Profile cover photo
Profile photo
Tourguide MK
9 followers
9 followers
About
Posts

Post has attachment
ПЛАНИНАРСКИ ВЕЛОСИПЕДСКИ МАРАТОН „ШАРСКИ ВОДИ“ 2018: Друштвото за планинарски спортови „Трансверзалец“ од Скопје на ден 24.06.2018 година (недела) организира Меѓународен Планинарски Велосипедски Маратон „ШАРСКИ ВОДИ 2018“ - спортска манифестација која е… http://bit.ly/2JxScVa
Add a comment...

Post has attachment
Хотел на Алјаска ви нуди прекрасен поглед: Хотелот „The Cheldon Chalet“ се наоѓа на околу 15 километри од еден од планинските светски врвови во Националниот парк „Денали“ на Алјаска. * патувања http://bit.ly/2KHUb6a
Add a comment...

Post has attachment
Почина Георги Петков при обид на искачување на Монт Еверест: Нашиот планинар Георги Петков почина од срцев удар на Хималаите, при обид да се искачи на највисокиот врв на светот Монт Еверест. * планинарење * врвови http://bit.ly/2IEBhfF
Add a comment...

Post has attachment
Засолништето „Солвеј“ - последната станица пред Матерхорн: Засолништето „Солвеј“ е сместено на североисточниот срт на швајцарскиот врв Матерхорн кој се наоѓа во близина на гратчето Цермат, во кантонот Вале во Швајцарија. http://bit.ly/2wH9DgJ
Add a comment...

Post has attachment
Исчезна алпинистот Бојан Петров: Веќе неколку дена е исчезнат бугарскиот алпинист Бојан Петров, објави неговата сопруга Радослава Ненова на Фејсбук. * алпинизам * врвови http://bit.ly/2InP8Ku
Add a comment...

Post has attachment
Борис Јаневски во неговиот street workout свет: Борис Јаневски, покрај параглајдинг неколку години се занимава и со street workout, каде е и натпреварувач во овој спорт и води тренинзи на луѓе кои… * спорт http://bit.ly/2KhXCkJ
Add a comment...

Post has attachment
29-ти, Традиционален Марш на Мурато: Почитувани планинари, Планинарскиот Спортски Клуб Пелистер во чест и слава на нашиот Димитар Илиевски-Мурато, првиот Македонец кој се искачи на највисокиот врв на Светот, Еверест… http://bit.ly/2JYRgXk
Add a comment...

Post has attachment
Шести традиционален планинарски поход на ПСК Скопска црна гора: Почитувани, На 22.04.2018 г (недела) во организација на Планинарско спортскиот клуб Скопска Црна Гора од Скопје, ќе се одржи шестиот по ред Традиционален планинарски поход… http://bit.ly/2JWfMbi
Add a comment...

Post has attachment
Искачување на Ангелските водопади во Венецуела: Видеото подолу е кратко клипче од неодамнешната специјална емисија на National Geographic насловена One Strange Rock, која ги истражува уникатните аспекти на нашата планета. * карпи * алпинизам http://bit.ly/2ETGwWr
Add a comment...

Post has attachment
10 години Планинарски клуб Македон: Почитувани, Ве покануваме во среда (18 април) од 20 часот во клуб-ресторанот МКЦ Скопје, на одбележување на 10 години од основањето на ПК "Македон", каде… http://bit.ly/2vlBJNV
Add a comment...
Wait while more posts are being loaded