Profile

Cover photo
Caner Göz
Works at Foursquare
Attends Politechnika Łódzka
Lived in Adana
17,051 views
AboutPostsPhotosYouTube

Stream

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
Right!
 
"The internet can't keep a secret. Keep your privacy offline."
http://adsoftheworld.com/media/print/safernet_brasil_selfie
1
Add a comment...

Caner Göz

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
Thanks for sharing this understandable interview!

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
I'm so impressed. Touching. #Syria
 
"War does not determine who is right. Only who is left."

( - Internet)
1
Add a comment...

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
Original.
1
Add a comment...

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
Please, pay attention!
 
Don’t wrap your MacBook’s cable around the power brick! Here's why: http://wrd.cm/1fdTJad
1
Add a comment...

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
Google'da çalışanlara iPhone kullandırmama baskısı? Mac kullan ama iPhone kullanma.
 ·  Translate
1
Add a comment...

Caner Göz

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
Maybe children like animals in circus because of their dream world. What about their parents? Don't they really find another kind of entertainment for their children? Please, rethink. It's just an hour of having fun and parent's duty must be to show animals in zoo instead of circus.

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
What a big plan they did.
2
Add a comment...

Caner Göz

Shared publicly  - 
 
 
Misao Okawa is the world's oldest person, and she celebrated her 116th birthday today. Happy birthday, Misao! http://on.mash.to/Nxz9cB
1
Add a comment...

Caner Göz

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
Çok iyi bir parça. Bana göre tek sorun, Atiye'nin sesinin şarkıya ince kaçması.
 ·  Translate

Caner Göz

commented on a video on YouTube.
Shared publicly  - 
 
Turn off the sound then watch the video again. You'll say in the kitchen "How in hell did this shit happen?".
People
Work
Occupation
Industrial Engineer
Employment
 • Foursquare
  SU, 2010 - present
 • IEEE Computer Society
  Member, 2010 - 2011
 • Sun Cafe
  Waiter, 2011 - 2011
Places
Map of the places this user has livedMap of the places this user has livedMap of the places this user has lived
Previously
Adana - Łódź - Huntsville
Links
YouTube
Other profiles
Contributor to
 • . (current)
Story
Tagline
Foursquare
Introduction
26 Nisan 1990 Adana doğumluyum.

Çukurova Üniversitesi Endüstri Mühendisliği'nde okuyorum. Lokasyon bazlı pazarlama ile ilgileniyorum. Foursquare'de SU olarak gönüllü çalışıyorum. Ayrıca Foursquare'de ENG-TR çevirisi de yapıyorum. Vaktimin büyük çoğunluğunu mobil uygulamalara ve sosyal medya servislerine ayırıyorum. Gece 1-2 arası internet alemi yeni yeni ısındığından geç yatıp erken kalkmaya çalışıyorum. (Günde ortalama 5 saat uyku modu)

İlgilendiğim alanlar:
- Sosyal Medya Pazarlama
- Lokasyon Bazlı Pazarlama
- Pazarlama
- Çeviri (Foursquare & Twitter)
- Twitter, Foursquare, Linkedin, Facebook, Blogger, Pinterest, G+.
- iOS & Apps

Sosyal medya serüvenine 2005-2006 yılları arasında Msn Space'e fotoğraf yükleme ile başladım. Bunu daha sonra  2007 yılında Facebook, 2008 yılında Twitter ve 2010 yılında da Foursquare ile devam ettirdim.

Msn Space:
2000'li yılların vazgeçilmezi MSN Messenger'da chat yapmamış olan yoktur. MSN Space, Messenger'in üst kısmında yer alan güzel bir simgeye tıklayarak giriliyordu. O zamanın Facebook'uydu diyebiliriz. Fotoğraflar eklenir, şarkılar yüklenir, arkadaşlar eklenir, başkasına zorla yorum yazdırılırdı. Arada sırada da kodlarla oynar, profilin biçimini değiştirirdik. Her ay mutlaka arkaplan değişirdi.

Facebook:
Varolan Facebook hesabım, kuzenimin Amerika'ya gidip fotoğraflarını her hafta Facebook'a yüklemesiyle süreklilik kazandı. Yavaş yavaş profil görüntüsünün değişmesiyle, kullanıp kolaylığıyla Facebook, Spaces'in yerini çoktan almıştı. Artık kodlarla değiştirme yapamasakta Fb'nin basit görüntüsü hoşumuza gidiyordu. Sonra yavaş yavaş arkadaşların hesap açmasıyla, onların paylaşımlarıyla dolup taşan Fb kullanılması zorunlu hale gelen bir sosyal araç haline geldi. Üniversite yaşamımda da aktif olarak kullandığım Fb, gitmek istemeyip de gitmek zorunda kaldığımız babannemiz gibi peşimizi bırakmamaya başladı. Artık ne yapsak boş, ille günde bir kere girilecek ve saatler harcanacak burada!

Twitter:
İnternet sitelerinde en çok önem verdiğim dizayn & arkaplanın Twitter'da rezalet oluşu bir süre @canergz'nin bitkisel hayatta kalmasına neden oldu. Bir müddet alışmaya çalıştığım Twitter yaklaşık 6 ay sonra aktif olarak kullanılmaya başlandı ve şuan Foursquare'den sonra kullandığım en yararlı sosyal medya servisi diyebilirim. Basit, tembel (140 karakter), güncel.

Foursquare:
2009 yılında aldığım iPod Touch 3G'ye hemen hemen her gün uygulama yükleyip merakla ne işe yaradığını çözmeye çalışır, işime gelmezse siler başkasını yüklerdim. Foursquare'i iTunes'in US hesabında "Recently Popular" bölümünde görmüştüm. Uygulamayı indirdim, kurdum ve mantığını anlamaya çalıştım. GPS'e her zaman merakım vardır ve bu uygulamanın da GPS ile çalıştığını görünce "Tamam, işte buldum" dedim kendi kendime. Hesap oluşturuldu, wireless olan mekanlarda check-inler yapıldı. Tabi 2010 yılında 4sq kullanan kişi sayısı Adana'da toplasan 10'u geçmezdi. Belirli bir süre geçtikten sonra "Superuser" denilen bir kavramın olduğunu öğrendim. Onlarca mail yolladıktan sonra SU Level 1 seviyende bir Superuser oldum. Daha sonra Foursquare Türkiye sitesinde bir başka SU ile tanıştım ve bir SU grubu kurmaya kadar verdik. Daha sonra 10 kişilik Foursquare Türkiye Superuser takımı oluştu ve gün geçtikçe bu rakam yükseldi. 2012 yılının şubat ayında Foursquare NY ekibinde üst düzey çalışan olan Nina bizden Foursquare'nin Türkçe'ye çevrilmesinde yardımcı olmamızı istedi. Yaklaşık 10 aktif SU, her gün zahmetli ve dikkat gerektiren bir çeviriye başladık. Hiç kolay olmadı. Bazen birbirimizle tek bir kelime için defalarca tartıştık. Sonunda Foursquare, Foursquare Türkiye SU Aktif Grubu ile Türkçe'ye çevrildi.

Şuan Linkedin-Twitter-Foursquare-FacebookPages-G+ beşlisini bir arada yürütmeye çalışıyorum. Bir şeyleri paylaşmak her zaman kolaydır. Önemli olan paylaşılan iletinin içeriğidir.
Education
 • Politechnika Łódzka
  Business & Technology, 2012 - present
 • Çukurova University
  Industrial Engineering, 2009 - 2013
 • Adana Anadolu Öğretmen Lisesi
  2004 - 2008
Basic Information
Gender
Male
Looking for
Friends, Networking
Relationship
Single