Profile cover photo
Profile photo
Українські Вікіновини
132 followers -
Вільні новини, які може писати кожний!
Вільні новини, які може писати кожний!

132 followers
About
Posts

Post has shared content
Редактори Вікіпедії підрахували, які статті найчастіше переглядали у Вікіпедії українською мовою упродовж 2018 року. Перша трійка дуже традиційна: «Україна», «Шевченко Тарас Григорович», «Київ». До найбільшої енциклопедії українською мовою звертаються по…
Add a comment...

Post has shared content
Энциклопедия мировых субкультур на условиях свободной лицензии получила уникальный архив

https://interfax.com.ua/news/general/530941.html

Енциклопедія світових субкультур підписала договір з «Науково-дослідним інститутом Пам'яті» про передачу архіву експедиційних фотографій за період 2013–2018 рр. Цей архів містить в собі більше 100 тисяч фотографій – матеріали, зроблені під час експедицій в Італію, Іспанію, Німеччину, Австрію, а також специфічні з точки зору субкультур регіони – Калабрію (Італія), о. Тенеріфе (Іспанія), о. Сицилія (Італія). Фотографії відображають субкультури, які процвітали в цих регіонах в середні віки і більш ранні епохи – і залишили відгомін в архітектурі, символах, пам'ятках цих місць. Варто зазначити, що кожна фотографія несе в собі не лише естетичну цінність та взірець мистецтва минулих століть. При науковому розгляді, вони дозволяють розкрити таємниці забутих або «захованих» у часі субкультур.

Директор НДІ Пам'яті Ph.D. Олег Мальцев відзначив: «Фотографії архітектури, символів, споруд, які збереглися до наших днів, дають нам розуміння про історію та культуру тих спільнот, які проживали в цьому регіоні. Безумовно, символ – це мова пам'яті. Дослідження символів дозволяє нам не тільки зробити висновки про культурний бік життя і філософії людей, але й реставрувати ряд практичних методик і технологій, які наші попередники застосовували для того, щоб успішно домагатися могутності, влади і безпеки». Для «Енциклопедії світових субкультур» ці матеріали мають особливу цінність, оскільки вони надають можливість виявити і досліджувати втрачені субкультури, а також краще зрозуміти історію сучасних.

Анатолій Луцюк, консультант «Енциклопедії світових субкультур», вважає дуже важливим той факт, що фотоархів переданий під вільною ліцензією Creative Commons, що дає можливість публікації цих творів за умов зазначення автора і джерела. Таке співробітництво сприятиме необмеженому розповсюдженню енциклопедичних знань у світі. Як приклад можна згадати співпрацю Вікіпедії з музейними установами і архівами, в результаті чого в суспільне культурне надбання перейшли 100 000 зображень з Державного архіву Німеччини і 50 000 зображень з архівів Національної бібліотеки Квінсленда.

Головний редактор «Енциклопедії світових субкультур» Ігор Дмитрук зазначив, що фотографії експедиційної групи НДІ «Пам'яті» носять унікальний характер. Більшу частину об'єктів, що відображені в матеріалах неможливо знайти в інших архівах або в інтернеті. На це є ряд причин: багато об'єктів не включені до туристичних маршрутів, інші ж є закритими як для мандрівників, так і для журналістів, тим більше, коли мова йде про те, щоб зафіксувати їх на фотоапарат. Одним з найбільш яскравих прикладів є будинок знаменитого єврейського пророка Раші в місті Вормс (Німеччина). Експедиційна група під керівництвом Олега Мальцева – перші, хто зміг зробити відео- та фотозйомку в цьому місці. Тепер же у читачів «Енциклопедії світових субкультур» є можливість познайомитися з цією фотобібліотекою на сайті.

Енциклопедія світових субкультур – новий проект під вільною ліцензією, головним об'єктом дослідження якого є субкультури. Вона заснована влітку 2018 року, і її авторами є як науковці, так і представники цих субкультур..
PhotoPhotoPhotoPhotoPhoto
13.09.18
5 Photos - View album
Add a comment...

Post has shared content
Сьогодні свято у представників субкультури або точніше фендому "Гаррі Поттера" - День народження Гаррі Поттера. До речі, фендом «Гаррі Поттера» є одним із найчисельніших в Україні #HappyBirthdayHarryPotter https://uk.subcultures.wiki/wiki/Суспільний_погляд:Фандом
Photo
Add a comment...

Post has shared content
До складу редакторської групи входять як європейські і американські профільні експерти, так і українські професори, добре знайомі українській академічній спільноті. Серед них віце-президент Української асоціації релігієзнавців Людмила Филипович і професор кафедри культурології Інституту філософської освіти і науки Національного педагогічного університету ім. М.П. Драгоманова Ірина Богачевська. Важливою особливістю проекту є залучення міжнародних експертів, серед яких головний редактор «La Voce di New York» Стефано Ваккаро, головний редактор «Palermo Today» Андреа Пернічіаро, історик, Ph.D. університету Стенфорда Алан Льюїс, криміналіст з Палермо Динни Алесси, Ph.D. в галузі міжнародного права Говард Хоффманн, журналіст, ведучий консультант «Africa Network for Peace and Justice» Нік Ідоко.

«Те, що було задумано в даному випадку, - це проект світового значення. Я думаю, що не дивлячись на всю глобалізацію, яку переживає сучасний світ, він живе на локальних рівнях, тому дослідження субкультур вкрай важливо для того, щоб об'єктивно розуміти, як влаштований світ навколо нас сьогодні », - сказала Людмили Филипович.
Add a comment...

Post has attachment
У травні 2018 року в мережі інтернет з'явилась нова енциклопедія Encyclopedia of World Subcultures головним об'єктом якої є світові субкультури. Проект функціонує на рушії MediaWiki, поширюється на умовах CC-BY-SA-3.0 але це і все, що об'єднує його з Вікіпедією. На відміну від Вікіпедії Енциклопедія світових субкультур...
Add a comment...

Post has shared content
23 березня 2018 року на Одещині випав сніг жовтого та рожевого кольорів. Місцеве населення висувало різні версії техногенних катастроф, які спричинили таке незвичне природне явище. Український гідрометцентр пояснив, що це було викликано переміщенням пилової хмари з районів північної Африки. 24 березня учні 6-го класу Одеської гімназії "Мрія" на уроці географії під керівництвом викладача Дмитра Жданова перевірили гіпотезу про циклон, який приніс пісок з пустелі Сахара.
Add a comment...

Post has attachment
14 грудня у Центральному державному архіві-музеї літератури і мистецтва України відбулася презентація видання «Дивлюся на небо та й думку гадаю» в перекладах мовами світу» (книга одного вірша), що побачило світ з нагоди 200-річчя від дня народження автора твору Михайла Миколайовича Петренка на умовах вільної ліцензії CC BY-SA 3.0.

До книги, упорядниками якої є засновник документально-генеалогічного проекту «Ідентифікація Петренків», праправнук поета Олександр Петренко і головний редактор газети «Культура і життя» Євген Букет, включено 24 переклади українського поетичного шедевру «Дивлюся на небо та й думку гадаю», зібрані переважно в 2015-2017 рр. у межах однойменної громадської ініціативи газети «Культура і життя». Перекладачі – відомі в світі особистості – Рауль Чілачава (Грузія), Мрідула Гош (Індія), Левон Блбулян (Вірменія), Антон Паперний (Ізраїль), Агрон Туфа (Албанія), Андрій Гевка (Словенія), Димитр Христов (Болгарія), Сергій Дзюба (Україна), Марсель Салімов, Гузаль Ситдикова, Лілія Сакмар (усі - Башкортостан, РФ) та ін.
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Наукова експедиція на Батьківщину Каса Д'Амато закінчилася серією відкриттів

З 1 по 16 грудня експедиційна група під керівництвом кандидата психологічних наук Олега Мальцева подолала понад тисячу кілометрів від Мюнхена до Палермо з метою дослідження істинного походження стилю, який використовував легендарний американський тренер Кас Д'Амато при підготовці трьох чемпіонів світу з боксу: Хосе Торреса, Флойда Паттерсона і Майка Тайсона. В ході експедиції вдалося довести, що кореневою системою стилю Каса Д'Амато є Неаполітанський стиль іспанського фехтування.
Add a comment...

Post has shared content
Користувачі, що досі використовують Internet Explorer 8 на Windows XP, не зможуть користуватись Вікіпедією починаючи з 17 жовтня. Internet Explorer 8 на Windows XP не може захищено під'єднуватись до вікі. Дозволяючи йому це робити, ми забезпечуємо нижчий рівень безпеки для всіх. Якщо Ви використовуєте Internet Explorer 8 на Windows XP, Ви можете вставновити Firefox 52 ESR натомість. На Internet Explorer 8 на Windows XP припадає близько 0,1% трафіку вікі Вікімедіа.
Photo
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded