Profile cover photo
Profile photo
Sivrihisar Web (SivrihisarWebTr)
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment

Add a comment...

Post has attachment
Bugün Sivrihisar – Ballıhisar köyü sınırları içinde yer alan Pessinus antik kenti kalıntıları belki Efes harabeleri ya da Boğazköy’ün Aslanlı Kapısı kadar etkileyici bir izlenim bırakmaz ziyaret edenlerde… Ancak bu kalıntılar kuşkusuz Eskiçağ’ın en önemli kült merkezlerinden kutsal kentlerle karşılaştırılabilecek bir kutsallığa ev sahipliği yapmışlardır.
http://sivrihisar.web.tr/antik-pessinus-kenti.html
Add a comment...

Post has attachment
MÜBAREK GÜN VE GECELERDE OKUNACAK DUALAR
Üç Aylar ve Okunacak Dualar
http://blog.sivrihisar.web.tr/uc-aylarda-okunacak-dualar.html
Üç Aylarda Okunacak Dualar
Üç Aylarda Okunacak Dualar
blog.sivrihisar.web.tr
Add a comment...

Post has attachment

Post has attachment
Tarihçilerin umumiyetle ittifak ettikleri bir husus, en çok tahrif edilmiş, yanlış yorumlanmış, iftira ve karalamalara maruz kalmış devletin Osmanlılar olduğudur. Bu tahrif içerisinde şüphesiz aslan payını da II. Abdülhamid Han almıştır.
http://blog.sivrihisar.web.tr/2-abdulhamid.html
2. Abdülhamid
2. Abdülhamid
blog.sivrihisar.web.tr
Add a comment...

Post has shared content
Kaynak belirtmeden yapılan alıntılarla yazımı yayınlayanlara hakkımı helal etmiyorum. Bu duayı beğenmiş olabilirsiniz yada paylaşmak isteyebilirsiniz ama izinsiz veya özellikle kaynak belirtmeden diğer sitelerde yayınlarsanız bu bilgi hırsızlığı olur. Bunun maddi ve manevi sorumluluğu vardır. Murat sevimbay
http://blog.sivrihisar.web.tr/bagislama-duasi.html
EUZÜ BİLLÂHİ MİNEŞŞEYTÂNİRRACÎM, BismillahirRahmanirRahim
Elhamdülillahi Rabbil Âlemin, Vessalatü
Vesselamü Ala Seyyidina Muhammedin ve
Ala Âlihi ve Sahbihi ve Sellim.
Lâ İlâhe İllâ Ente Sübhâneke
İnnî Küntü Minez-zâlimiyn.
ALLAH’IM! 《 🌷 》
Ey kâinatın, yegâne sahibi olan ulu Allah’ım.!!
99 Adın Hürmetine, Sevgili Rasûlün Efendimiz
Hz Muhammed Mustafa ( S.A.V ) in Hürmetine
Ellerimizi AFRİN ZEYTİN DALI HAREKATI için
açtık semaya, boynumuzu büktük sen ulular ulusu mevlamıza. Bizlerin ümmet-i Muhammed'in günahlarımızı YâRabbi.okumuş olduğum Kur-Anı Kerimi Yasin’i Şerifi, Tebareke, Amme ve diğer sureleri, Salâtı Şerifleri eksikli, kusurlu veya yanlışlı oldu ise onları Meleklerinle tamam eyleyip kabul eyle ya Rabbî.!Bunlardan hasıl olan sevabı en evvel başlarımızın tacı, gönüllerimizin ilacı olan Hz. Muhammed Mustafa (S.A.V.) ve Hz. Adem’den beri gelmiş geçmiş Peygamberlerin (A.S.), Erenlerin, Evliyaların, Şehitlerin, Şühedaların, Ashabı kiramın ve dini İslam’a hizmet etmiş, Kur’anı Kerim’i elden ele, dilden dile bize ulaştıran üstat efendilerimize hediye eyle..Sen haberdar et ve ruhlarını şad eyle Ya Rabbî!..Bu dünyada kimsesi kalmamış, bize de bir Fatiha yok mu diye garip garip bekleşen Müslüman din kardeşlerimizin de ruhlarına hediye vasıl eyle..Yüce Allâh’ım! Okunan Kur’an’ı Kerim ve sûreleri hürmetine, Dünyanın dört bir yanında zulme maruz kalan insanları, Müslümanları zalimlerin zulmünden kurtar...Vatanımızı, milletimizi askerimizi, Polisimizi Ordumuzu denizde, havada, karada daima her türlü afetlerden, musibetlerden ve düşmanların şerlerinden koru. Güvenlik güçlerimizi, askerimizi ve polisimizi terör belasından ve teröristlerden muhafaza et..Bu AFRİN ZEYTİN DALI HAREKATI nı Muzaffer İhsan et..Allah’ım!..Ezanımızı dindirtme, bayrağımızı indirtme, güzel yurdumuzu düşmanlara böldürtme, sen yardımcımız ol ya Rabbi.!..Ya ilah-el alemin. Sana açılan eller hürmetine, seni zikreden diller hürmetine, geceleri sabahlara kadar ALLAH ALLAH diyerek gözyaşları ile manevi kirlerini yıkayan aşıklar hürmetine
Ordumuzu Mehmetçiğimize Sen koru Allah’ım!..Günahlarımızı affeyle. Bizleri hasta yatıp kapılara baktırma, yatanı utandırma, bakanı usandırma. Yasin’in yarısını, üç aylardan birisini, ölümün hayırlısını sen nasip eyle Ya Rabbi!.Bizleri dünyada vatansız, kabirde kefensiz, ahirette imansız bırakma. Cümlemizi kendine kul, Habibine ümmet eyle..Korktuklarımızdan emin, umduklarımıza nail eyle. Çocuklarımıza akıl, fikir, ve kalplerine ALLAH korkusu, PEYGAMBER sevgisi, ahiret kaygısı, ana baba sevgisi, abdest ve namaz sevgisi ver. Yavrularımızı görünür görünmez maddi ve manevi tehlikelerden muhafaza et, onlara sağlıklı uzun ömürler ihsan eyle, acılarını gösterme YâRabbi!..Bizleri görünür görünmez kazalardan, belalardan, akla ve hayale gelmez kötülüklerden koru. Gücümüzün yetmediği yükü bizlere yükleme. Aş isteyene aş, iş isteyene iş, eş isteyene hayırlı eş ver YâRabbi!..Ya ilah-el alemin. Senin vahdaniyetine güvenerek kapına geldik. Merhametine sığındık lütfuna geldik, kulluk edemedik affına geldik, sen Gaffar sen Settar, Rahman ve Rahimsin. Bilerek bilmeyerek işlediğimiz günahlarımızı affet, sana tövbe ediyoruz, bize lütfun ile muamele et ya Rabbî. Bizleri hicran ateşiyle yakma. İslam olarak getirdin İslam olarak götür. Kalp penceresini kapatma. Faydasız ilimden, doymayan nefisten, korkmayan kalpten, kabul olmayan duadan sana sığınırız.Allah’ım! Duâlarımızı Rasûlün Efendimiz Hz Muhammed ( S.A.V ) hürmetine, ESMA-UL HUSNA tabir edilen güzel isimlerin ve İSMİ AZAM hürmetine, mukaddes beldelerde (Mescidi Nebevi, Kabe ve Arafat’ta) yapılan dualarla beraber ilhak ederek kabul et...YA FERD, YA HAYYU, YA KAYYÛM, YA HAKEM, YA ADL, YA KUDDÛS..Yâ Rabbî..Duâmızı iştirak edip okuyup amin diyenleri iki cihanda aziz eyle. Bütün ölmüşlerinin ruhlarını da hissedar eyle...Rabbenâ âtina fid-dünya haseneten ve fil âhireti haseneten ve kınâ azâbennâr. Rabbenağfirlî veli vâlideyye ve lil mü’minîne yevme yekûmül hisâb....Yâ Rab, kusurumuzu affet. Bizi kendine kul kabul et...Emanetini kabzetmek zamanına kadar bizi emanette emin kıl. Amin diyen dillerimizi narı Cehennemden azat eyle. Ömrümüz hitamında gözlerimiz perdelenmeden, sayılı nefeslerimiz tükenmeden, gaflet uykusuna dalmadan evvel, sağımızda Kur’an, kalplerimizde iman, dilimizde “Eşhedü enla ilahe illallah ve Eşhedü enne Muhammeden abduhu ve Rasuluhu” şehadet kelimesini cümlemize nasip eyle. Amin.
Veselamün Alel-Mürselin. Vel-hamdülillahi Rabbil-Alemin. El-Fatiha me-assalavat.
AMÎÎÎÎÎÎN YA RABBEL ÂLEMÎN.🍃
Photo
Add a comment...

Add a comment...

Post has attachment
Sivrihisar ilçesini uluslararası alanda tanıtmak amacıyla 2009 yılında yayımlanan "Sivrihisar Kültür Varlıkları" adlı kitap içeriği web sitemizde olacak.
- Sivrihisar Appearance Of The World Centre -
http://sivrihisar.web.tr/sivrihisar-kultur-varliklari-kitabi.html
Add a comment...

Add a comment...
Wait while more posts are being loaded