Magnet Kramáre.
" Netýka sa to len pacientov s SM, ale aj pacientov s inými neurodegeneratívnymi ochoreniami a tumoróznymi léziami. Práve 3D sekvencie sú nevyhnutné pre volumetrickú analýzu zmien v mozgu realizovanú icometrixom,“pokračuje MUDr. Jezberová.
Viac info na: https://icometrix.com/#!/view/news/leading-provider-of-radiology-healthcare-in-slovakia-implements-belgian-icometrix%E2%80%99-image-quantification-software-to-monitor-neurological-disorders
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Naša každodenná spolupráca s najväčším poskytovateľom zdravotnej starostlivosti v Žilinskom kraji - Fakultnou nemocnicou s poliklinikou Žilina - má už dlhoročnú tradíciu. Neustálym modernizovaním priestorov sa nemocnica posúva na novú kvalitatívnu úroveň. Jednotlivé oddelenia sa tu stávajú pracoviskami na európskej úrovni, takým je aj naše pracovisko magnetickej rezonancie MR Žilina. Viac sa dočítate v priloženom článku magazínu Priemysel dnes.
PhotoPhotoPhotoPhoto
7. 6. 2017
4 Photos - View album
Add a comment...

Post has attachment
Ochoreniu sclerosis multiplex sa hovorí aj choroba tisícich tvárí, pretože v závislosti od miesta zápalu a poškodenia tkanív v rôznych častiach mozgu a miechy sa líšia pri jednotlivých pacientoch aj príznaky. Ochorenie môže súčasne postihnúť aj viacero nervových oblastí. O tom, ako veľmi je dôležitá včasná diagnostika ochorenia, hovoria naši lekári MUDr. Víťazoslav Belan, PhD. a MUDr. Michaela Jezberová z pracoviska Dr. Magnet Kramáre v relácií Moja diagnóza.Včasnou liečbou je možné významne zlepšiť kvalitu života pacientov s SM. Viac sa dozviete z archívu RTVS: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11883/126756#423
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Radi by sme Vám dnes predstavili novú metódu pre presné posúdenie všetkých ložiskových zmien v čase v MR obraze s názvom Koregistrovaná fúzia. Na jej vývoji sa podieľal aj náš primár MUDr. Víťazoslav Belan, PhD. z pracoviska magnetickej rezonancie Dr. Magnet Kramáre. Táto metóda slúži na exaktné sledovanie rastu najmä benígnych nádorov mozgu. Viac sa o nej dočítate v priloženom dokumente.

https://drive.google.com/file/d/0B_jbHg_16qIqTmllUW1OUlhERFE/view?ts=59258033
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Už po štvrtý-krát sme sa stali hrdým generálnym partnerom charitatívnej cyklojazdy naprieč Slovenskom ( tento rok aj Českom ) – Na bicykli deťom. Túto cyklojazdu podporujeme osobnou účasťou ako cyklisti aj sponzorským darom. Možnosť pomôcť a podporiť deti v boji s onkologickým ochorením chceme dať aj našim klientom. Preto sa v čakárňach na našich pracoviskách po celom Slovensku nachádzajú priehľadné pokladničky s logom Na bicykli deťom, do ktorých je možné prispieť dobrovoľným príspevkom.
Photo
Add a comment...

Post has attachment
Naša odborná garantka MUDr. Michaela Jezberová z pracoviska magnetickej rezonancie Dr. MAGNET s.r.o. na Kramároch bola opäť pozvaná do televíznej relácie Dámsky klub. Tentokrát s moderátorkou relácie hovorili o MR vyšetrení tehotnej ženy a plodu. Čo všetko sa dá prostredníctvom tohto vyšetrenia diagnostikovať, sa dozviete z archívu RTVS: http://www.rtvs.sk/televizia/archiv/11665/122986
Photo
Add a comment...

Post has attachment
MR prostaty už aj v Poprade!
Karcinóm prostaty je najčastejším nádorovým ochorením mužov v Európe a USA s treťou najvyššou úmrtnosťou. Medzi základné diagnostické nástroje pri určení karcinómu prostaty patrí ( sonograficky navigovaná ) biopsia – odber minimálne 10 vzoriek, digitálne rektálne vyšetrenie a stanovenie hladiny prostatického špecifického antigénu ( PSA ).
Magnetická rezonancia má rastúci význam v diagnostike, stagingu a sledovaní efektu liečby karcinómu prostaty. Multiparametrické MR (mpMR) vyšetrenie prostaty je možné na našom pracovisku v Poprade len od začiatku tohto roku, no už máme excelentné výsledky. Nedávno sme pacientovi diagnostikovali klinicky signifikantný karcinóm prostaty pomocou MR. Pacient podstúpil dva-krát biopsiu s negatívnym nálezom. PSA malo však stúpajúcu tendenciu. Moderný prístroj magnetickej rezonancie PHILIPS Ingenia 3.0T Omega v Poprade s multiparametrickým vyšetrením umožňuje podstatné zlepšenie našich možností pri diagnostike rakoviny prostaty.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded