Profile cover photo
Profile photo
Lukáš Vlček
99 followers
99 followers
About
Lukáš's posts

Post has attachment
OK, takže jak dloho to ještě potrvá, než bude podobný algoritmus plně nasazený například do "prodeje čehokoliv po telefonu"? Pojištění, léky, členství v knižním klubu, ... atd. Kolik "potenciálních zákazníků" bude vůbec schopno rozpoznat, že nemluví s lidským operátorem, ale se strojem?

http://www.ceskatelevize.cz/ct24/veda/2022481-umela-inteligence-prave-porazi-lidi-v-pokeru-je-mnohem-vetsi-prelom-nez-sachy-i-go

Zdá se mi, že letos kluci a holky v USA na helloweena trochu přetáhli strunu.

Post has shared content
Red Hat OpenShift Container Platform 3.3 enables deployments at cloud-scale. Check out the benefits of rapid innovation with the stability, reliability and security of an enterprise platform: http://red.ht/2cDQayW
Photo

Že by Erdogan trpěl paranoiou? Nevím, ale určitě po něm jdou...

Post has shared content
Call for Papers (CfP) for +DevConf.cz is out: https://devconf.cz/#cfp "CFP Due Date: November 11th 2016 […] DevConf.cz 2017 is the 9th annual, free and open 3-day open-source Fedora Linux and JBoss community conference for Red Hat and community developers, DevOps, testers, and documentation writers, organized to sync, share, and hack on upstream projects with the community in the beautiful city of Brno, Czech Republic. You should consider attending DevConf.cz 2017 if you are: A developer A technology architect An IT consultant An IT student or a teacher from an IT university/faculty Or simply an IT enthusiast interested in the latest trends in open source and emerging digital technologies […]
DevConf.cz is a free conference and there is no admission or ticket charge. This year we will require that you register for free. We will provide registration details soon."
Photo

Tip na novou mobilní aplikaci.

Znáte to, je vedro, házíte mince do automatu, chcete si koupit vychlazenou plechovku s oblíbeným nápojem, ale automat tvrdošíjně některé mince odmítá. Tradiční pomocí je použití škrabátka na mince. Ale né každý automat ho má.

S novou apkou můžete mít škrabátko na mince vždy po ruce (tedy pokud sebou máte chytrý mobil). Základní verze aplikace je zdarma a bez reklam! K dispozici by však mohla být i premium verze s větším a účinějším škrabátkem.

Kromě zaručeného obchodního modelu se otevírá zajímavá cesta pro spolupráci s některými výrobci mobilů, kteří by mohli mít zájem nabídnout premium verzi přímo v základní výbavě.

Při implementaci je třeba ošetřit uživatele s větším displejem, aby nezískali výhodu oproti ostatním uživatelům.

Nápad nabízím volně k dispozici pod licencí Public domain, sám nemám čas na implementaci a ušlý zisk mě netrápí.

//Cc +Tomáš Hubálek ?

Post has attachment

Post has attachment

Co říká prezident Zeman ukazuje už jen na zoufalou snahu zajistit si jakoukoliv publicitu. Smutné.

Post has attachment
Nezodpovědná novinařina, nebo cílený trolling a ruská propaganda?

Nedávno jsem narazil na několik článků na internetu, které poukazovaly na nelehkou situaci válečných uprchlíků z Ukrajiny, kteří jsou vinou politiky Angely Merkelové vyháněni z Německa aby uvolnili místo jiným ("nebílým") válečným uprchlíkům se Sýrie, Afgánistánu a podobně. Docela mě to zaujalo a tak jsem začal pátrat hlouběji a co jsem zjistil mě značně znepokojilo. Dá se říct, že asi došlo k mému prozření, avšak velmi nepříjemnému prozření.

Tedy, co jsem našel. Vše zřejmě začíná článkem v novinách Frankfurter Rundschau [1]. (Pomohl mi google translate). Lze najít řadu lokálních "překladů" tohoto článku, které ten první článek uvádí coby zdroj [2-5]. Co stojí za zmínku je, že ty překlady vynechávají některé "drobné" detaily, zato přidávají útočný tón proti politice Merkelové a dle mého názoru uvádí některé zcela zavádějicí informace, které v originálním článku vůbec nejsou a také hovoří o tom, že se chystá plošné zamítnutí azylu pro uprchlíky z Ukrajiny (nepodařilo se mi najít informaci, že by k tomu opravdu později došlo). Krom jiného také články často informují o tom, že tito uprchlíci nacházejí otevřenou náruč v Rusku nebo Polsku (k tomu za chvíli).

Tedy - pokud uprchlík požádá o azyl v členském státě EU, je tento povinen řídit se Dublinským nařízením [6,7], které přesně definuje proces řízení udělení azylu. Mimo jiné stanovuje priority, kdo a za jakých podmínek má odpovědnost za udělaní azylu a zde platí, že pokud žadatel má již udělené vízum od jiného členksého státu EU, tak o azylu rozhoduje tento stát. To znamená, že Ukrajinci, kteří si začádali o azyl byli (nikoliv vyhnáni, ale) dle legislativy odkázáni na úřady dané země, samozřejmě pro ně tím pádem začaly platit časové limity jako pro jakékoliv jiné žadatele o azyl. Žadateli, kterému azyl nebude udělen je vyzván k opuštění daného státu (u nás se jedná o tzv Institus správního vyhoštění [8]), či EU - a pokud to žadatel nedodrží, tak se zněj logicky stává nelegální imigrant.

Může to znít necitlivě, ale myslím, že postup států EU je v tomto případě v pořádku (a mimochodem, je velmi dobře, že se státy v rámci EU drží jednotné legislativy, sdílí jednotný systém pro snímání otisků prstů žadatelům o azyl a porovnává je s otisky prstů v policejních databázích všech členkských států EU - to jen na okraj do jiné debaty o tom, co nám EU přinesla a o co můžeme příjít, pokud nebudeme členem EU).

Původní (německý) článek uvádí, že pro mnohé Ukrajince je právě tohle problém, že totiž již mají vízum (vydaný např. Polském nebo Španělskem, tedy hraničními zeměni EU). Jak to, že si tedy Ukrajinci - pokud prchali před válkou - nepožádali o statut uprchlíka (tedy o azyl) už při příchodu do EU, ale učinili tak až v Německu? Odpověď můžeme hledat v těchto článcích [9,10,11]. Ty pojednávají o tom, že Polsko odmítlo udělit azyl 95% Ukrajinců (není to rozpor s tvrzením předchozích článků?), a praxe v České republice je shodná. Ve zkratce lze říct, že Ukrajinci asi ve velké míře chtěli "využít" nehezké situace doma k legalizaci pobytu v EU. Záměrně jsem napsal v uvozovkách, lidsky to chápu, na druhou stranu, pokud nějaký stát volá své občany k obraně státu, na což má legální nárok, tak to není důvod k udělení azylu. Stejně tak může být problematický fakt, že konflikt na Donbasu je "dobře lokalizován" a nejedná se tedy o válku, která postihuje celou zemi - tedy také tohle není důvod k udělení azylu (přesto, že je situace na východní Ukrajině nebezpečná, jiné části Ukrajiny jsou považovány za bezpečné a běžně tam jezdí i zahraniční turisté). Každopádně se jedná o zcela jinou situaci, než jak ji líčí "převzaté" články.

Lámu si hlavu nad tím, proč články [2-5] přidávají k původní zprávě tolik nepravdivého balastu a akcentují silný anti-Merkelovský tón namixovaný s rasistickým podtextem. Za povšimnutí stojí i to, že i původní článek vyšel v německém deníku, který podporoval ve volbách 2013 SPD [12], a přitom Merkelová je za CDU, takže bych pochopil, kdyby se snažil tohoto tématu zneužít k politickému boji, přesto je novinářská etika v Německém listu zcela na jiné úrovni, než v převzatých článcích.

Nechci rozhodně situaci Ukrajinců nijak zlehčovat. Nechtěl bych čelit podobné situaci, a právě proto se sám sebe ptám, proč a za jakým účelem někdo vynakládá značné úsili při vytváření polopravdu až lží, které se pak snadno šíří mezi české čtenáře internetu?

[1] http://www.fr-online.de/flucht-und-zuwanderung/migration-ukrainern-droht-die-abschiebung,24931854,33550918.html
[2] http://newobserveronline.com/white-war-refugees-not-allowed-in-germany/
[3] http://www.almanach.cz/2016/01/nemecko-valecni-uprchlici-z-ukrajiny-jsou-nezadouci/
[4] http://prvnizpravy.parlamentnilisty.cz/zpravy/zpravy/nemecko-chysta-deportace-tisicu-ukrajinskych-uprchliku/
[5] http://www.nwoo.org/2016/01/23/nemecko-valecni-uprchlici-z-ukrajiny-jsou-nezadouci/
[6] http://ec.europa.eu/dgs/home-affairs/e-library/docs/ceas-fact-sheets/ceas_factsheet_cs.pdf (strana 7)
[7] https://www.varianty.cz/download/docs/202_uprchli-ci-a-z-adatele-o-azyl-v-c-r.pdf
[8] http://www.migrace.com/cs/clanky/4_k-institutu-spravniho-vyhosteni
[9] http://eurodenik.cz/zpravy/polsko-odmitlo-udelit-azyl-vice-nez-90-ukrajincu
[10] https://www.euractiv.com/section/europe-s-east/news/ukraine-rejects-polish-million-refugees-claim/
[11] https://zpravy.aktualne.cz/domaci/zadosti-ukrajincu-o-azyl-pribylo-trojnasobne-soudy-jsou-opa/r~a87c7a1043fe11e480c30025900fea04/
[12] https://en.wikipedia.org/wiki/Frankfurter_Rundschau
Wait while more posts are being loaded