Profile cover photo
Profile photo
Jakub Čížek
38,152 followers -
Pes v klobouku objevuje velké +
Pes v klobouku objevuje velké +

38,152 followers
About
Jakub's interests
View all
Jakub's posts

Post has attachment
Chachá, Bobíkotank nakonec bude jezdit i se stávajícími H-můstky a již brzy konečně zaútočí na lidstvo a Zemi ovládne vyšší živočišná forma – mops.

Nejprve si ale musím pohrát s posuvnými registry – součástkou, kterou dříve či později musí objevit každý začínající bastlíř. #bastleni

Post has attachment
Když Google vydal DP1 Android Things, stěžoval jsem si tu, že mi vadí sekce Samples, kde byly příklady typu „přečti teplotu ze senzoru,“ k čemuž opravdu nepotřebuji Android a už vůbec ne v tomto kontextu slona v porcelánu typu RPi3, ale základní Atmel, ESP, ARM Cortex-M apod.

O to víc mě potěšil aktuální DP2, kde se Google pochlapil a přidal sample projekt, který využívá TensorFlow pro detekci a klasifikaci obrazu z kamery a TTS pro syntézu řeči: https://github.com/androidthings/sample-tensorflow-imageclassifier

Na velké mašině si sami nacvičíte klasifikační model (nebo ho stáhnete z webu) a krabička jako třeba RPi s Androidem ho už využije třeba pro „A.I.“ detekci osob v obrazu.

Přesně to je ta kategorie projektů, se kterými bych si rád zahrál na této platformě.

Takže díky za ty dary a...

... A RPi3 už je doma a já čekám na kameru z íbeje :-) #bastleni

Post has attachment
Potřeboval jsem si zase oživit bastlení kódu pro Android, a tak jsem si napsal Bobíka. Jelikož něco takového napíše každý začínající ňouma za jeden večer, nelze než doufat, že v Googlu lokalizují asistenta Home do češtiny také co nejdříve :-)) 

Post has attachment
A když nemáš vhodnej motor driver, dej tam prostě mosfet... Zapomněl jsem, že moje bastlkrabice po tom půlroce nakupování obsahuje součástky na každý problém dneška. Teda pokud oželím zpátečku... #bastleni #babicastyle #kecup

Post has attachment
Ach tak... Půl roku tu zápasím se čtyřmi žlutými DC motorky GM3, kterých je plný eBay a mají žrát 120 mA na 3V a cca 160 mA na 6V. Nu, mám ty podnikatelský zapálený Číňany docela rád, nikdy mi neposlali nefunkční součástku, ale ty jejich specifikace u produktů jsou slušně řečeno na ho... Ano, na hovno.

A já jsem lenoch, nečtu oficiální datasheety a odešel mi ampérmetr. No prostě motorky mají ve skutečnosti 4-5x vyšší odběr, takže když to znásobím čtyřmi, jsem přes 2 A, což je nad limitem jak duálního H-můstku na fotce (0,8 A!!!), tak všech mých švábu L239D (do 0,5 A per motor).

A já se tu čtvrt roku divím, proč se mi to auto po pár minutách jízdy začne chovat jako kvantová fyzika, případně se vůbec nerozjede.

No nic, jdeme hledat lepší H-můstky. Prostě se kaju, svět nad 500 mA je už pro mě španělskou vesnicí a cítím zde extrémně silný deficit v oblasti teoretického elektrotechnického vzdělání, neb skončilo u žárovek :-)

Až VUTBR spustí univerzitu třetího druhého věku, tak se přihlásím. 
Photo

Post has attachment
Och, och, opožděné Vánoce. Konečně dorazil vytoužený ESP32. Rodinka ESPů se mi pomalu rozšiřuje (na fotce chybí pár Wemos D1 Mini, které už slouží), i když tentokrát jsem těch prasátek musel rozbít docela dost. #bastleni
Photo
Photo
06.02.17
2 Photos - View album

Post has shared content
1) Komunistická strana
2) Politických vězňů 1531/9
3) Bojující za svobodu

Komunista je prostě arcitrol. Trolil už v době, kdy tu ještě nebyl Facebook a Cerman :-) #trollface
KSČM bojuje za svobodu slova. To nikoho nenapadne ani na LSD.
Photo

Tak jo, další televizor s Android TV zabalen do krabice (zrovna před zabalením na něj dorazil Android 6) a opouští můj malý byteček...

... A já se opět přiblížil okamžiku, kdy koupím základní televizor okolo 50" a k němu Shield TV od Nvidie (televizor budu používat jen jako HDMI zobrazovač, protože mám zároveň IPTV set-top-box).

Protože ať už jsem vyzkoušel jakýkoliv televizor s Android TV, vždy jsem narážel na hromadu kompromisů, které v cenové kategorii ~30k CZK prostě nehodlám řešit... A uráží mě, že je pořád dokola musím řešit.

Post has attachment
A jsme zase u té školy. Co bych chtěl od učitele fyziky na ZŠ a gymplu (netechnické SŚ)? Že donese do hodiny o elektromagnetismu podobný usb dongle za stovku dvě z eBaye, na laptop nahodí podobný program a na projektoru děckám ukáže, jak to funguje třeba takto na rozhlasových stanicích, které každý zná.

Mně fyzika začala bavit až na VŠ, protože ta na ZŠ a gymplu byla jedna velká nuda omezující se na jakési abstraktní vzorečky z učebnic, které byly stejně šedivé jako Husákovy osmdesátky. Stejně šedivé pak byly pochopitelně i moje známky, protože když mě něco nebaví, tak to prostě nedělám.

Ale nechci nikomu křivdit. Třeba už to tak dávno je a já jen nadávám na devadesátky. #sdr #bastleni
Photo

Post has attachment
Takové to, když jste ministerstvo zahraničních věcí, někdo vám celý rok čte mejly, stahuje tisíce příloh, nikdo si toho nevšimne a neděje se to v někde Turkmenistánu, ale v členské zemi NATO.
Wait while more posts are being loaded